Yoğurt Limon Pul Biber Kürü ile Zayıflama Diyeti

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Yoğurt Limon Pul Biber Kürü ile Zayıflama Diyeti
Son zamanlarda yoğurt kürü (yoğurt, limon, pul biber karışımı) oldukça tercih edilen zayıflama yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle kısa zamanda göbek eritmesi ve hızlı yağ yakması sebebiyle yoğurt kürü çok fazla kişi tarafından uygulanmıştır.
yogurt-kuru-728x410-1-696x464.jpg

Yoğurt kürü uygulaması kolay ve her evde bulunan malzemelerle kolaylıkla hazırlanabilir. Yalnızca limon, yoğurt ve pul biber yağ yakan bu mucizevi kürü hazırlamak için yeterli olacaktır. Özellikle göbek bölgesindeki yağlarınızdan kurtulmak için yoğurt limon pulbiber kürünü mutlaka uygulamanızı öneririz.

Yoğurt Kürü ile Zayıflama (Yağ yakan yoğurt limon pul biber karışımı)
Öncelikle yoğurt küründen verimli bir sonuç almak istiyorsanız mutlaka 2 hafta boyunca düzenli olarak uygulamanızı öneririz. Yoğurt limon pulbiber karışımını bir kaç gün uygulamakla hiç bir sonuç alamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir. 2 hafta düzenli uygulamada yoğurt kürü sonuçlarını, etkilerini mutlaka göreceksiniz.

Yoğurt Kürü Diyeti için Gereken Malzemeler;
2-3 yemek kaşığı yarım yağlı veya yağsız yoğurt
1 çay kaşığı pul biber
1/2 limonun suyu
Not: Dilerseniz pul biber yerine toz zencefil veya zerdeçal da kullanabilirsiniz. Zerdeçal özellikle karaciğerdeki yağlanmaların yakılmasında etkili bir bitki olması sebebiyle pul biber yerine kullanılabilir. Ayrıca kullanacağınızın pul biberin doğal hakiki pul biber olması yoğurt diyeti kalitesini artırarak daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

– Zencefil ve zerdeçal ile hazırlanan yoğurt kürü tarifi için bknz. Yoğurt Zerdeçal Zencefil Tarçın (Zayıflama Karışımı)

Zayıflatan Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır? Nasıl Uygulanır?
2-3 yemek kaşığı yağsız veya az yağlı yoğurdu bir kaseye koyalım. Üzerine yarım limonun suyunu iyice sıkalım. Ardından 1 çay kaşığı pul biberide ekleyerek iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı gece yatmadan yarım saat önce tüketmeniz gerekmektedir. Yoğurt kürünü uyguladıktan sonra hiç bir şey yememeniz gerekmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi mutlaka 2 hafta boyunca aksatmadan yoğurt kürünü uygulamanız gerekmektedir.

Yoğurt Kürü Diyeti Yapanlar?
Yoğurt kürü son zamanlarda bir çok kişi tarafından uygulanan bir kür olmuştur. Kullanıcılar yoğurt kürünü düzenli kullanımında oldukça faydasını gördüklerini belirttiler. Kullanıcılardan bazıları limon suyu yerine sirke de kullandıklarını bir kısmı ise mide problemi yaşadığı için yatmadan 2-3 saat önce tükettiğini belirtmiştir. Ama çoğu kullanıcı yoğurt küründen oldukça olumlu sonuç almıştır. Siz değerli okurlarımızdan da yoğurt kürümüzü uygulayanlar var ise yorumlarınız bizim için değerli..

Yoğurt kürü içerisine eklenen zencefil ve zerdeçal baharatlarının etkisi;
Bir çok okurumuzdan gelen yorumlara göre yoğurt kürüne zerdeçal ve zencefil eklenmesi veya pul biber yerine bu baharatların tercih edilmesi, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. Sizler de zencefil ile zerdeçalı ekleyebilirsiniz.

Yoğurt Kürünün Zararı Var Mı?
Yoğurt kürü içerisinde pul biber bulundurması sebebiyle basur gibi rahatsızlığı olanların dikkatli bir şekilde tüketmesini öneririz. Bunun dışında hamile bayanlar ve emziren anneler için bu kürün uygulanmasını önermiyoruz. Çünkü uzmanlar hamile ve emziren annelere hiç bir zayıflama kürünü tavsiye etmiyor. Eğer yapacaklarsa da doktor kontrolünde diyet yapmaları gerekiyor.

