Yorgunum, hemde çok :(

kirginim_herseye

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2014
9
7
Merhaba arkadaşlar,

dertlerimi paylaşmak, içimi dökmek için ilk defa konu açıyorum.
sorunum eşim. beni çok seven, 8 yıllık evlilik hayatımızda beni el üstünde tutan, her gece el ele uyuduğum, hiç ismimle hitap etmeyen hep "aşkım,canım, karıcım" diye seslenen evine bağlı, cocuğuna bağlı ama beni aldatan eşim. :KK43:
evet aldatıldım. hemde çok kötü bir şekilde aldatıldım. aylarca hep yalanlarla evli, çocuklu bir kadınla aldatıldım.
her defasında inandım ona, belkide inanmak istedim.
Sanmayın ki hiç tepki vermedim, ilk öğrendiğimde resmen evi başına yıktım. Ailesine söyledim. şok oldular ama hep benim tarafımda oldular.
ağlamalar, hakaretler derken 6 ayım geçti.
ama benim ömrümden 10 yıl gitti.
çok detaylı anlatmak istemiyorum deşifre olmamak adına ama aldatıldım işte.
en son olayda ipler koptu artık. ben ailemin yanına gittim. hiç anlatmamıştım onlara durumlarımı o gün zehir olan 6 ayımı yaşadıklarımı anlattım.
bana çok hak verdiler sen nasıl istersen biz senin arkandayız dediler.
bu arada tabiki eşim ağlıyor, yalvarıyor. "kurtulamadım o kadından" diyor. yeminler ediyor. ben 1 hafta kadar orda kaldım.
bitti dedim artık, nereye kadar hep affedicem seni.
sonra ailesi geldi, ailesi bana çok destek oldular ilk günden itibaren, hep benim yanımdalardı. ilk duyduklarında oğullarıyla küstüler, konuşmadılar.
sonra ailelerle konuşuldu falan çocuğum için son kez ama son kez herkesin huzurunda bir şans daha verdim.
Affetmemem gerekiyordu biliyorum ama ayrılamadım.
çocuğuma kıyamadım. çünkü bende ayrı anne babanın çocuğuyum.
çok zor gerçekten çok zor. şimdi değil belki ama ilerde çünkü beni istemeye geldikleri gün ölmek istemiştim.
babam bi yandan bizde toplanılsın annem bi yandan bizde toplanılsın, üvey annenin kıskançlık krizleri falan.
neyse sonuç olarak sevdiğim için ve çocuğum için tekrar eve geldim. düzelmeye çalışıyorum, unutmaya çalışıyorum, ne yaptıysa kendine yaptı diyorum. eşim zaten hep üstüme titrerdi halada öyle.
yalnız başta belirtmeyi unuttum, aşırı derecede hatta hastalık derecesinde kıskanç biri. paranoyak resmen heleki bu olaylardan sonra
"ben sana böyle yaptım, sende yapıcaksın, intikam alıcaksın" modunda.
ben çalışıyorum çokta şöhretli bir firmada memurum.
ama artık baskılara dayanamıyorum. ben herşeyi unutmaya çalışırken aldatma meselesi hep evin içinde.
sanki o kadar şeyi ben yapmışım gibi.
bana kötü davranmıyor, ama hep bi kıskançlık baskısı var üzerimde. sizden ricam benim gibi yaşayan ve atlatan arkadaşlar varsa bana yardımcı olun lütfen. nasıl davranmalıyım? şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,

