YORUMLARINIZI BEKLİYORUM LÜTFEN

Siyahpelerin88

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2020
16
2
26
Öncelikle merhaba kızlar düğünüme 5 ay kaldı dün nişanlım bir konu hakkında konuştu benimle hani düğünde kapı açmama olayı var bilirsiniz bana 100 tlden fazlasını veremiyceğini söyledi ailenle konuş çok sıkışığım diye belirtti. evet biliyorum sıkışık olduğunu her şeyi tek yapıyor ama bende öyleyim tek yapıyorum aman zorlanmasın diye hep alttan aldı babamlar kaç ay öncesinden bunun lafını yapması çok garibime gitti. Düğünden sonra da yemeğe gidilir bizim öyledir herkeste nasıl bilmiyorum normalde kardeşlerimizi alıp gidicektik 4 kişi olcaktık toplamda dün konuşmanın devamında yemeğe gitmeyelim olmazsa eve gideriz üstümüzü çıkartırız rahat bişeyler giyip öyle çıkarız kokoreç yeriz dedi tabi beynimden aşağı kaynar sular döküldü hayır gidicez yemeğe dememe rağmen işte öyle daha rahat oluruz gezeriz hem dedi ben bir kere giyincem gelinliği eve gidipte bir daha yemek için çıkamam annemde düğününde gidememiş götürmemişler içinde kalmış bende bundan tedirginim ya hep bir heves kalırsa içimde diye ne diyebilirim bilmiyorum o böyle yaptıkça benim hevesim kaçıyor bu tür şeylerden bu tür şeyleri kayınvalidemle mi konuşsam o daha sıcak bakıyor kendi aileme zaten açamam bu konuları ağızımızın tadının bozulmasını istemem akıl verin bana.

Sıkışık olduğunu belirtmiş neden üsteliyorsunuz ki? Düğün vs yapmasa anlarım içinizde kalır ama alt tarafı bir yemek olsa ne olur olmasa ne olur? İlerleyen zamanlarda durumunuz düzelince ailece güzel bir yerde yemek yersiniz. Kapı açmama olayında da gayet haklı. Çok gereksiz bir olay

Öncelikle merhaba kızlar düğünüme 5 ay kaldı dün nişanlım bir konu hakkında konuştu benimle hani düğünde kapı açmama olayı var bilirsiniz bana 100 tlden fazlasını veremiyceğini söyledi ailenle konuş çok sıkışığım diye belirtti. evet biliyorum sıkışık olduğunu her şeyi tek yapıyor ama bende öyleyim tek yapıyorum aman zorlanmasın diye hep alttan aldı babamlar kaç ay öncesinden bunun lafını yapması çok garibime gitti. Düğünden sonra da yemeğe gidilir bizim öyledir herkeste nasıl bilmiyorum normalde kardeşlerimizi alıp gidicektik 4 kişi olcaktık toplamda dün konuşmanın devamında yemeğe gitmeyelim olmazsa eve gideriz üstümüzü çıkartırız rahat bişeyler giyip öyle çıkarız kokoreç yeriz dedi tabi beynimden aşağı kaynar sular döküldü hayır gidicez yemeğe dememe rağmen işte öyle daha rahat oluruz gezeriz hem dedi ben bir kere giyincem gelinliği eve gidipte bir daha yemek için çıkamam annemde düğününde gidememiş götürmemişler içinde kalmış bende bundan tedirginim ya hep bir heves kalırsa içimde diye ne diyebilirim bilmiyorum o böyle yaptıkça benim hevesim kaçıyor bu tür şeylerden bu tür şeyleri kayınvalidemle mi konuşsam o daha sıcak bakıyor kendi aileme zaten açamam bu konuları ağızımızın tadının bozulmasını istemem akıl verin bana.
Kapı açma adeti mi? Bunu yapmak icin hevesli olmaniza dahi şaşırdım. Siz bir ev kuruyorsunuz. Geçim derdiniz olacak. Artik dusunmeniz gereken öncelikli olarak esinizdir. Sonuna kadar hakli. Sonuna kadar.

Sıkışık olduğunu belirtmiş neden üsteliyorsunuz ki? Düğün vs yapmasa anlarım içinizde kalır ama alt tarafı bir yemek olsa ne olur olmasa ne olur? İlerleyen zamanlarda durumunuz düzelince ailece güzel bir yerde yemek yersiniz. Kapı açmama olayında da gayet haklı. Çok gereksiz bir olay
ben üstelemedim ona karşı bir kere söyledim bu nikah olucak sadece düğünümüz olmiycak o yüzden gelinliği doya doya giyiniyim yemek istememde bundan dolayı ben zaten onu hep düşünüyorum yinede yorumunuz için teşekkürler.

