Yorgunluk/bitkinlik/günü bitirememe

3nity

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
14.628
62.312
Öncelikle marka adı aleni yazmayın lütfen, reklam falan diye konu gümbürtüye gitmesin :)
3 yaş ve 5 ay iki çocuğum var.
İş dolayısı ile iki şehirli yaşama geçtiğimiz için sürekli git gel yaptığımız 2 de evimiz var.
Küçük gece boyu emiyor desem yeridir.
Çocukların ikisi de 10 dan önce yatmasına rağmen Genelde 1,2 ye kadar uyanığım.
Sık emdiği için o saate kadar ben uykuya geçemeden o uyanıyor, artık uyu uyandan yorulduğum için uyumamayı tercih ediyorum.
Büyükte gündüz uykusu artık uyumuyor. Gün boyu da oyun istiyor.
Bunun dışında rutin günlük işleri eşimle paylaşırız.
Ne zaman nerede olduğumuz belli olmadığı için yardımcı seçeneği de yalan oluyor.

Veee tüm bunlara enerjim yetmiyor artık. Şu saatler geldiğinde pilim bitiyor.
Yorgunluğuma yorgunluk katan her şey sinirimi bozuyor.
Kan tahlili yaptırdım 1 ay kadar once, sadece d vitamini eksikti.
Takviye almaya başladım.

Öncelikli sorum milyonlarca gıda takviyesi ve vitamin var. Sorsanız hepsi uçuruyor, kaçırıyor.
Omega 3u,6sı, balık yağı, magnezyumu, fosfatı, zencefil hapı, zerdeçallı bilmem ne karışımı, algler yosunlar, multivitaminler, ginsengler, alkali yaşam önerileri, tahıl detoksları ve dahası.

Bunları sıradan doktora gittiğimizde kanda eksik yoksa takviyenin adı pek geçmiyor.
Öneren doktor da genelse reklamlı falan yapınca işi güven olmuyor.

Besin destekleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Faydasını gören var mı?
Hangi bölüme gittiniz, ne Önerdiler?
Kan tahlili sonuçlarına göre mi öneriler yoksa vücudun alması gereken miktarlar var ve göz önünde bunlar mı bulunduruluyor?
Doğal çözümleriniz var mı?
Deneyimleri olanlar bir el atsın da kalkayım yerimden :KK43:

Onlar uyuduktan sonra uyumaya alışsanız?
Kaçta kalkıyorlar sabah?

Küçük 8 de büyük 9 da.
10 dan 1-2 ye kadar küçük 20-30 dk aralıklarla emiyor.

Desperate Housewives miydi bilmiyorum bir kadın bir hap keşfediyordu, bir sürü çocuğuna bakıp,çılgınlar gibi de iş yapıp yorulmuyordu.Ben de bunun hayalini kuruyorum :KK51:

:))) işte ondan lazım.

Önemli olan d vitamini onu da alıyorsunuz. Normal vitaminlere gerek yok. Yani gün içinde bir iki porsiyon meyve veya salata vitamin ihtiyacını karşılıyor zaten. Balık yağı hakkında da çok iyi şeyler söylenmiyor. Yıllanmış dip balıklardan yapıldığı için  vitamini fazlalığı yapıyor vücuda. Karaciğere yük.

İki küçük çocukla ne içerseniz için zor. İki sene sonra baya yükünüz hafifleyecek.
Bazı insanlar 4-5 saat uykuyla yetinip her işini aksamadan yapabiliyor. Ben onlardan değilim mesela. 7 saat uyumazsam ertesi gün başağrısı ve halsizlikten zaten birşey yapamam. Küçük birkaç ay sonra ek gıdaya alıştığında biraz daha uykularınız düzene girer diye düşünüyorum. Allah kolaylıklar versin.

Önemli olan d vitamini onu da alıyorsunuz. Normal vitaminlere gerek yok. Yani gün içinde bir iki porsiyon meyve veya salata vitamin ihtiyacını karşılıyor zaten. Balık yağı hakkında da çok iyi şeyler söylenmiyor. Yıllanmış dip balıklardan yapıldığı için  vitamini fazlalığı yapıyor vücuda. Karaciğere yük.

İki küçük çocukla ne içerseniz için zor. İki sene sonra baya yükünüz hafifleyecek.
Bazı insanlar 4-5 saat uykuyla yetinip her işini aksamadan yapabiliyor. Ben onlardan değilim mesela. 7 saat uyumazsam ertesi gün başağrısı ve halsizlikten zaten birşey yapamam. Küçük birkaç ay sonra ek gıdaya alıştığında biraz daha uykularınız düzene girer diye düşünüyorum. Allah kolaylıklar versin.