sorunum eşim. beni çok seven, 8 yıllık evlilik hayatımızda beni el üstünde tutan, her gece el ele uyuduğum, hiç ismimle hitap etmeyen hep "aşkım,canım, karıcım" diye seslenen evine bağlı, cocuğuna bağlı ama beni aldatan eşim. :KK43:
evet aldatıldım. hemde çok kötü bir şekilde aldatıldım. aylarca hep yalanlarla evli, çocuklu bir kadınla aldatıldım.
Sanmayın ki hiç tepki vermedim, ilk öğrendiğimde resmen evi başına yıktım. Ailesine söyledim. şok oldular ama hep benim tarafımda oldular.
en son olayda ipler koptu artık. ben ailemin yanına gittim. hiç anlatmamıştım onlara durumlarımı o gün zehir olan 6 ayımı yaşadıklarımı anlattım.
bu arada tabiki eşim ağlıyor, yalvarıyor. "kurtulamadım o kadından" diyor. yeminler ediyor. ben 1 hafta kadar orda kaldım.
sonra ailesi geldi, ailesi bana çok destek oldular ilk günden itibaren, hep benim yanımdalardı. ilk duyduklarında oğullarıyla küstüler, konuşmadılar.
sonra ailelerle konuşuldu falan çocuğum için son kez ama son kez herkesin huzurunda bir şans daha verdim.
çok zor gerçekten çok zor. şimdi değil belki ama ilerde çünkü beni istemeye geldikleri gün ölmek istemiştim.
babam bi yandan bizde toplanılsın annem bi yandan bizde toplanılsın, üvey annenin kıskançlık krizleri falan.
neyse sonuç olarak sevdiğim için ve çocuğum için tekrar eve geldim. düzelmeye çalışıyorum, unutmaya çalışıyorum, ne yaptıysa kendine yaptı diyorum. eşim zaten hep üstüme titrerdi halada öyle.
yalnız başta belirtmeyi unuttum, aşırı derecede hatta hastalık derecesinde kıskanç biri. paranoyak resmen heleki bu olaylardan sonra
ama artık baskılara dayanamıyorum. ben herşeyi unutmaya çalışırken aldatma meselesi hep evin içinde.
bana kötü davranmıyor, ama hep bi kıskançlık baskısı var üzerimde. sizden ricam benim gibi yaşayan ve atlatan arkadaşlar varsa bana yardımcı olun lütfen. nasıl davranmalıyım? şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Derdi veren allah sabrida verir inşallah.

allah yardımcınız olsun. cocuklarınız için mecbur bırakılmak cok kötüdür...
ama kendi başına gelcegini düşünüp kafayı yemeside cok güzel:KK14:

Merhaba arkadaşlar,

tek ayrılan cıft sız olmıyacaksınız nıye gerı dondunuz ?
bende evlıyım yuva kurmakda bozmakda cok zor bı süreç
eşin sucluluk psıkolojısıyle sucu sana atıyo resmen kopruyu gecene kadar ayıya dayı demiş
yazdıklarınıza nazaran bu yorumu yapıyorum istegım eşınızın duzelmesı mutlu olmanız lakin hıç sanmıyorum:KK14:

Hayatın boyunca yaran kapanmayacak hep unutmaya çalıştıkca acaba yinemi yapıyor diceksin
suçu hatayı kendinde arayıp kendini değiştireceksin
evet her kesin bir şansı daha vardır
umarım eşin bu şansı aptal kıskançlık krizleriyle heba etmezde
seni yeniden kazanır

evet haklısınız. ayrılmam gerekiyordu. ayrılmalıydım. ama içimde sevgi vardı. çünkü o kadını bana hiç hissettirmedi.
gerçekten sadece işte onun deyimiyle şeytana uydu.
ona kesinlikle "evet şeytana uydun, erkeksin" falan demiyorum tabiki %100 hatalı.
ben ilgisiz bırakmış olsam bile bunları hiç haketmedim.
bi ara kendimi çok eve ve çocuğa vermiştim. ilgilen benimle diyen adamı gözüm görmemişti.
ama sonucu yinede bu olmamalıydı. şimdi hikayem o kadar kötüki , o kadında kocası tarafından aldatılmış hatta sevilmediği için terkedilmiş bir kadın.
sonra yalvar yakar kocasını eve döndürmüş ama intikam ateşiylede yanmış tutuşmuş yada gözü sonradan açılmış.
o kadına söylenecek o kadar çok şey varki hepsini telefonda söyledim kendisine.
bütün arkasından konuştuğum ettiğim bedduaları da söyledim kendisine.
ömrün boyunca benden ahh alıcaksın dedim.
çünkü gerçekten çok haketti bunu. tek hatalı o değil tabiki %90 eşim hatalı.
ama bu kadın beni tanıyan bi kadındı. kendisi yaşamış olduğu şeyleri bana yaşatmaya hakkı yoktu.
telefonlarda "senin kocanla ne işim olur benim" diyen biri akşamında eşimle buluşmamalıydı.
neyse ben unutmaya çalışıyorum tabiki bunları.
ama işte böyle bi kadınla takılmış kim bilir aralarında ne konuşmalar geçtiki bizimki paranoyak oldu :KK4:

aldatılmak derken 2 seçenek var..

