Yenidoğanda enfeksiyon

Beriberiberil

Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2020
458
449
37
Bebegım 2 aylık olmak uzere cok agladıgı ıcın ve meme reddi yasadıgımız ıcın doktora gittik tahlil ıstedı ve idrar yolu enfeksiyonu cıktı antibiyotik tedavisi baslayacak boyle Bı durumla karsılasan oldu mu bebegı cok mınıkken

Geçmiş olsun.kiz mi erkek mi?
Büyük oğlum da 7 ayliken geçirdi. Serum ve ilaç yazmıştı doktorumuz. Bide sünneti geciktirmeyin demişti. Korkulacak birșey yok inşallah.
İlaçları doktorun verdiği gibi mutlaka kullan.

Biz yaşamadık ama yaşasaydık böyle durumda antibiyotiği kullanırdık
Genelde kiz bebeklerde daha sık oluyor idrar yolu enfeksiyonu bizim başımıza geldiğinde bile ne çok zorlanıyoruz
Çok geçmiş olsun en kısa sürede iyileşir insallah

Oğlum 4 aylıkken hafif kum geçirmişti ağlıyordu bi huzursuz haldeydi öyle fark etmiştik . Doktor ilaç vermemişti bol anne sütü ve biraz su takviyesi demişti . Meme reddi yaşıyorduk ve 0 mama gidiyorduk her markayı denememe rağmen kabul ettirememiştim . Doktor her bebekte olabilir kum merak etme demişti ama ben az emiyor ondan oldu diye kendimi suçlamıştım

Geçmiş olsun.kiz mi erkek mi?
Büyük oğlum da 7 ayliken geçirdi. Serum ve ilaç yazmıştı doktorumuz. Bide sünneti geciktirmeyin demişti. Korkulacak birșey yok inşallah.
İlaçları doktorun verdiği gibi mutlaka kullan.
Bebegım kız ılac verecek sadece serim daha mı etkili olur onu da bilemedim

Oğlum 4 aylıkken hafif kum geçirmişti ağlıyordu bi huzursuz haldeydi öyle fark etmiştik . Doktor ilaç vermemişti bol anne sütü ve biraz su takviyesi demişti . Meme reddi yaşıyorduk ve 0 mama gidiyorduk her markayı denememe rağmen kabul ettirememiştim . Doktor her bebekte olabilir kum merak etme demişti ama ben az emiyor ondan oldu diye kendimi suçlamıştım
İnsallah hemen gecer su an sadece anne sutu alıyor cogu kez reddediyor ben de kendimi sucluyorum su versem etkili olur mu acaba

İnsallah hemen gecer su an sadece anne sutu alıyor cogu kez reddediyor ben de kendimi sucluyorum su versem etkili olur mu acaba
Su ver evet birde emzirmek için zorlama zorladıkça daha kötüye gidiyor sakin kal reddediği an bırak . Uyurken uyku esnasında emzir ben oğlumu böyle büyüttüm resmen sadece 1 kez 90 cc mama içti o kadar

Su vermeyi doktorunuza danışın isterseniz, bebeğiniz çok küçük normalde 6 aya kadar su verilmiyor anne sütünden karşılıyor çünkü. Kendinizi suçlamayın. Herkes yaşayabilir bu durumu. Eğer memeyi reddediyorsa enjektörle vermeyi denemenizi tavsiye ederim, Google a yazarsanız videoları da var. Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Büyük kızımda 3 kez yaşadık bu durumu. İlk yaşadığımızda 3 aylıktı. Böbreğinde kristal varmış o yapıyor demişti doktor. Antibiyotik vermişti geçmişti şükür. Kız bebeklerde çok sık rastlanır demişti o dönem. Antibiyotik verin. İlerlerse çok daha sıkıntı olabilir. Birde çay kaşığı ile kaynatılmış ve ılıtılmış su verebilrisiniz. Demişti doktorumuz. Antibiyotik onu yorabilir ne kadar sıvı o kadar iyi. Üzülmeyin antibiyotik başladıktan 2 3 doz sonra emmeye başlıyorlar genelde

Geçmiş olsun. Büyük kızımda 3 kez yaşadık bu durumu. İlk yaşadığımızda 3 aylıktı. Böbreğinde kristal varmış o yapıyor demişti doktor. Antibiyotik vermişti geçmişti şükür. Kız bebeklerde çok sık rastlanır demişti o dönem. Antibiyotik verin. İlerlerse çok daha sıkıntı olabilir. Birde çay kaşığı ile kaynatılmış ve ılıtılmış su verebilrisiniz. Demişti doktorumuz. Antibiyotik onu yorabilir ne kadar sıvı o kadar iyi. Üzülmeyin antibiyotik başladıktan 2 3 doz sonra emmeye başlıyorlar geneldenr kadar sıvı o kadar iyi derken yanlış anlaşılmasın tabi öncelik anne sütü ama almıyorsa kaşıkla verebilrisiniz. Bu durum geçene kadar doktorumuz su vermekte sakınca görmemişti. Siz su durumunu sorun doktora tabi

Kaynatılmış soğumuş su verin icebildigi kadar bol içsin birde anne sütü .

Bebegım 2 aylık olmak uzere cok agladıgı ıcın ve meme reddi yasadıgımız ıcın doktora gittik tahlil ıstedı ve idrar yolu enfeksiyonu cıktı antibiyotik tedavisi baslayacak boyle Bı durumla karsılasan oldu mu bebegı cok mınıkken
Ben de aynı dönem kızımda yaşadım 3 kerr tahlil yapıldı enfeksyon çıktı ama ben de doktorda sonuca çk güvenemedk çnkü torbaya almk çk zorlamştı. Sonra sondayla bakılmasına karar verdk(çk pratikmş) ve temiz çıktı. Meme reddi de senin sütünün laktozu rahatsz ediyo olablr kaka da kan da olablyo ona da direk inek sütü alerjsi dyolar ama o da bnm içime sinmedi çnkü diyetler yapsam da çk farketmyo du ne zmn ki ön sütü sağıp verdim o zmn almya basladı tazyikliyse de brz sağıp ver

yatışı gerekir eğer emmiyorsa.

ateşi varsa da yatırılması gerekir,doktorunuz ne dedi?

merak etmeyin birçok bebekte görülen bir durum, inşallah hemen atlatacaksınız :))

Bebegım kız ılac verecek sadece serim daha mı etkili olur onu da bilemedim
Enfeksiyonun değerine göre verir ilacı merak etmeyin. Oğlum ilk doğduğunda kanında enfeksiyon çıktı 1günlükken başladı antibiyotiğe. Keske olmasa ama olduktan sonra kendinizi suçlamanın bi anlamı yok. Üzülmeyin. Antibiyotiği düzenli kullanın ve asla yarıda bırakmayın❤

İstanbuldaysanız Bezmiâlem Üniversitesi hastanesinde Prof dr Emel Torun var tavsiye ederim, sadece en en gerekli hallerde ilaç verir içiniz de hiç şüphe kalmaz.

Benim oğlum 3.gününde hastaneye yattı idrar yollarından. Doğduğunda vardı muhtemelen çünkü belirtisi çiş yaparken çok ama çok ağlamasıydı ve ilk çişinden beri vardı. Şimdi 3.5 yaşında. Çok şükür çok sağlıklı çok tatlı çok aşk 😍😍 ben çok üzülmüştüm ama üzülme annesi geçip gidiyor sana da o günlerin anısını yad etmek kalıyor. Oğlum bir hafta antibiyotik tedavisi gördü, bir şeyi kalmadı. 🤗

X