Yerleşme kanaması regl kanaması (lütfen cevaplar mısınız)

Sidre4562

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
175
3
21
Ben ertesi gün hapı aldım o yüzden işte oldummu gelen kanama o yüzden mıydı oldum desem yeridir ayın üçünde beş günlük kanama oldu ilişkinin üzerinden üç hafta geçti sanırım da test doğrudur sonuç 1.20
Merhaba, , konuyu hemen özet geceyim, benim ağustosun 21 inde sürtünme yoluyla bir ilişkim oldu, ama hiçbir şekilde vajina üstüne ve içine boşalma olmadı, sadece zevk suyundan korktuk. Nişanlım başka bir yere boşaldı sonra vajinama sürttü bende korktum acaba tam ıslak mendille sildimi diye şüphe ettim hemen 1 saat içinde ertesi gün hapı alıp içtim. Bu arada ilacın adı (ERTES72). İlacı içtikten 5, 6 gün sonra ilacın yan etkisi olan ara kanamam oldu, kahverengili, kırmızılı. O süreçte yine ilacın yan etkisi olan mide bulantısı, kasık ağrısı, meme hassasiyeti oldu. Meme hassasiyeti ilacı içtikten 2 hafta sonra başladı, ama ben çok stres yaptım, aşırı kafama taktım. İnternetten hamilelik belirtilerine bakıyordum, hemen 1 saat içinde o belirti başlıyordu, kafayı yemek üzereydim. Her neyse yan etkisi 1 aydan fazla sürdü ilacın. Geçen ay eylülün 7 sinde de 5 gün süren kanamam oldu ama çok az az geldi, ilk iki gün pıhtılı geldi idrarimi yaparken de geldi pıhtılı ama korktum acaba yerleşme kanaması mı diye. Sonra ben bu olay olduktan 28 gün sonra eczanede satılan idrar testinden yaptım negatif çıktı, yine aralıklarla yaptım negatif çıktı. O olay olduktan 45 gün sonra yine yaptım negatif çıktı. Şimdi de geçen hafta perşembe günü yani ekimin 7 sinde yine kanamam oldu, geçen ayda eylülün 7 sinde kanamam olmustu. Aynı adetim gibi kahverengili geldi sonra kırmızı pıhtılı gibiydi, , ilacın yan etkisi olur mu az gelmesi sizce?? Hamilelik olabilir mi bu şekil???? Risk var mııı ??? ( bir de benim meme ucumda hafif beyazlık var, ben çok kendimi dinledim o süreçte, bastırdım mememe falan acaba acıyor mu diye, internete de baktım, meme ucu beyazlaması ya hamilelikte süt kanalı olurken oluyormuş, ya hormonlardan dolayı, hormon ilaçlarından dolayı, birde memeye baskıdan, lütfen cevap verin ?? Risk var mı ?bu dediğim olay 21 ağustos oldu bu olay olmadan bir, bir buçuk hafta önce reglim bitmişti, bu olay öyle yaşandı, evet ikimizde çıplaktik, sürtünme oldu o sıra menisi geleceğini anladığı an başka yere bosaldi sonra sildi Bende o yüzden içtim hapı acaba güzel sildi mi diye, sildikten sonra tekrar sürtünme oldu, ikincisinde çarşafa bosaldi, sürtünme oldu sildikten sonra korktum tam sildi mi diye, zaten korkunca hemen 1 saat içinde ertesi gün hapı alıp içtimben bu olayı yaşamadan 1 hafta önce olmuştum regl, o olayı yaşadıktan 18 gün sonra ilk reglımı yaşadım,yani eylülün 7 sinde ilk reglimi oldum 12 sinde banyo ettim. İkinci reglımı da yine ekimin 7 sinde oldum, o da 5 gün sürdü. Demek istediğim o olaydan sonra 2 ayda aynı tarihlerde kanamam oldu. Yerleşme kanamasıyla bir alakası olur mu?? Dün akşam test yaptım net tek çizgi çıktı, sabah kalkar kalkmaz da ilk idrarla test yaptım o da net tek çizgi çıktı. Ve bugün o olay olalı 58 gün oldu, 58 günde gebelik olsa idrar testinde net kesin çıkar mı hocam ?? 5 gündür de kasık ağrım, bulantim, göğüs hassasiyeti, birde yanlarima vuran bir ağrı var çok korkuyorum
 

