Yetersiz Süt, mama takviyesi, biberon reddi🥺

Ek gidayi beslenmenin ana noktasi haline getirmeyin. Azar azar verin. Bir de surekli emzirin yeni dogan gibi. Az emsin cok emsin farketmez yenidogan gibi emzirin surekli. Zamanla sütünüz de artar bebeginiz de sık sık emer

5. Ayda kilo alımı zaten azalır bu normal, yavaş yavaş ek gıdaya başlarsanız zaten kilo alımı toparlar. Bu saatten sonra mamaya biberona başlanmaz ki nasıl bir uzman bu gittiğiniz kişi. Pedakok diye bişe yok pedagog hiç yok, her doktor da bu anlamda doğruyu söyleyemeyebiliyor ben çocuk doktorunuzı değiştirin diyorum.

Günde bir öğün yoğurt meyve ile başlayın, altıncı ay bitince de tamamen ek gıdaya geçersiniz

Miss gibi anne memesi ve sütü varken biberonu reddettiği için kuzunuzu alnından öpüyorum bence doktordan daha zeki😀😀😀
Valah ne güzel.cvp çocuk beş aylık olmuş ek gidaya geçecek mama verecekler şok oldum ya byle.is olmaz

Çocuk aç olsa ortalığı yıkar ağlar uyumaz huysuz olur bir kere. Öyle memede süt yok diyip makûs talihine razı olmaz. Ayrıca 3. Aydan sonra bebeklerin kilo alımı yavaşlr üzerine hareketlenmelerinide eklersek tabi.
süt 3. Aydan sonra oturur. İhtiyaç kadar süt üretir memeler. Yani süt azalmaz bebeğin ihtiyacı kadar olur.Neden takviye verilmesini istedi doktorunuz?

oğlumun bakıcısı uyutup sonra verirdi biberonu

ben çalışırken anne sütünü biberondan verirdi onu dahi uyumadan almazdı

ben hiç biberon ile bir şey vermedim

suluk bile zor alıştı

ama biz 4 ayda yemeklere başlamıştık acaba sizinki de ucundan başlasa olur mu diye de danıştınız mı

çalışan anneleri 4. ayda başlatıyorlar

Çocuk aç olsa ortalığı yıkar ağlar uyumaz huysuz olur bir kere. Öyle memede süt yok diyip makûs talihine razı olmaz. Ayrıca 3. Aydan sonra bebeklerin kilo alımı yavaşlr üzerine hareketlenmelerinide eklersek tabi.
süt 3. Aydan sonra oturur. İhtiyaç kadar süt üretir memeler. Yani süt azalmaz bebeğin ihtiyacı kadar olur.Neden takviye verilmesini istedi doktorunuz?
Hanım efendi yaşamadı herhalde bende emek ediyorm inslalah boş yere mama vermez

Hanım efendi yaşamadı herhalde bende emek ediyorm inslalah boş yere mama vermez
Valla bebeğim maşallah çok sakin, emdikten sonra gülümsiyor. Dün biberondan formül vermeye çalıştım ama redd etti. Doktor %40 persentil de (kilo) olduğu için kesin mama vermen lazım dedi. Tam bir eziyete dönüştü cünki içmedi biberon. Şimdi korkuyorum açmı değilmi diye:KK43:

Ben devam sutunu ogluma hep enjektorle verdim. Dogru aciyla verirseniz ondan kendi cekip emebiliyor sizin bir sey yapmaniza gerek kalmiyor. Ama ben dogumdan itibaren verdim. 5 aylikken hemen alisir mi bilmiyorum. Alternatif olarak kasikla da verebilirsiniz. Hem bu sekilde meme reddi de olmaz.

Benim oglumun acliktan sekeri dustu. Asla ac oldugu icin aglamadi. Ben de aglamiyor tok diye dusundum ama oyle olmuyormus.
4 gece yogun bakimda kaldi. Cikinca yine acliktan aglamadi hic. Hep ben uyandirdim doyurmak icin. O sebepten doktorun bir bildigi vardır.

