Yutulabilir mide balonu deneyimim 💥

momislife

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2022
4
1
34
2. Gunden merhaaba ben yutulabilir elips mide balonu tercih ettim. Arastirdigimda burada cok fazla bilgiye ulasamamistim . Simdi sk sk girip buradan bilgi verecegim 😊 2 gundur yogun mide bulantisi ve kramp yasiyorum aksama dogru azaldi normalde 48 saat dendi ama uzayacaga benziyor oncelikle bunu soyliyeyim detaylari tekrar yazarim.

2. Gunden merhaaba ben yutulabilir elips mide balonu tercih ettim. Arastirdigimda burada cok fazla bilgiye ulasamamistim . Simdi sk sk girip buradan bilgi verecegim 😊 2 gundur yogun mide bulantisi ve kramp yasiyorum aksama dogru azaldi normalde 48 saat dendi ama uzayacaga benziyor oncelikle bunu soyliyeyim detaylari tekrar yazarim.
Merhaba bende 13 gündür takılı endoskopik yöntemle taktırdım beraber bilgi alışverişinde bulunalım 105ten 101 e düştüm henüz siz.Bulantı ve kramp yok denecek kadar azaldı

Merhaba bende 13 gündür takılı endoskopik yöntemle taktırdım beraber bilgi alışverişinde bulunalım 105ten 101 e düştüm henüz siz.Bulantı ve kramp yok denecek kadar azaldı
Olur tabi istahiniz nasil ? Benim niyeyse eskisi gibi ama yememek icin zorluyorum kendimi sadece siskinlik hissediyorum ama genelde acim :) bu arada guncel kg 83 .
Baslangic 87.5 du 8 gun oldu benimde

Bende istifra yoğun bu ara biraz fazla yediğimde gösterio kendisini kilo takılı kaldı malesef

Geçen sene bende yaptırdım. Ama malesef dayanamayıp 3 gün sonra çıkarttım. Para çöp oldu. Ölüm gibiydi resmen. Kramplar ağrılar kusmalar.. hergün hastaneye gidip serum yedim. Dr dayan 1 haftada miden kabul edicek dedi. Ama gözüm hiç bişeyi görmedi. Ne uyuyabiliyorum ne kramplarım geçiyor. İlaç içiyorum onlar bile balonun üstünde bütün kalıo. Kustuğumda geri çıkıyordu bütün olarak. Su bile durmadı midemde😂 böyle bi macera oldu benim için 🤷‍♀️ 🥺

Ben 10 martta mide balonu taktırdım. Kilom 85.500’dü. Endoskopi ile takılan işlem çok kolaydı birşey hissetmedim. Ama yeme içme açılınca kramplar mide bulantıları ilk 48 saat çok zor, çalışıyorsanız izin alın işlem sonrası İçin en az 4 gün. İlk dört gün berrak sıvılar ile diyetim vardı iki saate bir 100 ml lik. Tabi birde su içebilene bravo ama su çok önemli yavaş yavaş zorlayarak içtim. 14 Mart kilom 82. Süzülmüş diyetisyenin tarifi çorba yaptım light yoğurt yedim sanki kebap yemişim gibi sevindim. Yatmak zor birde onu söyleyim 4 gündür konforlu uyku uyumadım. Kimse kolay bir işlem sanmasın zormuş 😔

Bende taktırmak istiyorum tavsiye edermisiniz

X