Sidre4562

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
175
3
21
Ben ertesi gün hapı aldım o yüzden işte oldummu gelen kanama o yüzden mıydı oldum desem yeridir ayın üçünde beş günlük kanama oldu ilişkinin üzerinden üç hafta geçti sanırım da test doğrudur sonuç 1.20
Bunlarda bu sabah kalkar kalkmaz ilk idrarla yaptığım test, 57 gün oldu
 

Eklentiler

 • 20211019_071214.jpg
  20211019_071214.jpg
  34,8 KB · Görüntüleme: 21
 • 20211019_073652.jpg
  20211019_073652.jpg
  155,4 KB · Görüntüleme: 20
 • 20211019_073716.jpg
  20211019_073716.jpg
  201,7 KB · Görüntüleme: 22

Kelebekmf

Kelebekler vadisi
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
868
1.129
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim yaşadığım ve benim içimi rahatsız eden bir durumum var. 20 Yaşındayım ve Bakireyim. 12 Ağustos tarihinde korunmasız bir şekilde, sürtünme yoluyla cinsel ilişkiye girdim(Yargılamazsanız Sevinirim). Fakat vajinanın içine giriş olmadı ve içeriye de bir boşalma olmadı.Benim ve partnerimin içi rahatsız olduğu için, Ella (Ertesi Gün Hapı) kullandık. Hapı ortalama 25 saat içinde kullandık. Hapı kullandıktan sonra herhangi bir belirti yaşamadım. Fakat ilişkimizden 8 gün sonra 20 Ağustos tarihinde adet oldum(Ortalama 2 gün erken adet oldum). 2-3 gün yoğun bir şekilde kanama oldu fakat diğer 1-2 gün lekelenme şeklinde geldi. Ağrılı ve sancılı bir şekilde geçti. 31 Ağustos tarihinde 2 kez test yaptım. İlk yaptığım test kiti (Oncemed) 2. Yaptığım test kiti (Predictor Early) ikisi de negatif çıktı. Bu süreç içinde herhangi bir belirti yaşamadım. 4 Eylül Cumartesi günü 1 kez (Oncemed) test yaptım ve o da negatif çıktı. Yumurtlama dönemine de denk gelmiyor fakat tedirginim.Birçok doktora sordum ve bu şekilde hamile kalmayacağımı ikna olmazsam test yaptırmam gerektiğini söylediler. Fakat test yaptıracak durumda değilim.11 Eylül tarihinde lekelenme geldi ve 12 Eylül aksam üzeri adet oldum. Son adetimi 20 Ağustos tarihinde olmuştum ve 2. Adetimi 12 Eylül tarihinde( Arada 23 gün süre farkı var) oldum. Normalde adetim 5. Güne kadar kan gelir. Geçen ay olduğu gibi de bu ay 3 gün çokça gelmesine rağmen bugünde çok az geldi. Yerleşme kanaması falan diyordu. Çok yoruldum. kalp çarpıntım oluyor bazen çok stres yapıyorum ve korkuyorum. Hamile kalma ihtimalim sizce var mıdır?
NOT: Lütfen yargılamadan cevap verirseniz çok müteşekkir olurum. Yeterince üzüldüm.
Sürtünmeyle ge-be-lik olmaz. Korkuyorsun heyecanını anlıyorum. Belki bir saatlik heyecanın faturası korkusu bu kadar olmamalı.sakin ol öncelikle.

Ella çok çok ağır bir ilaçtır. İlacın etkilerini yaşıyorsun. adeti erken de getirir yoğun kanamada yapar. Geciktirirde. Tekrar düzeninin oturması 2-3 ayı bulabilir.
Hormonların altüst olduğu için ağrılı adet görebilirsin. Kasıklarında vajinada ağrı hissedebilirsin. Ateş basması mide bulantısı yaşıyabilirsin.

Korkma diye bu kadar detaylı yazdım. Yerleşme kanaması ççookkk başka birşey.
Ayrıca sağlıkçıyım.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 187 gün geçti.Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :87.9 Kg. Şimdiki Kilom :84.4 Kg.

Sidre4562

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
175
3
21
Sürtünmeyle ge-be-lik olmaz. Korkuyorsun heyecanını anlıyorum. Belki bir saatlik heyecanın faturası korkusu bu kadar olmamalı.sakin ol öncelikle.

