Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Kızlar bugün bulantı için ilaç aldım resmen 2 günlük yedim ohhh acısını cıkardım valla 😁gereksiz olarak 4 kücük topkek artı bitter cikolata yedim 40 gram kadar 😁tabi okadar yiyince benim bebiş coştuu oturduk onun hareketlerini izliyoz 😁
Oh yarasın ☺️ Yemek gönder anneeee diyo çocuk içerden

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 591 gün geçti.

nedemistimkibenn

bahar bulutuyum seninle
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
2.421
9.069
Dün kahvalti: 1 haşlanmış yumurta,yarım domates,bir salatalık,acuka,köy peyniri,tuzlu peynir, iki lokma da ekmek,çay
Ara: 1 mor erik,1 kayısı,birkaç badem şekeri,2 ceviz
Akşam: 1 tabak bezelye,yarım kase çorba,yoğurt,kavun
Ara: 2 mor erik,2 kayısı

Bugün de benzer beslenicem tek fark ilk ara da meyve değil de disardayim diye simit yerim 🙈
Bu hafta bir kilo almadım bence,belki 400-500 gram.Pilav,makarna,bulguru hayatımdan çıkardım oh olsun,mantı da yok.Esimle ne zaman bozusucaz bakalim.Takmis durumda kilo almadın,bebek zorla besleniyo,daha fazla ye,kilo al vir virvir 😬Heyecanla tartiyi cumayi bekliyoruum👻

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 540 gün geçti.

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Dün kahvalti: 1 haşlanmış yumurta,yarım domates,bir salatalık,acuka,köy peyniri,tuzlu peynir, iki lokma da ekmek,çay
Ara: 1 mor erik,1 kayısı,birkaç badem şekeri,2 ceviz
Akşam: 1 tabak bezelye,yarım kase çorba,yoğurt,kavun
Ara: 2 mor erik,2 kayısı

Bugün de benzer beslenicem tek fark ilk ara da meyve değil de disardayim diye simit yerim 🙈
Bu hafta bir kilo almadım bence,belki 400-500 gram.Pilav,makarna,bulguru hayatımdan çıkardım oh olsun,mantı da yok.Esimle ne zaman bozusucaz bakalim.Takmis durumda kilo almadın,bebek zorla besleniyo,daha fazla ye,kilo al vir virvir 😬Heyecanla tartiyi cumayi bekliyoruum👻
Aman boşver doğum yapınca da niye kilolusunlar zayıflalar başlıyor sonra. Bi anlasalar alınan kilo ile bebeğin kilosu arasında bi alaka yok. Ha 40haftada 8 kg nun altına pek düşmemek gerekiyor o kdr. Kilolu olanlara doktorlar hiç alma bile diyorlar düşün.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 591 gün geçti.

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
1.123
2.010
29
Aman boşver doğum yapınca da niye kilolusunlar zayıflalar başlıyor sonra. Bi anlasalar alınan kilo ile bebeğin kilosu arasında bi alaka yok. Ha 40haftada 8 kg nun altına pek düşmemek gerekiyor o kdr. Kilolu olanlara doktorlar hiç alma bile diyorlar düşün.
Bana da az kilo aldın ondan karnın yok diyorlar. Oysa oğlumda bu haftada 14 kilo almıştım gene karnım yoktu anlamıyorlar. Bebek gelişemiyormuş ondan küçük karın olurmuş. Bla Bla Bla 😁cahillik meslek olsa işsiz sayısı azalacak büyük oranda 😁

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 549 gün geçti.

LeonOcean

Leon Ocean ❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
3.386
10.086
Bana dedi hiç alma ama bebek büyüyor suyu eşi kan hacmi 1 2 kg da artıyormuş vücutta hiç almamak bu durumda olmuyor malesf 8 kg aldım diye bozuldum cok ama hesaplynca ancak bunlar ediyor dedim

Khaleesi21

Üç kalpli olmak istiyor ❤️❤️❤️
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.816
3.636
Maalesef yememe engel olamıyorum,emzirdiğimde o kadar çok acıkıyorum ki.hamileliğin 3 katı yiyorum gene de açım.eşim bugün hamilelikte kilo almadın,şimdi alsan tuhaf olacak,öyle tiplerde var dedi.acil kilo vermem lazım.üstelik göbeğim hala duruyor.olmadı menü paylaşayım ben,belki faydası olur.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 649 gün geçti.

