Yukarı tukursen bıyık aşağı...

Cümle benim bir ozelligimle irintiliydi. O yüzden yazamiyorum.fazlasıyla dikkatli olmalıyım yaşadığım çevrede cinayet sebebi sayılıyor bu durum.benim adamın bana asildigiyla ilgili şüphem yok acaba taciz mi ediyor mu diye sormadim. Ben eminim sadece ne yapacağını bilmiyorum

Cümle benim bir ozelligimle irintiliydi. O yüzden yazamiyorum.fazlasıyla dikkatli olmalıyım yaşadığım çevrede cinayet sebebi sayılıyor bu durum.benim adamın bana asildigiyla ilgili şüphem yok acaba taciz mi ediyor mu diye sormadim. Ben eminim sadece ne yapacağını bilmiyorum
Eşine belirtmesen devami gelir en azindan kendin korkut bağiririm şikayet ederim gerekli yerlere deyin en azindan göz daği verin siz susup tepki vermesseniz devami geleceği garanti ...

bu konuyu siz değil eşiniz çözer. eğer adam işi çirkefe vurursa da dava açarsınız. sonuçta kadınsınız ve olur da eşiniz siz anlatmadan bunu öğrenir ya da hissederse; sizi onu aldatmakla bile suçlayabilir.

sizi taciz eden adam o kadar hadsiz ki, kocanızın olduğu ortamda bu şekilde davranabiliyor. emin olun yapabileceklerini tahmin edemezsiniz. iftiradan tutun da fiziksel şiddete kadar yolu var. EŞİNİZE ANLATIN!

Ne dediği neden onemli.Kadın öyle hissetmiş kesin ya da değil.Deşip acı vermek neden ?

Mesafe koyun,kesinlikle yüzüne bakmadan konuşun.Eşinizin yanına gidin sık sık.Beraber takılın yani.Aklıma gelenler bunlar.

Meslegimi kastettim. Ayrica goren de sizi adamın eşi sanır sürekli sen yanlış anlamissin falan demeler.Yani şuan en son istediğim şey fake bir konu açıp eğlenmek. Derdim bana yetiyor zaten. Siz bile tacize uğrayan hemcinsinize bu kadar inanmıyorsanız Allah korusun başıma daha fazlası gelse insanları nasıl ikna ederim. İşte derdim bu .insanlar duymadan gormeden bu sıkıntıdan nasıl kurtulurum
Adamı yalnızken yakalayıp, biraz göz dağı ver. Tersle belki cesareti kırılır.

Adam bi daha bunu size ima ederse aynen bu söylediginizin buralarda cinayet sebebi oldugunu biliyomusunuz diye şakayla karısık gülmeden söyleyin. Hiç bişekilde muhattap olmayın ve tersleyinde. Terslediniz diyede sizi kimse işinzden atmaz. Herkez haddini bilicek. Korkmayın

Millet çıldırmış iyice ya, kocasıyla aynı iş yerinde çalışan kadına asılacak kadar hadsizleşmişler, Allah ıslah etsin. Adamı tersleyin, görmezden gelin hareketlerini, elinizden geldiğince az muhabbette bulunun. Eşinize de adamın rahatsız olduğunuz davranışlarını anlatın. Asılıyor ya da asılmıyor demeyin ama, "Şöyle şöyle davranıyor rahatsız oldum." diyerek anlatın.

Goz kontagi hic kurma,sert,seviyeli ol.Zorunda olmadikca konusma.Ilk imasinda da haddini bildir.Bunlara ragmen uzatirsa esine ondan rahatsizlik duydugunu citlat, tepkisne gore gerektigi kadarini anlat.Sen muhattap olmaz ve ilk asilma girisiminde agzinin payini verirsen uzatmaz diye dusunuyorum en azindan umuyorum. Ne arsiz adamlar var :kusmuk:

