Yoğun hayat, nefret edilen bir iş, okul, parasızlık

Amourette

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2019
1.142
706
26
Merhaba,

25 yaşında üniversite öğrencisiyim. Aynı zamanda çalışıyorum. Annem babam ayrı olduğu için ikiye bölünmüş şekilde o evden bu eve göç edip duruyorum. Normal part time maaşı alıyorum. Ama param yetmiyor. Dışarıdan su almayayım diye aynı şişeyi çeşmeden doldurup kullanıyorum düşünün, şişe doğaya karışacak artık.

İşimden de nefret ediyorum. Sürekli sorunlu insanlarla konusmak zorunda olduğum bir işim var. Çağrı merkezi. İşimden o kadar nefret ediyorum ki çalışma masama düşmanıma bakar gibi bakıyorum yanından geçerken beddua falan ediyorum psikolojim bozuldu. Sabahtan akşama kadar okul. Akşamdan geceye kadar da iş. Çok yoruluyorum. Müzik dinlemek istiyorum, saçımı duzlestirmek, oje sürmek, Müge anlı izlemek ne bileyim insanca bir şeyler yapmak istiyorum ama vaktim yok.

Okulda herkes 2002 üzeri. Ben 97'liyim. Kafa olarak anlaşamıyoruz çoğuyla. Hepsi ergen gibi geliyor salak saçma muhabbetler dönüyor. Ders aralarında tek başıma boş boş oturuyorum. Bölümüm zor, ağır odevler oluyor. Bakıyorum herkes arkadaşlarıyla grup olmuş ben tek başıma. Aşk meşk zaten yok. Eski konumu okuyanlar sebebini görür.
Etrafımdakiler hiç calismadan aileden para alarak kral gibi yaşıyorlar. Herkes son model telefonlarda, dışarıda her gün yiyorlar falan. Bu insanların ailesi ne iş yapıyor böyle nereden akiyor bu para bilmiyorum. Hiçbiri çalışmıyor. Ben döner yiyemiyorum pahalı diye. Etrafımda hem okuyup hem çalışan beni anlayabilecek kimse yok.

İş okul birlikte götürenler var mı aranızda nasıl hayatta kaldınız ?

Son düzenleme:
Bir de üstüne okulun etrafında beni tehdit eden bir serseriyi şikayet ettigim için açılan mahkemem var ailem bilmiyor. Her şey bitti bu çıktı bir de başıma. Düşünmem gereken şeylerin sayısı her geçen gün artıyor

Okulunu bırakmanı hiç tavsiye etmem,işini değiştirebileceğin başka sektörlere baksan sen işinden nefret ediyordun çünkü.Çabalıyorsun hayatta karşılığını alacaksın pes etme🙏🏻

Gençsin ve okulun var.Bittirmene az kalmış.Diploman olduktan sonra hersey daha kolay olur.Sık dişini.Ileriki yıllarda yapacaklarını hayal et.Tatiller, bir ev, araba. vs .Seni ne mutlu edecekse.Asla pes etme.Hayat senin ve kendin için yaşamanin bir yolunu bulmalısın.Sevgiler

Gençsin ve okulun var.Bittirmene az kalmış.Diploman olduktan sonra hersey daha kolay olur.Sık dişini.Ileriki yıllarda yapacaklarını hayal et.Tatiller, bir ev, araba. vs .Seni ne mutlu edecekse.Asla pes etme.Hayat senin ve kendin için yaşamanin bir yolunu bulmalısın.Sevgiler
Okuldan mezun olunca birden ev araba olmuyor ki. Hele ki herkesin artık üni mezunu olduğu bir ülkede. Zaten yıllardır çalışıyorum. Kullandığım telefon bile en ucuz marka. Aile desteği olmadan ev araba almak pek mümkün değil. Teşekkür ederim 🌿

Merhaba,

25 yaşında üniversite öğrencisiyim. Aynı zamanda çalışıyorum. Annem babam ayrı olduğu için ikiye bölünmüş şekilde o evden bu eve göç edip duruyorum. Normal part time maaşı alıyorum. Ama param yetmiyor. Dışarıdan su almayayım diye aynı şişeyi çeşmeden doldurup kullanıyorum düşünün, şişe doğaya karışacak artık.

İşimden de nefret ediyorum. Sürekli sorunlu insanlarla konusmak zorunda olduğum bir işim var. Çağrı merkezi. İşimden o kadar nefret ediyorum ki çalışma masama düşmanıma bakar gibi bakıyorum yanından geçerken beddua falan ediyorum psikolojim bozuldu. Sabahtan akşama kadar okul. Akşamdan geceye kadar da iş. Çok yoruluyorum. Müzik dinlemek istiyorum, saçımı duzlestirmek, oje sürmek, Müge anlı izlemek ne bileyim insanca bir şeyler yapmak istiyorum ama vaktim yok.

Okulda herkes 2002 üzeri. Ben 97'liyim. Kafa olarak anlaşamıyoruz çoğuyla. Hepsi ergen gibi geliyor salak saçma muhabbetler dönüyor. Ders aralarında tek başıma boş boş oturuyorum. Bölümüm zor, ağır odevler oluyor. Bakıyorum herkes arkadaşlarıyla grup olmuş ben tek başıma. Aşk meşk zaten yok. Eski konumu okuyanlar sebebini görür.