Khaleesi21

Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.816
3.636
Sabah : 2 krep,peynir, zeytin,domates,salatalık,çay,1tatlı k ev yapımı reçel
Ara : 3 üçgen karpuz
Öğlen : 1 tabak taze fasulye
Ara : 1 minik poğaça,1dilim frambuazlı tart kek,çay
Akşam : 5 kaşık tavuklu bezelye
Ara : 1 tatlı k dondurma
İnş burda biter ...ama açımmmmmmm ben.

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
1.123
2.010
29
Sabah : 2 krep,peynir, zeytin,domates,salatalık,çay,1tatlı k ev yapımı reçel
Ara : 3 üçgen karpuz
Öğlen : 1 tabak taze fasulye
Ara : 1 minik poğaça,1dilim frambuazlı tart kek,çay
Akşam : 5 kaşık tavuklu bezelye
Ara : 1 tatlı k dondurma
İnş burda biter ...ama açımmmmmmm ben.
Valla gayette normal yemişsin kalori olarak bakınca 1500 civarı ancak😁

Khaleesi21

Kayıtlı Üye
16 Nisan 2017
1.816
3.636
Valla gayette normal yemişsin kalori olarak bakınca 1500 civarı ancak😁
Ay dur kahvaltıda 1 omlet de yedim.ayrıca şimdi 2 ymk kaşığı yulafla yoğurt yedim😵duramıyorum.karar verdim yarına protein ağırlıklı besleneceğim,tok tutar bari.hem kalorinin 1000olması gerekmez mi?bence ben yatana kadar 2000 yaparım

Serpico19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2019
2.804
7.366
Ay dur kahvaltıda 1 omlet de yedim.ayrıca şimdi 2 ymk kaşığı yulafla yoğurt yedim😵duramıyorum.karar verdim yarına protein ağırlıklı besleneceğim,tok tutar bari.hem kalorinin 1000olması gerekmez mi?bence ben yatana kadar 2000 yaparım
Bence bıraz kılo konusuna cok takıyorsunuz. Akısına bıraksan daha cok gıder. Az kılo aldıgın ıcın az verdın ve vucud az kalan kıloyuda vucutta tutmak ıstıyor kı sana enerjı olsun cok kılo veren cok alanlar onu farkketım.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 618 gün geçti.

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
1.123
2.010
29
Kız normalde 1800 2000 civarı netten hesaplar. 1000 ne cocuk okadar alıyor sana ne yetsin 😁

cool_lime

Hedef 60 kilo. Durmak yok yola devam💃
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2018
2.604
5.202
Canim benim gozun aydin oncelikle. 1000 kalori cok cok az benim gunluk almam gereken kalori 2200 kilo vermek icin 1800-1900 civari. Emzirirken anne arti 300 kaloriye ihtiyac duyar. Once kilo ve boyuna gore kac kalori alman gerekir ona bak hadi 300 ekleme :KK70: ama 1000 cok az ne hamile biri ne emziren biri normal bi insan icin bile cok az sakin 1500 un altina dusme

_derin masalim_

KUZEY Rüzgar'ı..
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2012
751
545
Offf kızlar yaaa bugün mahvoldum. Hep dısardan yedim işlerim vardı. Kan-idrar tahlili Fln yaptırdım. Resmen saglıksızın dibine vurdum... 😪😪😪
Ve hala acım ama yemeyeceğim. Cumaya +1 beni bekliyor... pazt de kontrolum var cuma olacaktı ama randevu bulamadım.
Bu arada suyu az içtim yatana kadar içip takviye etsem. Gece içilir Di mi bir zararı olmaz. Sanki 6dannsonra sıvı alımı kesilmeli diye okumustum. Emin değilim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 539 gün geçti.