zamaninda mutluluğunuza engel olan kardeşinizin sevdigini aileniz istemezse tepkiniz ne olur du

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sebbo

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2014
3.192
6.328
34
zamaninda mutluluğunuza engel olan kardeşinizin sevdigini aileniz istemezse tepkiniz ne olur du zamanında birini sevdim 6 ay çıktık sonra bizi görmüş kardeşim anneme söyledi ve ellerinden geleni yaptilar bizi ayırmak icin (sirf engelliyim diye)başardılar da ve hayatima daha da kimseyi almadım şimdi kardeşim bugün birini sevdigini söyledi anneme odada teklerdi duydum annemde kizi mezhepi yüzünden istemedigini soyledi gelip bana da anlatti annem yandık dedi babamla annem bu konuda çok ketum kardeşim henüz bildiğimi bilmiyor bnm kalbim hala ona karşı kirik o ayri konu ama hiç karışmamayi düşünüyorum ortaya cikinca herkes öğrenince şunu bir kez daha gördüm yaşattığını yaşıyormussun çok şaşkınım düşüncelerinizi yazarmisiniz kizlar

zamaninda mutluluğunuza engel olan kardeşinizin sevdigini aileniz istemezse tepkiniz ne olur du zamanında birini sevdim 6 ay çıktık sonra bizi görmüş kardeşim anneme söyledi ve ellerinden geleni yaptilar bizi ayırmak icin (sirf engelliyim diye)başardılar da ve hayatima daha da kimseyi almadım şimdi kardeşim bugün birini sevdigini söyledi anneme odada teklerdi duydum annemde kizi mezhepi yüzünden istemedigini soyledi gelip bana da anlatti annem yandık dedi babamla annem bu konuda çok ketum kardeşim henüz bildiğimi bilmiyor bnm kalbim hala ona karşı kirik o ayri konu ama hiç karışmamayi düşünüyorum ortaya cikinca herkes öğrenince şunu bir kez daha gördüm yaşattığını yaşıyormussun çok şaşkınım düşüncelerinizi yazarmisiniz kizlar
Anneniz kardeşinizin ilişkisini onaylamasa dahi biliyormuş sonuçta, ne yapabilirsiniz ki?

Kısasa kısas yapayım mı diye soruyorsunuz muhtemelen, diyelim ki yapın dedik, elinizden ne gelir ki? Sizin durumunuzda aileniz bilmiyormuş kardeşiniz söylemiş, şimdi rızaları olmasa bile ailenizin haberi var kardeşinizin ilişkisinden.

Bence karışmayın. İntikam almak insanı daha iyi hissettirmiyor.

Biliyorum sinirleniyorsunuz, karışmam deseniz bile içten içe siz de ona bir hamle yapmak istiyorsunuz ama olmaz. Yapmayın. Bu şekilde mutlu olanı hiç görmedim.

Anneniz kardeşinizin ilişkisini onaylamasa dahi biliyormuş sonuçta, ne yapabilirsiniz ki?

Kısasa kısas yapayım mı diye soruyorsunuz muhtemelen, diyelim ki yapın dedik, elinizden ne gelir ki? Sizin durumunuzda aileniz bilmiyormuş kardeşiniz söylemiş, şimdi rızaları olmasa bile ailenizin haberi var kardeşinizin ilişkisinden.

Bence karışmayın. İntikam almak insanı daha iyi hissettirmiyor.

Biliyorum sinirleniyorsunuz, karışmam deseniz bile içten içe siz de ona bir hamle yapmak istiyorsunuz ama olmaz. Yapmayın. Bu şekilde mutlu olanı hiç görmedim.
bugün söyledi zaten kimse bilmiyordu şüpheleniyorduk sadece yok zaten kesinlikle zaten kardeşime iyi yada kötü bisi demem karşıma almam o ayri konuda demekki diyorum çok canim yandi dualarım mi tuttu acaba diyorum o an ki can acisiyla bnde çok şaskinim

Ailenizde flört, birini sevmek gibi konular yasak mı? Sırf engelliyim diye demişsiniz engelli olunca ne oluyor kimseyi sevmemek mi gerekiyor çok saçma ve değişik bir yaklaşım.

