İğneli Epilasyon yüz - boyun başlangıç detaylı iğneli epilasyon günlüğü.

merhaba hamilrlikte de drvam ettiniz mi iğneli epilasyona bende hamileyim iğneli epilasyona yüzüm için gidiyordum, ve su an yarıda kaldı, ne yapsam bilemedim, iz falan umrumda değilde vetdiğim o kadar para bosa gidrcek yaptırmazsam
Merhaba, geçen yıl ben de hamilelikten dolayı yarım bıraktım. Hiç bir zararı yok ben 5. ayıma kadar yaptırdım. Ama sonra acı eşiği gitgitde düşüyor. Acısına dayanamadım Ara verdim. Zaten çok acıyorsa kasılma yapar erken doğuma sebep olur diyor doktorlar. Ama acı yoksa hiç bir yan etkisi yok. Devam edebilirsiniz.

Merhaba, geçen yıl ben de hamilelikten dolayı yarım bıraktım. Hiç bir zararı yok ben 5. ayıma kadar yaptırdım. Ama sonra acı eşiği gitgitde düşüyor. Acısına dayanamadım Ara verdim. Zaten çok acıyorsa kasılma yapar erken doğuma sebep olur diyor doktorlar. Ama acı yoksa hiç bir yan etkisi yok. Devam edebilirsiniz.
yüzünüze mi yaptırdınız , su an 3. ayıma gireceğiö bugün yaptırdım acımadı.. yüz bölgrsi olunca mı diye düşündüm ?

yüzünüze mi yaptırdınız , su an 3. ayıma gireceğiö bugün yaptırdım acımadı.. yüz bölgrsi olunca mı diye düşündüm ?
Hamileyken her bölgesine yaptıranları duydum. Ama ben sadece yüzüme gidiyordum. Bıyık bölgesi de inanılmaz acıyor zaten. Acı eşiğim düştükçe iyice arttı acılar.

Hamileyken her bölgesine yaptıranları duydum. Ama ben sadece yüzüme gidiyordum. Bıyık bölgesi de inanılmaz acıyor zaten. Acı eşiğim düştükçe iyice arttı acılar.
öylemi ya, ben sadexe yüz bölgesine yaptırdıgım için bile korkuyoruk acıkcası cocuga bi zararı olur mu diye?

MERHABALAR!!!!!

En sonunda bilgisayar başına geçip yazabiliyorum, detaylı ve uzun anlatacağım için başlayamamıştım bi türlü.
Size bölge bölge iğneli epilasyon sürecimi, kullandığım ürünleri bana mesajlarda sorulan lekelerin açıklamasını yapıcak tek tek.
Yalnız sizden bir ricam var, gittiğim yeri ve yapan kişileri söylemekle hata mı ettim bilmiyorum, lütfen benimle ilgili bişey sormayın orada çalışanlara. Burada özel şeylerimi paylaşıyorum, bundan çekincem olmasaydı zaten size kendi adımı bizzat ben açıklardım, bir de indirim tarzı bişeyler duyuyorum, bana da bu yönde mesaj atıyosunuz. Arkadaşlar gittiğim yer babamın yeri değil benden indirim istiyosunuz =) ben kaç seanstır gidiyorum benim öyle bir indirim hakkım yok, günlük açtım diye benim adımı kullanarak indirim alabileceğinizi sanmak açıkçası bunu kullanmak oluyo biraz, lütfen böyle şeyler yapmayın ve sormayın.

Şimdiiii başlıyorum!!
Öncelikle belirtmeliyim kimsenin kıl yapısı, daha önce yaptırıdığı işlemler bir değil benim 2 sene ya da 3 seans sürdü diye bana çok uzun gidemem o kadar ya da sizinki 4 seansta bitti benimki 1 yıldır devam ediyo gibi mesajlar geliyo, hep diyorum hiçbirimizin kıl yapısı, evresi aynı değildir! Bu yüzden tedirgin olmayın benimki çoook uzun sürdü diye sizinde başınıza bu gelicek diye bişey yok aynı şekilde kısa süren seanslarım içinde..