Kapı açma adetini yapmasan ne olur? Cok mu önemli? Gercekten hayrete düşüyorum bazen :duduk: Yemeğe gitmemek de bu kdar yaralayıcı olmasa gerek. İlk defa yemek yemeyeceksinizdir eminim. Kaldı ki korona zamanı dısarda yemek yemenin kime ne faydası dokunur? Paraya sıkışık düğün yapan birinin üstüne heleki eşin olacak kişinin üstüne maddi anlamda bu kdar cok gitmek niye?

Allah başka dert vermesin ne diyelim. Şu an bunlar çok büyük sorun gibi geliyor ya sana evliliğin içine tam bir gir, üstüne birde çocuk olsun işte o zaman hoşgeldin gerçek dünyaya 😂😂 ya yemekmiş, kapı açma adetiymiş inan çok gereksiz şeyler bunlar.

annemde düğününde gidememiş götürmemişler içinde kalmış bende bundan tedirginim ya hep bir heves kalırsa içimde diye ne diyebilirim bilmiyorum
Kusura bakmayın ama kendi kendime sormadan edemedim, bu kadar vizyonsuz bir dert olabilir mi ya? Kapı açmaymış, yemeğe gitmeymiş. Gelinlikle yemeğe gitmek ne alaka? Çok saçma bir görüntü.

Ya istekler ve adetler bana göre saçma ya da gereksiz gelse de siz bunu istiyorsanız bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum.. Yeri gelince herkes diyor ama bir kere yapıyorsun bunu istediğin gibi yap diye.. Şimdi burda şu kadar takı istiyoruz, ailemize bunlar bunlar alınacak falan deseydiniz asla böyle konuşmazdım çünkü bazı yerlerde insanı zorlamamak hem senin hem eşin için iyi olur..

Ama yani yemeğe götürmem nasıl bir istek geri çevirmedir?? Evleniyorsun boru değil kenara koy bin lira kapıdan çıkarken adet varsa bırak yapsınlar 100 vereceğine 300 ver.. Yemeğe mi gitmek istiyor karın heveslenmiş 500 600 her neyse de ona ver.. Bunların da bence yapılması gerekiyor bunlar öyle aman aman çok büyük şeyler değil. Asıl bunu geri çevirmek bana büyük geliyor.. Ben olsam yemeğe falan gitmek istemezdim orası ayrı birşey ama asla sizin bu isteğinizi küçümsemem ve de geri çevrilmesini doğru bulmam..

Zaten bazı konularda zorlamamaya çalıştığınızı belirtmişsiniz evet olması gerekeni de yapmışsınız ama Oluru olan şeylerin de geri çevrilmesi bana hoş gelmiyor. Nişanlınıza göre, bana göre ya da bir başkasına göre gereksiz gelebilir ama siz istiyorsanız gönlünüzün yapılması taraftarıyım ben uyuz oluyorum böyle şeylerin lafının yapılmasına.. Durumun yoksa da kenara karın için bir miktar ayırabilirsin, takılardan 500 lira karına feda edebilirsin nedir yani kalp kırmanın mantığı yok. Bu erkeklerde bazen tasarruf timsali kesiliyor kadın birşey isteyince.. Sanarsın hiç boşuna para harcamıyor🙄🙄🙄🙄

Ya istekler ve adetler bana göre saçma ya da gereksiz gelse de siz bunu istiyorsanız bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum.. Yeri gelince herkes diyor ama bir kere yapıyorsun bunu istediğin gibi yap diye.. Şimdi burda şu kadar takı istiyoruz, ailemize bunlar bunlar alınacak falan deseydiniz asla böyle konuşmazdım çünkü bazı yerlerde insanı zorlamamak hem senin hem eşin için iyi olur..

Ama yani yemeğe götürmem nasıl bir istek geri çevirmedir?? Evleniyorsun boru değil kenara koy bin lira kapıdan çıkarken adet varsa bırak yapsınlar 100 vereceğine 300 ver.. Yemeğe mi gitmek istiyor karın heveslenmiş 500 600 her neyse de ona ver.. Bunların da bence yapılması gerekiyor bunlar öyle aman aman çok büyük şeyler değil. Asıl bunu geri çevirmek bana büyük geliyor.. Ben olsam yemeğe falan gitmek istemezdim orası ayrı birşey ama asla sizin bu isteğinizi küçümsemem ve de geri çevrilmesini doğru bulmam..

