Yillardir kilo alamiyorum napsam olmuyo

Biilgisiz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mart 2022
57
50
27
Bisi sorucam ve kilo alamıyorum geçen vucut analizi yaptırdım size bilgilerimi aticam bilen varsa yada bi önerisi olan bekliyorum
Kilo 47
Yas 25
Yağ oranı 21.05
Su 4.3
Kas 35.7
Vucut yapılanması 8
Kemik kg 1.9
Metabolizma hızı 11.72
Metabolizma yasi 12
Karin yağı 1.0

Bisi sorucam ve kilo alamıyorum geçen vucut analizi yaptırdım size bilgilerimi aticam bilen varsa yada bi önerisi olan bekliyorum
Kilo 47
Yas 25
Yağ oranı 21.05
Su 4.3
Kas 35.7
Vucut yapılanması 8
Kemik kg 1.9
Metabolizma hızı 11.72
Metabolizma yasi 12
Karin yağı 1.0
Boyunuz kaç bilmiyorum ama benim gibi minyon 1.57 civari biriyseniz 47 bence ideal kilo. Ben universitedeyken 38 kiloydum. Aşiri zayiftim. En kucuk bedenler bile dökuluyordu. Sagliksiz şekilde olsa da kilo almanin yolunu buldum. Sporla dengeleyerek 3 ayda kilo aldim. Aslinda tavsiye etmiyorum çunki sagliksiz bence. Yine de belki duzenli sporla dengelerseniz kilo ala bilirsiniz. Bir kasenin içine süt ve galiba 10 civari bebek biskuvisi mesela cici bebe atiyorsun. Meyve de kata bilirsin. Eziyorsun. Aslinda gunde 2 kere yenmesi gerekirdi ama ben sadece 20 gun ve gunde 1 kere yedim. Surekli spor yaptim. Ve başladim kilo almaya. Dengeyi tutturursan bence işe yarar. 1 ay kullanmama ragmen artik duzenli olarak kilo alip vere bildim. Şu an 52 kiloyum. Boyuma gore bence çok iyi. Biraz kilo alinca heme spor yapib 50-52 civari tutmaya ozen gosteriyorum

Kilo 47
Yas 25
Yağ oranı 21.05
Su 4.3
Kas 35.7
Vucut yapılanması 8
Kemik kg 1.9
Metabolizma hızı 11.72
Metabolizma yasi 12
Karin yağı 1.0
Bebe bisküvisi +çikolata yesen gece yatmadan önce.. kilo almak isteyenlerin postları altında okumuştum baya ise yariyormus ama tabii iyi bir diyetisyene de danış derim

Boyunuz kaç bilmiyorum ama benim gibi minyon 1.57 civari biriyseniz 47 bence ideal kilo. Ben universitedeyken 38 kiloydum. Aşiri zayiftim. En kucuk bedenler bile dökuluyordu. Sagliksiz şekilde olsa da kilo almanin yolunu buldum. Sporla dengeleyerek 3 ayda kilo aldim. Aslinda tavsiye etmiyorum çunki sagliksiz bence. Yine de belki duzenli sporla dengelerseniz kilo ala bilirsiniz. Bir kasenin içine süt ve galiba 10 civari bebek biskuvisi mesela cici bebe atiyorsun. Meyve de kata bilirsin. Eziyorsun. Aslinda gunde 2 kere yenmesi gerekirdi ama ben sadece 20 gun ve gunde 1 kere yedim. Surekli spor yaptim. Ve başladim kilo almaya. Dengeyi tutturursan bence işe yarar. 1 ay kullanmama ragmen artik duzenli olarak kilo alip vere bildim. Şu an 52 kiloyum. Boyuma gore bence çok iyi. Biraz kilo alinca heme spor yapib 50-52 civari tutmaya ozen gosteriyorum
Bence çok iyi bi denim inşallah alirim oda ramazanda sonra artık 3 ayda kaç kilo aldiniz