Yaşımı tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım 18-19 yaşında bıyık bölgem için lazere başladım, alexandrite dı makina. 6-7 ay devam ettim tabi gittiğim zaman daha yeni yeni lazer gelmiş Türkiye'ye hani yayılacak, daha fazla çıkar gibi bir bilgimiz yok, internetten araştıramıyorum da, şimdi 29 yaşındayım. 10-11 sene önceden bahsediyorum.
Makinanın ucunu biliyosunuzdur ne çok küçük ne büyük ama yan tüyleride etkileyebilecek bir başlığı vardı. Bu şekilde gide gele hiçbir fark göremedim hatta minik minik yayılmaya başladığını fark ettim. Oralara da yaptıra yaptıra benim yüz ve boyuna yayıldı. Hikayem böyle başladı. İğneliden önce 8-9 yıl sürekli olarak lazere gitmedim, 2 sene gittim 1 yıl bıraktım ağda yaptım, 3-4 ay gittim 1 sene ağda yaptım gibi karışıktı. Sonrasında ise evlilik yoluna girince koca utanmasından iğneliyi deniyim dedim. Bide evlilikte kıl - tüy derdiyle adamı boğmıyim diye.

Bölge bölge yazıyorum şimdi =)

Boyun - yüz - koltukaltı - göğüs ucu- bel - karın - popo üstü - kol - bacak (baya detaylı yani)

BOYUN BÖLGESİ:

Evet gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yere, benim en takıntılı en ağladığım, en ay lanet olsun dediğim bölgeye...
Boyun bölgem ilk gittiğim yer, yani ilk başladığım bölge. İlk deneme seansım 15 dk sürdü. Sonrasında haftada 2 kez 1-1.5 saatlik seanslarla başladım. Evet ilk aylarda (4-5 ay) haftada 2 kez gittim, böyle gitmemin sebebi acıya dayanamam değil, uzun seasnlarda sıkılıyo olmamdı =) itiraf ediyim bunu. 2 saat üstü dayanamıyorum ben, fenalık geliyo.
Sonrasında bu seans aralıkları 2 haftada 1e düştü. Ve ilk 1 yıl 2 haftada 1 gittim sürekli. Sonrasında evlendim hem maddi hemde manevi olarak artık eskisi gibi rahat olmadığım için ayda 1e düşürdüm yani evlendiğimden beri muhtemelen 11-12 kez gitmişimdir sayamadım.
Şimdi diceksiniz ki, nasıl o kadar çok gittin. Tekrar ve tekrar yazıyorum =) Lazerle kılları o kadar dirençli hale getirdim ki, bu süreyi çarpı 10 yaptım işte bu yüzden arkadaşım. Bana soruyosunuz lazerle azaltıyim sonra gideyim diye. Asla! Bunu diyen güzellik merkezi ya da hastaneden de hızlıca uzaklaşın, öyle bir kolaylığı olsaydı 2 senedir çekmezdim ben bunu! Alın size kanlı canlı örneğim.
Şimdi size dip not: 2 haftada 1 gitmemle şu anı kıyaslıyorum, inanın evlendikten sonra çok daha faydasını gördüm, bana da dediler sık git diye ama ben süreyi açtığım an daha fazla azalma sağladım boyun bölgemde.
Gelelim şu an ki durumaa; ilk başladığım anı yazdım haftada 2 seans sonrasında 2 haftada bir, şu anda 1-1.5 aya çıkardım, gittiğim zamanda yarım saati geçmiyo seanslarım. Rahatsız oluyo muyum? Tabi ki oluyorum. Hatta görünce ohaaa yaa nasıl çıkar halen diyorum ama bayanlar yazdığım gibi lazere gidip azdırdıysanız o kılları, mümkünatı yok 5-6 seansta bitmicek o kıllar. Bunu bilin önce =) Üzücü ama gerçek. Tabi daha önceden hiçbişeyle almadıysanız o kıllar 1 senede biter ama.
Eskiye oranla karşılaştırma yapiyim size, eskiden haftada 2 kez gitiiğim bölgede şimdi çıkan kılları sayabiliyorum, düşünün yani. Biticek kardeşim! Belki 1 sene daha dayanmam ama 2 sene dayandıysam bi 4-5 ay daha dayanıcam. Biticek bu kıllar! =)

YÜZ BÖLGESİ

Yüz bölgem 2. başladığım bölgeydi, şimdi size boyunla karşılaştırma yapiyim hemen, ikiside lazer gördü, yüz bölgesine sonradan başladım iğneliye, son durumu yazıyorum hemen. 1.5 ay geçti sağ yanağımda 4-5 sol yanağımda 2-3 tane tüy var. Yani tekrar ve tekrar yazıyorum kendi vücudumuzda bile kılların bitişleri, yoğunluğu, kalınlığı, direnci farklıdır. Ben yüz bölgemi bitti olarak sayıyorum. Bu arada lekelere aşağıda değinicem.