onla ilişkisimi var?
yoksa ona aşık mı?

bilmiyorum. eşimin söylediği "boşluktaydım" zaten her zamanki bahaneler. sen bana ilgi göstermeyince ondan da çok ilgi alınca karşı koyamadım.
bence ona aşık değildi. çünkü aşk olsaydı ona giderdi. kadının kocası da öğrendi sonradan , ama tabiki sadece bir telefon konuşması olarak biliyordu.
aralarında ilişki olmadığını sanıyor olacak ki sonra eşiyle tekrar barıştı.
demem o ki bizimki aşık olsaydı kadın evden şutlandığı zaman aman derdi zaten herkes herşeyi öğrendi.
alayım ben bunu derdi yani.
yanlışmıyım? dedim ya ben unutmaya çalışıyorum. o da unutturmaya çalışıyor. çok iyi davranıyor bana, yine eskisi gibi el ele uyuyoruz.
bi hataydı oldu geçti, Allah bi daha yaşatmasın modundayız.
benim tabiki kırgınlıklarım var ama bu 6 ay içinde o kadar çok şey yaşadım ki artık takmıyomuyum, Allah'a çok dua ettim. Allah içimimi soğuttu bilmiyorum ama işte kıskançlık haricinde herşey güzel şu anda.

evet haklısınız. ayrılmam gerekiyordu. ayrılmalıydım. ama içimde sevgi vardı. çünkü o kadını bana hiç hissettirmedi.
gerçekten sadece işte onun deyimiyle şeytana uydu.
ona kesinlikle "evet şeytana uydun, erkeksin" falan demiyorum tabiki %100 hatalı.
ben ilgisiz bırakmış olsam bile bunları hiç haketmedim.
bi ara kendimi çok eve ve çocuğa vermiştim. ilgilen benimle diyen adamı gözüm görmemişti.
ama sonucu yinede bu olmamalıydı. şimdi hikayem o kadar kötüki , o kadında kocası tarafından aldatılmış hatta sevilmediği için terkedilmiş bir kadın.
sonra yalvar yakar kocasını eve döndürmüş ama intikam ateşiylede yanmış tutuşmuş yada gözü sonradan açılmış.
o kadına söylenecek o kadar çok şey varki hepsini telefonda söyledim kendisine.
bütün arkasından konuştuğum ettiğim bedduaları da söyledim kendisine.
ömrün boyunca benden ahh alıcaksın dedim.
çünkü gerçekten çok haketti bunu. tek hatalı o değil tabiki %90 eşim hatalı.
ama bu kadın beni tanıyan bi kadındı. kendisi yaşamış olduğu şeyleri bana yaşatmaya hakkı yoktu.
telefonlarda "senin kocanla ne işim olur benim" diyen biri akşamında eşimle buluşmamalıydı.
neyse ben unutmaya çalışıyorum tabiki bunları.
ama işte böyle bi kadınla takılmış kim bilir aralarında ne konuşmalar geçtiki bizimki paranoyak oldu :KK4:

deseydin ya ona "kişi kendinden bilir işi"
benim hamurumda senin kırığında olan intikam duyguları yok
öyle şeyler hissetmekten haya duyarım
beni kendinle veya kırığınla karıştırma
haddini bil...
herife bak o şahsın yaptıklarını sende yaparsın diye düşünüyor.. çok sinirlendim k.bakma

deseydin ya ona "kişi kendinden bilir işi"
benim hamurumda senin kırığında olan intikam duyguları yok
öyle şeyler hissetmekten haya duyarım
beni kendinle veya kırığınla karıştırma
haddini bil...
herife bak o şahsın yaptıklarını sende yaparsın diye düşünüyor.. çok sinirlendim k.bakma