Zaten bazı konularda zorlamamaya çalıştığınızı belirtmişsiniz evet olması gerekeni de yapmışsınız ama Oluru olan şeylerin de geri çevrilmesi bana hoş gelmiyor. Nişanlınıza göre, bana göre ya da bir başkasına göre gereksiz gelebilir ama siz istiyorsanız gönlünüzün yapılması taraftarıyım ben uyuz oluyorum böyle şeylerin lafının yapılmasına.. Durumun yoksa da kenara karın için bir miktar ayırabilirsin, takılardan 500 lira karına feda edebilirsin nedir yani kalp kırmanın mantığı yok. Bu erkeklerde bazen tasarruf timsali kesiliyor kadın birşey isteyince.. Sanarsın hiç boşuna para harcamıyor🙄🙄🙄🙄
Gerçekten güzel anlayışlı ve saygılı yorum yapan biri olmuş dünyada böyle iyi insanların olması beni çok mutlu ediyor yemek falan takmıyorum sonuçta evlenicez tek taraflı düşünmemek lazım böyle dersem darılır mı ben zaten yok kapı için para versin de demedim onun lafını bana açmasından tuhaf oldum ailenle konuş dedi ben bunu aileme ne şekilde diycem ben zaten eşimi düşünüyorum beni şuan düşüncesiz gibi görenler ev aldık evlendikten sonra çalışıp yardım edicem ps4 aldım evlilik sürecimizde alamıycağini bildiğim için sırf sevinsin diye bana böyle şeylerin lafını yapması üzüyor bu arada güzel yorumunuz için teşekkür ederim :)

Bence çok ufak şeylere takılmışsın. Yeni evliyim bizde de kuzenim kapı açmama muhabbeti yaptı hatta ben dedim lütfen abartmayın diye. Yemek olayında da anlamadığım şey gelinlikle gitmeyeceğiniz için mi kızgınsınız?

öncelikle yorum için teşekkürler ben kapı açma muhabbetinde bişey dememiştim kızdığım konu 5 ay öncesinden konuyu açmasıydı kendisine de söyledim şu zamana kadar ailem seni zorliycak bişey yapmadı bunu bana söylemen yanlış diye hatta ev alıcak diye bilezikleri bile verdik sahte bilezik takıcaklar biz buna bile karşı gelmedik hep onun iyiliğini düşündük alt tarafı bir yemek istedim gelinlikle geceye kadar gezmek bu isteğim bunu çok görmesi.

öncelikle yorum için teşekkürler ben kapı açma muhabbetinde bişey dememiştim kızdığım konu 5 ay öncesinden konuyu açmasıydı kendisine de söyledim şu zamana kadar ailem seni zorliycak bişey yapmadı bunu bana söylemen yanlış diye hatta ev alıcak diye bilezikleri bile verdik sahte bilezik takıcaklar biz buna bile karşı gelmedik hep onun iyiliğini düşündük alt tarafı bir yemek istedim gelinlikle geceye kadar gezmek bu isteğim bunu çok görmesi.
Pandemi varken bu hayaller çok enteresan geliyor bana.
O günler bir gelsin önce, gezebileceğiniz yerler açılsın değil mi?
Ortada fol yok yumurta yok, siz kavgasını ediyorsunuz.
Ayrıca hayatımda gelinlikle gezen birini görmedim, gelinlik evlenirken giyilen bir elbisedir.

Pandemi varken bu hayaller çok enteresan geliyor bana.
O günler bir gelsin önce, gezebileceğiniz yerler açılsın değil mi?
Ortada fol yok yumurta yok, siz kavgasını ediyorsunuz.
Ayrıca hayatımda gelinlikle gezen birini görmedim, gelinlik evlenirken giyilen bir elbisedir.
zaten pandemi devam ederse bunları tabikide yapmayız bunun bilincindeyiz ve benim nikahım olucak sadece düğünüm olmıycak bende her genç kız gibi bir kere giyincem ve doya doya giymek isterim bunda kötü bir taraf göremiyorum kavga da etmedik ayrıca güzellikle konuştuk ben sadece benimde isteklerim olup bunu görmemesi üzdü gerçekten iyi kalpli biri olsaydınız daha insanca bir yorum yapardınız iyi günler dilerim.

Hani derler ya düğün alışverişi yaparken köstek değil destek ol evlencez biraz indirim yap diye. Bence bunu gelinlere söylemeliler. Gerçekten anlam veremedim yok kapıda para alma yok yemek adeti ne bunlar ya kendi kendinize yeni adetler çıkartıyorsunuz. Para senden çıkmadığı için sen bunu sorun diye konuşuyorsun şuan. Adam güzelce izah etmiş maddi durumum yok diye neden üsteliyorsun huzur bozuyorsun ? Kokoreç demiş adam eee oda yemek değilmi? İlla şık bir yeremi götürmesi bir sürü ğaramı harcaması lazım ? Bana kalırsa kardeşlerin siz yeni evlendiniz sizin çok borcunuz vardır diyip onlar ödemeli hesabı ? Zaten bunları boşuna konuşup kavga etmişsiniz nasılsa 5ay sonra da pandemi yüzünden düğünler olmayacak belkide. Belkide restoranlarda açılmayacak ve paket yaptırıp minnak yeni gelin evinde köfte ekmek yersiniz kardeşlerinle 😁😁. Şımarıklık yaptığın insan biraz halden anlamalı.

X