Yeryüzünün Tek Fakiri Ben Kalacakmışım Hissi

Aldığım evlenme teklifleri ciddi şekilde tırmanışta ekonomiyi bu şekilde takip ediyorum hdfsdfsffsd:deli: İşe yaramaz uzak akraba oğlu, 8 yaş küçük atanamamış öğretmen çocuk (gerçekten çocuk 25 yaşında), master tezinde supervisor olduğum eleman (en kötüsü bu hocam/abla deme lazım olur:olamaz: hsfsdfdf) birden talip oluverdiler.

Bir de para isteyen akrabalar var tabi, ilk taşı işsiz güçsüz baltaya sap olamamış kuzenim attı :olamaz:

Dolar 9 liralardan birden fırlamaya başlayınca biraz dolar alsaydım ama geç kaldım dedim dedim durdum. En son bugün Dolar 13,40 ları görünce dedim bu artık durmayacak çıkıyor yapacak bişi yok biraz düşmeye başlayınca 12,60 lara fln gelince az bi miktar aldım veee 12,40 lara düşüverdi 😅 en son coinde de parayı böyle batırmıştım . Merak etmeyin artık düşecek 😂

17.20 itibari ile güvenip alamadım ya ahahahahah
Sabah alıcam.

Aldığım evlenme teklifleri ciddi şekilde tırmanışta ekonomiyi bu şekilde takip ediyorum hdfsdfsffsd:deli: İşe yaramaz uzak akraba oğlu, 8 yaş küçük atanamamış öğretmen çocuk (gerçekten çocuk 25 yaşında), master tezinde supervisor olduğum eleman (en kötüsü bu hocam/abla deme lazım olur:olamaz: hsfsdfdf) birden talip oluverdiler.

Bir de para isteyen akrabalar var tabi, ilk taşı işsiz güçsüz baltaya sap olamamış kuzenim attı :olamaz:

Benimle de evlenir misin? <3

İnsan insanı etkiliyor tabii
Dün bir cenazeye katıldım, her şey oraya kadar, 15 dk cenaze namazı, 15 dk mezarlıkta defin, tüm çabaların sonucu bu o yüzden çok yormayın kendinizi, hayat hesapladığımız gibi olmuyor maalesef
ölücez gidecez tamam da

keşke o kadar kolay olsaydı
yani mesela tık diye düşüverip öleceksem ben, sorun yok.

ama asıl sorun ölememek bence.
diyelim kronik bir hastalığınız var (ki benim var) öldürmüyor ama bakımı, tedavisi gerekiyor. diyelim 95 yaşına kadar bu hastalıkla 3 gün iyi 2 gün kötü yaşadık...asıl o zaman ne olacak? yoksa ben bilsem ki 65-70 yaşında küt diye ölüp gidecem, elden ayaktan düşmeden, kendi işimi görebiliyorken...zaten sorun yok. burada hep derim yine diyorum: biz emekli maaşı alsak da kuş kadar bir para alcaz, bizim çocuklarımızın bize bakmak gibi bir lüksü olmayacak. bu şekilde 20-25 sene, o yaşlı halimizle, biz, birikim yoksa ev kendimizin değilse, hastaysak kendimizi nasıl idare edecez? buyrun soru bu.

bizim sohbetlerimizde insanlar ya çocuğum bakar diyor ya da o hale gelirsem intihar ederim diyor. e kafanızı kaldırıp bir bakın etrafınızda 80 yaşında ve parası olmayan insanlar ne yapıyor? çocukları bakıyor %90. eee bizim çocuklarımızın sizce ev-araba alma imkanı olacak mı? evler olmuş milyon. çocuklarımız nasıl ev kirası verip, 65-70 yaşına kadar çalışıp, kendi çocuklarına bakıp bir de bize bakacaklar????

bir diğer konu:

bizim nesil açlık kıtlık görmedi ya. hiç olmaz sanıyor. oysa herşey pamuk ipliğine bağlı. yarın değilse 3 ay sonra ülkede yağ, bakliyat, un, tahıl stoku bitecek arkadaşlar. ortalama 3er aylık stoklarımız var. dolar 3 ay sonra 16-18 TL filan olursa kaç liradan ithal edeceğiz bunları?

