Yine Ailem!!! Yine Eşim :(

labfaresi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.672
5.299
Artık bunaldım. Sonunda tamamen hayatımdan çıkartacağım ailem denilen insanları o olacak. Hem üzgünüm hem sinirli...

Eşim çok rahatsız yaklaşık 3 hafta oldu. Bu sürecin bir kısmını hastanede geçirdi. Acil serviste yalnız başıma ağlarken haliyle annemi aradım. Atlayın gelin dedim. Biletlerini aldım geldiler. Hastaneden taburcu olunca hep beraber eve çıktık ama eşim hala hasta ve çok fazla ziyaretçi olduğu için annemle babam kaldılar yanımızda. Eşimin annesi Allahlık... En sonunda zıvanadn çıkınca gelmeyi akıl etti... Ona hiç girmiyorum...

Bu süre içerisinde bizimkilerin ellerini ceplerine attırmadık. Eve ne gerekiyorsa herşey fazlasıyla alındı. Kimse üşümesin diye herşey sonuna kadar yakıldı. Bulunduğumuz yerde sıcak su ücretli ve inanılmaz pahalı. Bulaşık yıkanırken onu değil ısıtıcı ile ısıtıp kullanalım anne dedim diye alındı ses çıkarmadık. Tamam bildiğiniz gibi yapın dedik.

Eşim uzun süre yattığı ve ne kadar yatacağı belli olmadığı için patron hukuksuz bir şekilde maaşında kesinti yaptı. Zaten sgk'da asgari ücret gösterildiği için iyiden iyiye maaş düştü... Benim aldığım maaş da belli... Memurum sonuçta..

Son durumda ağzına kadar dolmuş kredi kartları en az 800 tl gelecek olan yakıt parası araba taksidi ve ev taksidi şeklinde önümüzde bir yığın ödeme var. Yetmezmiş gibi geçen akşam bir de kaza yaptık ve maalesef kusursuz olmamıza rağmen trafik cezası aldık.

Bugün annemler biz memlekete dönmek istiyoruz bizi gönderin dedi. Ben de durumu açıkladım. Biz biletlerinizi gelirken aldık. Bu kez gerçekten zor durumdayız siz kendiniz alın dedim. Paramız yok dediler.

Gelirken bir akrabamızdan 500 tl borç aldılar ve buraya geldikten 3 gün sonra babam maaşını aldı. Biliyorum ki paraları var ama baban harcadı diye annem yalan söylüyor. Babam da bizi gönderin havalarında.

O arada markete biz kendimiz gittik. Gidecekleri her yere biz götürdük kapıdan biz aldık. Hiç bir şekidle masraf yapmalarına izin vermedik. Ama son durumda 150 tl miz kaldı ne yapacağız deyip bayaa duygu sömürüsü olayına girdiler. Ben de en son artık dedim ki madem öyle o zaman bir dahaki maaşınız yatana kadar kalın burda maaşınız yatınca alır biletinizi gidersiniz. Sıkılmışlar bunalmışlar gideceklermiş.

Benim yapabileceğim hiç birşey kalmadı. İki ay sonra başıma ne gelecek bilmiyorum belki de eşimin işine son verilecek. Zaten bunaldım. İki tane bileziğim var onları satacağım. Size elimden gelen son iyilik budur kalın bir dahaki ay gidin. Yok derseniz sizin bileceğiniz iş dedim.

Eşim yataktaydı. Durumun farkında. Ve inanılmaz iyi niyetli. Alalım ne olacak diyor hala. Ama daha önce de babam evleneceğimiz zaman bir çok vukuata imza attı. Düğünde harcama yapacağım diye etraftan 10bin tlye yakın borç toplayıp düğünde kız evnde verilecek yemeğe kadar eşime ödetti... Buna rağmen ne zmaan annemlere gitsek eşim arabayı doldurur. Para vermez ama yağından deterjanına ne varsa alır götürür. Evi yığar ki paraları yok alışverişe çok harcamasınlar diye. Biliyorum ki eşimin iyi niyetinden dolayı böyle yapıyorlar.

Daha anlatsam bir sürü şey var yoruldum... Ama moralim bozuk.. Biz o kadar zor durumdayız. Onlardan maddi hiç bir beklentim yok. Ama sürekli talep içinde olmalarına artık katlanamıyorum....

