yerli aşı/ithal aşı

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
arkadaşlar yerli aşı ile ithal aşı arasındaki fark nedir bilen var mı?
ben aşılarını sağlık ocağında yaptırıcaktım ama orda yerli aşı yapılıyormuş çevremdekiler git hastanede ithal aşı yaptır dediler aklım karıştı -tatlicadiarzu-

bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim , 19'unda karma-verem-pnömokok var nerde yaptıracağımı şaşırdım :nazar:

sağlık ocağında yaptır canım
artık orda da ateş yapmayan özel aşılardan yapılıyor
hiç merak etme

bizde sağlık ocağında yaptırıyoruz
şimdiye kadar bir sorun olmadı ateş vs
sağlık ocağındaki aşılarında özel olduğunu söylemişti ebe

Bende kızımın bütün aşılarını sağlık ocağında yaptırdım....

Şöylede bir durum var kafam karıştı açıkçası....

Hemşire bana vücudun bağışıklığı ve direnci için ateş yapan aşılar daha sağlıklı oluyordu dedi....

Allah korusun yavrularımız, yapacak bir şey yok Allaha emanetiz....

Bende sağlık ocağında yaptırıyorum.
Ateş yaptı ama bu nadiren görülen bi durum.

benim kızımın da ayın 28 inde karma aşısı var ateş yaparsa diye şimdiden çok korkuyorum.bi de arkadaş aşıya götürmeden yarım saat önce ağrı kesici içirdim bebeğe dedi böyle bişey var mı?

Ben bebeğimi özel hastaneye götürüyorum kontrol için yada sorun olduğunda.
Çok iyi bir dr. buldum, gerçekten memnunum.
Karma aşı için gittiğimde dr. beni direkt sağlık ocağına yönlendirdi.
Hastanede yaptırdığımda yüz küsür lira tuttuğunu, sağ. ocağındada aynı aşının ücretsiz yapıldığını söyledi. Açıkcası ithal yada yerlimi diye bir bilgim yok ama biz aşımızı olduk ve hiçbir sorun yaşamadık. Bir sorun olacak olsa dr.umuz bizi o şekilde yönlendirmezdi diye düşünüyorum.
İçim rahat, sizde çok fazla dert etmeyin, sonuçta aşı, içeriği aynı....

içimi rahatlattınız ben de sağlık ocağında yaptırıyım aşılarımı o zaman , hatta bana bunu söyleyen arkadşımı da uyarıyım ki gidip kazıklanmasın özel hastanede :)))

içimi rahatlattınız ben de sağlık ocağında yaptırıyım aşılarımı o zaman , hatta bana bunu söyleyen arkadşımı da uyarıyım ki gidip kazıklanmasın özel hastanede :)))

Aynen öyle valla. Devlete o kadar vergi veriyoruz, birde yararlanmıcakmıyım. Herkes haklarına sahip çıksın...

ben dün sağlık ocağında yaptırdım aşılarını ne ateş yaptı ne de ağrısı oldu normal bir gününden farksızdı

bizde bugün aşı olduk hemde 3 tane birden, sağlık ocağında yaptırdık
aşı sırasında ağlamadı fazla ama şimdilerde biraz huzursuz (nazarda değmiş olabilir doktor teyzesi bayıldı oğluşuma balamı batırdınız bunu diye sordu hatta:)) ama aşıdanmı yoksa henüz kakasını yapmadığı içinmi bilemiyorum, ateşimiz yok şimdilik

bana iğne yerleri acıyormuş gibi geliyor, acıyormudur sizce hala

bende sağlık ocağında yaptırdım ve çokta memnunum kızımda yaptırmamıştım bu ithal yerli muhabbeti yüzünden oğlum içinde ebeler beni arayınca aşılarınıbizde yaptırın diye onlara ilk sorduğum şey buydu ve bana ben kendi çocuğumuda burda yaptım öyle birşey yok dedi hatta şansınımıza pnömokok gibi papalı bir aşıda devletin aşı karnesine girdi ve yararlandık yoksa dışarıda 240-250 civarı bir miktarmış verecektik devletimizin karışlaması çok güzel bence faydalanmalıyız arkadaşlar

bizde bugün aşı olduk hemde 3 tane birden, sağlık ocağında yaptırdık
aşı sırasında ağlamadı fazla ama şimdilerde biraz huzursuz (nazarda değmiş olabilir doktor teyzesi bayıldı oğluşuma balamı batırdınız bunu diye sordu hatta:)) ama aşıdanmı yoksa henüz kakasını yapmadığı içinmi bilemiyorum, ateşimiz yok şimdilik

bana iğne yerleri acıyormuş gibi geliyor, acıyormudur sizce hala

canım karma , verem ve 3. aşı ne? pnömokok mu yaptılar sağlık ocağındA? rota da yaptırcak mısınız?

canım karma , verem ve 3. aşı ne? pnömokok mu yaptılar sağlık ocağındA? rota da yaptırcak mısınız?

evet pnömokok yaptılar, verem aşısını verem savaş dispanserinde yaptırdık, rotayı ise yaptırmak istemiyordum doktor sormadı bile önümüzdeki ay yaparız dedi

bu arada artık birçok aşıyı özel hastanede ücretsiz yapacaklarmış, ama hangisidir hepsini yapıcaklarmı bilmiyorum

X