Bebek Beslenmesi Yoğurt böyle harika oluyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

adiyef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2008
548
5
41
annem kendilerine yoğurdu böyle mayalıyordu.bebeğim içinde denedik harika oldu.küçük bir kasenin içine ılık sütü koyuyorsunuz.içine birzcık yoğut koyup ağzını hiç kapatmadan kaseyi öylece kaloriferin üstüne koyuyorsunuz.mesela gece yatmadan koyuyoruz,sabaha harika bir yoğurt oluyor.tadı da çok güzel oluyor.tavsiye ederim

Dediğinin aynısını yaptım ama olmadı çöpe döktüm, kalöriferin ısısı çok sıcak olmalıki tutsun.

ben de benzer sekılde mayalıyorum.ek besın kavanozlarının içine ılık süte 1 çay kaşığı yogurt koyuyorum,kaloriferin üzerine bırakıyorum.6 saat sonra buzdolabına koyuyorum kıvamı da tadı da iyi oluyor.

bende aynen bole yaparım küçük şişelerin içine sütü koyup 1 çay kaşığıda yoğurt akşamdan yaparım gece kalkıncada dolaba kaldırırım harika olur kaloriferin dereceside 40 derece

bir deniyeyim...
arkadaşlar sütün içine yoğurdu koyarken az az karıştırıyormusunuz ????????????????

hiç yoğurt mayalamadım ama önümüzdeki ay başlıcaz sanırım umarım becerebilirim. bir de hangi süten mayalıyorsunuz?

hmm her markette var mıdır acaba bizm buralarda hiç görmedim. büyük marketlere bakmak lazım. tesekkürler

geçen annem dedi yoğurt olduktan sonra ...yoğurdun dayanıklı olması için 20 dakika buzluğa koyuyormuş

hem daha az sulu oluyormuş
:lepi:eek:lumunekankayizsmile

X