Yoğurt mayaladım ama değişik bişey oldu lütfen fikir verin 😭

Maaviii

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2019
123
181
28
Merhaba arkadaşlar her zaman yaptığım gibi yoğurt mayaladım. Ama yoğurdum krema gibi olmuş tadı aynen tereyağı gibi ben bunu ne yapabilirsin bu olan şey ne 😀 nasıl kurturabilirim nerde hata yaptım lütfen fikir verin sütüm ziyan olsun istemyrm 😭😭

Merhaba arkadaşlar her zaman yaptığım gibi yoğurt mayaladım. Ama yoğurdum krema gibi olmuş tadı aynen tereyağı gibi ben bunu ne yapabilirsin bu olan şey ne 😀 nasıl kurturabilirim nerde hata yaptım lütfen fikir verin sütüm ziyan olsun istemyrm 😭😭
Merhabaa süt sıcaklığını ayarlayamamış olabilirsin mayalarken. Fırını ısıtıp içinde bi süre bekletmenin iyi geldiğini biliyorum denemiştim ama tam olarak ne kadardı hatırlamıyorum. 3 saat kadar olabilir siz yazın yinede kıvamsız yoğurt için fırın vs

Merhabaa süt sıcaklığını ayarlayamamış olabilirsin mayalarken. Fırını ısıtıp içinde bi süre bekletmenin iyi geldiğini biliyorum denemiştim ama tam olarak ne kadardı hatırlamıyorum. 3 saat kadar olabilir siz yazın yinede kıvamsız yoğurt için fırın vs
Fırını önce ısıt belli bide derecede çok da ısıtma kapattıktan sonra yoğurdu koy. eğer çok sıcak olursa sütün protein yapısı hemen bozulabilir. ,inşallah kalıp gibi yoğurdun olmuştur :KK70:

Sen onu kaynat tencereye döküp sonra süz lor olur peynir gibi yersin böreklere koyarsın.atma sakın.

Kaynar suyu geniş bir kaba koyup, içine oturtun tencereyi su soğuyuncaya kadar üzerini de kapatıp bekletin.Yopurt katılaştıysa bir kez katılaşmadıysa iki kez yapın aynı işlemi

X