Allah yardımcınız olsun böyle bir aileye napabilirsin ki !Atsan atamazsın satsan s atamazsın. Eşinede çok geçmiş olsun rahatsızlığı ne acaba?

Bir hayır yapmışlar oda karşılıklı. İnsan yabancıya bile yardimci olur. Yollama bence,Son paramı da sizin yol paranın yapamam de. İnsanlar zor zamanlarda kendini gösteriyor tüh tüh ana babada bunu yaparsa ...

ailenizin huyunu suyunu biliyorsunuz ,çağırırken olacakları düşünmeniz gerekirdi,ayrıca zaten eşiniz ve size manevi destek olmaları için çağırdığınıza göre onları rahat ettirmek zorundasınız,sıcak su kullnıldı,kombi yandı diye şikayet etmeye hakkınız yok malesef,geliş biletlerini aldığınıza göre dönüş biletlerini de almalısınız.

Artık bunaldım. Sonunda tamamen hayatımdan çıkartacağım ailem denilen insanları o olacak. Hem üzgünüm hem sinirli...

Eşim çok rahatsız yaklaşık 3 hafta oldu. Bu sürecin bir kısmını hastanede geçirdi. Acil serviste yalnız başıma ağlarken haliyle annemi aradım. Atlayın gelin dedim. Biletlerini aldım geldiler. Hastaneden taburcu olunca hep beraber eve çıktık ama eşim hala hasta ve çok fazla ziyaretçi olduğu için annemle babam kaldılar yanımızda. Eşimin annesi Allahlık... En sonunda zıvanadn çıkınca gelmeyi akıl etti... Ona hiç girmiyorum...

Bu süre içerisinde bizimkilerin ellerini ceplerine attırmadık. Eve ne gerekiyorsa herşey fazlasıyla alındı. Kimse üşümesin diye herşey sonuna kadar yakıldı. Bulunduğumuz yerde sıcak su ücretli ve inanılmaz pahalı. Bulaşık yıkanırken onu değil ısıtıcı ile ısıtıp kullanalım anne dedim diye alındı ses çıkarmadık. Tamam bildiğiniz gibi yapın dedik.

Eşim uzun süre yattığı ve ne kadar yatacağı belli olmadığı için patron hukuksuz bir şekilde maaşında kesinti yaptı. Zaten sgk'da asgari ücret gösterildiği için iyiden iyiye maaş düştü... Benim aldığım maaş da belli... Memurum sonuçta..

Son durumda ağzına kadar dolmuş kredi kartları en az 800 tl gelecek olan yakıt parası araba taksidi ve ev taksidi şeklinde önümüzde bir yığın ödeme var. Yetmezmiş gibi geçen akşam bir de kaza yaptık ve maalesef kusursuz olmamıza rağmen trafik cezası aldık.

Bugün annemler biz memlekete dönmek istiyoruz bizi gönderin dedi. Ben de durumu açıkladım. Biz biletlerinizi gelirken aldık. Bu kez gerçekten zor durumdayız siz kendiniz alın dedim. Paramız yok dediler.

Gelirken bir akrabamızdan 500 tl borç aldılar ve buraya geldikten 3 gün sonra babam maaşını aldı. Biliyorum ki paraları var ama baban harcadı diye annem yalan söylüyor. Babam da bizi gönderin havalarında.

O arada markete biz kendimiz gittik. Gidecekleri her yere biz götürdük kapıdan biz aldık. Hiç bir şekidle masraf yapmalarına izin vermedik. Ama son durumda 150 tl miz kaldı ne yapacağız deyip bayaa duygu sömürüsü olayına girdiler. Ben de en son artık dedim ki madem öyle o zaman bir dahaki maaşınız yatana kadar kalın burda maaşınız yatınca alır biletinizi gidersiniz. Sıkılmışlar bunalmışlar gideceklermiş.

Benim yapabileceğim hiç birşey kalmadı. İki ay sonra başıma ne gelecek bilmiyorum belki de eşimin işine son verilecek. Zaten bunaldım. İki tane bileziğim var onları satacağım. Size elimden gelen son iyilik budur kalın bir dahaki ay gidin. Yok derseniz sizin bileceğiniz iş dedim.

