Yorum ve yardm istiyorum...

zelixsx06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2007
401
6
38
arkadaslar çok morelim bozuk sebebi ise nişanlımla bitmek tükenmek bilmeyen problemlerimiz yani aslında ortada problem edilecek bişey yok ama biz her konuda sürekli bi catısma halindeyiz birbirimizle sürekli didişiyoruz birbirimizi artık anlayamıyoruz uzun bı nısanlılık dönemi gecırıyoruz 2 sene oldu ve seneye kaldı bızım evlılık acaba ondan olabılırmı?önceden mükemmel bi uyum içindeydik ruh eşimsin diyorduk birbirimize ama su 1 senedir sürekli tüketiyoruz yıpratıyoruz ilişkimizi bi çok defa ayrılmayıda denedik ama beceremedik....beni sevmedigini düşünüyorum artık çünki çok ilgisiz beni sevdigini ama nısanlılık döneminin uzadıgından dolayı sıkıldıgını söylüyor 2 gündürde görüşmeme kararı aldık görüşmüyoruz ben onu çok sevıyorum onada bunu sürekli dile getiriyorum bende hıç bişey bitmiş degil ama tek benim sevgim yetmiyor sanırım ne yapayım ne olur bi yol gösterin bana???bu arada kendisi askerde şu an ama gitti gideli bi defa özledigini söylemedi 3 aydır...

Son düzenleyen: Moderatör:
Meraba canım nişanlının askerde olduğunu söylemişsin onun psikolojisiyle de olabilir üstüne gitme fazla istersen eminolki seni de çok özlemiştir sıkma canını canm

aynen benim kocamla yaşadığım sorunlar gibi uzaktayken oluyor böyle sıkıntılar evlenince geçer unutulur sen biraz alttan al askerde ya canını daha sıkkındır seni de göremiyor özlemez olur özlemiştir biraz konuşmayın bakın birbirinizi nasıl özlersiniz.

askerde genelde ozlerler ama sana sunu diyim psikolojik olarak degişimlere el veren bi mekan askeriye.... onun suan kendiyle derdi eminim bunalmıs,sıkılmıs bi vaziyettedir... gecer biraz zaman ver onun icinde kolay degildir

uzaklık yüzünden olabilir... uzak ilişkilerde görünen problemler gibi çünkü.
bence biraz zaman verin.. özlemedin, sevmedin, yapmadın, etmedin demeyin bence...

belki sadece sevgili olsanız,bu geçici duygu değişimlerini anlayabilirdim.Ama evlilik yolunda ilerliyorsunuz,bu davranışlar hiç tutarlı değil canım.Seni mutlu etmek için,yapıcı konusmak istemem.Ama evlilik çok ciddi bir iştir.Bir ömür didiştiğin bir insanla yasayarak kendi ruh sağlığına zarar verirsin.Buna emin ol.Sevgi,aşk inan bana biryerde artık işe yaramıyor.Sonra "nedenl"erinle başbaşa kalıyorsun.Onun sevgisinden emin değilsen,evlenmek için acele etme zaten..kusura bakma ama buda hayatın bir gerceği.Umarım hersye duzelir ve mutlu olursunuz

şuan askerde olduğu için böyle tutumsuz davranmasını gözardı edebilrsin ama sonuçta nişanlısınız ve evlenmeyi düşünüyosun onunla..bundan daha buyuk sorunlar ve dertlerde var bunu çekebiliyomusun ki onları çekiceksin..bunu bi düşün derim

askerde oldugu için sizden ilgi bekliyodur...
bide uzun nişanlılık dönemi strese sokmuştur,ama her şeklde anlayşlı olmalıydı bana göre...
küçük sorunları alttan almaya bak cnm,ortada pek bi sorun yok diyosun hem..

evlenince düzeleceğini düşünüyorum ben :uhm:
asker psikolojisi diyorum

siz neden didişiyorsunuz ki..yani eften püften şeyler yüzündenmi
öyle ise bence olaylkarı büyütmemeyi ve yeri geldiğinde de fedakarlık yapmayı öğrenmeniz lazım..her zaman ben haklıyım la ,benim dediğim olacakla işler yürümüyor

nişanlılık sürecini fazla uzatmanak gerek..ne kadar uzarsa o kadar problemlerde fazlalaşıyor..

nişanlılık sürecini fazla uzatmanak gerek..ne kadar uzarsa o kadar problemlerde fazlalaşıyor..

katılıyorum cok uzatmamak gerekiyor; fakat sürekli kavga etmenizde iyi birşey değil. Evlilik yolunda oldugunuz için problemlerinizi konuşup anlaşmanız bir yolu bulmanız gerekiyor. Askerden döndüğünde bu konuları konuşup, problemleri çözmek için onunda gayretli olmasını isteyebilirsin eger ki yanaşmazsa hala tartışmalar didişmeler devam ederse iyi düşünmeni tavsiye ederimkaydirigubbakcemile5

sizi sevmediğini düşünmüyorum ama sorunlar var belli.. evlendkten sonra düzelir demek bana biraz risk gibi geldi.. su an paniklemiş durumdasınız, öncelikle sakinleşin, ve etraflıca düşün kendinizi,onu ve ilişkinizi tartın..askerlıkten dolayı psikolojisi bozulmus olabılır ama askere gitmeden önce de sorunlar vardı dıyorsunuz belli ki kafası karısık nişanlınızın..
maddi,manevi bilmediğiniz sıkıntıları olabilir,öğrenmeye çalısın derim ben ama boğazına yapışmadan..
bu sorunlar ortadan kalkmadan da evlenmeyın,risksiz bir evlilik istiyorsanız tabi..

X