KOLTUK ALTI- GÖĞÜS UCU

Bu 2 bölgeyi beraber yazıyorum çünkü başlamam ve bitirmem beraber oldu. 2 bölgede zorluk çıkardı yine bana çünkü LAZER! LAZER!!!! Evet buraya 2 sene ara ara yüze ve boyuna gittikçe yaptırdım hem kalınlardı hemde bitmek bilmediler. Şimdi ki hali ise göğüs ucumda 3-4 ayda 1 adet koltuk altımda 2 ayda birinde 1 adet çıkıyo sadece. Attım bu bölgeleri bitenlere.

BEL

Bu bölgemde ne kadar vardı inanın bilmiyorum hiçte rahatsız etmiyolardı, görmüyodum çünkü =) ama çok yoktu. Ben oraya bi gazla başladım ÖNCEDEN BELİRTİYİM LAZER YAPTIRMAMIŞTIM, sadece 1 kez meraktan ağda yapmıştım o da 4-5 sene önce. Efendim öncelikle hemen bitti diyebilceğim bi bölgem oldu. Maksimum 4 kez gittim. İlk seansım sanırım 1 saate yakındı, şimdi gitsem belki 3-4 adet vardır ama gitmiyorum artık, bitti.

GÖBEK

Yüz azalmaya başladıkça göbeğe ve popo bölgeme takmaya başlamıştım. Göbekte gaza gelip hepsine yaptırıcam dedim, hepsi derken gerçekten hepsi, ilk deneme yaptırdım 10-15 dk, izler oldu kızarık kızarık. Çok ağladım! Ciddiyim! Geçmicek sandım, kimisi dedi ki 6 ay kimisi 1 sene bazısı 1 senede geçmezse kalıcı dedi. Hiç dinlemeyin bunları. Vücudum geç iyileşiyo benim, 1 senede nereye yaptırdığımı bile unuttum hepsi geçti gitti.
Herneyse sonrasında sanırım 1 sene önce (toplam 4 - 5 kez gitmişimdir) göbek deliğim altına yaptırdım ama sadece çizgi bölgesi değil komple sağlı sollu heryere alt kısma, Hoşuma gitti ve devam ettim. YİNE BAŞTAN SÖYLÜYORUM LAZER YOKTU. Buraya da sanırım 1 kez ağda yapmıştım 3-4 sene önce. Toplam 4-5 seansta alt bölgeyi bitirdim saysam belki 3-4 tane vardır ama ona da seneye yaza girmeden önce bi giderim yani burası bitti.
AMA! = Aması şu ki, sonrasında üst kısma başladım, üst kısıma ilk önce göbek deliğim üstü çizgisi düşünün dümdüz göğüs arasına kadar, sanırım 2 seans gittim, daha bitirmedim fakat %60 bitti bu bölgede, burayıda bitirirsem sağ solda komple gidebilirim ama onun içinde para biriktirmem lazım, gerçekten çok masraflı.

POPO ÜSTÜ

Bu bölgemden rahatsız oluyodum işte! Toplam 2 seans gittim ama ciddi bir şekilde tarandı. Benim ciddi şekilim şu ki; rimelle boyuyoruz, ince olanları bile alıyoruz. Karında da yaptık bunu. İlk 2 seansım uzun sürdü, toplam 3-4 saat belki. Ama şöyle diyebilirim yarısı gitti. Belki seneye ya da kışın 1 seans daha gidebiliirm. Ayrıca acımıyo yazıları okudum bi kahkaha attım. =) Arkadaşlar acıdan seansı yarıda bıraktığım oldu, o derece diyim. Ama yine tekrar ediyorum hepimizin acı eşiği ve kıl tip farklı, buna aldanmayın. Bir de popo üstü dediğim tam üstü değil, kalça gibi düşünün, poponun sağ sol tarafları, iç çamaşırının bittiği yerler ve 4-5 parmak içerisi. Tam iç bölgeye gitmedim, bazen görüyolar orda aliyim dediklerine tamam diyorum ama iç bölgenin acısı.... dayanılcak gibi değil, bıraktırıyorum hemen.

