Yumurtalık Kayması

Pocha_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2021
269
193
30
Herkese merhaba,
Geçen yıl haziran ayında hamile kalmıştım ama sağlıksız gebelik olduğu için Ağustosta kürtaj oldum. Bir süre sonra tekrar denemeye başladık ama 1 senedir hala hamile kalamadım. Çok düzenli olmasa da ovulasyon takibi de yaptım. Bir sorun var diye düşünüp doktora gittim. Adetimin 3.günü gittim belki hormon testi de ister diye. Vajinal ultrasonla bakıyordu, sol tarafa bakınca pek yumurta görünmüyor dedi. Sonra sağ tarafa bakınca "aa tamam hepsi buraya kaymış, pek çok yumurtan da varmış hepsi sağda" dedi. Muayene sonrası dedi ki hani yumurtalıklar sağ ve solda olur ya senin sol Yumurtalık sağdakine doğru yanaşmış, en azından şu an öyle görünüyor, belki regl kanaması yüzünden öyle görünüyordur.
Hsg çektirip bakalım dedi. Özel hastaneydi ve 6bin tl isteyince hemen yaptıramadım.
Tahlil vs onları tekrar göstermek için gideceğim, o zaman tekrar konuşacağım ama arkadaşlar yumurtalık kayması nedir ya? Böyle bişey yaşayan oldu mu?

bende ilk kez duydum ama bi şekilde madden ayarlayıp hsg çektir derim. bir durum varsa önceden öğrenilip tedbir alınmalı. umarım sıkıntılı bir durum değildr

X