Yetişkinlerde gece altına kaçırma?

kakaokafa

battı fishing, yan going. ♐
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2014
1.234
1.727
Merhabalar herkese, kendimi daha fazla tutamayacağımı anlamak için bu saatte başlık açıyorum. Gerçekten çok mutsuz hissediyorum, sebebi de başlıktaki sorunu yaşamam.
Bu sorun önce üniversite dönemlerinde ortaya çıktı. O zaman bir kere yaşadım bitti. Geçen yıl da iki kez başıma geldi, ama çok çok nadir aralıkta gerçekleşti. Ancak bu yıl üç-dört kere bu sıkıntıyı yaşadım ve sonuncusu da teyzemlerde kalırken meydana geldi. İşte ondan sonra kötü hissetmeye başladım.
Üstelik bu altına kaçırmaların ortak noktası da, rüyamda tuvalete gittiğimi görmem ve o an gerçekten salmam.
Hani 3 yaşında olsam bu durum hoş görülebilir, ama yaşım 26. Artık gece vakti su içmekten utanır oldum.
Annemde ve onun ailesinde idrara kaçırma yaygın. Ama uykuda kaçırmayı kimse yaşamamış... Bunu öğrendikten sonra huzursuzluğum daha da arttı.
Bu sorunu benden başka yaşayan var mı? Neler yaptınız Kegel egzersizinden başka? Şimdiden teşekkürler.

Kuyruk sokumu hacamat olun derim 🙂 gece altını ıslatma konusunda %80 oranında başarısı var..ama kesinlikle işinin ehli birini bulmalısınız..asla acı yok hafifleyeceksiniz..ayrıca kesinlikle her gece gecenin ilk saatinde bir vakte alarm kurun ve tuvalete çıkın.. tekrar ihtiyacınız olmayacağı için alt ıslatma da olmamış olur.

Ben bu olayı bir iki kısıden daha duymuştum. Onlarda aynen bu tur ruyalar sırasında bunu yaşamışlar. Tabi sızın kadar sıkmı yaşadılar onu bilemiyorum. ruyanızda tuvalete gıttıgınız ıcın oluyor bu durum bence. Beyin uyku ve uyanıklığı ayırt edemiyor gibi bişey. Psikolojik bir durumda olabilir. Bu tur ruyalar gormedıgizde bile altınıza kacırdınızmı hıc? Yani bunu yasadıgınızda muhakkak Ruyanızda tuvaletmi gormus oluyorsunuz?

Kuyruk sokumu hacamat olun derim 🙂 gece altını ıslatma konusunda %80 oranında başarısı var..ama kesinlikle işinin ehli birini bulmalısınız..asla acı yok hafifleyeceksiniz..ayrıca kesinlikle her gece gecenin ilk saatinde bir vakte alarm kurun ve tuvalete çıkın.. tekrar ihtiyacınız olmayacağı için alt ıslatma da olmamış olur.
Ne? ☺️ Öyle bir hacamat türünü ilk kez duyuyorum. Öneriniz için teşekkürler yine de.

Ben bu olayı bir iki kısıden daha duymuştum. Onlarda aynen bu tur ruyalar sırasında bunu yaşamışlar. Tabi sızın kadar sıkmı yaşadılar onu bilemiyorum. ruyanızda tuvalete gıttıgınız ıcın oluyor bu durum bence. Beyin uyku ve uyanıklığı ayırt edemiyor gibi bişey. Psikolojik bir durumda olabilir. Bu tur ruyalar gormedıgizde bile altınıza kacırdınızmı hıc? Yani bunu yasadıgınızda muhakkak Ruyanızda tuvaletmi gormus oluyorsunuz?
Son sorunuza cevabım, evet. Hiç rüya görmediğimde yaşamıyorum bu durumu.

Son sorunuza cevabım, evet. Hiç rüya görmediğimde yaşamıyorum bu durumu.
Bence psikologa gidin. Yani bence onemlı bısey yok ama tek sorun o tur ruyalar Görmenız gibi geldi bana. Ama psikologa muhakkak gıdın. O sizi zaten gerekirse yonlendirirde.

Kaçırdığınız saati tespit edip, o saatten
yaklaşık yarım saat öncesine saati kurup, tuvalete kalkın. Eğer bu tekniği düzenli uygularsanız, zamanla o kontrolü sağlamanız mümkün olabilir.

Bence psikologa gidin. Yani bence onemlı bısey yok ama tek sorun o tur ruyalar Görmenız gibi geldi bana. Ama psikologa muhakkak gıdın. O sizi zaten gerekirse yonlendirirde.
Bir kere farklı bir sorundan ötürü tedaviyi başlatmıştım, ama maddi imkansızlık yüzünden tedaviyi devam ettiremedim. Hâlâ da psikologa gidecek durumumun olduğunu söyleyemem. Yine de teşekkürler.

Kaçırdığınız saati tespit edip, o saatten
yaklaşık yarım saat öncesine saati kurup, tuvalete kalkın. Eğer bu tekniği düzenli uygularsanız, zamanla o kontrolü sağlamanız mümkün olabilir.
Bir de onu yapmayı deneyeyim, ama saati bulmam lazım. Teşekkürler.

Gün içinde tuvalete gittiğinizde oturmadan önce bir şey yapın, parmakları saymak olabilir. 10 taneyse rüyada değilim deyin ve yapın tuvaletinizi. Bunu sürekli yapın. Her seferinde. Böylece beyin otomatik yapmaya başlar bir süre sonra. Rüyanızda da yaparsınız aynı şeyi ve rüya olduğunu anlarsınız.
Bunu genelde lucid rüya (ruyada bilinçli olma hali) görmek için yaparlar ama durumunuzda işe yarayacagini düşünüyorum psikolojik destek alacak durumunuz yoksa.

X