Eğer bir işten şikayet edersen, o iş çok iyi bile olsa sana her saniyesi işkence gibi gelir, önce işini sevmeyi öğren çünkü yazdıkların kadarıyla başka çaren yok, tamamen bakış açıcı ile ilgili.

Merhaba,

Ben öğrenciyken part time lc mağazasında çalışıyordum. Zordu ama ortamı güzeldi prim yemek derken memnundum bi oraya da bakın isterseniz.

Seni çok iyi anlıyorum bu dönem okula başlayacaktım 99luyum okuldaki ortamın görünce ilk aydan vazgeçtim ve ailemin yanına döndüm ben 3d animasyon okuyorum okula başlamadan önce kendimi çok geliştirmiştim 3 program öğrendim bu alanda ve evden freelance çalışıyorum kendime bakacak kadar.

Okulun diploma dışında bir şey kazandırmayacağımı anladığımda gitmekten vazgeçtim kendi kendimi daha iyi geliştiriyorum. Artık eğitim sadece zaman kaybı gibi geliyor işsizlik tavan ekonomi kötü ve sen hem oluyup hem çalışıyorsun bambaşka bir şehirdesin arkadaşın yok okuldakiler gibi özgür olamıyorsun ne kadar zor olduğunu tahmin edemiyorum muhtemelen kendini çok yalnız hissediyorsundur.

Eğer okulun sana gerçekten bir şey kazandırabileceğine inanıyorsan bulunduğun yol tek çözüm ama eğer iş imkanı yoksa vaktini ve enerjini boşuna israf etmemeni öneririm ki Türkiye'de iş olanağı olan bölümler de çok kısıtlı. Bizi bu hale getiren sistem utansın.

Güçlü bir kızsın erken yaşta evlenip hayattını zindan eden kızlar var. Sense mücadele ediyorsun kendinle gurur duymalısın kimseye ihtiyacın olmadan ayaklarının üstünde durabildiğin için.

Gelecek kaygısından ve umutsuzluktan tüm teşvikin gitmiş. Mahkeme olayını ailene mutlaka anlat. Ciddi bir şey bu

Çağrı merkezi sana ileriye dönük fayda sağlamaz
Sadece şu an karnını doyurmaya yeter o sa belki
Madem bölümün siyaset alanında iş bulmaya bak
En azından okul bitince tamamen tecrübesiz olmazsın.

Okuldan mezun olunca birden ev araba olmuyor ki. Hele ki herkesin artık üni mezunu olduğu bir ülkede. Zaten yıllardır çalışıyorum. Kullandığım telefon bile en ucuz marka. Aile desteği olmadan ev araba almak pek mümkün değil. Teşekkür ederim 🌿
Hayata böyle bakarsan hiçbir şey kolay değil.Ama herkes altın kaşıkla doğmuyor.Calisip emek sarfederek hayat kuruyor.Unutma hayat tercihlerden ibarettir.

Merhaba,

Böyle dusunme.
Çok bunaltıcı biliyorum bende 25 yaşındayım geçen sene mezun oldum 2015ten beri üni okuyordum DGS o bu derken herkes hayat kurmuş ben arkada kalmış gibiydim bazen hala böyle hissediyorum kendi meslegimi yapmıyorum ama geçen sene çalışırken bitirdim okulu ama homeofiss çalışıyordum ve müdürüm sağolsun. Toparlayacaksin bir süre sonra. Çok bunaltici yoğun sıkıcı geçiyor ama geçiyor inan ki

O
Merhaba,

Okulunu bırakma sakın onun pişmanlığı daha da strese sokar. İşine gelince geçici olduğunu kurtulacağını düşün. Başka işte çalışma şansın var mı şuan için? Bakıyor musun hiç diğer part time işlere?

Eğer bir işten şikayet edersen, o iş çok iyi bile olsa sana her saniyesi işkence gibi gelir, önce işini sevmeyi öğren çünkü yazdıkların kadarıyla başka çaren yok, tamamen bakış açıcı ile ilgili.
Aynen nefret ediyorum ama çarem yok. 4 buçuk yıldır aynı işi yapıyorum. Eskiden tam zamanlı çalışıyordum okuldan önce. O zamanlar tiksindim vardiyalı git gel yapmaktan. Keşke ailem eğitimim için kenara birikim yapsaydı. Bunun ceremesini çekiyorum yillardir

Böyle dusunme.
Çok bunaltıcı biliyorum bende 25 yaşındayım geçen sene mezun oldum 2015ten beri üni okuyordum DGS o bu derken herkes hayat kurmuş ben arkada kalmış gibiydim bazen hala böyle hissediyorum kendi meslegimi yapmıyorum ama geçen sene çalışırken bitirdim okulu ama homeofiss çalışıyordum ve müdürüm sağolsun. Toparlayacaksin bir süre sonra. Çok bunaltici yoğun sıkıcı geçiyor ama geçiyor inan ki
Ben de dikey geçtim. Bu yüzden bir sürü ders alıyorum alttan. İşi gücü bırakıp okula yoğunlaşmam lazım ama 3 bin lira için gecelere kadar kafa patlatıyorum. Hiçbir yerden de destek yok. Sizi de tebrik ederim bu arada

X