olay birikimi filan geçti bence.

ben zaten yoğun çalışan bir insanım. ekstradan onu alayım bunu satayım diye hiç uğraşmadım (kendimi bu konuda çok eleştiririm, başka konularda da bu finansal beceriksizliğimden bahsetmiş, kendi eleştirimi yazmıştım, o yüzden tekrar etmeyeyim şimdi) . ama gelirimi döviz olarak elde etmek, yaşamsal masraflarımı düşürmek (iyi ısınan, kirası düşük, uluaşımı çok kolay bir yerde kalıyorum mesela, kendi evim de var), ve yaşım 70 de olsa yapabileceğim işlerde hayatımı kazanmak gibi yatırımlar yaptım ben. anlık al-sat yapmalık pyasa takip etmelik enerjim ve zamanım, daha önemlisi buna yatkın bir kişiliğim yok. uzun vadeli temettü emekliliği gibi şeyler istiyorum ama onu da hala yapamadım.

panpa az kaldıı ben bile cinsiyet değiştirip sana talip olacağımm.fakirleştikçe çareler düşünüyoruz napalım ha ha ha :KK45:

Ben seviniyorum ya napim :KK43:
satıp nakde çevirmedikçe kazanmış sayılmayız ki.yarın küt diye çakılabilir .ben satmıyorum çünkü sağlam kağıtlar olduğundan.biri altın hissesi 2 si de araba .bir de halka arzım var.banka hissem çöktü bugün .2 saatte dolar çıkıyorsa 2 saatte borsa da inişe geçebilir.

panpa az kaldıı ben bile cinsiyet değiştirip sana talip olacağımm.fakirleştikçe çareler düşünüyoruz napalım ha ha ha :KK45:

HaşlanmişPattis bekar ona imam nikahı yaparım ama sen evli barklı kadınsın Allahtan korkarım olmaz:olamaz:

Bugün kardeşimle görüntülü konuştum. Sabahları spora giderken benim eve yakın yaşayan bir yaban tavşanı ailesi var onlara bakarım, ara sıra ikramlık havuç, lahana bırakıyorum. 3 gündür göremedim son koyduğum yemeği de yememişler valla telaşlandım acaba tilki mi kaptı diye . Bunu söyledim akrdeşime o da derdini seveyim bu dert mi ekonomi kelle koltukta dedi shdhdhfdfdfd:KK48:

HaşlanmişPattis bekar ona imam nikahı yaparım ama sen evli barklı kadınsın Allahtan korkarım olmaz:olamaz:

Bugün kardeşimle görüntülü konuştum. Sabahları spora giderken benim eve yakın yaşayan bir yaban tavşanı ailesi var onlara bakarım, ara sıra ikramlık havuç, lahana bırakıyorum. 3 gündür göremedim son koyduğum yemeği de yememişler valla telaşlandım acaba tilki mi kaptı diye . Bunu söyledim akrdeşime o da derdini seveyim bu dert mi ekonomi kelle koltukta dedi shdhdhfdfdfd:KK48:
tühh kötü ekonomi de bekar olmak avantajmış bakk.bekar olaydım abd almanya hollanda kanada neresi tutarsa artık şöyleee 80 üstü bir dede bulup evlenirdim.hele bir gideyim oralara da her yol sevappp :KK45: edit:son artışlardan sonra devreleri yakmış üye :işsiz:

satıp nakde çevirmedikçe kazanmış sayılmayız ki.yarın küt diye çakılabilir .ben satmıyorum çünkü sağlam kağıtlar olduğundan.biri altın hissesi 2 si de araba .bir de halka arzım var.banka hissem çöktü bugün .2 saatte dolar çıkıyorsa 2 saatte borsa da inişe geçebilir.
Gün sonu kapanış da yeşil görüncr mutlu oluyorum. Borsadan anlamadığım belli😀

Bu kripto işine ben de girdim, bazı analistleri takip ediyorum tavsiyelerine bakıyorum kafama yatarsa alıp satıyorum. Benimki minik paralar, uygulamalarda sattığım ikinci el kıyafet mobilya vs paralarını biraz da biriktirdiğimi yatırdım. Asla kaldıraç uygulamıyorum ki sıfırlanmayayım. Böyle böyle 5000 civarı paramı 3 katı yaptım 3 ayda. Ev araba satılmadan da bir şeyler yapılabiliyor.