Ella çok çok ağır bir ilaçtır. İlacın etkilerini yaşıyorsun. adeti erken de getirir yoğun kanamada yapar. Geciktirirde. Tekrar düzeninin oturması 2-3 ayı bulabilir.
Hormonların altüst olduğu için ağrılı adet görebilirsin. Kasıklarında vajinada ağrı hissedebilirsin. Ateş basması mide bulantısı yaşıyabilirsin.

Korkma diye bu kadar detaylı yazdım. Yerleşme kanaması ççookkk başka birşey.
Ayrıca sağlıkçıyım.
Merhaba
 

Tatlicadi2144

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
39
4
29
Merhaba, , konuyu hemen özet geceyim, benim ağustosun 21 inde sürtünme yoluyla bir ilişkim oldu, ama hiçbir şekilde vajina üstüne ve içine boşalma olmadı, sadece zevk suyundan korktuk. Nişanlım başka bir yere boşaldı sonra vajinama sürttü bende korktum acaba tam ıslak mendille sildimi diye şüphe ettim hemen 1 saat içinde ertesi gün hapı alıp içtim. Bu arada ilacın adı (ERTES72). İlacı içtikten 5, 6 gün sonra ilacın yan etkisi olan ara kanamam oldu, kahverengili, kırmızılı. O süreçte yine ilacın yan etkisi olan mide bulantısı, kasık ağrısı, meme hassasiyeti oldu. Meme hassasiyeti ilacı içtikten 2 hafta sonra başladı, ama ben çok stres yaptım, aşırı kafama taktım. İnternetten hamilelik belirtilerine bakıyordum, hemen 1 saat içinde o belirti başlıyordu, kafayı yemek üzereydim. Her neyse yan etkisi 1 aydan fazla sürdü ilacın. Geçen ay eylülün 7 sinde de 5 gün süren kanamam oldu ama çok az az geldi, ilk iki gün pıhtılı geldi idrarimi yaparken de geldi pıhtılı ama korktum acaba yerleşme kanaması mı diye. Sonra ben bu olay olduktan 28 gün sonra eczanede satılan idrar testinden yaptım negatif çıktı, yine aralıklarla yaptım negatif çıktı. O olay olduktan 45 gün sonra yine yaptım negatif çıktı. Şimdi de geçen hafta perşembe günü yani ekimin 7 sinde yine kanamam oldu, geçen ayda eylülün 7 sinde kanamam olmustu. Aynı adetim gibi kahverengili geldi sonra kırmızı pıhtılı gibiydi, , ilacın yan etkisi olur mu az gelmesi sizce?? Hamilelik olabilir mi bu şekil???? Risk var mııı ??? ( bir de benim meme ucumda hafif beyazlık var, ben çok kendimi dinledim o süreçte, bastırdım mememe falan acaba acıyor mu diye, internete de baktım, meme ucu beyazlaması ya hamilelikte süt kanalı olurken oluyormuş, ya hormonlardan dolayı, hormon ilaçlarından dolayı, birde memeye baskıdan, lütfen cevap verin ?? Risk var mı ?bu dediğim olay 21 ağustos oldu bu olay olmadan bir, bir buçuk hafta önce reglim bitmişti, bu olay öyle yaşandı, evet ikimizde çıplaktik, sürtünme oldu o sıra menisi geleceğini anladığı an başka yere bosaldi sonra sildi Bende o yüzden içtim hapı acaba güzel sildi mi diye, sildikten sonra tekrar sürtünme oldu, ikincisinde çarşafa bosaldi, sürtünme oldu sildikten sonra korktum tam sildi mi diye, zaten korkunca hemen 1 saat içinde ertesi gün hapı alıp içtimben bu olayı yaşamadan 1 hafta önce olmuştum regl, o olayı yaşadıktan 18 gün sonra ilk reglımı yaşadım,yani eylülün 7 sinde ilk reglimi oldum 12 sinde banyo ettim. İkinci reglımı da yine ekimin 7 sinde oldum, o da 5 gün sürdü. Demek istediğim o olaydan sonra 2 ayda aynı tarihlerde kanamam oldu. Yerleşme kanamasıyla bir alakası olur mu?? Dün akşam test yaptım net tek çizgi çıktı, sabah kalkar kalkmaz da ilk idrarla test yaptım o da net tek çizgi çıktı. Ve bugün o olay olalı 58 gün oldu, 58 günde gebelik olsa idrar testinde net kesin çıkar mı hocam ?? 5 gündür de kasık ağrım, bulantim, göğüs hassasiyeti, birde yanlarima vuran bir ağrı var çok korkuyorum
Sen benden daha betersin kız 45 günde kaç kere kanama yaşamışın bende senin gibi herşeyde bende mana ariyom da 45 günde tesste çıkar kan da git ver tam emin ol ben üç hafta içinde kaç kere kan testi yaptım 1.20 ikisinde de çıktı...kaset testte aynı şekilde negatif ama.ben.ilactan bir hafta sonra bildiğin adet gibi kanama yaşadım zaten daha da günüm gelmedi adet günü normalde 23 su gevikti geçen ay ....e bende 25 inde ilaç atınca adet te belki öne gitti bilmiuommm bende herşeyden nem kapiyom ama benve inşallah bişey yoktur..hem hamilelikte meme beyazlatma değil genellikle koyu kahverengi olur ben öyle biliyom
 

