Yerleşme kanaması gören var mı? Gebe miyim?

Manolyahanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2022
6
3
24
Merhaba hanımlar pcosluyum bu sefer de iki aydır regl olmuyordum. Geçen cumartesi lekelenme tarzında minik akıntım oldu 1 yıllık evliyim yerleşme kanaması olabileceğini bilmiyordum 2 ay olmayınca böyle adet oldum diye düşündüm. Bugün 7.gün ve akıntı aynı düzeyde devam ediyor, kahverengiye dönük. Kimi zaman açık kırmızı renkte olacak şekilde görüyorum yerleşme kanamasıdır İnşallah diye düşünüyorum. Uyku ve halsizlik hali hakim ama psikolojik de olabilir diye düşünüyorum. İki gündür de adet kanaması benzeri kanama görüyorum, afedersiniz peçete ile silince çokça akıntı gelmiyor. Ama misket büyüklüğünde bi kan pıhtısına benzer akıntı gördüm. Böyle bi olay yaşayıp gebe kalan hanımlar var mı, yardımcı olabilirler mi?

Hamileliğimi öğrenmeden 4 gün önce bi başladı 10 haftalık hamileyim hala kahve akıntım var
Canım benim adete 4 gün kala akıntı başladı lekelenme şeklinde bugün 5. Gün adeti 1 gün geçtim hala çok az şekilde lekelenme devam ediyor. 2 gün önce beta hcg 155 çıktı bat a 1 gün kala sence hamilemiyim. Doktora cuma gidicem inşallah ama çok merak ediyorum Senin lekelenmen ne zaman başlamıştı.

Canım benimde adete 4 gün kala başladı adeti 2 gün geçti lekelenme devam ediyor seninle durumumuz benziyor senin durumun ne oldu hamilemisin lekelenme bitti mi
merhaba moralinizi bozmak istemem ama benim kimyasal oldu yani düşük yaptım tam 6. hafta dolan gün. o lekelenmeler adetten 3-4gün önce başladı ve 6. haftaya kadar devam etti sadece peçete silme şeklinde. sonrasında da 6. hafta dolan gün bi anda yağmurdan boşanırcasına kan geldi. maalesef çok iyiye alamet değil gibi bu kadar gün sürmesi ne kadar azıcık akıntı olsa da. bir de benim 5+2de 200 çıkmıştı değerim çok düşüktü yani. sizinki artacak mı ne durumda olacak her şeyi değerlendirmek lazım. inşallah kimyasala dönmeden sağlıklı şekilde ilerler.

bazı doktorlar gerçekten çok düşüncesiz ve yararsız olabiliyor ben yurtdışındayım buradakiler daha beter valla. benim hastanede düşük yaptığım gün doktorun bana dediği şey "kan testinde hamile görünüyosun ama ultrasonda hiçbi şey görmedik. neden bilmiyoruz". ben de dedim kimyasal gebelik olmasın??? o da bilmiyorum dedi. yani benim de o kadar 7 saat acilde bekleyip üstüne düşük yaparken uğraştığım doktor modeli buydu. insan doktora gittiğine pişman oluyor. bi de burada bi jinekologa gitmek öyle kolay değil türkiyede istediğin gibi randevu alıyosun, özele gidebiliyosun falan. burada daha çocuk için deneme süresi 1 sene dolmadığında jinekologa dahi gidemiyosun. rezalet yani. türkiyeye gelince ben de özel jinekologuma gideceğim bir ay sonra.

yine de inşallah yumurtan döllenmiş tutmuş ve sağlıklı bir gebeliğe dönüşür, stres yapmamak ve aklımızı başka şeylerle meşgul etmek lazım. benim de 4. ve 5. hafta boyunca bu belirtiler vardı kimyasal gebelikle adet olmadan önce 200ken beta hormonu. uyku hali ve hafif mide bulantısı oluyordu. benim de olursa ilk gebeliğim olacak ama doktorların pek faydası yok, kendi halimizle vücudumuzun gücüyle olacak bu gidişle. özellikle 2-3 sene boyunca olmadıysa yaş ilerlediyse tüp bebek vs. dikkate almaya başlıyorlar.
Orda daha zormuş anlattıklarına göre, baksana sen soylemesen neyin olduğunu bile anlamamış. Bu arada ben hala regl olmadım, geçen hafta beyan negatif cikti sol tarafında 23 mm yumurtan var, gebe olsan kendini belli ederdi kanda başlatalım artık reglini dedi. Ben ilaç kullanmak istemedim bir hafta daha bekle o zaman adet olmazsan gel ilaci yazayım dedi. Dün gittim ama betaya baktır tekrar dedi yazmadi ilacı 😆 hastaneye gittim kan vermeye sigortada sıkıntı çıktı veremedim 😑 çubuk test aldım yine 😆 iki saat sonra silik ikinci çizgi yine çıktı bozuk testler hep mi beni bulur yada bu kuruma cizgisi her defasında mi çıkar maddi manevi tazminat davası acasim var test firmasına elimde dört tane böyle çıkan test var dellillerle konuşuyorum 😆 şaka bi yana haftaya kaldı artık benim kan verme işim bakalım hayırlısı...

