Gelinlik Modelleri Yurtdışından Türkiye'de düğün planlamak - Gelinlik seçimi ve prova derdi

Eksi_Elma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2017
773
2.119
Yurt dışında yaşıyorum ve bu yaz Türkiye'de düğün yapmayı planlıyorum. Gelinlik bakmaya başladım. Yurt dışında yaşadığım için burada 4 yere gittim ve aklımda bir iki alternatif var ama hiçbiri tam olarak içime sinmedi. Hem de fiyat olarak 1500 euro civarı gelinlikler, 8-10 bin liraya denk geliyor.

1 haftalığına Türkiye'ye geliyorum, o sırada İstanbul'da da birkaç yere gidip, gelinlik bulabilirsem Türkiye'den alıcam. Çok az zamanım var ve düğünden önce belki bir kez daha gelebilirim prova için. Zamanımı iyi kullanmak istiyorum. Hiçbir yakınımın bu hazırlıklarına şahit olmadığım için bilmiyorum, tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Türkiye'de gelinlik alışverişi nasıl oluyor? Siz gelinlik alırken kaç yer gezip, kaç model denediniz? Hızlı sonuç almak için neler tavsiye edersiniz? Kabarık gelinlikleri sevmiyorum ve Türkiye'de bütün gelinler öyle giyiniyor gibi gözüküyor fotoğraflardan. Her türden modeller oluyor mu mağazalarda? Fotoğraf gösterin dikeriz olayı pek güven vermedi bana.

İnternetten gelinlikçilerin sitelerine bakın. Orada modellerini en çok beğendiğinize gidip konuşabilirsiniz. Küçük yerlerde ve klasik model satanlarda kabarık gelinlikler çok oluyor. Daha modern ve büyük yerlere bakarsan her türlü modeli bulabilirsin. Ellerinde o modeller de oluyor üzerinde görebiliyorsun.
Ayrıca bu yaz evlendim gelinliğim 8bindi. Sonra ekonomi bozuldu zam geldi herşeye falan şu anki fiyatları bilmiyorum. Burası çok ucuz diye düşünme. Yurtdışında değildir belki ama türkiyede evlenmek çok büyük bir olay ve evlenmeyle ilgili herşey her zaman çok pahalı oluyor.

Yurt dışında yaşıyorum ve bu yaz Türkiye'de düğün yapmayı planlıyorum. Gelinlik bakmaya başladım. Yurt dışında yaşadığım için burada 4 yere gittim ve aklımda bir iki alternatif var ama hiçbiri tam olarak içime sinmedi. Hem de fiyat olarak 1500 euro civarı gelinlikler, 8-10 bin liraya denk geliyor.

1 haftalığına Türkiye'ye geliyorum, o sırada İstanbul'da da birkaç yere gidip, gelinlik bulabilirsem Türkiye'den alıcam.

Bu kadar gözünde büyütme, her keseye uygun gelinlik de düğün de var. Hermodel gelinlik var. Kendi üstüne göre diktir ve orada bırak hazır alacaksan bir çok mağaza var az araştır. Çok para harcaman gerekmiyor imkanın yoksa harcama da.

Oradaki 1500 euroyu alıp 8binden fazla demek de nasıl bir değişiklik:)) gelin buradan alın iki haftada böylelikle 300tlye halledersiniz madem mantık bu.

Gelinlik konusunda malesef türk gelinleri vazgeçemedi kabarik modellerden.ama sen helen tarzda da bir çok yerde bulabilirsin 3 prodava halledilebilir. Yurt dışinda yaşiyorsan galialahav ve berta markalarini incelemelisin harika tasarımlar var
Bu arada dügün fotoğrafçisı olarak fotoğraflarimi inceleyebilirsin :) instagram ...
Mutluluklar dilerim sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben gelinliğimi diktirdim, 3 provada halloluyor. Fatih çok pahalı, gelinlik 21 var bakırköyde sanırım kadıköyde de şubesi vardı, oraya bakabilirsin.

