Yıprandım

“onu hayata hazirlamak sadece kucakta tasimak veya meme vermek degil benim icin.”

Mesajınızın bu kısmı çok kırıcı ve suçlayıcı. Yazabilecek çok şey var ama gerek görmüyorum. Ömür boyu kolaylıklar diliyorum bu çileli yolculuğunuzda.
bu konuda kendimi bir bumerangin icinde hissediyorum resmen.
kirici birsey yazdigimi dusunmuyorum.
subjektif yorumum bu benim.
herkesin bakis acisi olaylari karsilama durumu farklidir.
kimseyi de yargilamiyorum.
size de tesekkur ettim zaten.
zannettiginiz gibi cileli gormuyorum yolumu.
hayatimda yasayabilecegim herseyi onceden kabul ettigim icin suprizlerle karsilasmiyorum.
önümü görmeye calisiyorum.
kızımı da sevgiyle buyutuyorum.
Biliyorum ki her anne oyledir.
Benim cocuk mevzusuna bakisim daha farkli sadece bunu demek istedim.

Eski tarihli bir başlık fakat biraz içimi dökmek istiyorum bu başlık altında sohbet etmek istediğim bir konu var ve mutsuzum çünkü 1 senelik evliyim yaşım 25 ve 1 senedir çocuğumuz olmuyor sebebi esimin rahatsızlığı kısaca eşimden 1 tane bile sperm gelmiyor tüp bebek dahi yapamıyoruz. Ve tek istediğim sadece hayırlı ve sağlıklı bir bebek sahibi olabilmek artık cinsiyetinin kız veya erkek olmasını geçtim çocuğumun şımarık olmasını huysuz ve memnuniyetsiz olmasıni da geçtim çünkü burda söylenen bazı şeyler bana çok önemsiz ve şikayet olarak geliyor sukursuzluk olarak geliyor gerçekten evin içinde beni yoran bağırıp ağlayan bir çocuğum olmasını çok istiyorum hatta uykusuz kalayım yeterki çocuğum mutlu olsun istiyorum kocamla ikimizin arasında uyusun kocam sağlıklı olsun huzurlu olsun evladım sağlıklı ve huzurlu olsun istiyorum ve bu şekilde huzura kavuşmak istiyorum bu başlık altındaki herkesi genellemiyorum fakat hanimlar çocuğunuz ne kadar yaramaz memnuniyetsiz herseyee ağlayan bir çocukta olsa o bir nimet bunu unutmayın lütfen ve şükredin anne olmak bir sorumluluk demek bir evlat dünyaya getirirken bu sorumluluğu almamız gerekiyor bu kadar ben odaklı olan kendime zaman ayiramiyorum diyen insanları bu şekilde gördükçe cidden kendime daha çok üzülüyorum oysaki ben kendime zaman ayirmaktan bile vazgeçerdim bir bebeğim olması için ne bekliyordunuz ki çocuk yaparken herşeyin ayağınıza altın tepside sunulmasını mi ? Bizim annelerimiz bizi büyütürken cidden kolaylık la mi büyüttü hele bir sorun ne diyecekler kim bilir bazılarımız ne yoklukla zorlukla yetiştik oysa rahata alışmışız ve zor geliyor. Sadece böyle şeylerle hayatı kendize zindan etmektense evladiniza ve eşinize sımsıkı sarılın bütün zorlukları ile onları kabul edin anlamaya çalışın bir anneyseniz evladinizin dilini çözün ağlarken ne anlatmak istiyor iletişimi kestikce hırçın çocuklar yetiştirmeyin iletişim kurun dinleyin bebekte olsa sohbet edin ben cicegimle bile konuşuyorum ya bir insan çiçekle konuşurmu ? Bazı insanlar çocuklarıyla anlamaz diye geçip iletişim kurmuyor sonrada deniyorki çocuğum çok mutsuz durduk yere sorunlu çocuk yoktur sorunlu anne baba iletisimsiz anne baba vardır yani çocuklarınız boyleyse bunun faktörü aileden gecer. Çocuğun beyni boş kaset ne verirsen onu alır ve çocuklar bizler gibi kendi duygularini ifade edemez ağlayarak bağırarak iletişim kurarlar çocuklara konuşmayı doğruyu anne baba öğretir fakat burda bir çok kişi öğretici olmaktan ziyade ben kendime zaman ayiramiyorum diyip şikayet ediyor.allah selamet versin

Son düzenleme:
Amacım kimseye kırıcı olmak değil yada sınırlarımı aşıp curretkarlik yapmak değil niyetim sadece doğruları söylemek hayat çok kısa herşey gelip geçici bir bakmışsınız ki sizin çocuklarınız büyümüş rahata kavusmussunuz bu dönemler geçici ömür boyu sürmeyecek hiç bir şey için kendimizi üzmeye gerek yok bir bakmisiz aynı dönemleri bizler yaşıyoruz insallahta yaşarız ben tekim kardeşim yok eşimde tek kimsemiz yok evlenmeden önceki hayalim evlenince 3-4 tane çocuk yapmaktı fakat nasip kısmet işte şuanda bir tedavinin çok çok basindayiz herşey anne baba olmak için kimsenin ne yaşadığını kucumsemiyorum sadece benim.gibi bu duyguyu yaşayan bir çok anne adayı var ve onlarında böyle düşündüğüne eminim benimle aynı duyguyu yaşayan kadınlar da çok iyi bilir bir evlat özlemiyle tutusmanin ne demek olduğunu en azından böyle seylerden mutsuz olmak üzülmek bana önemsiz geliyo bu benim kendi yorumum buraya bir başlık açılmış ve bende saygı çerçevesinde kendi fikirlerimi belirtiyorum.

Dişlerin çıkması da bitecek
Memeden de kesilmiş olacak
Ve 3 yas olacak
Ancak bu sekilde rastlıyorsunuz
Tabii ki çocuğa uyku düzeni verırsenız.

Yoksa gece 11 -12 ye kadar oturur 3 yas ve sonrasında.

Çocuk düzen ister. Ve üstte sayılanların da olması gerek

X