Eklentiler

• IMG_20220629_073736.jpg
    IMG_20220629_073736.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 51
merhaba moralinizi bozmak istemem ama benim kimyasal oldu yani düşük yaptım tam 6. hafta dolan gün. o lekelenmeler adetten 3-4gün önce başladı ve 6. haftaya kadar devam etti sadece peçete silme şeklinde. sonrasında da 6. hafta dolan gün bi anda yağmurdan boşanırcasına kan geldi. maalesef çok iyiye alamet değil gibi bu kadar gün sürmesi ne kadar azıcık akıntı olsa da. bir de benim 5+2de 200 çıkmıştı değerim çok düşüktü yani. sizinki artacak mı ne durumda olacak her şeyi değerlendirmek lazım. inşallah kimyasala dönmeden sağlıklı şekilde ilerler.
teşekkür ederim iyi dileklerin için Rabbim sağlıkla nasip etsin hepimize de canım benim 3+6 da verdiğim beta 155 çıktı lekelenme 3-4 gün sürdü sonra kesildi şu anda lekelenme yok çok şükür hafif bel ve kasık ağrım var ama cuma gününe randevu aldım bakalım 4+4 olacağım bakalım doktor ne diyecek

Orda daha zormuş anlattıklarına göre, baksana sen soylemesen neyin olduğunu bile anlamamış. Bu arada ben hala regl olmadım, geçen hafta beyan negatif cikti sol tarafında 23 mm yumurtan var, gebe olsan kendini belli ederdi kanda başlatalım artık reglini dedi. Ben ilaç kullanmak istemedim bir hafta daha bekle o zaman adet olmazsan gel ilaci yazayım dedi. Dün gittim ama betaya baktır tekrar dedi yazmadi ilacı 😆 hastaneye gittim kan vermeye sigortada sıkıntı çıktı veremedim 😑 çubuk test aldım yine 😆 iki saat sonra silik ikinci çizgi yine çıktı bozuk testler hep mi beni bulur yada bu kuruma cizgisi her defasında mi çıkar maddi manevi tazminat davası acasim var test firmasına elimde dört tane böyle çıkan test var dellillerle konuşuyorum 😆 şaka bi yana haftaya kaldı artık benim kan verme işim bakalım hayırlısı...
evet burada zor o yuzden insan turkiyedeki doktorların kıymetini biliyor buraya geldiğinde. iyi ki ilaç içmemişsiniz bakalım sonuçlarınız nasıl olcak haftaya eğer gebelik varsa değeriniz de bayağı yükselmiş olur. benim gebelik testi 10sn sonra falan hafif sizinkine benzer şekilde çıkmıştı. haftaya haber verirsiniz artık ne olduğuna dair. bir de sizin kaç haftalık oldu?
teşekkür ederim iyi dileklerin için Rabbim sağlıkla nasip etsin hepimize de canım benim 3+6 da verdiğim beta 155 çıktı lekelenme 3-4 gün sürdü sonra kesildi şu anda lekelenme yok çok şükür hafif bel ve kasık ağrım var ama cuma gününe randevu aldım bakalım 4+4 olacağım bakalım doktor ne diyecek
ooo 3+6da bu değerin olması iyiye işaret tebrikler inşallah devamı da sağlıklı şekilde ilerler. akıntının, lekelenmelerin bitmesi de iyi olmuş benimki dediğim gibi hiç kesilmemişti. kalp atışı duymasanız da keseyi falan görürsünüz diye düşünüyorum. haberlerinizi bekliyorum.

evet burada zor o yuzden insan turkiyedeki doktorların kıymetini biliyor buraya geldiğinde. iyi ki ilaç içmemişsiniz bakalım sonuçlarınız nasıl olcak haftaya eğer gebelik varsa değeriniz de bayağı yükselmiş olur. benim gebelik testi 10sn sonra falan hafif sizinkine benzer şekilde çıkmıştı. haftaya haber verirsiniz artık ne olduğuna dair. bir de sizin kaç haftalık oldu?

ooo 3+6da bu değerin olması iyiye işaret tebrikler inşallah devamı da sağlıklı şekilde ilerler. akıntının, lekelenmelerin bitmesi de iyi olmuş benimki dediğim gibi hiç kesilmemişti. kalp atışı duymasanız da keseyi falan görürsünüz diye düşünüyorum. haberlerinizi bekliyorum.
Canım bayramdan sonra gitmeye karar verdim doktora. O zamana kadar da adet olmazsam artık çıkar heralde kanda gebelik (varsa tabi)... Prolaktin,TSH ve insülin direncime baktırmak istiyorum acaba onlarda mi yükselme var da adet olmuyorum. Saolsun doktorlardan bitanesi de sen bunca zamandır adet olmuyorsun betan da negatif gel bı hormonlarına bakalım demedi tek işleri adet söktürücü yazıp başından atmak. Kendi kendimizin doktoru olduk şaka gibi. Bu arada sayfadan ogredigim bı bilgiyi paylaşmak istiyorum aklınızda olsun artimed marka kaset testte kuruma cizgisi çıkmıyor ben bu sabah yaptım nur topu gibi tek çizgim vardı 😒 akşama kadar beklettim gram renk değişimi olmadı. Tavsiye ederim kuruma çizgisiyle sınanıp okuyup denk gelen herkese.

