Lazer Epilasyon Yüze lazer epilasyon (fotoğraflı)

Crazy-cat-lady

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
168
247
33
Herkese merhabalar, tüm vücut lazer epilasyon için bir yere kaydoldum fiyata yüz de dahildi. İlk seans öncesinde burada okuduklarım sebebiyle yüzüme yaptırmaktan çok tedirgin olmuş ve nihayetinde yaptırmamaya karar vermiştim.

İlk seansa gittiğimde uygulayan hemşire hanım yüzüme de baktı ve yanaklarımdaki tüylerin buz lazere (Soprano buz lazer) uygun olduğunu söyledi. "Ben normalde yüze hiç önermiyorum ancak yanaklarınızdaki kıllar kalın telli ve sonuç vereceğini düşünüyorum, bıyığınız için önermem ama yanaklarınızda öneririm" dedi. "Alexandrite'ı asla önermem ama buz lazerle sonuç alınabilecek durumda kıllarınız, ama mutlaka ayda bir gelmelisiniz ve bu düzende 2 yıl kadar sürer kurtulmanız" dedi.

(Ben okuduklarım doğrultusunda tedirgin olduğumu ve iğneli epilasyon düşündüğümü söylediğimde ise hastane bünyesinde onun da mevcut olduğunu ama iğneli epilasyonun iğnesinin girdiği yerlerde belli belirsiz iz kalabileceğini söyledi. Yine hastane bünyesinde Q Switch lazer olduğunu onun arttırma gibi bir ihtimalinin hiç olmadığını onu da araştırmamı söyledi)

Yanaklarımın durumunu fotoğraflara iliştiriyorum. Normalde kurtulmanın beni çok memnun edeceği durumda yanaklarımdaki kıllar ama bakıp bakıp da dert eder halde de değilim. Bu yüzden durumumu biraz daha anlayabilmeniz için yüzümün karşıdan duruşunu da fotoğraflara ekliyorum. Bana fikir verirseniz çok memnun olurum kafam çok karıştı. Şimdiden teşekkürler.

Size tavsiyem lazere hiç bulaşmayın, yüzde şimdiye kadar olumlu sonuç alana rastlamadım hatta ne yazıkki jilet vurulduğu için daha da kalınlaşanlar oldukça fazla, iğneli için de işin ehli bi yer olması lazım yoksa iz kalabilir ve acıtabilir, bende iğneli epilasyona başladım bir seans gittim bir ayı geçti hâlâ çıkmadılar, eğer daha önce hiç bi işlem uygulamadıysanız çok şanslısınız iğneli epilasyon için, ilk seanstan bile yüzde 80 sonuç alabilirsiniz, buz lazer yeni bi sistem ama riske girmeye değer mi bilmiyorum, ben yüzde ve vücut bölgesinde göbek bel vs lazer epilasyona olumsuz bakıyorum, çünkü bu bölgedeki tüylerin rengi koyu olsada kökü sarıdır ve lazer bu yüzden kalınlaşmasına sebep olabilir, ben bu gittiğim yeri çok araştırdım ki sizde zaten iğneli epilasyonu biraz araştırırsanız işinin en iyisi olarak anıldığını görebilirsiniz, buraya yazınca reklam mı oluyor bilmiyorum isterseniz özelden bilgi verebilirim ama tabiki yinede siz kendinizde araştırır emin olur ona göre hareket edersiniz :)

Herkese merhabalar, tüm vücut lazer epilasyon için bir yere kaydoldum fiyata yüz de dahildi. İlk seans öncesinde burada okuduklarım sebebiyle yüzüme yaptırmaktan çok tedirgin olmuş ve nihayetinde yaptırmamaya karar vermiştim.