KOL-BACAK

Ben bu bölgeleri lazerle bitirenlerdenim. Bazen kolumda 2-3 adet çıkıyo gittiğimde yaptırıyorum oralara. Bacağımda da belki sağda 10 solda 15 tane vardı bazen jilet bazende iğneliye gittiğimde aldırıyorum. Alexandrite - Diot hepsini denedim ama ilgilinçtir ki, ben çok çok eski bir jelli makinayla bitirdim. Hatta o kadar kötü bir makine ve gittiğim yer o kadar saçma bi yerdi ki, seans paketlerim bitmeden kapattılar yeri.

Genital bölge ise lazere gidiyorum. İğneliye gidebileceğimi sanmıyorum.
Bıyık bölgem kendim alıyorum, iğnelide gitmek istemiyorum bu bölgeye çünkü en çok izlerin kaldığı bölge burası diye duyuyorum.

ŞİMDİ GELELİM İZLERE!!!
2 senelik tecrübeyle yazıyorum arkadaşlar hiç bir iz kalıcı olmadı bende.

İĞNE İZLERİ:
İlk iğne izleri gördüm yüzümde sanırım 1 sene önce ya da daha eski, eski evde yani annemlerin evinde yakın aynası vardı sürekli didikliyodum, bakıp bakıp üzülüyodum, evlenince o aynadan almadım evime bakmamak için, geçen gün aklıma geldi baktım 1 tane kalmış. O da belli belirsiz, bana forumdan şöyle yazanlar oldu, 6 ayda geçmezse kalıcı, 1 senede geçmezse kalıcı. 1.5 senede geçti gitti. Bu yüzden kimseye sormayın geçip geçmeyeceğini, sizin cilt tipinizle benim ki yada bir başkasınınki aynı değil.

KIZARIKLIK:
En çok karşılaştığım soru bu, arkadaşlar iğne girip çıkıyo buda cildinizin tepkisi. Bundan daha doğal ne var? Şunu da gördüm kızarıklık olmamalı. İyide cilt tipim çok hassas, nasıl olmasın?! Hepsi geçiyo, minik minik kızarıklıklar bazen kahverengiliklerin geçmesi daha uzun sürüyo biliyorum bende çok çektim ama gördümki 6 ayda olsa 1 senede olsa geçiyo. Ama güneş kremi kullanın mutlaka bu geçici izleri kalıcı yapmayın.

BEYAZ LEKELER:
Üzgünüm ama bu lekeler güneşten dolayı ya da kabuklara müdahele ettiğiniz, yani zamanından önce düştüğü için. Kalıcı muhtemelen bunlar, karnımda oluştu minik minik bazı yerlerde ama yapıcak bişey yok. Kendinize iyi bakmalısınız, başımıza gelen herşey, yapanın hatası değil.

KABUKLANMA:
Evettt! =) En saçma şey ise bu, bazısı kabuk olmamalı, gittiğin yeri bırak diyo. Açıkçası gittiğim yaptırdığım bütün bölgelerimde kabuk oldu, ben böyle mutluyum, hiç bir sorunumda yok. Maksimum 1 hafta sonra hepsi gidiyo merak etmeyin.

ŞİMDİ DİKKAT ETMENİZ GEREKEN ŞEYLER:
İğnelinin dezavantajları yok mu? Tabi ki var, mesela cildimi hassaslaştırdı, bunun devamında yüzümde damar çatlamalarım oldu, ama çok şükür tedavisi var 1-2 seansta silinebiliyor bu izler, kışın gidicem lazer tedavisine.
Sanıyorum ki, burdan birinin buz tedavisi önerisini uyguladıktan sonra oldu, çünkü yüzüme buzla masaj yaptıktan sonra (bunu 2-3 hafta denedim) soğuktan dolayı çatlamalarım oldu. Bunu sürekli olarak yapmayın.
Sivilcelenmeye geliyorum, bende yaptı, nedeni ise her gün sürekli olarak krem süre süre yağlandırdım cildimi.
Bir diğer dezavantajı ise tabi ki süresi ve parası.. Lazer gördüyse cilsiniz o seanslar bitmek bilmicek, inanın kaç kez bitmicek diye ağlayıp ama burdan insanlara azimle devam et diye gazladım hatırlamıyorum çünkü yüzünüz lazer gördüyse ve iğneliye başladıysanız o süreç tamamiyle deli işi! Bitmicek sanıyosunuz. Ama merak etmeyin azalmayla bitiyo, umarım yani... Diğer bölgelerim gibi boyunda biter tamamiyle.