dediklerinin ayınısını söylüyorum canım . o o... beni karıştırma lütfen diyorum. o salak yaptı diye bendemi yapıcam böyle saçma şeyler nasıl düşünürsün diyorum.
o kadına o kadar laf ettim. inan o durumda olmak hayatta isteyeceğim en son şey diyorum.
aslında o da biliyor benim öyle bi insan olmadığımı ama tedbiri elden bırakmak istemiyor galiba :KK50:

dediklerinin ayınısını söylüyorum canım . o o... beni karıştırma lütfen diyorum. o salak yaptı diye bendemi yapıcam böyle saçma şeyler nasıl düşünürsün diyorum.
o kadına o kadar laf ettim. inan o durumda olmak hayatta isteyeceğim en son şey diyorum.
aslında o da biliyor benim öyle bi insan olmadığımı ama tedbiri elden bırakmak istemiyor galiba :KK50:

sen kaç yıllık eşini bu kadar tanıyormuşsun demek
söyleyecek bişeyim yok sana de
bunları son birkez daha net söyle
ondan sonra da bir daha hiiiiççç söyleme
son defa söylüyorum aklını başına topla de

Eğer siz kabullenip unuttuysanız aldatılma mevzuunda laf etmek düşmez bana.
Ama..
Arkadaşım niçin kendinizi anlatmaya, aklamaya çalışıyorsunuz?
Yaparsam boşa, çok da umrumda değilsin havalarında olurdum ben galiba..
Sırf bencilliği yüzünden gelip de benim de huzurumu bozmaya hakkı yok.
Sonuçta bir şans vermişim hala saçma ve istemediğim tavırlara girmeye hakkı yok.
Allah yardımcınız olsun.

Bi kere şu kıyas bile canımı yaktı benim.
Niçin haksız gibi alttan alıyorsunuz?
Koyun tepkinizi.

benim öyle bir sorunum var aslında arkadaşlar. tepkimi koyamamak.
sadece eşime karşı öyle değil, herkse karşı bi insanları kıramamak bi içine atmak sevmiyorum bu huyumu ama elimde de olmuyor.
öyle pasif, kendine güvenmeyen biri değilim bazen sabrım taşınca bağırıp çağırıyorum. o zaman anlıyor hatasını tamam gel barışalım benimde psikolojim iyi değil diyor. bende çok yıprandım bu süreçte pişmanlık inanki herşeyden beter bişey diyor.
ama işte sonra bu konuşmaları unutup mala bağlıyor :KK50:

merhaba..aslında sen onu affedıp son noktayı koymussun ztn ama bn senın mutluda olsan o yasadıklarını unutacagını sanmıyorumm ... hayat ne garıp erkekler eslerını ılgısız bırakır kadın arayıs ıcıne gırmezz ama kadın azıcıkk ılgıyı bıraksın tammm hemn arayıstalr çözemıyorum bıturlu kadın hangı bı gorevını yrıne getırecekk erkeklerın beklentılerı zaten hıcc bıtmıyor kıı eger düşüncemı sorarsan keşke kabul etmeseydın bı yuz yuze gorusup aldatma var bı ınt telef ıkısıde aldatma ama eşinin yaptıgı heryonden yaralayıcıı bu şansı vermıssın madem ama ıkıncı veya ucuncuu bı sansı daha vermenı tavsıye etmemm

merhaba..aslında sen onu affedıp son noktayı koymussun ztn ama bn senın mutluda olsan o yasadıklarını unutacagını sanmıyorumm ... hayat ne garıp erkekler eslerını ılgısız bırakır kadın arayıs ıcıne gırmezz ama kadın azıcıkk ılgıyı bıraksın tammm hemn arayıstalr çözemıyorum bıturlu kadın hangı bı gorevını yrıne getırecekk erkeklerın beklentılerı zaten hıcc bıtmıyor kıı eger düşüncemı sorarsan keşke kabul etmeseydın bı yuz yuze gorusup aldatma var bı ınt telef ıkısıde aldatma ama eşinin yaptıgı heryonden yaralayıcıı bu şansı vermıssın madem ama ıkıncı veya ucuncuu bı sansı daha vermenı tavsıye etmemm

