Gebeliğe Hazırlık Yumurtlama/Ovulasyon Sonrası, Adet Öncesi Kahverengi Lekelenme

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hepinize merhaba kulübümüzün güzel kadınları! :KK200::cool:
Eşimle 1 buçuk yıldır bebek istiyoruz ama hiçbir sebep olmamasına rağmen hamile kalamadım, HSG çekildi, tüpler açık, rahim temiz; smear-hpv testleri yapıldı, tertemiz; pco filan yok, hormonlarda, eşimin değerlerinde vs yani kısacası hamile kalmak için kadın erkek hiçbir problemimiz yok çok şükür. adetim düzenlidir, 30 günde gelir, 7 gün sürer, 16. günde de yumurtlama akıntısı ile anlardım yumurtladığımı.

Son 2 aydır attardan almış olduğum hayıt otu ekstraktı+üzüm suyu eksraktı+bitki çayı+macun kürünü kullanıyorum. geçen ay gebelik oluşmadı 😶 fakat kıldan ince bir pozitif gördüm kaset testte, ovülasyon testlerim adet gecikmesinde de hep pozitifti. bu ay da şu an beklenen adete biraz daha olduğu için kullandığım kür işe yaradı mı bilmiyorum. 🤷🏻‍♀️
bu ay ilk defa ovülasyon testleri ile yumurtlamamı takip ettim. geçen ay 24 martta adet oldum. normalde 22 nisanda adet olmam gerekir ancak bu ay adetimin 16. günü değil de 17-18. günleri yani nisanın 9 ve 10'unda iki gün arka arkaya pik gördüm, 11 ve 12 nisanda da testim silikleşti. biz o 4 günü değerlendirdik eşimle. ben yumurta çatlamasından 3 gün sonra yani 14 nisandan beri kahverengi lekenme yaşıyorum. 😐 ara sıra kasık ağrısı da eşlik ediyor bu lekelenmeye. genelde wc'ye gittiğimde peçeteye sildikçe geliyor. ben yumurtlama kanaması olmadığını düşünüyorum çünkü yumurtlama gününde akıntım olmadı, aksine olaylar bitti, beklemeye başladıktan sonra lekelenmem geldi. Gebelik testleri negatif. 🤦🏻‍♀️
size sorum şu: yumurtlama sonrası adet öncesi bu kahverengi akıntı nedir, bilen/yaşayan var mı? Bugüne dek rahimde polip, miyom vs. hiçbir sorunum olmadığı için ve şu anda da doktora gidemediğim için endişelenmeli miyim? 🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄
Merhaba okudum çok üzüldüm bizde tüp bebek tedavisinden ikiz bebek sahibi olduk ama 8 haftalıktı düştü sebepsiz 1 yıl 2 aydır evliyiz sana çok başka bir önerim olacak umarım işine yarar İnstagram da YANIKLAR BAHARAT var mutlaka ama mutlaka denemelisin sende ne sıkıntı var ise eşinde sperm sorunu Yada başka bir sorun da her türlü tedavi veriyor ve gerçekten dene kesinlikle dene canım ve yorumları mutlaka oku olur mu ? Bana dönüş yap 😘😘😘😘Bebeğimizi kucağımıza alacağımız günler yakındır öpüyorum. Çok çok

Merhaba okudum çok üzüldüm bizde tüp bebek tedavisinden ikiz bebek sahibi olduk ama 8 haftalıktı düştü sebepsiz 1 yıl 2 aydır evliyiz sana çok başka bir önerim olacak umarım işine yarar İnstagram da YANIKLAR BAHARAT var mutlaka ama mutlaka denemelisin sende ne sıkıntı var ise eşinde sperm sorunu Yada başka bir sorun da her türlü tedavi veriyor ve gerçekten dene kesinlikle dene canım ve yorumları mutlaka oku olur mu ? Bana dönüş yap 😘😘😘😘Bebeğimizi kucağımıza alacağımız günler yakındır öpüyorum. Çok çok
Merhaba canım, Şubat ayında onlardan kür aldım, 2 ay kullandırdılar kürleri. Sonuç: prolaktinim 71e çıktı. Ben de çok umutlarla başlamıştım, değerlerimi whatsapptan atmıştım ona göre kür göndermişlerdi ama bende işe yaramadı maalesef. Şimdi prolaktin düşsün diye doktora gideceğim. Allah sana hayırlı evlat nasip etsin ☺

Kızlar, az önce doktordan geldim. Bu lekelenmeler için bana Progestan hap verdi. Adetin 16. Günü başla sabah akşam iç dedi. Kullanan var mı hiç?

Kızlar, az önce doktordan geldim. Bu lekelenmeler için bana Progestan hap verdi. Adetin 16. Günü başla sabah akşam iç dedi. Kullanan var mı hiç?
Canım ben hamileliğimde kullanmıştım, ilk aylarda lekelenme olmuştu progestan fitil verdi doktorum ilk 4ay kullandım, çünkü hap içemiyordum, düşük için kullanılıyor die biliyorum progestanı😳

Canım ben hamileliğimde kullanmıştım, ilk aylarda lekelenme olmuştu progestan fitil verdi doktorum ilk 4ay kullandım, çünkü hap içemiyordum, düşük için kullanılıyor die biliyorum progestanı😳
Progestan düşük olduğu için rahme tutamayıp düşük mü oluyor acaba bu lekelenmeler bu nedenle mi oluyor acaba?