Sidre4562

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
175
3
21
Sen benden daha betersin kız 45 günde kaç kere kanama yaşamışın bende senin gibi herşeyde bende mana ariyom da 45 günde tesste çıkar kan da git ver tam emin ol ben üç hafta içinde kaç kere kan testi yaptım 1.20 ikisinde de çıktı...kaset testte aynı şekilde negatif ama.ben.ilactan bir hafta sonra bildiğin adet gibi kanama yaşadım zaten daha da günüm gelmedi adet günü normalde 23 su gevikti geçen ay ....e bende 25 inde ilaç atınca adet te belki öne gitti bilmiuommm bende herşeyden nem kapiyom ama benve inşallah bişey yoktur..hem hamilelikte meme beyazlatma değil genellikle koyu kahverengi olur ben öyle biliyom
Canım ben regl oldum iki kez biri Eylül 7si diğeri ekimin 7si
 

Sidre4562

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
175
3
21
Sen benden daha betersin kız 45 günde kaç kere kanama yaşamışın bende senin gibi herşeyde bende mana ariyom da 45 günde tesste çıkar kan da git ver tam emin ol ben üç hafta içinde kaç kere kan testi yaptım 1.20 ikisinde de çıktı...kaset testte aynı şekilde negatif ama.ben.ilactan bir hafta sonra bildiğin adet gibi kanama yaşadım zaten daha da günüm gelmedi adet günü normalde 23 su gevikti geçen ay ....e bende 25 inde ilaç atınca adet te belki öne gitti bilmiuommm bende herşeyden nem kapiyom ama benve inşallah bişey yoktur..hem hamilelikte meme beyazlatma değil genellikle koyu kahverengi olur ben öyle biliyom
Bugün sabah testte yaptım tam 2ay oldu olay olali
 

Eklentiler

 • 20211020_092704.jpg
  20211020_092704.jpg
  68,2 KB · Görüntüleme: 18
 • 20211020_092653.jpg
  20211020_092653.jpg
  41,8 KB · Görüntüleme: 14

Sidre4562

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
175
3
21
Sen benden daha betersin kız 45 günde kaç kere kanama yaşamışın bende senin gibi herşeyde bende mana ariyom da 45 günde tesste çıkar kan da git ver tam emin ol ben üç hafta içinde kaç kere kan testi yaptım 1.20 ikisinde de çıktı...kaset testte aynı şekilde negatif ama.ben.ilactan bir hafta sonra bildiğin adet gibi kanama yaşadım zaten daha da günüm gelmedi adet günü normalde 23 su gevikti geçen ay ....e bende 25 inde ilaç atınca adet te belki öne gitti bilmiuommm bende herşeyden nem kapiyom ama benve inşallah bişey yoktur..hem hamilelikte meme beyazlatma değil genellikle koyu kahverengi olur ben öyle biliyom
Sizin içinize giren bisey oldu mu, benim sadece sürtünme oldu
 

Eklentiler

 • 20211020_092646.jpg
  20211020_092646.jpg
  43,4 KB · Görüntüleme: 11
 • 20211020_080655.jpg
  20211020_080655.jpg
  133,5 KB · Görüntüleme: 17