İlk seansa gittiğimde uygulayan hemşire hanım yüzüme de baktı ve yanaklarımdaki tüylerin buz lazere (Soprano buz lazer) uygun olduğunu söyledi. "Ben normalde yüze hiç önermiyorum ancak yanaklarınızdaki kıllar kalın telli ve sonuç vereceğini düşünüyorum, bıyığınız için önermem ama yanaklarınızda öneririm" dedi. "Alexandrite'ı asla önermem ama buz lazerle sonuç alınabilecek durumda kıllarınız, ama mutlaka ayda bir gelmelisiniz ve bu düzende 2 yıl kadar sürer kurtulmanız" dedi.

(Ben okuduklarım doğrultusunda tedirgin olduğumu ve iğneli epilasyon düşündüğümü söylediğimde ise hastane bünyesinde onun da mevcut olduğunu ama iğneli epilasyonun iğnesinin girdiği yerlerde belli belirsiz iz kalabileceğini söyledi. Yine hastane bünyesinde Q Switch lazer olduğunu onun arttırma gibi bir ihtimalinin hiç olmadığını onu da araştırmamı söyledi)

Yanaklarımın durumunu fotoğraflara iliştiriyorum. Normalde kurtulmanın beni çok memnun edeceği durumda yanaklarımdaki kıllar ama bakıp bakıp da dert eder halde de değilim. Bu yüzden durumumu biraz daha anlayabilmeniz için yüzümün karşıdan duruşunu da fotoğraflara ekliyorum. Bana fikir verirseniz çok memnun olurum kafam çok karıştı. Şimdiden teşekkürler.
tuylerin siyah ve ince lazere basliyacaksaniz lutfen iyi arastirin sahte cihazlar yuzunuzun tumunun tuy olmasina sebep olur dikkat edin ignelide de yuksek oranla iz kaliyor bilmiyorum kaliteli bir lazer cihazi da sizi kurtarabilir

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim :) Lazer epilasyon için tüyleriniz çok fazla olduğu için seansın uzun sürmesi hem maliyet hem de acı açısından yüksek olabilir gibi şeyler söylemişti lazer uygulayan hanım efendi, o sebeple buz lazer sonrası tüyleriniz biraz daha azaldıktan sonra iğneli epilasyonu deneyebilirsiniz demişti ama benim hiç bilgim yok. Siz iğneli ile başlamak daha mı etkilidir diyorsunuz?
Ve gerçekten 1 seansta sonuç alınmaya başlanabiliyor mu?

Ben açıkçası ünlü iğneli epilasyon merkezlerinin isimlerinin geçtiği şehirlerde yaşamıyorum Ordu-Samsundayım ama böylesine ilerleme kaydetmek mümkünse, oralara günübirlik gidip gelebilirim de. Sanırım öylesi bile 2 yıl lazere gitmekten uygun maliyetli olur. Size mesaj atıyorum öğrenmek için :)

tuylerin siyah ve ince lazere basliyacaksaniz lutfen iyi arastirin sahte cihazlar yuzunuzun tumunun tuy olmasina sebep olur dikkat edin ignelide de yuksek oranla iz kaliyor bilmiyorum kaliteli bir lazer cihazi da sizi kurtarabilir
Merhaba teşekkür ederim :) Ben gittiğim yerin cihazlarının kalitesinden pek şüphe duymuyorum aslında, buzlazerin sitesinde de isimleri geçiyor. Hanım efendinin yüzümün diğer bölgelerine önermeyip yanaklarıma önermesi de bana aslında bilinçli ve art niyetsiz gelmişti ama tecrübe etmişlerin de fikirlerine ihtiyaç duydum. İğnelide izler yerin iyi olmamasından mıdır yoksa yapan kişi ehil olsa da mevcut bi ihtimal midir acaba? İğneli sayfalarında herkes izden korkuyor da bir kişi de bende iz kaldı diye mesaj atmamış filan demişler insan okuyunca cesaretleniveriyor :) Siz denk geldiniz mi?
Çok karışıyor kafam :KK43:

