Tuvalet Eğitimi Yıkanabilir bebek beziyle alıştırma külodu aynı mı?

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Theblabla

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2019
317
131
23
Merhaba bebeğim 16aylık sık pişik oluyor cildi hassas ve biraz araştırdım hazır bezler pek de sağlıklı değilmiş. Yazın 18.aydan sonra tuvalet eğitimine başlatmak istiyorum. Hazır bezler kuruluk hissi bıraktığı için bebek ıslaklık hissedip rahatsız olmuyormuş o yüzden ilerde tuvalet eğitiminde zorluk çıkıyormuş o yüzden yıkanabilir bez ve alıştirma kulodu öneriliyor ben de almayı düşünüyorum. Islaklık hissine alışakoysun yavaştan anladin diye alıştirma külodu ve yıkanabilir bez aynı şey mi yoksa farklı mı aralarındaki fark ne? Hangisinden almalıyım?

Merhaba bebeğim 16aylık sık pişik oluyor cildi hassas ve biraz araştırdım hazır bezler pek de sağlıklı değilmiş. Yazın 18.aydan sonra tuvalet eğitimine başlatmak istiyorum. Hazır bezler kuruluk hissi bıraktığı için bebek ıslaklık hissedip rahatsız olmuyormuş o yüzden ilerde tuvalet eğitiminde zorluk çıkıyormuş o yüzden yıkanabilir bez ve alıştirma kulodu öneriliyor ben de almayı düşünüyorum. Islaklık hissine alışakoysun yavaştan anladin diye alıştirma külodu ve yıkanabilir bez aynı şey mi yoksa farklı mı aralarındaki fark ne? Hangisinden almalıyım?
Pişik probleminiz varmış kullanacağınız bez ıslaklık yapınca cildi daha kötü olmaz mı ?

biz alıstırma kilodu kullanmadan, beze veda ederek dırek gecıs yaptık. dogru zaman geldıgınde algılayabıldıklerını gozlemlıyorum cocukların. Islaklıktan hoslanmıyorlar. onemlı olan bunu algılatabılmek gibi geliyor, o yuzden bezden ıse dırek gecıus yapmak mantıklıdır.

X