Yumurtlamadan kaç gün sonra hamilelik belli olur?

Dely38

Papatya gibi olalım🌸
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2021
852
453
28
Kızlar daha önce de yazmıştım buraya bugün adetim gecikeli bugün tam 12.gün dün dayanamayıp hastaneye gittim kasık ağrısı için. Muayene ve kan tahlili aldılar hamilelik çıkmadı. Sonuçlarım da normal çıktı. Yumurtlama döneminde olduğumu farkettim adet olmadan testim koyu çift çizgi çıktı dün de yumurtam çatladı değerlendirdik. Şimdi adet olmadığım için tekrar yumurtlama olması mümkün mü? Peki dün eğer tuttuysa ne zaman belli olur sizce? Doktor enfeksiyon ilaçları ve duphaston verdi kullansam eğer bunları hamile kalsam bile sıkıntı olur mu☹️😒

Ayildizon

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2021
736
957
Kızlar daha önce de yazmıştım buraya bugün adetim gecikeli bugün tam 12.gün dün dayanamayıp hastaneye gittim kasık ağrısı için. Muayene ve kan tahlili aldılar hamilelik çıkmadı. Sonuçlarım da normal çıktı. Yumurtlama döneminde olduğumu farkettim adet olmadan testim koyu çift çizgi çıktı dün de yumurtam çatladı değerlendirdik. Şimdi adet olmadığım için tekrar yumurtlama olması mümkün mü? Peki dün eğer tuttuysa ne zaman belli olur sizce? Doktor enfeksiyon ilaçları ve duphaston verdi kullansam eğer bunları hamile kalsam bile sıkıntı olur mu☹️😒
Doktor ilaçlar vermiş kullanmanız için siz rahatsızlığınızı çözmeden neden pik değerlendirmesi yaptınız ki ? gebe kalırsanız Yumurtlamanızdan 12 gün sonra belli olur

Dely38

Papatya gibi olalım🌸
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2021
852
453
28
Doktor ilaçlar vermiş kullanmanız için siz rahatsızlığınızı çözmeden neden pik değerlendirmesi yaptınız ki ? gebe kalırsanız Yumurtlamanızdan 12 gün sonra belli olur
Yok hayır ben hastaneye dün gece gittim. Dünden önceki iki günde pik değerlendirmesi yaptım ve dün gündüz de çatlamış olduğunu anladım. Gece kasık ağrım artınca gitmek zorunda kaldım zaten doktor da sorun yok yumurtlama olmuş olabilir hafif bir enfeksiyon var sorun yok dedi. Gebelik olmadığını görünce adet söktürücü verdi

Ayildizon

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2021
736
957
Yok hayır ben hastaneye dün gece gittim. Dünden önceki iki günde pik değerlendirmesi yaptım ve dün gündüz de çatlamış olduğunu anladım. Gece kasık ağrım artınca gitmek zorunda kaldım zaten doktor da sorun yok yumurtlama olmuş olabilir hafif bir enfeksiyon var sorun yok dedi. Gebelik olmadığını görünce adet söktürücü verdi
He yumurtlama ağrısı yaşamışsınız. 12 gün daha bekleyin o zaman. Keşke doktora söyleseydiniz pik değerlendirdiğinizi.

Dely38

Papatya gibi olalım🌸
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2021
852
453
28
He yumurtlama ağrısı yaşamışsınız. 12 gün daha bekleyin o zaman. Keşke doktora söyleseydiniz pik değerlendirdiğinizi.
Açıkçası doktor pek ilgili değildi yani pek konuşamadım bile😒 normalde özel bir hastaneye gidiyorum işe başlayacağım için gidemiyorum maalesef o yüzden eşim apar topar götürdü olmadı doktorla iletişime geçip pik değerlendirdiğimi ve ilaçların isimlerini söylerim bakalım ne olacak. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 🤲🏻

didemy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
82
12
38

Yumurtlamadan kaç gün sonra hamile kalınır?

Yumurta kadının yumurtalıklarında oluşur. Adet döngüsünün ortasında, olgun bir yumurta yumurtalıktan ayrılır. Buna yumurtlama denir. Yumurta yaklaşık 12 ila 24 saat orada kalır ve yakınlarda herhangi bir sperm olması durumunda fallop tüpü boyunca yavaşça hareket eder. Bu hareket yaklaşık 3 gün sürer. Rahime implante olması 3-4 gün