bende üç gün önce tüm yüz lazer yaptırdım aynı sizin gibiydi yanaklarım bende çok rahasız oluyordum alex yaptı bana açıkçası bende ilk seans olduğu için bişey diyemem ama tüylü gezmekten iyidir diye düşündüm. banada bitme garantisi vermedi en az iki yıl dediler ama estetisyende denemeden göremezsin dedi haklı olarak bende böyle gezmektense denemek istedim ama sonuctan bende tedirginim

bende üç gün önce tüm yüz lazer yaptırdım aynı sizin gibiydi yanaklarım bende çok rahasız oluyordum alex yaptı bana açıkçası bende ilk seans olduğu için bişey diyemem ama tüylü gezmekten iyidir diye düşündüm. banada bitme garantisi vermedi en az iki yıl dediler ama estetisyende denemeden göremezsin dedi haklı olarak bende böyle gezmektense denemek istedim ama sonuctan bende tedirginim
Merhaba :) sizi ürkütmek istemem ama benim ilk seansta yüze yaptırmaktan tamamen vazgeçmemin sebebi tüyleri yayılmış ve sertleşmiş olarak gördüğüm örnekler idi. Sonra uygulayan kişinin sözleri ve forumdaki başlıkları biraz daha dikkatli taradığımda gördüm ki muzdarip kişilerin hepsi yüzüne alexandrite uygulanan kişilerdi. Ben ince kıllarda alex ile olumsuz sonuçlar alınıyor gibi anladım, kendi adıma yüzüme Alexandrite için asla cesaret edemem, umarım siz iyi sonuçlar alırsınız. Ama sizin de başlıkları biraz daha detaylı taramanızı öneririm :KK43:

Merhaba ben çevremde yüz bölgesinden lazere giden görmedim canım, ama hep duyduğumuz lazerin yüzde olumlu sonuç vermediği. Kuzenim faulleri için iğneli yaptırmıştı yüzünde en ufak bir iz bile yok.

Merhaba :) sizi ürkütmek istemem ama benim ilk seansta yüze yaptırmaktan tamamen vazgeçmemin sebebi tüyleri yayılmış ve sertleşmiş olarak gördüğüm örnekler idi. Sonra uygulayan kişinin sözleri ve forumdaki başlıkları biraz daha dikkatli taradığımda gördüm ki muzdarip kişilerin hepsi yüzüne alexandrite uygulanan kişilerdi. Ben ince kıllarda alex ile olumsuz sonuçlar alınıyor gibi anladım, kendi adıma yüzüme Alexandrite için asla cesaret edemem, umarım siz iyi sonuçlar alırsınız. Ama sizin de başlıkları biraz daha detaylı taramanızı öneririm :KK43:

valla bilemiyorum ya benimde yaptırıdğım yere giden tanıdığım olumlu sonuç aldı yüzde aynı cihazda o yüzden bende ona güvendim zamanla görücez

Merhabalar benimde yüz bölgem sizin gibi. Buz lazeri araştırıyorum en uygunu o sanırım yüz
için umarım cevap verırsınız yaptırdınız mı acaba nasıl gidiyor işlem azaldı mı bitti mi? ve öncesinde yüzünüze jilet mi yaptılar bazı yerler sadece kesiyormuş çünkü

Merhaba özel mesajınıza cevap verdim.
Yine de merak edenler için; yaptırmak üzerine düşünmeyi biraz ertelemiştim. Bu sırada iyi yerlerde iğneli epilasyon yaptıran danıştığım bazı kk sakini hanım efendiler memnuniyetlerini ve gözlemledikleri olumlu sonuçları bildirince bu fikre daha çok yaklaştım. Büyük ihtimalle ilerleyen vakitte uygun koşullarda bu konuda kendini ispatlamış yerlerde iğneli epilasyon yaptıracağım.
Muzdarip herkesin bir an evvel izsiz sorunsuz bu dertten kurtulması dileğimle...