onu ömrümün sonuna kadar affetmicem. yaşadıklarım unutulmayacak şeyler.
dersenizki o kadar şey yaşamışsın hala nasıl mutlusun o adamla ama ne bilim diyorum ya o kadını bana hiç hissettirmedi.
çok ilgiliydi, yani onda baskaşına aşık ifadesini görmedim.
bide biz çok severek evlendik. neden oldu bütün bunlar dediğim ağlayıp hakaret ettiğim günler tabiki yaşadım.
diyorum ya 6 ay hep böyle yaşadım.
ama artık bişeylerin içimde soğuduğunu hissediyorum. unutmadım tabiki ama umursamıyorum artık.
Kader diyorum artık bi şekilde sabrımız ölçülüyor. yinede şanslıyım onlar gibi sınanmadım.
ayrıca sadece telefonla değil fiilen de aldatıldım.
ben biliyorum ama onun eşi tanıdıklar falan bilmiyor.

Arkadaşım içinin soğuması ve mutlu olmana senin adına sevindim çünkü kolay atlatılacak bir durum değil bırak el ele uyumayı yatağıma almazdım büyük konuşmak istemiyorum ama şimdi eşin bir de hem suçlu hem güçlü modunda sakın buna izin verme.Bu olayda tek bir haklı tek bir masum var o da sendin bunu unutma

Kusura bakma fakat konuyu nerden tutsan elinde kaliyor. Kaba olmak istemem fakat o kadin oruspu ise, esin ne oluyor?
Esin nasil seni ve metresi ile kiyasliyabilir? Sende buna kizmiyarak, kendini aklamak adina bide kadinin üstüne yüklenip, o orospu, ben degil
nasil diyebilirsin?

Nasil herseyin güzel gittigin düsüncesini variyorsun? Sen resmen kendini ezdiriyorsun! Büyük hata yapan o, paranoyak olan o, öylemi?
Sana birsey söyleyimmi, çoçuk hiçbirsey anlamiyor sanma. O evdeki ruh halinizden, atmosferinden hersey anliyor. Cocugunuzun gerçekten böyle bir babayi örnek olarak almasinimi istiyorsun? Sen esini aldatmis olsaydin, esin seni tekar kabul edermiydi? Dogruyu söylemek gerek, böyle paranoyak bir adam gözünün yasina bile bakmazdi hatta çoçugunu alip giderdi.

Bence bu bosanmayi tekrar düsünmen gerek. Sen bosanmayi kötü yasadin diye çoçugunda öyle yasiyacak diye bir kaide yok. Hatta sen bu konuda tecrübeye sahib oldugun için, çoçugunu daha iyi anlarsan, çoçuguna daha güzel bakarsin.

Hayatınız boyunca unutamıyacağınız bu olayı, kabul etmiş geri dönmüşsünüz.
Boşanmama sebeplerinizi anlıyorum ama yinede geri dönmemeliydiniz.
Hakedene hakkını vermeliydiniz. Çok iyi bir işim var diyorsunuz..neden katlanır böylesi durumlara kadınlar ben hiç anlam veremem....
Çocukları bahane etmek bence kolaya kaçmaktır. Kırılmanızı istemem ama bir başaksıyla birlikte olmuş.. eşiniz ona dokunmuş vs..
Nasıl içinize sindi, sanki sizinde ona karşı sevginiz kalmamış gibi öylesinemi sürdürüyorsunuz bu evliliği yada planınız sırf çocuklar babasız kalmasınmı
.

ya arkadaşlar kadın sonuçta affetmiş boşanmamış
şu boşan diyenlere şaşırıyorum gerçekten kadın boşanmamış devamı bizi ilgilendirmez
arkadaşın sorunu kocasının salaklıkları onunla ilgili tavsiyelerde bulunmalıyız bence..
ne deşeleyip duruyorsunuz!!!

X