Yeni evliyiz ve bazı sorunlar var yardımcı olur musunuz ?

Benim eşim hep sen gene kankinle konuşmussun seni doldurmuşlar derdi. Kimin doldurusuna geldın derdı. Bılmezdı ki ben patlıyorum artık. Valaha bırının bısey dedıgı yoktu. Kendım ıcımde tutamazdım bırseyi. 😊
Bazen tutmamak en iyisi

Meraba.Valla sonuna kadar haklisiniz.Gerektigi yerde sizide kendini savunmali yoksa hiç bas edemezsiniz.Benimde kaynana kayınbaba özellikle laf sokarlardı.Yeri gelir yuzumede söylerlerdi.Bende esimin hatırıdır,büyüklerimizdir saygisızlik yapmayim diye sustum yillarca.Koydeler yazın bekliyorlardaki sürekli yanlarinda kalıp gelmeyelim.Kendi hayatımız kalmadi yinede bir sey demedik ,O kadar ileri gittiki ki gunün birinde bunu yanlarina baş sağligina gelen ailemin yanında yaptilar.Ben söz konusu edince de üste çıkmak bana hırsiz diye iftira attı.esimde sag olsun arkamda durdu savundu beni esyalarimizi alip gidiyoruz bir daha gelmeyeceksin dedi.Iki aydir görüsmeyeli.O kadar üzüldumki.Keşke zamanında altan almasaydim savunsaydım kendimi bu duruma gelmezdi.Şimdi sadece esim adina üzülüyorum ailesi sonuçta ama bana böyle yaptiktan sonra nasıl yuzune bakacakti.Mesela benim bir eltim var o patpat her seyi yüzlerine vurur.hatta bir kere karşisinda öyle bagirdi kavga ettiki.Kaynanam çıtını çıkarmadi.sonrada hic bir sey olmamis gibi konusmaya devam etti.sizde yakınmişsiniz benim gibi.Size tavsiyem önce evinizi uzaga goturun ikincisi eşiniz pasifse kendini savunmak bu durumda size duşüyor yoksa çok daha kotusunu yapar.Huzurunuz hepten kacar.konusun gerisinide kafaniza takmayin.

Bence eşiniz çok ota çöpe karışmayan biri belli ki, karakteri değişmez diye düşünüyorum. Kv de aksine otoriter, sorun çıkarmaya müsait biri gibi duruyor. Burda kendinizi ezdirmek yerine, eşinizle de sorun yaşamadan kendinizi ifade edin. Bir şey mi almak istiyor mesela yazmışsınız. Sen bilirsin beğendiysen al demekle yetinin. Ya da size mi karıştı, yok ben bunu böyle yapmak istiyorum, ben sevdim, ben beğendim, bence güzel... gibi. Sen karışma demeniz biraz sert olmuş. Ona bakılırsa benim kv de 1 sene oldu diye evleneli torun istiyormuş 😂 olur insallah bir gün ama şuan değil diyerek konuyu kapattım. İstemeye devam edebilir dhdjdn