Ben de buz lazerle yüzdeki bundan da biraz fazla olan tüylerimde kandırıldım.Sakın ha sakın tavsiye etmiyorum.5 seans gittim yüzüme arttırdı.çok pişman oldum.Şimdi iğneliye başladım keşke direkt iğneli yeri bulup oraya gitseymişim.Pişman olursun deneme bile. Yaşayan biri olarak konuşuyorum.

Bende 8 senas soprano ice buz lazer ile yaptım çok arttirmadi ama azalma da yok hatta tüyler daha uzun ve kalın çıkmaya başladı. Bende iğneli düşünüyorum ama iz bırakır diye cekiniyordum yüzüm delik delik olur diye korkuyordum iyi ve iznin ehli olan bi yerde yaptığında hiç bir sıkıntı olmayacağını söylediler ama hala emin değilim

Canim baya cok zaman gecmis ustunden ama yazmak istedim. Benimde yuzum ayni senin gibiydi. Hatta sag tarafimda daha da kalin kalin kıllar vardi. Guvenilir biryer buldum gittim görüştum ve basladim. Ve asla pisman olmadim. Tabiki tuyler artiyor yani ince olanlar kalinlasip sonra inceliyorlar. Ben 10 seanslik paket almistim 2016 ocak ayında hala o paketimi kullaniyorum. Cogu seansima 3 ayda bir gittim. Cunku cikmadi bile. Yuz bolgesinde ikinci palete mutlaka ihtiyac oluyor. Suan son seansima giricem. Tekrar paket alip devam edicem. Son olarak toparlamak gerekirse ben yuz bolgemde lazerden cok memnun kaldim tavsiye ederim. Istersen ozeldende bilgi verebilirm.

Ay lütfen yaptırmayın yüzünüze, ben yıllarca yaptırdım daha ucuz ve doktor önerisi diye ama şu an onların yaptıklarını düzeltmek için çok daha para ve zaman harcıyorum. Özelden yazarsanız ben iğneli epilasyon yaptırdığım yeri söylerim, bir arkadaşım da başka bir yere gidiyor o da çok memnun onu da söyleyebilirim ya da kendiniz araştırın ama sakın lazer yaptırmayın. İğneli epilasyonda da iyi bir yere gidin ki yüzünüz kabuk bağlamasın, lekelenmesin.

Yeniden merhaba, ben konu sahibi kıllı yanak :) İkinci seansım için lazere tekrar gittiğimde uygulayan hanım efendiye tekrar danıştım ve kendisi buz lazerde de “kılların tipi uygun değilse kılların kılsız bölgeye taşması, çoğalması, sertleşmesi gibi ihtimallerin mevcut olduğunu” söyledi.
Ben konuyu açtığımda buz lazerde bunun olmadığını ama yalnızca traşlayarak gidiyor olmamızın risk olduğunu sanıyordum ama traşlamaktan bağımsız olarak da lazerin bu sonuçları doğurması mümkünmüş.

“Kıl tipinin uygunluğunu bu yüzden gözetiyoruz, sizin kıl tipinizin uygun olduğunu bu yüzden söylemiştim” dedi ancak ben kendi adıma bu riski almamaya karar verdim. İğneli epilasyona gidip tecrübelerini gerek buradan gerekse özel mesajla paylaşan arkadaşların verdiği fikirlerin bilgilerin de katkısı oldu, herkese çok teşekkür ederim.

Şimdilik pek yakın görünmeyen bir gelecekte, koşullarım biraz daha iyileşince iğneli epilasyona gitmeyi planlıyorum, eğer gidersem kılların seyrini de paylaşmak niyetindeyim.