Kadıköy'de , Eminönü'de , Fatih'te gelinlikçilerin olduğu sokaklar var. Elbet bir tane bulursunuz bence.
Ayrıca millet Çin'den gelinlik getirttiriyor ucuz olsun diye, terazide iki provada üstlerine uyduruyor, siz gelinlikçiler cenneti Türkiye'de mi bulamayacaksiniz

Gelinlik konusunda malesef türk gelinleri vazgeçemedi kabarik modellerden.ama sen helen tarzda da bir çok yerde bulabilirsin 3 prodava halledilebilir. Yurt dışinda yaşiyorsan galialahav ve berta markalarini incelemelisin harika tasarımlar var
Bu arada dügün fotoğrafçisı olarak fotoğraflarimi inceleyebilirsin :) instagram ....
Mutluluklar dilerim sevgiler

çok teşekkür ederim, fotoğraflar gayet güzelmiş. başarılar. :)

Kadıköy'de , Eminönü'de , Fatih'te gelinlikçilerin olduğu sokaklar var. Elbet bir tane bulursunuz bence.
Ayrıca millet Çin'den gelinlik getirttiriyor ucuz olsun diye, terazide iki provada üstlerine uyduruyor, siz gelinlikçiler cenneti Türkiye'de mi bulamayacaksiniz
bulacağıma eminim de deneyim ve tavsiye almak ve biraz da prova işi nasıl oluyor diye öğrenmek için sordum. eğer birkaç kez gidip gelmem gerekirse, zor ve daha pahalı olur diye düşündüm. yoksa türkiye'deki gelinlik kültürü ve emeği buraya göre kat kat fazla.

Oradaki 1500 euroyu alıp 8binden fazla demek de nasıl bir değişiklik:)) gelin buradan alın iki haftada böylelikle 300tlye halledersiniz madem mantık bu.

1500 euro 8000 Tl hmmm piki . Turk parasina cevirme hastaligindan kurtulamayan bit gurbetci daha. :işsiz:

Vaktiniz için teşekkür ederim hanımlar, ancak bu yorumlara hiçbir anlam veremedim açıkçası. 8-10 bin lira bana gelinlik için fazla geldi, merak ettiyseniz 1500 euro da fazla geliyor. Yani istediğim gibi bir gelinliği burada bulsaydım buradan alırdım ama genel olarak en iyiyi en uyguna almaya çalışıyorum. Bunda gariplik nedir? Bu sitede genelde insanlar Türkiye'de yaşadığı için denk gelen fiyatı yazdım ki insanlar yorum yapabilsin. Mesela tintinn tintinn çok yararlı bir yorum yapmış aşağıdaki gibi.

Ayrıca bu yaz evlendim gelinliğim 8bindi. Sonra ekonomi bozuldu zam geldi herşeye falan şu anki fiyatları bilmiyorum. Burası çok ucuz diye düşünme. Yurtdışında değildir belki ama türkiyede evlenmek çok büyük bir olay ve evlenmeyle ilgili herşey her zaman çok pahalı oluyor.

Teşekkür ederim. Çoğu gelinlikçinin sitesinde fiyat yok, o yüzden piyasayı bilmiyorum. Aynı fiyata denk gelirse prova kolay olsun diye buradan alırım büyük ihtimalle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sizin yerinizde olsam oradan alırım kesinlikle.
Orada beğendiğiniz model buraya gelince vergisi algısı karı fln 8 bin oluyor 15 bin.
Ki şu aralar yakınımız evleniyor, ağzını 9 dan aşağı açan yok o da helenistk gelinliklerde normal yerler.
Siz de sanırım daha abiye tarzı istiyorsunuz anladığım kadarıyla.
Gelinlikçiler tabi ki fotoğraftan diker ama 10 günde dikecek yer çok azdır.
Kendi tasarımcım İstanbul’da yer açtı önerebilirim ama istediğiniz tarza da vereceğiniz fiyat o civar olur zaten.
Bu arada bir ipucu, gelinliği kabarık yapan şey tarlatandır.
Tarlatan kullanmazsanız gayet dökümlü kabarık olmayan pileli bir elbise olur.