Eşim yataktaydı. Durumun farkında. Ve inanılmaz iyi niyetli. Alalım ne olacak diyor hala. Ama daha önce de babam evleneceğimiz zaman bir çok vukuata imza attı. Düğünde harcama yapacağım diye etraftan 10bin tlye yakın borç toplayıp düğünde kız evnde verilecek yemeğe kadar eşime ödetti... Buna rağmen ne zmaan annemlere gitsek eşim arabayı doldurur. Para vermez ama yağından deterjanına ne varsa alır götürür. Evi yığar ki paraları yok alışverişe çok harcamasınlar diye. Biliyorum ki eşimin iyi niyetinden dolayı böyle yapıyorlar.

Daha anlatsam bir sürü şey var yoruldum... Ama moralim bozuk.. Biz o kadar zor durumdayız. Onlardan maddi hiç bir beklentim yok. Ama sürekli talep içinde olmalarına artık katlanamıyorum....
Yani ben mi tuhafim bilmiyorum ama siz cagirmissiniz tabii ki geliş gidiş biletlerini alacaksiniz. Sizin evinizde misafir kalirken harcamaları onlar yapacak da değillerdi. Yani yazdiginiz hic bir şeyde aman bu kiz fedakarlık yapmis ailesi nankörlük diyebileceğim bir durum yok. Elbette gönül ister ki boyle zor durumlarda aileler daha anlayisli olsun. Ama olmamis iste. Üzülmeyin daha fazla. Esinize de acil şifalar.

Oncelikle gecmis olsun esiniz tez zamanda sagligina kavusur insallah

Allah yardimciniz olsun

Ama yorumu yazarken buraz kararsiz kaldim su zir durumda caninizi sıkmak istemem ama objektif bi bakus acisi isterseniz

Evet dogal olarak sıkılip bunalmisdiniz ailenizin yardimina ihtiyaç duymussunuz ama size yapacagim son sey bi daha ki maasi bekleyin demek bencd yanlis bi uslup sonucta sizin icin sizin isteginiz uzere gelmisler

Farkindayim durumunuz belli belki bu kadar sıkışık olmasaniz onlaron teklif etmesini dahi beklemeden siz alirdiniz biletlerini ama inanin her anne baba boyle bi zamanda evladinin yaninda olmuyor

Gonulsuz gelmis olabilirler ama yinede gelmisler(babamın boyle bir durumda ne 1 lira yadim nede bana yada esime yardim icin kemdisinin gelmeyecegindende annemi yollamayacaginada o kadad eminim ki)

Bence uygun bi dille yapamayacaginizi durumunuzun olmadigini sıkıßik oldugunuzu iyice belirtin olmuyorsa bulup bulusturup yollayin ki ilerde bu durumu basiniza kakmazinlar bi sıkintıda burdan yasamayin

Allah hayirli kapilar acsin insallah

Nasıl olur bilmiyorum fakat gitmeleri daha iyi gibi şimdi. Çünkü kaldıkları her gün size manevi sıkıntı yapacakları aşikâr. Bir dahaki maaşa kadar bunu çekmektense nir kerede çekin gitsinler . Zor zamanlarınızda kimden yardım isteyeceğinizi hayat acıda olsa öğretmiş olmuş size. Allah acil şifalar versin eşinize de. Size de sabırlar diliyorum. Her kara günün bir aydınlığı elbet vardır .

ailenizi ilk defa tanimiosunuz yapacaklari belliymis zaten basinizda onca ugras varken ne die bide ailenizi cagirdiniz ki dert ustune dert kattiniz
ben en cok esinize uzuldum ne kdr iyi niyetli bi insanmis hasta haliyle hala onlari dusunuo ben esinizin yerinde olsam.coktan ewi tersine cevirip kovmustum

Allah şifa versin eşinize çok üzüldüm durumunuza
Bence son paranızda olsa verin ve gönderin, kalmalarından daha az masraflı olur bu
En azından yakıtınızı, mutfağınızı kendinize göre ayarlarsınız

Ne kadar ilginç değilmi? O ailede dünyaya geldin, büyüdün, okudun, evlendin... Kendi hayatın, ailen, kendi düzenin oldu. Lakin istiyor insan değil mi, maddi olarak değil de, manevi destek bekliyor anne ve babasından.

Şöyle, sırtım yere gelmez dedirtecek anne-baba herkese nasip olmuyor işte tatlm. Onlarında karakteri böyle, onları senden daha iyi kimse tanıyamaz. Sen, baştan sona madursun öncelikle hasta yakını olduğun için zaten sinir sistemlerin çökmüş.

