Maske Tarifleri Yüzdeki yağ bezelerinize veda edin💁🏼‍♀️

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

Eriss

Geççek geççek💫
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
726
565
Merhaba canlarım,

Size cildimdeki problemden bahsedeyim. Çocukluğumdan beri adet dönemim dışında o kırmızı sivilcelerden pek çıkmazdı fakat onun yerine bu beyaz ucu kapalı olan komedon lipom gibi isimler verilen halk diliyle küçük küçük çok sayıda yağ bezelerim vardı. Yaşım ilerledikçe {şuan 29 yaşındayım} bunlar daha da arttı ve makyajla da bir türlü kapanmıyordu. Aşırı rahatsız olmaya başladım. Doktora gittim dermatolog vücudun yapıyor nedenini bulmak lazım dedi yıkama jeli falan verdi ama hiç ise yaramadı. Kolestrolume baktırdım normal çıktı . En sonunda kadın doğuma gittim ve polikistik over olduğunu öğrendim. Bizde aslında genetik babamda ablamda falan hep var bende birde polikistik etkisiyle coştu da coştu. Kadın doğum doktoru diane 35 ilacı verdi 3 ay içtim hafif azaldı ama bildiğiniz gibi ilacı kesince tekrar başladı çoğalmaya.

Şimdi yaptığım araştırmalardan bulduğum çözüme gelecek olursak. Aslında herkesin mutlaka duymuş olduğu birsey bu mucizevi iksir : Sirke. Peki nasıl uygulayacağız?
Benim rutinim şöyle :

1) Sabah ilk iş suyla yüzümü yıkıyorum. Daha sonra gül suyu ile güzelce temizliyorum.

2) Cildime uygun bir nemlendirici ile yüzümü nemlendiriyorum. Buarada cilt tipinizi eczanelerden öğrenebilirsiniz. Bana cildimin karma olduğunu ve yüzümün suya ihtiyacı olduğunu su bazlı bir nemlendirici kullanmam gerektiğini söyledi. Bende öyle yapıyorum gayet memnunum.

3) Küçük bir kaba az miktar sirke koyuyoruz. Kulak çubuğunu ona batırarak beyaz noktaların üstüne dokunduruyoruz. Aslında sirkeyi suyla seyreltmek gerek ama ben biraz hırslandım direk uyguladım eczacı cildinde hassasiyet oluşmuş dedi nedeni de bu artık biraz suyla karıştırıp yapıyorum. İlk başlarda iki üç gün arayla yapıyordum şuan baya azaldığı için haftada bir yapmayı düşünüyorum cildimi biraz dinlendirmem gerek sonuçta asitli birsey. Eğer kızarıklık oluşuyorsa biraz daha su katın yine oluyorsa iyice suyla yıkayıp bir daha yapmayın cildiniz çok hassas demektir arar verebilir. Ve uzun süre yüzünüzde tutmayın yarım saat en fazla 40dk yeterli.

4) Sirke yüzümde yarım saat bekledikten sonra bol su ile yıkıyorum. Ardından sirke sürdüğüm yerlere nemlendirici uyguluyorum.

5) Gece uyumadan önce cildime uygun tonik uyguladıktan sonra nemlendiricimi sürüp yatıyorum.

Cildi nemlendirmek çok önemli ben günde bir kere sürüyordum. Bazıları sabah akşam sürer. Cilt zaten kendini belli ediyor. Kuru pul pul olan mat ve yorgun görünen cilt sizden nemlendirmenizi istiyordur. Bunların dışında yağlı yemeklerden özellikle işlenmiş paket gıdalardan uzak durun (cips, bisküvi, kola vb abur cuburlar işte) biliyorum çok güzeller ama biraz uzak durun emin olun sonra reyonun önünden bile geçmiyorsunuz. Son olarakta mutlaka en az 2 litre su içmeye çalışın. Buarada ben bu rutini 3 haftadır uyguluyorum sonucunu aldım. Cildim pürüzsüzlesmeye başladı. Umarım sizde de ise yarar. Benden bu kadar güzeller sorularınız varsa alabilirim 🤗

Düzenli cilt bakım rutini şart. Sirke bana da iyi geliyor ancak ben son zamnalrada baya bakım yaptırdım. Şimdi rutine soktum, bebek şampuanıyla göz makyajımı çıkarıp, hassas ciltler için olan temizleme sabunuyla yıkıyorum ve çay ağacı yağı sürüyorum sivilce olduğunda ve asla dokunmuyorum. Ara ara duştan sonra sıkıyorum cildimi siyah nokta bişey varsa. Yüz masaj aletini buzluğa koyuyorum onunla da arada yüzüme masaj yapıyorum. Şuan gayet memnunum. Kendimi prenses gibi hissediyorum vallahi :KK53:

Düzenli cilt bakım rutini şart. Sirke bana da iyi geliyor ancak ben son zamnalrada baya bakım yaptırdım. Şimdi rutine soktum, bebek şampuanıyla göz makyajımı çıkarıp, hassas ciltler için olan temizleme sabunuyla yıkıyorum ve çay ağacı yağı sürüyorum sivilce olduğunda ve asla dokunmuyorum. Ara ara duştan sonra sıkıyorum cildimi siyah nokta bişey varsa. Yüz masaj aletini buzluğa koyuyorum onunla da arada yüzüme masaj yapıyorum. Şuan gayet memnunum. Kendimi prenses gibi hissediyorum vallahi :KK53:
Ne güzel dimi harika hissediyorsun🥰 Bende bebek şampuanıyla temizliyordum ama kurutuyor kirpiklerim dökülüyor kuruyunca da. Masaj aleti almayı düşünüyorum buralar bir faydası oluyor mu? Birde nerden aldın?

Ne güzel dimi harika hissediyorsun🥰 Bende bebek şampuanıyla temizliyordum ama kurutuyor kirpiklerim dökülüyor kuruyunca da. Masaj aleti almayı düşünüyorum buralar bir faydası oluyor mu? Birde nerden aldın?

N11'dendi sanırım. Bundan almıştım. buzlukta tutup öyle yapıyorum :halay:

Benim cildim eskiden kuruydu hep bakmiyordum cünkü
dustan cikinca yara gibi kizarirdi, yüzümü sabunla keselerdim cünkü
Simdi asla keselemiyorum ve sabah aksam sabunla yikayip hemen nemlendiriyorum ve günes kremi kullaniyorum
Porselen kivamina geldi desem yeridir, parliyor resmen
Bunca zaman özen göstermedigime pismanim

Bende aynı şekilde çok ihmal ettim ama sabun kurutuyor diye biliyordum. Ben sabun kullanmıyorum bu yüzden. Arada salatalık ve limon maskesi yapıyorum birde yeşil kıl çok iyi geliyor 👍

X