Progestan düşük olduğu için rahme tutamayıp düşük mü oluyor acaba bu lekelenmeler bu nedenle mi oluyor acaba?
Nedenini bilmiyorum ama hamilelikte lekelenme düşük riski olabileceğine işaret galiba, ama hamilelikken lekelenme neden olur bilmiyorum🤷🏻‍♀️

Neden verdiğini söyledi mi o hapı? Bu ay bende de aynı problem oldu o yüzden merak ettim.
Canlarım, doktor bir şey demedi. Ben dedim ki son 2 aydır nerdeyse ayda 3 hafta kanıyorum. Yumurtlamadan sonra Bazen kan, bazen leke, bazen adet ama hep bir şeyler geliyor benden diye. O zaman sana Progestan verelim dedi. Ultrasonla baktı, hiçbir problem görmedi. Adetin 12. Gününde gitmiştim. Çok ilgilenmedi zaten. Yumurtalıklarıma baktı ama büyüklüğünü filan bile söylemedi.

Canlarım, doktor bir şey demedi. Ben dedim ki son 2 aydır nerdeyse ayda 3 hafta kanıyorum. Yumurtlamadan sonra Bazen kan, bazen leke, bazen adet ama hep bir şeyler geliyor benden diye. O zaman sana Progestan verelim dedi. Ultrasonla baktı, hiçbir problem görmedi. Adetin 12. Gününde gitmiştim. Çok ilgilenmedi zaten. Yumurtalıklarıma baktı ama büyüklüğünü filan bile söylemedi.
Yumurta takibini ne zaman yapıyorlar, neden oluyor bişey yapmadı ki acaba? Devlet hastanesi mi özel miydi?

Yumurta takibini ne zaman yapıyorlar, neden oluyor bişey yapmadı ki acaba? Devlet hastanesi mi özel miydi?
Özele gittim ama benim 2 senedir yumurta takibim hep bir şekilde yapıldı zaten canım. Yaklaşık 6-7 doktora gittim. 3. Gün de gittim, 14. Gün de gittim, 22. Gün de gittim. Gittim de gittim. Yumurtlamada çatlamada büyümesinde filan hiç problem yok. Ovülasyon testi de ayrıca yapıyorum. Rahim kalınlığı filan da normal. Strese bağlı, hava değişikliğine bağlı, hormon dalgalanmalarına bağlı olabilir dediler bugüne kadar.

Özele gittim ama benim 2 senedir yumurta takibim hep bir şekilde yapıldı zaten canım. Yaklaşık 6-7 doktora gittim. 3. Gün de gittim, 14. Gün de gittim, 22. Gün de gittim. Gittim de gittim. Yumurtlamada çatlamada büyümesinde filan hiç problem yok. Ovülasyon testi de ayrıca yapıyorum. Rahim kalınlığı filan da normal. Strese bağlı, hava değişikliğine bağlı, hormon dalgalanmalarına bağlı olabilir dediler bugüne kadar.
Canım inşallah hayırlı zamanda nasip olur gebelik sana da bizlere de🙏🏻

Bu ay ben de yumurta takibi mi yaptırsam diyorum faydasını gören oluyor mu acaba yumurta takibinin?

ben naturallen diye bir kür kullanmıştım işte rahimde olan tüm rahatsızlıklları gidermesi icin yumurta gelişimi rezervi icin filan erken menopoz teşhisinden dolayı kullanmıştım. Tertemiz olan sadece yumurra rezervimin düşük olduğu yumurtalıklarımın sol yumurtalığımda 6 cmlik bir kist yaptı. Hormon dalgalanmaları sonucunda içerisinde solid komponent bulunan bir kistim meydana geldi. Kürü kullandıktan sonraki adet dönemimde 2-3 gün kahverengi lekelenme yaşamıştım takiben adet görmüştüm ve sürekli kasık ağrılarım vardı hamile olduğumu sandıydım ama maalesef :KK43: keşke kullanmasaydım macunu. En iyisi doktor kontrolunda tavsiye edilen ilaçlar gerekli testler... bakalım pazartesi doktora gideceğim kan sonucum ne çıkacak. Herkes yumurtan olgunlaşmış çatlamamıştır kist olmuştur diyor 2-3 adetle atılır diyor ama ben çok korkuyorum niyeyse içimdeki o kist durmadan büyüyor gibi hissediyorum

ben naturallen diye bir kür kullanmıştım işte rahimde olan tüm rahatsızlıklları gidermesi icin yumurta gelişimi rezervi icin filan erken menopoz teşhisinden dolayı kullanmıştım. Tertemiz olan sadece yumurra rezervimin düşük olduğu yumurtalıklarımın sol yumurtalığımda 6 cmlik bir kist yaptı. Hormon dalgalanmaları sonucunda içerisinde solid komponent bulunan bir kistim meydana geldi. Kürü kullandıktan sonraki adet dönemimde 2-3 gün kahverengi lekelenme yaşamıştım takiben adet görmüştüm ve sürekli kasık ağrılarım vardı hamile olduğumu sandıydım ama maalesef :KK43: keşke kullanmasaydım macunu. En iyisi doktor kontrolunda tavsiye edilen ilaçlar gerekli testler... bakalım pazartesi doktora gideceğim kan sonucum ne çıkacak. Herkes yumurtan olgunlaşmış çatlamamıştır kist olmuştur diyor 2-3 adetle atılır diyor ama ben çok korkuyorum niyeyse içimdeki o kist durmadan büyüyor gibi hissediyorum
çok geçmiş olsun. Kürler aslında çok büyük düşman. Kafaya göre kullanmamak lazım. ben de hayıt Filan kullanarak düzenimi ve değerlerimi bozmuştum.

X