Ama herkes yapıyor ben geri kalıyorum hissine gerek yok. Milletin asıl derdi değersizleşmiş parasına azıcık değer katabilme kaygısı.
Kripto nun ne olduğunu bile bilmeyen biri için tavsiyeniz olr mu acaba nereden öğrenebilirim nedir nasıl para kazanılır ben de sizinki kadar da para yok çok az bir parayla da olsa başlamak istiyorum

Iyi geceler kızlar

Belki sizinde cevrenizde bir suredir vardir bu bitcoin meseleleri falan.
Aslında 1 yılı aşkın bir süre önce çevremdeki insanlardan hep bitcoin altcoin borsa yok altin aldim yok gümüs aldım yok buraya verdim gibi bir dolu laflar dönmeye basladi nereye otursam yok borsa yok arabasini satıp bitcoine yatiranlar kredi cekip altın alanlar sonrasijda ikinci bir ek is yapanlar yada is yeri acanlarla doldu cevrem

Gercekten yeryüzünde belki paraya en son ehemmiyet verecek insan bile degilken param beni döndürsün kimseye muhtac kalmayayimda yatirimimda olmasin kafasindayken bunlari gördükce sanki cevremdeki herkes zengin olacakta ben yeryuzundeki tek fakir olarak hayatimi geçirecekmisim gibi geliyordu zamanla bu hissi ustunden attim

Ama bugunlerde tekrar oturdugum yerde altin bu kadar oldu su kadarim var yok bunu mu alsam sunu mu alsam diye ortalikta laflar dönuyor gecen bi arkadasimla konustum oda diyor ki cevremdeki ogretmenler ek ders veriyor dershanede kurslarda falan calisiyor insanlar ha bire guzdllik merkezleri saglik merkezleri acmaya basliyor bende böyle hissetmeye basladim diyor.

Sabit geliri olan biriyim sadecd bi kac ayda bir cok fazla mesaiye kalirsam ek bi ucret aliyorum onun disjnda ek bir gelirim yok elimden yaptogim isten dosya kagit kurek sistem islerinden baskasini yapmak gelmez ha sunuda soyleyeyim gercekten o kadar yorgun dusuyorum ki elimden baska bir is gelse bile kalan zamanimida oraya vermek istemem

Ama dolar altın ciktikca temel ihtiyaçlar ışik hıziyla yukseldikce her gittigim yerdede insanlarin servetlerine servet katma cabalarini gordukce iyice psikojik olarak bir çöküş içine giriyorum.

Benimle ayni durumu yasayaar varsa bu ruh halini nasil yendiniz
Coin fln hep hıkaye .Bu sebrpten kac arkadasım boşanıyor .Yarısıda çocuklar buyusun boşucam derdınde .Bırgun bayramda kız otururken zil çalmış icra daıresınden gelmışler .Bayramım zehır oldu fıyor .150 bin borc .Gerek bsr mı bence yok .Ama yınede siz bılırsınız.En ıyı yatırım altın .Yuksekte olsa sltın alın uzun vadede cok kazandırıyor .Tecrube ıle sabıttır .Bır soz var çamura düştü dıye altın deger kaybeder mı asla kaybetmez .

Ben varım. Bugün Okukda aynı şeyi düşündüm. Herkes aynen sizin dediğiniz gibi sürekli yatırım, altın, borsa, bitcoin konuşuyor. Arkadaş ikinci evi aldı yazın, ayında, şu anda 950 den satarım diyor. Diğer bir arkadaş haftasonu 7000 aldım diypr. Ben de geçen hafta veterinere götürdüğüm gözü iltihaplı ve ishali üç yavrunun masrafını, her ay sokak kedilerine aldıpkm mamanın nasıl o kadar zamlandığını, kendi bebeğimin bez ve mama parasının nr kadar çok olduğunu hesaplayıp, uykularımı kaçırıyorum.
Dünyada hala iyi insanlar var... iyiki varsınız.. ..

X