Bilezik mi satarsın, borç mu bulursun bilemem, gönder anne-baba'yı. Gönder ki ruhun dinlensin. Destek değil köstek oluyorlar ,temelli sinirlerin harab olacak... Bütün gücünü, enerjini, neşe ni, sevgini eşine ver ki çabucak ayağa kalksın. Dilerim tez zamanda toparlar kendini. Sağlıkla ve sevgiyle...

Bnce yanlis dusunuyorsunuz anneniz babaniz yillarca size bakiyor hic bir karsilik beklemeden besleyip buyutuyorlar ayda yilda bir gelmisler tabiki rahat ettireceksiniz sicak su acmis kombi yanmis bunlarin lafini etmeniz bile yanlis
Bu ay zorlanirsiniz ama diger aylar toparlarsiniz
ailemin rahat etmesi bnce daha onemli ayrica biletlerini bence onlara soyletmeden sizin almaniz gerekiyordu ailenizin yerinde olsam cok kirilirdim

Bence gönderin fakat bir daha mesafeli olun.Aile demek yardimlqsmak demektir destek olmak demektir bu kavramlar yoksa zaten herseyin ustesinden tek basiniza gelirsiniz . Tepkinizi kesinlikle gösterin bu kadar basit olmamali iliskiler ayıp etmisler .guclu olun gecmis olsun inşallah en kisa surede sagligina kavusur esiniz.

Gidince harcayacağız diye düşünüp maaşlarını vermiyor olabilirler

Yalnız yok parası kaç lira 200 mü

Yani bileği aldım geldiler deyince dönüşte de almanız lazım gibi

Fakat parayı harcadık diyorlarsa nereye harcamışlar

Yani sizin evde yiyip içip yatınca para Nasıl harçanmış ki

Herşeyi tek tek yazacak takatim kalmadi. Ama inanin bir cok seyin cevabi brnde de yok. Bilet al gelelim donerken biz kendimiz doneriz dediler..

Onlar geldiğinde esimin is durumu boyle degildi. Su an kovulup kovhlmayacagi bile muallak. Haliyle maddi olarak coktuk.

Kimsenin kullandigina ettigine laf edecek degilim. Allah razı olsun yardimlari dokundu yemekti temizlikti. Yesinler icsinler helal olsun. Ama sonucta bu fatura odenecek. Ve ben kısıtlı imkanlarimj daha da kisacagim.

Onlari niye cagirdin sorusunun cevabini baska bir soruyla vereyim. Esiniz acil serviste hareket bile edemezken ve kaynananiz olacak kadinin ne halt yedigi belli degilken bulundugunuz sehirde kimseniz yoksa siz ne yapardinjz? O gun acil servisin onunde arabamizi bile kapilari acik vaziyette birakip girmiaim saatler sonra farkettim. Esimi iki dk birakip gidebildim. Döndüğümde odasi degismisti. Bilmem anlarabildim mi durumu...

Kizn arkadaşlar kendilerince hakli elbette. Ama inanin saatlerim olsa tek tek anlatsam... Ancak cok yorgunum...

Allah yardımcın olsun inşallah. En son canın kalsa, teklif etsen hiç çekinmeden ona da göz dikecekler gibi :KK43: olabildiğince uzak kalın ..destek değil ,tam köstek ..Çok yardıma ihtiyacın olursa bor yardımcı almayı dene .nasıl olsa ona da para vereceksin ailene de ..en azından alınmaz, kırılmaz ,işlerini yoluna koyar sesi de çıkmaz ...

Yani cocugunuz yok anldigim kadariyla, calistiginiz icin mi annenizi cagirdiniz? Oyle degilse tel basina bakabilirdiniz. Ben olum kalim meselesi olmadigi surece ailelerden yardim istemem. Cunku olmuyor, iki taraf da yipraniyor. Ama yurtdisindayim, annem ilk dogumuma gelmisti, gidis gelis burda yaptigi alisverisler hepsini biz karsiladik. Anne babaniz dusunup teklif etmeli ama cagirdiysaniz bence masraflarini karsilamaniz lazim. Yani ben kizimin evinde para muhabbeti olsa bozulurum. Durumunuzun kotu oldugunu gorup yuk olmamalari gerekiyor haklisiniz ama onlar kendi davranisinsam sorumlu, siz kendinize duseni yapin, bir an once gonderil bence, hem kaldikca daha cok masraf olcak, bilet parasi alsalar bile bir ayda yedigi ictigi kombisi sicak suyu faan daha fazla tutar.

X