Aslında kafamı karıştıran bu alkali diyet/sağlıklı yaşam falan diyenler.
Her gün 1 avuç takviye kullanıyorlar.
İnsanın gözü korkuyor o kadarından ama ya gerçekten işe yarıyorsa? Şu Halime biraz destek olsa bile razıyım.
Aralıksız 4-5 saat benim de işimi gören bir uyku aslında. Dayanıklıyım uykusuzluğa.
Ancak bölük börçük toplasak 6 saat belki uyku düzeni sarsıyor.işin garibi gün geçtikçe kötüye de gidiyorum.
Aynı kalsam yine iyi. Lohusalığımda bile daha dinçtim :)

Aslında kafamı karıştıran bu alkali diyet/sağlıklı yaşam falan diyenler.
Her gün 1 avuç takviye kullanıyorlar.
İnsanın gözü korkuyor o kadarından ama ya gerçekten işe yarıyorsa? Şu Halime biraz destek olsa bile razıyım.
Aralıksız 4-5 saat benim de işimi gören bir uyku aslında. Dayanıklıyım uykusuzluğa.
Ancak bölük börçük toplasak 6 saat belki uyku düzeni sarsıyor.işin garibi gün geçtikçe kötüye de gidiyorum.
Aynı kalsam yine iyi. Lohusalığımda bile daha dinçtim :)
Ben yapamam öyle şeyler istikrar ister. Yapabilirim derseniz bir deneyin. :) Alkali olayı da bilmiyorum psikolojik gibi geliyor. Çok mantığıma oturtamadım.

O lohusaliktaki enerjiyi ben de arıyorum. Günde iki üç saatlik uykuyla nasıl öyle dinç kalabiliyordum hayret. Bir de şu var bebek büyüdükçe çok süt çekiyor. Yeni doğduğunda fazla çekemiyor. Vücuttan çok enerji gitmiyor. Ben emzirirken aşırı zayıfladıgim için daha halsizdim. Bunun da etkisi var tabi.
Protein ağırlıklı beslenmek biraz daha dinçlik verebilir belki. Tabi her bünye aynı olmuyor.

2 den sonra uyusanız en azından 6 saat uyursunuz uykusuz olur mu yahu :silah: sizin istediginiz anca uyuşturucularda olur :KK45:öyle ayakta tutacak bir ilaç takviye bilemedim o_O

Kesintisiz değil o 6 saat. Sadece 20 dk da değil de saat başı yada 2 saatte bir kalkıyor. Emzirmek 15 dk kadar, benim geri uyumam yarım saat kadar sürüyor.
Oldum olası uykudan gebersem yarım saatten önce uyuyamam :KK43:

Vücudunuz da eksik vitamininiz yoksa boşuna takviye almayın.
Karaciğerinize ve böbreklerinize zarar.
Sizin tek sorununuz Uyku
Onu düzene sokmadığınız sürece bu yorgunluk haliniz geçmez.

Sadece vitamin değil. Gıda takviyesi de sorduğum aslında. Zencefil kapsülü diyor mesela :) yada yumurta kabuğu bilmem nesi. Kollajen bir şeysi...

Ben yapamam öyle şeyler istikrar ister. Yapabilirim derseniz bir deneyin. :) Alkali olayı da bilmiyorum psikolojik gibi geliyor. Çok mantığıma oturtamadım.

O lohusaliktaki enerjiyi ben de arıyorum. Günde iki üç saatlik uykuyla nasıl öyle dinç kalabiliyordum hayret. Bir de şu var bebek büyüdükçe çok süt çekiyor. Yeni doğduğunda fazla çekemiyor. Vücuttan çok enerji gitmiyor. Ben emzirirken aşırı zayıfladıgim için daha halsizdim. Bunun da etkisi var tabi.
Protein ağırlıklı beslenmek biraz daha dinçlik verebilir belki. Tabi her bünye aynı olmuyor.

İşin Aslı kilo vermedim, ama o kadar çok yiyorum ki almıyor olmam mucize.
Protein ağırlıklı beslenme denedim ama et-tavuk -balık- baklagil hiç biri ile aram pek yok
Et ile var da dışarıda kebap şeklinde :))
Genelde aynı şeyleri yiyip duruyorum.
Biraz o da beni acaba takviye kullanmalı mı kafasına itti.
Beslenme çeşitliliğim çok az. Ve arttırmayı denesem de 2 gün sürüyor.

