yüksek lisans istiyorum ,bilgisi olan lütfen

bembeyaz123

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2014
20
9
hayatım boyunca akademik eğitimlerimi tamamlayıp üniversitede öğr.üyesi olmak istedim hep.
ancak turizm önlisans bitirip hemen çalışmak zorunda kaldım, ailemin maddi gücü yoktu.
önlisansımı dereceyle bitirdim 2003 te.
bunca yıl çalıştım işimde de çok tecrübeliyim, evlendim ve çocuklarım oldu.
bu sene açıköğretim 3.sınıf konaklama işletmeciliği kayıt yaptırıp okumaya devam dedim, seneye bitecek.
hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum. ders notlarım sınav puanları tamam sorunum yok.
tek düşüncem mülakatta bana nasıl bakarlar.
eğitime bu kadar ara verdikten sonra böyle bir hamle yapmamı nasıl karşılarlar sizce ? bilgisi olan lütfen paylaşabilirmi

benim tek istediğim :
turizm işletme üzerine akademik ilerlemek istiyorum.
tecrübem olan işimde akademik destekle çok iyi çalışmalar çıkaracağıma inanıyorum

Mülakata çalışmadan önce başvuracağın bölümdeki hocaların akademik geçmişine ve hangi alanlarda çalıştıklarına bakmanı tavsiye ederim. Sizin bölüm hakkında fazla bir bilgim yok ama o bölümde okuyan/mezun kişilerden kaynak tavsiyesi al. Turizm ayrıca yabancı dilin aktif kullanıldığı bir sektör, akademide de bol bol kullanacaksınız, dil biliyor musunuz?

Yabancı dil sorunu yok,
Açıköğretimde okumama rağmen yüksek lisans düşündüğüm bölüm hocalarının bütün kitaplarını buldum
onlardan da ders çalışıyorum. ders notlarımda çok iyi.
turizm alanında birçok konuda kendi özel yazılarım çalışmalarım mevcut.

işte dediğim gibi tek sıkıntım mülakatta bana nasıl bakılacağı,
bana derlerse önlisanstan sonra bunca yıl neden okula devam etmedin diye ?
ben çalışıp para kazanmak zorundaydım, bunu açık bir şekilde söylemem doğru olurmu

Yabancı dil sorunu yok,
Açıköğretimde okumama rağmen yüksek lisans düşündüğüm bölüm hocalarının bütün kitaplarını buldum
onlardan da ders çalışıyorum. ders notlarımda çok iyi.
turizm alanında birçok konuda kendi özel yazılarım çalışmalarım mevcut.

işte dediğim gibi tek sıkıntım mülakatta bana nasıl bakılacağı,
bana derlerse önlisanstan sonra bunca yıl neden okula devam etmedin diye ?
ben çalışıp para kazanmak zorundaydım, bunu açık bir şekilde söylemem doğru olurmu
Gayet güzel. Her üniversite mezunu donanımlı değil ki, sen ne güzel kendini yetiştirmişsin. Durumunu anlatırsın sorarlarsa ekmeğinin peşinden koşmuşsun akademiye girene kadar bence sorun değil. Başarılar dilerim. Özel sektör deneyimim var dersin artı olur mülakatta senin için.

Gayet güzel. Her üniversite mezunu donanımlı değil ki, sen ne güzel kendini yetiştirmişsin. Durumunu anlatırsın sorarlarsa ekmeğinin peşinden koşmuşsun akademiye girene kadar bence sorun değil. Başarılar dilerim. Özel sektör deneyimim var dersin artı olur mülakatta senin için.

çok teşekkür ederim cevabın için umarım kazanırım. çok istiyorum çünkü.

X