Yine gitmekte olanların, iğneli epilasyon merkezi tavsiye edeceklerin mesajlarını almaktan memnuniyet duyarım. Sevgiler :)

Buz lazeri kesinlikle tavsiye etmiyorum, ben mahvoldum nerdeyse 3 4 katı yoğunlaştı tüylerim,ayva tüyler kalınlastı cihazlar görmüyor ince tüyleri traşlandıkça güçleniyorlar.
Şuan iğneliye gidiyorum yüz-boyun bölgesi ,azalma var ama hala istediğim sonucu alamadığım için yer yazamıyorum:KK43: En baştan iğneliye gitseydim bu kadar direnç kazanmazlardı.
Ayrıca buz lazer sonrası güzellik uzmanları asla lazer cilde zarar vermez demelerine rağmen sivilcelenme,hassasiyet ve skar oluşumu yaşadım onları da inandıramadım.

Güzellik uzmanlarına inancım kalmadı benim. Özel bir hastahanede çok güvenerek başladığım buz lazer mağduriyetimi paylaşayım bende. Bıraktığımda hastahaneyi ve lazer bölümünü mahkemeye vermeyi düşündüm fakat girişte imzalattıkları kağıtla insanın elini kolunu bağlıyorlar resmen.
Neredeyse 1 yıl belirli aralıklarla buz lazer denilen işleme başlamıştım. Sadece çene bölgeme yaptırıyordum. Neredeyse yüzde %300 kalınlaşma ve belirsiz olan tüyleri bile berbat şekile sokması şikayetiyle bıraktım. Hiç birşey olmamış gibi yanlarına kalmasına mı üzüleyim? Harcadığım paraya mı? Saate mi? Umutlara mı?

Vel hasıl sonrasında iğneliye epilasyona başladım.(1 yıl kadar oldu.) Başladığımda yaklaşık 150 kök tüy vardı çenemde şimdi sayı 20 lere düştü.
Gittiğim yer bu yönde kendini kanıtlamış bir klinik fakat iz kalıyor. Tüyden iyidir diyerek devam ettim, ediyorum. Konu Sahibi çok iyi bir karar vermişsiniz iğneli ile alakalı fakat bence öncelikle yumurtalık ve hormon testlerinizi yaptırın ondan sonra iğneli düşünün. Hiç işlem yapmadıysanız ilaç tedavisi ile bile o tüylerden kurtulabilirsini (basit bir miyom ile alakalı bile olabiliyor.)
Bakanlara fikir olur diye paylaşmak istedim. Sevgiler

Güzellik uzmanlarına inancım kalmadı benim. Özel bir hastahanede çok güvenerek başladığım buz lazer mağduriyetimi paylaşayım bende. Bıraktığımda hastahaneyi ve lazer bölümünü mahkemeye vermeyi düşündüm fakat girişte imzalattıkları kağıtla insanın elini kolunu bağlıyorlar resmen.
Neredeyse 1 yıl belirli aralıklarla buz lazer denilen işleme başlamıştım. Sadece çene bölgeme yaptırıyordum. Neredeyse yüzde %300 kalınlaşma ve belirsiz olan tüyleri bile berbat şekile sokması şikayetiyle bıraktım. Hiç birşey olmamış gibi yanlarına kalmasına mı üzüleyim? Harcadığım paraya mı? Saate mi? Umutlara mı?

Vel hasıl sonrasında iğneliye epilasyona başladım.(1 yıl kadar oldu.) Başladığımda yaklaşık 150 kök tüy vardı çenemde şimdi sayı 20 lere düştü.
Gittiğim yer bu yönde kendini kanıtlamış bir klinik fakat iz kalıyor. Tüyden iyidir diyerek devam ettim, ediyorum. Konu Sahibi çok iyi bir karar vermişsiniz iğneli ile alakalı fakat bence öncelikle yumurtalık ve hormon testlerinizi yaptırın ondan sonra iğneli düşünün. Hiç işlem yapmadıysanız ilaç tedavisi ile bile o tüylerden kurtulabilirsini (basit bir miyom ile alakalı bile olabiliyor.)
Bakanlara fikir olur diye paylaşmak istedim. Sevgiler

İzler bir süre sonra geçiyor merak etmeyin.

X