Zamanı mı?

İyi de her zaman çocuk aklına göre mi hareket edersiniz? Yarın pandemi bitip çocuklar okula gidecek, masrafları da evde olduğundan daha fazla artacak. Maaş almayıp, maddi olarak sıkıştığınızda ne yapacaksınız? Hayatın gerçekleri de var.
Babam yanımda olsun diye ağlasa, adamı da işten çıkartacak mıydınız? Hiç sanmıyorum.
Çocuklar pandemi var diye sıkıldı bunaldı o kadar, bitince de okuldu kurstu ödevdi derken oynamaya bile az vakit bulacaklar zaten. Çocuğunuzu motive edebilirsiniz, yazın tatile denize gideceğiz, sana daha iyi oyuncaklar alacağım, yeni kıyafetlerimiz olacak vs diye. Gerekirse de pedagog yardımı alın bu süreçte, çocuğun zaten bu kadar bağımlı olması sağlıklı bir şey değil, pedagog daha iyi yönlendirecektir, çünkü herkes çocuk istiyor diye işten çıkmıyordur eminim.
Burada dikkat etmediğiniz bir konu var çocuk herzman anneye ihtiyacı var baba ya degil farkındaysanız bir tane de üç yaş çocuk varmış bu çocuk yarın nasıl okula gidecek en azından okul zamanına kadar anne sevgisine duyması lazım yavrunun ki anne hissetmese o ihtiyacı o böyle bi konu açmaz kesip atardı bence çok yerinde karar vermiş inanın klasik bir söz olacak ama özellikle çocuklara para degil sevgi huzur veriyor

İyi de her zaman çocuk aklına göre mi hareket edersiniz? Yarın pandemi bitip çocuklar okula gidecek, masrafları da evde olduğundan daha fazla artacak. Maaş almayıp, maddi olarak sıkıştığınızda ne yapacaksınız? Hayatın gerçekleri de var.
Babam yanımda olsun diye ağlasa, adamı da işten çıkartacak mıydınız? Hiç sanmıyorum.
Çocuklar pandemi var diye sıkıldı bunaldı o kadar, bitince de okuldu kurstu ödevdi derken oynamaya bile az vakit bulacaklar zaten. Çocuğunuzu motive edebilirsiniz, yazın tatile denize gideceğiz, sana daha iyi oyuncaklar alacağım, yeni kıyafetlerimiz olacak vs diye. Gerekirse de pedagog yardımı alın bu süreçte, çocuğun zaten bu kadar bağımlı olması sağlıklı bir şey değil, pedagog daha iyi yönlendirecektir, çünkü herkes çocuk istiyor diye işten çıkmıyordur eminim.
Kesinlikle çıkmıyordur
Ama benim için en büyük etken çocuklarım
Daha sonra 12 saat evde olmayışım cumartesi tam gün çalışıp karşılığında 3.150,00 tl kazanmamda beni inanılmaz bir biçimde üzüyor
Bugün asgari ücretle bir yerde işe başlasam 2800 maaş alıcam
10 yıldır çalışıyorum 3150,00 tl alıyorum
Bakıyorum ne benim ne çocuklarımın üzülmesine eldekiler değmiyor

Çok teşekkür ederim cevap için
5 yıl ara vermek istememem küçük oğlumda ilkokul 1.sınıfı bitirsin diye
emeklilik yaşım 58
Primlerimin dolmasına 3 yılım var

diger yorumlarinizi da okudum,
yerinizde olsam cok dusunmem bile.
zaten zor donemlerden geciyoruz, cocugunuza da iyi gelecek evde olmaniz, size de, diger aile bireylerine de.
Dedigim gibi hem ben uzun donem calisma durumlarinda ara verilmesi gerektigini dusunuyorum.

ornegin ben iki dogumumda da dogum iznini tutabilecegim kadar uzun tuttum, bir yenilenme oldu, ise geri dondugumde de daha bir hevesliydim. Suan kucuk oglumdan sonra ise basladigimdan beri 2 yildir calisiyorum, hala o yenilenme hissi gitmedi mesela.

diger yorumlarinizi da okudum,
yerinizde olsam cok dusunmem bile.
zaten zor donemlerden geciyoruz, cocugunuza da iyi gelecek evde olmaniz, size de, diger aile bireylerine de.
Dedigim gibi hem ben uzun donem calisma durumlarinda ara verilmesi gerektigini dusunuyorum.

ornegin ben iki dogumumda da dogum iznini tutabilecegim kadar uzun tuttum, bir yenilenme oldu, ise geri dondugumde de daha bir hevesliydim. Suan kucuk oglumdan sonra ise basladigimdan beri 2 yildir calisiyorum, hala o yenilenme hissi gitmedi mesela.
Teşekkür ederim
Zaten bırakmazsam çatlayacağım
Maddi olarak çok etkilenmeyiz
Ama ben tükendim çocuklar yoruldu aileler yoruldu.

Teşekkür ederim
Zaten bırakmazsam çatlayacağım
Maddi olarak çok etkilenmeyiz
Ama ben tükendim çocuklar yoruldu aileler yoruldu.
Aldığınız karar kesinlikle doğru. Bu kadar uzun çalışıp ve bu o kadar da maaşınızın ona göre düşük olması çocukların ve sizin yıpranmasına değmeyecektir kanaatimce... Bende çalışıyoru. Şuan doğum iznindeyim 10 yaşında bir oğlum var birde bir yaşında kızım 15 sene çalıştım oğlumu büyütemedim ama kızımı büyütmek istiyorum. Maddi olarak daha yeni rahat ettik ayrıca hem büyüğün dersi hemde küçüğü çok bakım istiyor. Bende ilerde çalışmayı düşünebilirim. Küçüğüm büyüsün biraz daha... İnanın çalışmak isteyene iş bulunur. Saatleri daha makul bir iş bulabilirsiniz ilerde...

X