Kaynak: organikgunler.com/yogurt-kuru-ile-zayiflama/

Bu kürü son ara öğün yaptım.evet faydası var.hiç bir kürü ,beslenme biçimini 1 hafta veya 15 gün den fazla yapmayın.mide sorunu olan bu kürü yapmasın.

Merhaba :) bu kürü daha önce de görmüştüm ama bugün burada okuyunca gayrete geldim. bu akşam bende başlayacağım. Bu kez umutluyum :) paylaşım için teşekkürler bu arada.. Dilerim paylaşacak bir sonucum olur :)

Merhaba bu kuru sadece aksam yatmadan oncemi yigcez yoksa her yemek oncesimi anlamadim ben

Evet 15 gün sınır ile akşam son ara öğün yani yatmadan en az 30 dk önce veya...3 gün her yemekten 30 dk önce yemeli diye biliyorum ben öyle yapıyorum.zaten iştah kapatıyor tatlı yeme isteği azaltıyor.

Kahverengi olan tarçın,sarımsı olan zerdeçal,gri olan zencefil ve yoğurt .yoğurt+ limonsuyu+pul biberli olan karışımda diğer bir alternatif.yalnız bu kürler bazı kişilerde şişkinlik yapıyor tavsiye etmem .

Ben bu kürū denedim hatta devam ediyorum..
Herkes gobek kismimin eskisine nazaran daha sıkı ve ince oldugunu soyluyor..

Gece yatmadan once yiyorum..
Bunu yedikten sonra ustune bir sey yemiyorum..

Ise yaramaz diye dusundum ama basladim yarayinca sasirdim hele birde mekik cekiyorsan off emeklerinin karsiligini aliyorsun aynalardan =)

Ben bu kürū denedim hatta devam ediyorum..
Herkes gobek kismimin eskisine nazaran daha sıkı ve ince oldugunu soyluyor..

Gece yatmadan once yiyorum..
Bunu yedikten sonra ustune bir sey yemiyorum..

Ise yaramaz diye dusundum ama basladim yarayinca sasirdim hele birde mekik cekiyorsan off emeklerinin karsiligini aliyorsun aynalardan =)
Ciddimisiniz peki nezaman icinde kac kilo verdiniz hanfendi

Ciddimisiniz peki nezaman icinde kac kilo verdiniz hanfendi

Benim kabizliktan yana cok buyuk sıkıntım vardi..
Buradan uc arkadasimla birlikte diyet ve spor grubu kurduk..
Orada bir arkadasim dedi..

57 -58 bazen kabizliktan yana 60 lara ciktigim bile oluyordu..

Bu kuru aksatmadan dedigim sekilde kullandim.

Uyandigimda saat kac olursa olsun bir sey yedim hafif.
Yaglilardan uzal durdum
Yatmadanda bunu yaptim.
Suan 55 kilodayim..

Belimin kivrimlarinda eskiden yag vardi bildigin gobek cevremde..
Onlar gitti.
Gobegin gun gectikce sanki boyle daha gergin oldugunu hissettim.

Zaten kisi anlamasa bile cevresindekiler anliyor..

Tesekkur edrim hafif diyet bide bunu uygulasar bide kosu bandida kosarsam sanirsam zayiflarim benide gobek te yaglarim var sezaryan dogum sonrasi oldu inss veririm bu sekilde kac. Hafta verdiniz bu kiloyu

Merhaba :) bu kürü daha önce de görmüştüm ama bugün burada okuyunca gayrete geldim. bu akşam bende başlayacağım. Bu kez umutluyum :) paylaşım için teşekkürler bu arada.. Dilerim paylaşacak bir sonucum olur :)
Kızlar 4-5 gün devam edebildim tekrar başlayacağım mutlaka.. işe yarayacağını hissettim o kısacık zamanda tadını seviyorum. Midede hafif yanma oluyor ama beni rahatsız edecek düzeye gelmedi. Su içemem normalde su içme oranım arttı. düzenli denediğim ilk fırsatta sonucu bildireceğim :)

15 gün yaptım tam 15. gün sonunda şişkinliğim gitti.
Yeme içme hiç kısmadım.
Sonuç?
Bi süre sonra aynı şişlik geri döndü..
Tekrar başlamayı düşünüyorum hafif sporla birlikte.
60 oldum 55e düşmem lazım yine.:spor:

X