Merhaba, Ben çok yeniyim nereye nasıl yazacağımı bilmiyorum. 22 yaşındayım evliyim eşim bebek istedi geçen ay karar verdik. Mayıs 15 regl günümdü daha sonrasında başladık... reglim asla şaşmaz çok düzenlidir 7 gün sürer . Ve aşırı kanamam ağrım olur. Haziran 15 de pembe ile başlayan kahverengiyle biten 3 gün süren lekelenmem oldu sol kasık tarafımda batma oluyor az sancı gün içinde ara sıra oluyor ve bu çok önemli aşırı derecede başım ağrıyor kafamı günde 5 kere soğuk suya sokuyorum ve normalde asla başım ağrımaz. Lütfen beni bilgilendirir misiniz 🌸

Cevap verecek olan yok muuuu 😥????
beklenen adet gününüz ne zaman? anladığım kadarıyla 2-3 haftadır regl olmuyorsunuz? erken gebelik testleri genelde 2-3 gün öncesinde gösteriyor hamileyseniz. ama en garantisi regl olacağınız gün yapacağınız testle öğrenirsiniz gebeliği.

açıkçası ben de belirtileri tam bilmiyorum ilk gebeliğimde (kimyasal oldu) yaşadığım belirtilerine aksine bu ay değerlendirdim ve yaşadığım belirtiler neredeyse alakasız. o yüzden belirtiden öte testler kesin çözüm veya da kan testi daha kesin sonuç verir.

beklenen adet gününüz ne zaman? anladığım kadarıyla 2-3 haftadır regl olmuyorsunuz? erken gebelik testleri genelde 2-3 gün öncesinde gösteriyor hamileyseniz. ama en garantisi regl olacağınız gün yapacağınız testle öğrenirsiniz gebeliği.

açıkçası ben de belirtileri tam bilmiyorum ilk gebeliğimde (kimyasal oldu) yaşadığım belirtilerine aksine bu ay değerlendirdim ve yaşadığım belirtiler neredeyse alakasız. o yüzden belirtiden öte testler kesin çözüm veya da kan testi daha kesin sonuç verir.

Öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, ben en son adetimi 15 mayıs gördüm 15 haziranda ise sadece 2. 3 gün sürdü ve leke şeklindeydi hiç böyle olmamıştım lekelenme yerleşme kanaması olabilirmiş ve 20 gün sonra yani temmuz regl zamanımı beklemem gerekirmiş sizce doğru mu

Öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için, ben en son adetimi 15 mayıs gördüm 15 haziranda ise sadece 2. 3 gün sürdü ve leke şeklindeydi hiç böyle olmamıştım lekelenme yerleşme kanaması olabilirmiş ve 20 gün sonra yani temmuz regl zamanımı beklemem gerekirmiş sizce doğru mu
benim biraz kafam karıştı. sizin ilişkiniz eğer mayıs ayındaki reglden sonra olduysa şimdiye kadar belli olurdu. lekelenme yani yerleşme kanaması dediğiniz şey beklenen adetten 3-4 gün önce olur ve sadece 1-2 gün sürüyor. eğer regle dönüşmezse gebelik testinde çıkar pozitif. benim beklenen adetten 3-4 gün önce yerleşme kanamam oldu ve 2 gün sonra yani adetten 2 gün önce test yaptım pozitif gördüm. siz eğer haziranı reglden saymıyorsanız şimdiye kadar çoktan belli olurdu gebelik.

benim biraz kafam karıştı. sizin ilişkiniz eğer mayıs ayındaki reglden sonra olduysa şimdiye kadar belli olurdu. lekelenme yani yerleşme kanaması dediğiniz şey beklenen adetten 3-4 gün önce olur ve sadece 1-2 gün sürüyor. eğer regle dönüşmezse gebelik testinde çıkar pozitif. benim beklenen adetten 3-4 gün önce yerleşme kanamam oldu ve 2 gün sonra yani adetten 2 gün önce test yaptım pozitif gördüm. siz eğer haziranı reglden saymıyorsanız şimdiye kadar çoktan belli olurdu gebelik.
Hayır 2. Adetime yani haziran ayı döneminde korunmasız oldu reglden 10 gün önce sonra zaten kanamam olmadı leke tarzında oldu teyzemde de bu durum olmuş ama o diğer adet gününde öğrenmiş benim de kafam karıştı 😥

X