Müdürü akil hastanesine yatirin. Bu cesaret falan degil baska bir sey

Burda insanların sordugu soruya yaptıgınız atarı orda adama yapın uzaklaşır bence :işsiz:
ben tüm sorulara içtenlikle cevap verdim. Yani ne dediği çok mu önemli ben kimseye bu tacizi mesrulastiralim demiyorum ki ben yaşadığımın taciz olduğunun farkındayım sadece yardım istedim ne yapabilirim diye. Ben de biliyorum atar yapmayı eşime söylemeyi. Bunu öğrenen eşim adamın emri altında çalışır mı sakince sanıyorsunuz gidip boğazına yapışacak. Ya da şikayet etsek işinden eşinden olan Mudur daha da cesaretlenip tehlike haline gelmezmi. Günlerdir uyumuyorum ben keşke biraz anlayışlı olabilseydiniz

ben tüm sorulara içtenlikle cevap verdim. Yani ne dediği çok mu önemli ben kimseye bu tacizi mesrulastiralim demiyorum ki ben yaşadığımın taciz olduğunun farkındayım sadece yardım istedim ne yapabilirim diye. Ben de biliyorum atar yapmayı eşime söylemeyi. Bunu öğrenen eşim adamın emri altında çalışır mı sakince sanıyorsunuz gidip boğazına yapışacak. Ya da şikayet etsek işinden eşinden olan Mudur daha da cesaretlenip tehlike haline gelmezmi. Günlerdir uyumuyorum ben keşke biraz anlayışlı olabilseydiniz
Sanırım memursunuz. Yapacağınız şey çok basit. Müdürünüzün bir üst amirine gidip durumu anlatacaksınız. Resmi kurumlarda bu işler gizli tutulur ve gereği neyse yapılır. Muhtemelen sizin veya size asılan kişinin yeri değişir. Bütün bunlar yapılırken öyle güzel ayarlama yaparlar ki etrafın olaydan haberi bile olmaz. Eşinizin ruhu bile duymaz.
Benim çalıştığım kurumda evli çiftler aynı yerde çalışamazlar. İmzayı attıkları anda öncelikle erkeğin yeri değişir. Çünkü zamanında bu tür bir olay yüzünden bulunduğum yerde cinayet işlenmişti.
Yapacağınız bütün şey bundan ibarettir.

Adamı yalnızken yakalayıp, biraz göz dağı ver. Tersle belki cesareti kırılır.
Asla böyle birsey yapmasın , olay dallanıp budaklanır. Bence karsıdakı dıyalok kurmadan siz asla konusmayın lutfen ilk fırsatta tersleyın. Ne yuzsuz ınsansın ya , evlı barklı kadına imalar falan. Ben daha once bır hastane de calısmıstım. O zaman bekardım.

Son düzenleme:
Sessiz kalmanız, pasif kalmanız tacizin boyut atlamasına sebep olur.
Kocanıza anlatın. İleride iftira atabilir tacizci bu durumda eşinizin haberinin olması gerekir. Her şeyden habersiz bir adama söylenecek iftirayla haberi olan bir adama söylenen iftira farklı şekilde karşılanır.
Eşinizle konuştuktan sonra ne yapmanız gerektiğini beraber kararlaştırırsınız. Bimer'e yada varsa çalıştığınız yerin merkezine de durumu raporlardım ben olsam sanırım.
Sizin korkaca utanacak bir şeyiniz yok sesinizi çıkarın. Kaçarak çözemezsiniz.

bir üst amire söyleyin demişsiniz arkadaşlar ama birbirlerinin pisliğini örtüyorlar genelde bende kamudayım ve buna benzer bir durum stajyer arkadaşların başına geldi ben yapılan muameleden rahatsız olduğum için bunu dile getirdim ve suçlu ben ve stajyer arkadaşlar oldu o adam ise tertemiz namuslu...çok zor bir durum adamlar birbirlerini tutuyorlar böyle durumlarda ..konu sahibi biraz senelik izin vs kullansan biraz uzaklaşsan ortamdan nasıl olur

Bütün secenekleri kendiniz iptal etmişsiniz zaten..
Bizim sunacak yardımımız kalmamış..
En iyisi görmezden gelin bi süre sonra herhalde umudunu keser..

Şimdilik yalnız kalmamaya ve asla göz teması kurmamaya çalışıyorum.tum gün yakinimda olmak için fırsat kolladi.galiba iyice hırs yapti.Umarım ilgisizligimi gorup vazgeçer. Ben de şikayet ettiğimde ustünün kapatilacagini dusunuyorum daha önce örneklerini gordum. Hem elimde kanitta yok. Esimede çok yakın davranıyor insan hiç mi çekinmez utanmaz

X