Yüzümdeki izler canımı sıkıyor, fotografları link olarak bırakıyorum :(

mystpine

Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2020
27
3
25
6 Ocak'da uzun araştırmaların sonucu iğneli epilasyona başladım. Deneme seansından sonra herhangi bir problem yaşamayınca 11 Ocak'da gittiğim ikinci seans sonrası yüzüm ilk attığım fotograftaki gibi su topladı. İşlemi yapan kişiye sorduğumda normal olduğunu, sorun olmayacağını söylediler ve işleme devam ettik. Sadece işlem süresini çok kısa tuttuk. Bugün ise üçüncü seansımın üzerinden 10 gün geçti ve yüzüm son attığım 2 fotograftaki gibi. Su toplayan yerlede kırmızı lekeler mevcut ve yanık lekesi olmasından şüpheleniyorum. Madecassol kullanıyorum işe yarar umuduyla. Benzer bir durum yaşayan ya da bilgisi olan kişiler yardımcı olursa çok sevinirim, şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
İğneli yaptırmadım ama neden lazer düşünmediniz... bu kıllara etkili olurdu beyaz ten siyah kıllar. Seanslar devam ediyor mu, herhalde etmiyordur. İyileşene kadar gitmeyin ediyorsa da. Silverdin mi kullansanız acaba... bir doktora danışın bence

Benim doğumdan sonra yüzümde daha doğrusu çene ve boyun kısmında olmustu tek tük ama kalın ve koyuydu. Alan küçük olduğu icin iğneli lazer oldum hemde defalarca ama hiç bir sorun yaşamdım. İgneli lazer olurken dikkat etmen gereken iki önemli kural var . Birincisi hijyen ikincisi güneş . İlk iki hafta kesinlikle güneşlenmemek gerekiyor. Dışarı çıkınca bile yüksek faktörlü güneş kremi kullanman gerekiyor . Belliki yüzündeki kış bölgesi geniş olduğu icin cildini irrite yapmış ve izler kalmış . Bence devam etmemelisin bu tedaviye .

Ben de yaptırdım önceden. Hiç böyle olmadi. Ki hassas bir cildim var. Kıllar da sarıydı kökü zor bulunuyordu falan...Yani yerini iyi seçememişsiniz sanirim

Bence geçer bu izler , benim de oluyordu , bir haftaya kalmaz geçiyor ama, iyileştirici kremler var onlardan kullanmıştım, bir de lr diye bir markanın aloe vera hızlı rahatlatıcı spreyi vardı ondan almıştım, güneşe çıkmamaya dikkat edin , ya da güneş kremi kullanın sürekli. Leke kalmaması için. Geçmiş olsun, korkulacak bir şey yok bence. Fito kremdi galiba kullandigim krem de tam emin olamamak la birlikte

İğneli yaptırmadım ama neden lazer düşünmediniz... bu kıllara etkili olurdu beyaz ten siyah kıllar. Seanslar devam ediyor mu, herhalde etmiyordur. İyileşene kadar gitmeyin ediyorsa da. Silverdin mi kullansanız acaba... bir doktora danışın bence
Polikistikover'ım olduğu için ve yüze lazer önerilmediği için düşünmemiştim. Kesin çözüm iğneli epilasyon diyerek başladım uzun araştırmalar sonucunda ama sonuç pek de iç açıcı olmadı açıkcası

İlk hali normal arkadaşımda da aynısı olmuştu ama 2 ve 3e dönmemişti. Dermaya gidin bence.