Ayyy ben de 167 boy 45 kiloyum almak istemiyorum çok ama olmuyor bazılarında genetik sanırım. Ama annem de böyleymiş belirli bir yaşa gelince alırız sanırım kendinizi sevmeyi deneyin örneğin mankenlere bakın :) manken gibiyim yahuu alırsam tabi güzel olur ama böyle de güzelim diyebilirsiniiz. Bunun dışında bebe bisküvisi çok söylüyorlar geceleri sütle karıştırıp yiyin ama ben denedim bende pek etkisi olmadı umarım siz istediğiniz sağlıklı bedene kavuşursunuz :)

Sahurda yüksek kalorili içecek hazırlayabilirsiniz, içine muz ,yağlı süt,fıstık ezmesi, kuru üzüm, yulaf vs ekerseniz sonuç alırsınız diye düşünüyorum :)

Keşke bende yer yemez kilo almasam hoff🙈
Benim arkadaşım da çok zayıftı. Süt çiğ yumurta falan değişik karisim içiyordu. O fayda vermişti ona bi tık.

Kiloyu ne yapacaksınız zaten evlilik doğum derken insan kilo alıyor merak etmeyin yaşla ilgili bir durum

Ben kilo almak isteyene de vermek isteyene de kalori hesaplamasını tavsiye ederim. Diyetlere uymak çok zor. Kalori hesabı yaparak gün içerisinde böyle bir yarışa giriyor gibi oluyor, insan hırslanıyor ve yiyor puan toplayacağım diye.:) İnternette her şeyin kalorisi var, paketlerde zaten yazıyor.

Kilo 47
Yas 25
Yağ oranı 21.05
Su 4.3
Kas 35.7
Vucut yapılanması 8
Kemik kg 1.9
Metabolizma hızı 11.72
Metabolizma yasi 12
Karin yağı 1.0
Merhaba kızlar benim boyum 1.69 kilom 43’dü senelerce kilo almak için uğraşıyordum diyetisyene gittim bi iki kilo almıştım fakat geri vermiştim o kiloyu fakat kendimle konuşa konuşa hırs yaptım kendime midemi zorlamaya karar verdim başladığım ilk gün akşam üstü kebap yedim ve ardından uyumadan yarım saat önce kendime bir tabak makarna haşlıyorum tereyağlı tuzlu yapıyorum sadece onu yedikten sonra ardından 15 cicibebe 1 muz süt ve pekmez az koyuyorum çok şekerli olduğu için ve fındık koyuyorum fındık da çok kalori olduğu için büyük bardağa yapıyorum onu içtikten sonra uyuyorum ardından bunu iki üç hafta yaptım ve 43 den 47 kilo oldum ve bu içeceği kahvaltı ettikten sonra yarım saat sonra tekrar yapıyorum yani günde iki kere içiyorum kesinlikle her gece makarna yapmanız lazım istediğim kiloya ulaşınca ardından vücudumu istediğim görünüme getirmek için spora başladım. Olmuyor yapamıyorum demeyin ilk olarak beyniniz de bitirmeniz lazım ben senelerce olmuyor diyerek psikolojimi bozuyordum ve şu yönden de şanslıyım ☺️ Adanada yaşıyorum kebap gömdüğüm zaman o resmen bi gün de kilomu çok yükseltiyor tabi gece makarna içeceğimi yaptığım zaman denemek bedava 😂

Ben kilo almak isteyene de vermek isteyene de kalori hesaplamasını tavsiye ederim. Diyetlere uymak çok zor. Kalori hesabı yaparak gün içerisinde böyle bir yarışa giriyor gibi oluyor, insan hırslanıyor ve yiyor puan toplayacağım diye.:) İnternette her şeyin kalorisi var, paketlerde zaten yazıyor.
Katılıyorum zayıfım kilo alamıyorum diyenlerin çoğu alması gerekenden az kalori alıyor o yüzden zayıf kalıyor. İnsanın bedenini tanıması gerekiyor tüm püf nokta bu ben de yıllar sonra farkına vardım . Şu içsem yarıyor diyenleri de anlıyorum fakat yine iş genetikten kendini tanimaktan geçiyor.

