Yerimde olsanız ne yapardınız? Lütfen vakti olan okusun işin içinden çıkamıyorum!

Benim anlatmak istedigim farkli. 28imde evlendim, evlenene kadar annem benim icin kotu bir anne, ayrim yapan bir anne, despot bir anneydi. Babam daha naif gorunurdu gozume. Evlenip ise girip o sorumluluklarin altina girmeden anneleri anlamak sanirim mumkun olmuyor cunku bir cok sey yasiyorsunuz ve tipki o begenmediginiz anneniz gibi davraniyorsunuz. Sizin de fikirleriniz degisebilir, bakisiniz farklilasabilir.
Ben evli değilim daha ama ablam var 5 yaş büyük benden, evli ve başka şehirde yaşıyor.
Ablamın neler yaşadığını, nasıl sıkıntılar çektiğini annemden çok ben biliyorum çünkü ablam çoğu derdini bana anlatır, anneme anlatamaz. Anlamasını beklemiyor çünkü onun da kalbini çok kırdı.
Ablam her gün babamı arar sorar ama annemi aramak istemiyor.
Hiç aramamazlık etmez ama evlilikten önceki halle şimdiki hal arasında dağlar kadar fark var.

Biz de geçmişte hep babamızı yargıladık durduk.
Şimdiki durumlar apayrı.

Sizin durumunuzdan çok başka bizimkisi.
Bir de ben annemi beğenmediğimi söylemedim sadece anlayışlı olmasını istiyorum.
Seviyorum annemi sıkıntı yok ama çok isterdim anneme her konuda danışıp fikir alabilmeyi.
Şu an ondan tek beklentim sınava kadar kafamı rahat bırakması.

2 gündür iyiyiz ama çok şükür, umarım böyle devam eder.

Konuda en çok takıldığım nokta dışarıda ders çalışamaman. Kütüphanede, evde çalıştığımdan çok çok daha verimli ders çalışıyorum ben. Hiçbir dikkat dağıtıcı öge yok etrafta çünkü. Bence buna yönel. 1 ay kalmış, evde verimli çalışamayacaksın belli ki.
Kütüphane evet öyle ama Cafe, park daha çok dikkatimi dağıtıyor.
Oturduğum yerdeki kütüphane kapalı yıllardır, yerine bağlama kursu açtılar.
Sınavlara da yıllardır odamda çalıştım zaten alışkanlığım bu sanırım o yüzden başka yerde odaklanma problemi yaşıyorum.

Kütüphane evet öyle ama Cafe, park daha çok dikkatimi dağıtıyor.
Oturduğum yerdeki kütüphane kapalı yıllardır, yerine bağlama kursu açtılar.
Sınavlara da yıllardır odamda çalıştım zaten alışkanlığım bu sanırım o yüzden başka yerde odaklanma problemi yaşıyorum.
Ama mutlaka sessiz bir yer vardır. Sessiz bir park mesela. At yere örtünü, seril bir güzel. Sessiz sessiz çalışırsın. Odak problemi olabilir ama evdeki o ortamda sinir krizi yaşamaktan daha iyidir.. Bence böyle alıştırmaya çalış kendini.

Ama mutlaka sessiz bir yer vardır. Sessiz bir park mesela. At yere örtünü, seril bir güzel. Sessiz sessiz çalışırsın. Odak problemi olabilir ama evdeki o ortamda sinir krizi yaşamaktan daha iyidir.. Bence böyle alıştırmaya çalış kendini.
Evet sessiz ortam çok önemli gerçekten.

Çok şükür 2 gündür sıkıntı yok evde rahat çalışabiliyorum ama bayram vakti bir yandan akraba bir yandan annem derken sabrım tükenmişti.
Çok teşekkür ederim yorumun için.

Sabahları uyuyup gece herkes yattıktan sonra ders çalışsanız nasıl olur?
Evet çoğu zaman sabahki açığımı öyle kapatıyorum.
Gece sessizliğinde iyi çalışılıyor uykum gelene kadar elimden geldiğince ünite bitirmeye çalışıyorum.

İyiki gece oluyor da kafam dinleniyor, kutuplarda yaşasaydım 6 ay gece 6 ay gündüz, resmen belamı bulurdum :)

X