Merhaba ben Çağla 1 yıllık evliyim henüz çocuğumuz yok kendimiz istemedik önce maddi birikim yapmak istedik ilişkimizde bazı sorunlar var eşim aşırı çekingen ve utangaç biz sevgiliyken de böyleydi ama evlenince daha çok anladım mesela bir tartışma olunca hep alttan alıyor ve çıt çıkarmıyor haklı olsam bile haksız hissediyorum ve en BÜYÜKKK sorun annesinin bir dediğini iki etmiyor annesi bizim evimize yakın oturuyor aramızda 10 dakika var ve hayatımıza sürekli karışıyor mutfağa aldığımız ürünlerden tutun evimizin iç dizaynına kadar laf söylüyor annesi ne derse tamam diyor kaynana mı aramızdan nasıl biraz çıkartabilirim yüzüne söylemeye korkuyorum sinirli bir bayan ve ben tartışmaktan çekiniyorum eşimin biraz daha ses çıkaran biraz daha bana sahip çıkan biri olmasını istiyorum ve annesine karşı biraz beni savunmasını istiyorum bu yüzden sabah tartıştık benim bir hatam var mı sizce her kaynana bu kadar karışıyor mu sonuçta bende gencim tecrübesizim benim haksız olduğum bir şey var mı burada sadece rahat bırakılmak istiyorum yada nasıl bir yol izlemeliyim :cry: ( sitede yeniyim bu konuyu yazmak için üye oldum aslında dışarıdan bir göz bana tavsiye verir diye umdum umarım doğru yere açmışımdır konuyu)
Eşin değişmez canım demekki sakin bir yapısı var asla eşinden bu konuda destek bekleme yapmaz çünkü..
Kaynanana gelince evet her kaynana karışır ama bazı gelinler geri püskürtmeyi başarır ..kimileri ustalıkla kimileri acemice..kimileride çekmeye devam eder
İlk önce şunu söyleyim taşınma ihtimalin varsa taşın
Yoksa böyle bir ihtimalin, karıştığı konularda saygılı bir biçimde ben böyle istiyorum,ben bunu uygun görüyorum, benim tarzım bu,ben bu ürünü kullanıyorum ve memnunum gibi basit cümlelerle geçiştir. Yada tmm bidahakine öyle yaparız senin dediğini alırız peki tamm sen daha iyisini bilirsin en doğru sensin haklısın....gibi cümlelerde kurabilirsin tercih senin .. bir pikolog sözüdür bu çokta uygularım şahsen
(EN Tehlikeli insanlar herşeye tamam deyip hiçbirşey yapmayanlardır)
Ben bunu uyguluyorum benim kaynanamda böyle aile binasındayız dünyanın en akıllı insanı kendisidir ..herşeyi o bilir.. Bizler çok aptalızdır..falan filan
Baktım tartışarak anca canımı sıkıyorum hoop değiştim.şimdi herşeye tmm deyip tartışmanın önüne geçiyorum ama hiçbirini uygulamıyorum
O sinir olduğuyla bense eğlendiğimle kalıyorum
Tavsiye ederim

Merhaba ben Çağla 1 yıllık evliyim henüz çocuğumuz yok kendimiz istemedik önce maddi birikim yapmak istedik ilişkimizde bazı sorunlar var eşim aşırı çekingen ve utangaç biz sevgiliyken de böyleydi ama evlenince daha çok anladım mesela bir tartışma olunca hep alttan alıyor ve çıt çıkarmıyor haklı olsam bile haksız hissediyorum ve en BÜYÜKKK sorun annesinin bir dediğini iki etmiyor annesi bizim evimize yakın oturuyor aramızda 10 dakika var ve hayatımıza sürekli karışıyor mutfağa aldığımız ürünlerden tutun evimizin iç dizaynına kadar laf söylüyor annesi ne derse tamam diyor kaynana mı aramızdan nasıl biraz çıkartabilirim yüzüne söylemeye korkuyorum sinirli bir bayan ve ben tartışmaktan çekiniyorum eşimin biraz daha ses çıkaran biraz daha bana sahip çıkan biri olmasını istiyorum ve annesine karşı biraz beni savunmasını istiyorum bu yüzden sabah tartıştık benim bir hatam var mı sizce her kaynana bu kadar karışıyor mu sonuçta bende gencim tecrübesizim benim haksız olduğum bir şey var mı burada sadece rahat bırakılmak istiyorum yada nasıl bir yol izlemeliyim :cry: ( sitede yeniyim bu konuyu yazmak için üye oldum aslında dışarıdan bir göz bana tavsiye verir diye umdum umarım doğru yere açmışımdır konuyu)
Her şeyi alttan alıyorsa kocanız, siz annesine tepki gösterince sizi de alttan alır herhalde değil mi? :KK53:

Saygınızı ve üslubunuzu bozmadan araya çizgi çekmeye başlayın bence 😊

Geçmişler olsun. Balık baştan kokar hesabı nasıl başlamışsa öyle devam eder nu erkekler ne hikmetse evlendikten sonra anneleri akıllarına geliyo, annleri hayatlarının merkezi oluyo.sen annesiyle ilgili bişey söyledikçe annesi onun gözünde daha da kıymetlenicek ve ikinci plana atılıp kapı dışında kalan sen olucaksın

X