Kilo 47
Yas 25
Yağ oranı 21.05
Su 4.3
Kas 35.7
Vucut yapılanması 8
Kemik kg 1.9
Metabolizma hızı 11.72
Metabolizma yasi 12
Karin yağı 1.0
Merhaba bende senelerdir ne yaparsam yapayım kilo alamayanlardanım ve aldıgımı da bir hafta içinde verenlerdenim çok yetersiz besleniyoruz alamıyoruz evet ama ztn sorun yiyemiyoruzzzz sürekli ye alırsın laflarına artık sinirim bozulmaya basladı diyetisyenlere de gittim her yoluda denedim hamile kaldığımda bile kilo almadım saglık sorunuda yok 2017 senesinde sagolsun bir dahiliye doktoru ile karsılastım gene zayıflık için test vermeye gitmiştim beni diyetisyene gönderdi tabi gene liste verdiler bir ay sonra karsılastım alamamıssın dedi bende yiyemiyorum ki dedim her gittigim diyetisyen liste verip gönderiyordu ki 35 kilo ya düşmüştüm nişanlandığımda düşün ona ragmen kimse bunu söylememişti doktorum beni tekrar diyetisyene gönderdi ve nestlenin enerji mamasını yazmalarını istedigini söyledi paralı devlet sadece bir kısmını Karsılıyor yiyemedikten sonra listenin bir anlamı yok dedi sagolsun bir ayda 3.5 kilo aldım sonrasında biraz mide genişledi heralde kendi yediklerimlede 42 ye kadar ulastım ama mamaları sadece maddi acıdan bir ay kullanabilmiştim senelerdirde 42 nin altına hiç düşmemiştm şimdi bu ay gene bazı stressel günde bir ögün anca yiyordum tabi zayıflayıp gene 37 yi gördüm ve vitaminlerimde düştü hem B12 ilacımı vs yazdırdım artı bu mamalardan yazdırdım bir haftadır gene kullanmaya basladım bu kanser hstaları için ve çok asırı zayıf hastalar için veriliyor benim ideal kilom 51 bu denli yazdılar oldukca zayıf oldıgum için ama bildiğim kadarıyla herkese yazılmıyor kendin almaya kalkıncada tanesi 26 TL ye geliyor çok pahalı rapor üzerindn sagolsunlar yazılınca gene bir nevi düşüyor şükür bir haftada az gram gram bile olsa karnım çıktı kemikten ibarettim 🙏

Merhaba ben 1.52 boyundayım. 47-48 arasıyım 44den zorlayarak çıktım 1 sene içinde çünkü çok kötü duruyordu aşırı zayıf duruyordum boyuma rağmen. Şuan İdeal kilom olduğunu düşünüyorum aslında Ama yüzüm aşırı zayıf yanaklarım çökük. Kısa olduğum için kiloyu hemen belli ediyorum normalde bekarken 49-50 iken hatta bi dönem 52 kiloydum, yüzüm cok güzel olurdu yanaklarım doluydu. Doğumdan dolayı mı bilmiyorum ama şuan basen bölgesine gidiyor gibi kilolar. Yüzüm aynı zayıf. Herkes 52 olursan çok iyi olursun vs diyor ama korkuyorum napmalıyım sizce almak icin çabalamalı mıyım

Merhaba ben 1.52 boyundayım. 47-48 arasıyım 44den zorlayarak çıktım 1 sene içinde çünkü çok kötü duruyordu aşırı zayıf duruyordum boyuma rağmen. Şuan İdeal kilom olduğunu düşünüyorum aslında Ama yüzüm aşırı zayıf yanaklarım çökük. Kısa olduğum için kiloyu hemen belli ediyorum normalde bekarken 49-50 iken hatta bi dönem 52 kiloydum, yüzüm cok güzel olurdu yanaklarım doluydu. Doğumdan dolayı mı bilmiyorum ama şuan basen bölgesine gidiyor gibi kilolar. Yüzüm aynı zayıf. Herkes 52 olursan çok iyi olursun vs diyor ama korkuyorum napmalıyım sizce almak icin çabalamalı mıyım
Boyunuza gore 47 48 cok iyi. Benim fikrimce siz yemekle degil de sporla kilo alin. Kas kutlenizi artirin. Kalça için egzersizler yapin. 52kilo bence 1.52 için fazla olur. Benim 1.57 boyum. 52 kilo benim için ideal. 54e kalkinca hemen belli ediyor kilo aldigimi. O yuzden sizin içinde en fazla 50 olur. Bunun için de spor en iyisi. Dogumdan sonra zaten vucut bi salar kendini.

X