Valla bebeğim maşallah çok sakin, emdikten sonra gülümsiyor. Dün biberondan formül vermeye çalıştım ama redd etti. Doktor %40 persentil de (kilo) olduğu için kesin mama vermen lazım dedi. Tam bir eziyete dönüştü cünki içmedi biberon. Şimdi korkuyorum açmı değilmi diye:KK43:
Bence başka doktora gidin önce neden. Kilo almyr başka nedne olablr mi alerji. Bağırsak sorunu. Ve başka başka nedenler idrar enfeksiyonu mu her ay mi böyleydi ilk defa bu ay mi almadı. Dış cikarma dönemini. Bence kesinlikle doktorunuzu degistirin

Merhaba, Alberta'dayim. Pediatrician soyledi evet.. simdiye kadar madella ve avent denedim. Annem de dr.brown almis onu da yarin deneyecegim ins. Evet rice cereal icin herhalde vaktimiz geldi artik..
Edmonton da misiniz yoksa?birde mutlaka nuk deneyin benim cocuklarimin en sevdigi biberondu agiz yapisi digerlerinden degisik lakin once her zaman onu tercih ettiler

Si
Benim oglumun acliktan sekeri dustu. Asla ac oldugu icin aglamadi. Ben de aglamiyor tok diye dusundum ama oyle olmuyormus.
4 gece yogun bakimda kaldi. Cikinca yine acliktan aglamadi hic. Hep ben uyandirdim doyurmak icin. O sebepten doktorun bir bildigi vardır.
sizin ki ilk zamanlar anladığkm kdarıyla zaten başlarda çocuğu siz uyandırıp emziriyorsunuz. hanfendinin bebeği 5,5 aylık yani çok güzelde derdini anlatır. Benim oğlum 75 günlük gayet de aç olunca ya elini emerek ya huysuzlanarak ya da çok açıktıysa ağlayarak derdini anltıyor.

Farklı biberonlar deneywceksiniz. Lansinoh. Dr brown. Avent. Hangisini severse onunla devam edecek

sık sık bol bol emzir, süt arttırıcı yiyecekler ye, bol su iç.
zaten ek gıda zamanı da gelmiş..
biberona mamaya gerek yok ki..

Fincanla yada kaşık biberonlar var onlarla verebilirsiniz. Bir seçenekte eds diye geçen birşey var,emerken bebeğin ağzına mama geliyor,bu sayede emmeyi bırakmıyor diye kabaca anlatayım siz araştırın ,oda olabilir.
Biberon ikinci çocuğuma kullandım,mama iciyor hala,akışı fazla ise aldığınız biberonun ondan icmeyebilir. Ben o dönem,chicco kullanmıştım ,sonra avente geçtim hala kullanıyorum ama nuk kullanamadı mesela,22.5 aylık şu an güzel icebiliyor ama minikken içemedi süt cok fazla geldiği için Nuk marka biberondan.

Biberon alan çocukların 10 da 9 u meme emmeyi bırakır. Bebek %40 persentelde diye mama başlanmaz. Sizin bebeğiniz doğumdan itibaren az kilo almış. Yani persentil değeri yüzde 75 lerden 40 a düşmüş. Önce bunun sebebini bulmak lazım. Eğer mama verilecekse biberon yerine alternatif besleme yolları var onu denemek lazım. Çünkü biberon meme reddi yapar. İnstagramda facede emzirme uzmanlarının sayfaları var. Onları takip edip üye olup oralardan bilgi alabilirsiniz.

Si

sizin ki ilk zamanlar anladığkm kdarıyla zaten başlarda çocuğu siz uyandırıp emziriyorsunuz. hanfendinin bebeği 5,5 aylık yani çok güzelde derdini anlatır. Benim oğlum 75 günlük gayet de aç olunca ya elini emerek ya huysuzlanarak ya da çok açıktıysa ağlayarak derdini anltıyor.
Oglum suan 3 yasinda dogumundan itibaren bir kez bile acikip kendi uyanmadi.

Bebekler ek gıdaya geçince yani 6.ayda mama da yemesi gerekmiyor mu? 1 öğün?

X