2 den sonra uyusanız en azından 6 saat uyursunuz uykusuz olur mu yahu :silah: sizin istediginiz anca uyuşturucularda olur :KK45:öyle ayakta tutacak bir ilaç takviye bilemedim o_O

Ya istediğim demeyelim, merak ettiğim, ben multivitamin kullandım ve daha dinç hissediyorum diyen oluyor mu?
Mesela annemin diz agrısı vardı, kollajen takviyesi kullandı 6 ay kadar epey faydası oldu.
Ben de fizyoterapistim, kullanacağım dediğinde acaba dedim ama yayınlar eğer yanıltmıyorsa özellikle kıkırdak kaynaklı eklem agrılarında çok faydalı bulunduğunu söylüyor.
Yada mesela sindirim sistemi problemi çekenlerin probiyotik kullanması ve bunu zaman zaman farklı markalara geçerek yapması öneriliyor.
Gibi :)
Hani uykuya geçişi kolaylaştıran papatya çayı kabilinden şeylere de açığım :) tablet olmak zorunda değil :)

Ya istediğim demeyelim, merak ettiğim, ben multivitamin kullandım ve daha dinç hissediyorum diyen oluyor mu?
Mesela annemin diz agrısı vardı, kollajen takviyesi kullandı 6 ay kadar epey faydası oldu.
Ben de fizyoterapistim, kullanacağım dediğinde acaba dedim ama yayınlar eğer yanıltmıyorsa özellikle kıkırdak kaynaklı eklem agrılarında çok faydalı bulunduğunu söylüyor.
Yada mesela sindirim sistemi problemi çekenlerin probiyotik kullanması ve bunu zaman zaman farklı markalara geçerek yapması öneriliyor.
Gibi :)
Hani uykuya geçişi kolaylaştıran papatya çayı kabilinden şeylere de açığım :) tablet olmak zorunda değil :)
Diz ağrısı dedin beni kalbimden vurdun şu anda krem sürmüş sarmış sıvak su topbası koymuşum 2 gündür çok fena :olamaz: kolojen nasıl kullanılıyor

Diz ağrısı dedin beni kalbimden vurdun şu anda krem sürmüş sarmış sıvak su topbası koymuşum 2 gündür çok fena :olamaz: kolojen nasıl kullanılıyor

Doktorunuza da danışın mutlaka da, eczanede genelde eklem agrılarım var gıda takviyesi istiyorum dediğinizde 10 tane falan şey öneriyorlar zaten :)
İçinde glukozamin kondroitin içeren yada kollajen içeren, vitamin destekli bir ürün kullanabilirsiniz.
Benim tercihim glukozamin kondroitin in sadece kendisini içeren haplar var, o olurdu :)
Annem menopoza girdiği için ona daha mineral içerikli bir şey önerdi doktoru.

Aynı doktor paça çorbası içebilirsen haftada 3-4 o da olur demişti bu arada :)
Gıda takviyesi sana uzak bir seçenekse bunu değerlendir :))

uykunu almaya calis. ben emerken oglumu yataga aliyordum gögsümü verip uykuya daliyordum.

Doktorunuza da danışın mutlaka da, eczanede genelde eklem agrılarım var gıda takviyesi istiyorum dediğinizde 10 tane falan şey öneriyorlar zaten :)
İçinde glukozamin kondroitin içeren yada kollajen içeren, vitamin destekli bir ürün kullanabilirsiniz.
Benim tercihim glukozamin kondroitin in sadece kendisini içeren haplar var, o olurdu :)
Annem menopoza girdiği için ona daha mineral içerikli bir şey önerdi doktoru.

Aynı doktor paça çorbası içebilirsen haftada 3-4 o da olur demişti bu arada :)
Gıda takviyesi sana uzak bir seçenekse bunu değerlendir :))
Çok teşekkür ederim canım kime niyet kime kısmet :KK15: dr a çok gittim mr falanda çekildi birşey yok diyorlar sadece biraz ödem varmış kiloluyum zayıfla diyor ama öteki dizimde hiç ağrı yok :/ birde kışın daha çok ağırıyor :olamaz: çok kötü bu diz ağrısı konunuda sabote ettim pardon :silah:

uykunu almaya calis. ben emerken oglumu yataga aliyordum gögsümü verip uykuya daliyordum.