Ben de yaptırdım önceden. Hiç böyle olmadi. Ki hassas bir cildim var. Kıllar da sarıydı kökü zor bulunuyordu falan...Yani yerini iyi seçememişsiniz sanirim
İstanbul için en çok önerilen yerlerden birine gitmiştim ama yeteri kadar iyi değilmiş demek ki

Bence geçer bu izler , benim de oluyordu , bir haftaya kalmaz geçiyor ama, iyileştirici kremler var onlardan kullanmıştım, bir de lr diye bir markanın aloe vera hızlı rahatlatıcı spreyi vardı ondan almıştım, güneşe çıkmamaya dikkat edin , ya da güneş kremi kullanın sürekli. Leke kalmaması için. Geçmiş olsun, korkulacak bir şey yok bence. Fito kremdi galiba kullandigim krem de tam emin olamamak la birlikte
Su toplamasının üzerinden 20 gün geçtiği için kalıcı oldugunu düşünmeye başlamıştım ben de, umarım dediğiniz gibi olur

Su toplamasının üzerinden 20 gün geçtiği için kalıcı oldugunu düşünmeye başlamıştım ben de, umarım dediğiniz gibi olur
Işte su toplamasını önlemek için dediğim gibi krem ve spreyi kullanın. Bir de hassas yerler olduğu için olabiliyor .

Benim doğumdan sonra yüzümde daha doğrusu çene ve boyun kısmında olmustu tek tük ama kalın ve koyuydu. Alan küçük olduğu icin iğneli lazer oldum hemde defalarca ama hiç bir sorun yaşamdım. İgneli lazer olurken dikkat etmen gereken iki önemli kural var . Birincisi hijyen ikincisi güneş . İlk iki hafta kesinlikle güneşlenmemek gerekiyor. Dışarı çıkınca bile yüksek faktörlü güneş kremi kullanman gerekiyor . Belliki yüzündeki kış bölgesi geniş olduğu icin cildini irrite yapmış ve izler kalmış . Bence devam etmemelisin bu tedaviye .
Ben de epilasyon sonrası maksimum 3 kez dışarı cıktım ki hepsinde maske ve şapka taktım :) Dediğiniz gibi bir imitasyon yaşanmış..

Oncelikle gecmis olsun. Senelerce igneli epilasyona gittim, yuz bolgem icin lazer uygun olmadigi icin. Hassas ve alerjik 1 yapim olmasina ragmen hic bu sekilde su toplamadi. Bol bol antibakteriyal olan pudrayi surerdim ertesi gune zaten kabuk baglamis oluyordu. Bence size uygulayan kisi ya isin ehli degil ya da cildiniz tepki vermis.

Resimlerde kendimi gördüm. Şuan hamile olduğum olduğum için işlem sonrası kullanamıyorum ama hamileliğimden önce gittiğim yer cleocin vermişti. Çok işe yarıyor istediğiniz sıklıkta işlemden hemen sonra dahi kullanabilirsiniz. Kolonya gibi yakıyor hatta mikropları kırıyor. Benim cildimde aşırı hassastır ne ağda ne ip asla gelmiyor. İğneliyle kurtulmak istemiştim bende. Birde asla elinizi sürmeyin.
Bu şekilde iğneli epilasyonda işiniz bitince leke tedavisi görebilirsiniz. Dermapen, kimyasal peeling felan hangisi iyiyse ben öyle yapmayı düşünüyorum. Yeterki kurtulayım tüylerden🙏🏻

Resimlerde kendimi gördüm. Şuan hamile olduğum olduğum için işlem sonrası kullanamıyorum ama hamileliğimden önce gittiğim yer cleocin vermişti. Çok işe yarıyor istediğiniz sıklıkta işlemden hemen sonra dahi kullanabilirsiniz. Kolonya gibi yakıyor hatta mikropları kırıyor. Benim cildimde aşırı hassastır ne ağda ne ip asla gelmiyor. İğneliyle kurtulmak istemiştim bende. Birde asla elinizi sürmeyin
Peki sizde böyle izler kalmış mıydı, kaldıysa da geçmiş miydi? Kıllardan da kurtulmak istiyorum leke de kalmasın istiyorum, ikisini aynı anda elde etmek zor sanırım :)

İzler kalıcı mi bilmiyorum ama ben sizin yerinizde olsam evde bile güneş kremi sürerim o izler geçene kadar. (Ben zaten her gün güneş kremi sürüyorum evde cildim lekelenmeye müsait ve lekelerim var.) Medecassole de devam.

X