KULLANDIĞIM KREMLER
MADECASSOL (kurtarıcım, hiç vazgeçmedim)
KİEHL'S MİDNİGHT RECOVERY SERUM (bitkisel bir serum, geceleri kullanıyorum, hücre yenileyici ve e vitaminli)
SHİSEİDO ULTİMUNE POWER CONCENTRATE SERUM (biliyorum pahalı bir ürün, yurt dışına gidiş ya da dönüşte duty free'dan alıyorum, cildimde farklı renk tonlarını eşitliyo, iğneliden dolayı kızarıklıklarımı azaltıyo)
YIKAMA JELİ kabuklar düştükten sonra lekelerim daha hızlı geçsin diye yıkama jeli ya da peeling yapıyorum, tabi jel kıvamlı olanlar tercihim, hem sivilcelenmeyi önlüyo hemde daha çabuk izlerin geçtiğini düşünüyorum.
NEMLENDİRİCİ hafif bir ürün seçiyorum, kullandığım ürünler harici sadece nemlendirme özelliği olması yeterli
GÜNEŞ KREMİ markası önemli değil 50 koruma faktörlü olması yeterli

Evettt!! Sanırım bitirdim muhtemelen bir çok şeyi atladım ya da unuttum ama inanın yoruldum =) bu yüzden.
Gözlerim ağrıdı sonunda. Unuttuğum bi şey varsa kusura bakmayın, ekleme yaparım.

BONUS= KILLAR BİTİYOR ARKADAŞLAR, LEKELER GEÇİYOR VE ZAMANLA GÜNEŞLİ GÜNLERDE ÖZGÜVENİNİZ YERİNE GELİYOR. SABIR!! (ÇOKÇA SABIR)

Öpüyorum. Sevgiler....
Merhaba yazıyı yazalı baya olmuş ama şansımı deneyeyim okursanız ve cevap verirseniz şimdiden teşekkürler.
Ben 19 yaşındayım vücudumun her yerinde kıl var doktora gittim hormon testleri yaptırdım sonuç genetik her şey olması gerektiği gibiymiş 16 yaşımda lazer önerdi doktorlar ben de 19 yaşımda başladım 4. seansımı candela alexandrite ile bitirdim sonraki seansım martın sonları tüm bacak tüm kol koltuk altı genital bel ve göbek kısmına yaptırıyorum beyaz tenliyim kıllarım çok kalın değil ancak siyah renkliler göbek ve bel kısmından biraz korkuyorum artar diye sizce off bilmiyorum size boşuna mı soruyorum tedirginim sadece kıllardan dolayı psikolojim bozuldu taktım :KK43:

BU BAŞLIĞI AÇALI TAM 7 SENE OLMUŞ.
ARKADAŞLAR TÜM YÜZ - ÇENE VE BOYUN BÖLGESİ BİTTİ. :) LEKELER GİTTİ.
EN DİRENÇLİ BÖLGEMDİ SEANSLAR SÜRDÜ - SENELER HARCADIM AMA ŞİMDİ TAMAMEN BİTTİ!

Merhaba yazıyı yazalı baya olmuş ama şansımı deneyeyim okursanız ve cevap verirseniz şimdiden teşekkürler.
Ben 19 yaşındayım vücudumun her yerinde kıl var doktora gittim hormon testleri yaptırdım sonuç genetik her şey olması gerektiği gibiymiş 16 yaşımda lazer önerdi doktorlar ben de 19 yaşımda başladım 4. seansımı candela alexandrite ile bitirdim sonraki seansım martın sonları tüm bacak tüm kol koltuk altı genital bel ve göbek kısmına yaptırıyorum beyaz tenliyim kıllarım çok kalın değil ancak siyah renkliler göbek ve bel kısmından biraz korkuyorum artar diye sizce off bilmiyorum size boşuna mı soruyorum tedirginim sadece kıllardan dolayı psikolojim bozuldu taktım :KK43:
Merak etmeyin ben de takıntılıydım, ağlardım hep. Lazer mahvetmişti ama bitirdim tamamen tüyleri

X