Ben diktirmedim benden önce bir gelin 4500₺ ye diktirmis mağazaya ve kiralamışti. Gelinliğe vuruldum resmen ve bindallı + gelinlik + kuaför 2600₺ ye hallettik :)
Yani o düğün stresi içinde provayla uğraşmaktansa o kadar güzel model içinde birini giyip almak çok daha mantıklı geliyor bana .

Bende yurtdisindan planladim herseyimi. Hicbiryeri gezmedik ilk girdigim yerde diktirdim fatihte. A model seçtim ben. Kabarik istemiyorsan sende alip goturebilirsin rahatca yurtdisina. Simdiden irtibata gecersen yardimci olurlar dikerler 1 haftada. 1500 euroya hem biletini hem gelinliğini hemde tatilini yaparsin

Kadıköyde bir caddede (ismini bilmiyorum) çok güzel gelinlik mağazaları gördüm. Kabarık değildi çoğu, gerçekten modern ve değişik. Fiyatlarını bilmicem ama..

özel diktireceksen zor. aylar sonraya randevu veriliyor. hazır üzerine uyanı bulursan ne ala.

Merhaba. Gelinlikçilerin büyük çoğunluğu 3 görüşmede dikim yapıyorlar. Astar provası, ikinci prova ve teslim. Gelinlik rayici şu an eli yüzü düzgün bir şey için 4000TLden başlıyor İstanbul'da, ortalama olarak 4-7 arası ödeniyor.

Gelinlikler kısa sürede dikilirler, ancak öncesinde bu ihtimali gelinlikçi ile konuşmuş olmanız ve randevulaşmanız daha iyi olur. Çoğu kapıdan gelen müşteriyi bu konuda çevirmek istemez gerçi. Küçük ve zor bir ihtimal değil yani.

İnternetten referanslara bakarken dikkatli olun, birçok modaevi kendilerine ait olmayan gelinliklerin fotoğraflarını paylaşıyorlar. Paylaşılanlar arasında mekanda tutarlılık olması yani aynı yerde fotoğraf çekiliyor olması önemli. Kendi iyi dikenler video da çok paylaşıyor. Dikkat edilince bir süre sonra kolayca ayırt edebilirsiniz. Şahsi fikrim internetten de ön eleme yapılabileceği. İnstagram çok canlı bir platform bu açıdan.

Bir gelinlikciye girdim iki model denedim ve secimimi yaptım
Prenses model istiyordum balık daha güzel durdu ancak ek aparatla hem balık hem prenses model olarak kullanabildim

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Sonradan okuyan olur diye güncellememi yapayım, belki birine faydası dokunur.

3 gelinlikçiye gittim: Oleg Cassini, Ivory gelinlik (instagramdan bulup, modellerini çok beğendiğim bir yerdi), Aysira.

Oleg cassininin benim için en büyük avantajı modelleri fiyatlarıyla beraber sitelerinde var. Randevu alarak gittim. Bir modeli beğendim. 5000 liraydı. Ivory gelinliğe randevusuz gittim ve 2 gelinlik denedim, birini çok beğendim. 7000-7500 lira fiyat aldım. Burası diktiği için biraz sıkıntı olacaktı. Aysiraya da modellere internetten bakıp, randevusuz gittim. Artık istediğim tipi biliyordum. 2 gelinlik denedim. Birini çok beğendim. Denediğim beden de tam üstüme göreydi. 3500 liraya aldım. Tek provayla çok basit düzeltmeler yapılacak sadece. Umarım aksilik çıkmaz ama benim içime sindi.

Sadece not düşeyim aysiranın sitesindeki fotoğraflar çok garip. Orada beğendiklerimin aslını beğenmedim ve aslını beğendiğimin de fotoğraflarını beğenmedim. Deneyin, görün derim.

Yoğun sezonda olmamanın avantajı yaşadım muhtemelen. Herkese yardımları için tekrar teşekkür ederim. :)

X