Çok özeniyorum sizin gibi emzirebilene.
Yapamıyorum. Biraz beceri işi sanırım. Bir de iki oğlum da meme ile savaşarak emen çocuklar, belki biraz da ondan.
Ama zaten kendi adıma tehlikeli de buluyorum o şekilde uyumayı :) yine de teşekkür ederim öneri için

Öncelikle marka adı aleni yazmayın lütfen, reklam falan diye konu gümbürtüye gitmesin :)
3 yaş ve 5 ay iki çocuğum var.
İş dolayısı ile iki şehirli yaşama geçtiğimiz için sürekli git gel yaptığımız 2 de evimiz var.
Küçük gece boyu emiyor desem yeridir.
Çocukların ikisi de 10 dan önce yatmasına rağmen Genelde 1,2 ye kadar uyanığım.
Sık emdiği için o saate kadar ben uykuya geçemeden o uyanıyor, artık uyu uyandan yorulduğum için uyumamayı tercih ediyorum.
Büyükte gündüz uykusu artık uyumuyor. Gün boyu da oyun istiyor.
Bunun dışında rutin günlük işleri eşimle paylaşırız.
Ne zaman nerede olduğumuz belli olmadığı için yardımcı seçeneği de yalan oluyor.

Veee tüm bunlara enerjim yetmiyor artık. Şu saatler geldiğinde pilim bitiyor.
Yorgunluğuma yorgunluk katan her şey sinirimi bozuyor.
Kan tahlili yaptırdım 1 ay kadar once, sadece d vitamini eksikti.
Takviye almaya başladım.

Öncelikli sorum milyonlarca gıda takviyesi ve vitamin var. Sorsanız hepsi uçuruyor, kaçırıyor.
Omega 3u,6sı, balık yağı, magnezyumu, fosfatı, zencefil hapı, zerdeçallı bilmem ne karışımı, algler yosunlar, multivitaminler, ginsengler, alkali yaşam önerileri, tahıl detoksları ve dahası.

Bunları sıradan doktora gittiğimizde kanda eksik yoksa takviyenin adı pek geçmiyor.
Öneren doktor da genelse reklamlı falan yapınca işi güven olmuyor.

Besin destekleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Faydasını gören var mı?
Hangi bölüme gittiniz, ne Önerdiler?
Kan tahlili sonuçlarına göre mi öneriler yoksa vücudun alması gereken miktarlar var ve göz önünde bunlar mı bulunduruluyor?
Doğal çözümleriniz var mı?
Deneyimleri olanlar bir el atsın da kalkayım yerimden :KK43:
Bence hicbir destek kullanma direk psikiyatriye git bacim nasil dayaniyorsun

Çok teşekkür ederim canım kime niyet kime kısmet :KK15: dr a çok gittim mr falanda çekildi birşey yok diyorlar sadece biraz ödem varmış kiloluyum zayıfla diyor ama öteki dizimde hiç ağrı yok :/ birde kışın daha çok ağırıyor :olamaz: çok kötü bu diz ağrısı konunuda sabote ettim pardon :silah:
Ne kadar kilolusun?
Diğer dizinin ağırmadığı kilodan değil dedirtmez malesef.
Vücudumuzda hiç bir şeyi eşit kullanmıyoruz :)
Mesela sağ elini kullanan insanların sağ sırt kasları sola göre daha farklıdır.
Alışkanlıklarımız, yaptıklarımız, yürüdüğümüz yollar, evimizin merdiveninde trabzanın yeri bile fark ettiriyor eklem kullanmalarımızı.
O yüzdem diğer dizde agrı yok kısmı sizi yanıltmasın :)

Yaşlı teyzeler gibi bir poşet vitaminimle geldim:)

Kortizon alerjim var egzamamda var tüm ilaçlar kortizonlu olduğu için kullanamıyorum onuniçin omega 7 alıyorum (doktor tavsiyesi ) işe yaradı mı 6 aylık stoğum var öyle yaradı :)

6 yıldır dönem dönem çinko alırım piyasadaki tüm çinko şurup tabletlerinden aldım hiçbirinin tadını sevmedim suda erşyenlerden aldım c vitaminiyle birlikte pembiş pembiş favorim ( testesteron için alıyorum dr tavsiyesi )

Ne b12im düşük ne demirim patlama yaşamamı istiyo drum ( saçlar ve kirpikler için ) b12 iğnesi ve demir hapı alıyorum. Demir hapını hiç sevmiyorum 10 günde yiyeceğim şeyi 1günde yediriyo

Suda sriyen selenyumum var tiroid için ( trişkanon tavsiyesi )

Birde d3 aldım suda erşyen malum kıştayız ama tadını sevmediğim için içemiyorum.

D vitamini kullanırken kalsiyumda almanız lazım o olmazsa bi işe yaramaz

Siz d vitaminini nasıl aldınız hap mı içebilir mi jel kapsül mü ? Tadı kötü olmayan d vitamini arayışındayım

X