Kardeşinize gelince hala kırgınım demişsiniz, kardeşinizle bu konuyu bu güne kadar hiç konuşmadıniz mi? Aynı evde kardeşlerin bunu çoktan çözmüş olması gerekmez miydi diye düşünmeden edemedim.

Şimdi ise bir kez daha gördüm yaşattığını yaşıyormussun demişsiniz ama böyle düşünerek kardeşimizden çok farklı olmuyorsunuz ki.

Ailenizde flört, birini sevmek gibi konular yasak mı? Sırf engelliyim diye demişsiniz engelli olunca ne oluyor kimseyi sevmemek mi gerekiyor çok saçma ve değişik bir yaklaşım.

Kardeşinize gelince hala kırgınım demişsiniz, kardeşinizle bu konuyu bu güne kadar hiç konuşmadıniz mi? Aynı evde kardeşlerin bunu çoktan çözmüş olması gerekmez miydi diye düşünmeden edemedim.

Şimdi ise bir kez daha gördüm yaşattığını yaşıyormussun demişsiniz ama böyle düşünerek kardeşimizden çok farklı olmuyorsunuz ki.
yok hic konusmadik öyle yakın bir ilişkimiz yok zaten kisa zaman sonrada is için ayri eve çıktı öylece konu kapandi

İnsan yaşattığını yaşamadan ölmezmiş. Siz karışmayın yine de bence.
yok asla karismam annem yarin o yok ayrıntılı konuşuruz dedi diyecegim ki oğulların bnm gibi sirf siz istiyorsunuz diye sevdiğinden vazgeçmez gönül kimi severse guzel odur diyeceğim bilsin yani

Kardeşinize karşı bu kadar kin dolu olmanız bana pek normal gelmedi. Neredeyse diyeceğim ama neredeyse değil siz resmen rahatlamışsınız beddualarim kabul oldu diye sevinmişsiniz.
Kalbinizi temizlemenizi tavsiye ederim. O sizin kardeşiniz.
Bizden de "Allah'ın adaleti şaşmaz.☝🏻" diye destek olmamızı bekliyordu.

Hiçbir şey yapamazsınız. Anneniz size "yandık" diyorsa istemeye istemeye kabul edeceğiz demek istiyordur. Bir de sanirim kardeşiniz erkek. Onlarin istedikleri bir şekilde kabul ediliyor. Ataerkil toplumun bir sonucu bu.
yani bencede paşa pasa kabul edecekler Allah yazdı ise kimse engel olamaz o ayri konu ama yarin konuyu tam konusucaz annemle diyeceğim oğulların bn degil sirf sen babam istiyor diye sevdiğinden vazgeçmez boşuna çırpınmayın diyeceğim

yani bencede paşa pasa kabul edecekler Allah yazdı ise kimse engel olamaz o ayri konu ama yarin konuyu tam konusucaz annemle diyeceğim oğulların bn degil sirf sen babam istiyor diye sevdiğinden vazgeçmez boşuna çırpınmayın diyeceğim
Siz de vazgecmeseydiniz. Hayat baskalarinin istediği gibi yasamak icin cok kisa.

Neden istemediler ?
Sırf engelli olduğunuz için değildir. Belki onlar sizden daha ince düşünüp , üzülmenizi istememişlerdir. Kasten yaptığını sanmıyorum. Sizi sevmese aman salalım başımızdan gitsin derlerdi. Bunu engelli olduğunuz için söylemiyorum bu arada. Bazı ailelerde hala kız çocuğu fazlalık olarak görülüyor.

Kardeşinize karşı bu kadar kin dolu olmanız bana pek normal gelmedi. Neredeyse diyeceğim ama neredeyse değil siz resmen rahatlamışsınız beddualarim kabul oldu diye sevinmişsiniz.
Kalbinizi temizlemenizi tavsiye ederim. O sizin kardeşiniz.
öyle demedim aksine şok oldum çünkü cok istiyorlardı onu evlendirmek baya hevesliler bnde tek çocuk olarak daha rahatım evde tam tersi bütün kardeşlerim yoluna gitsin bn rahat edeyim kafasindayim ama kimse yaşattığını yaşamadan ölmüyormus onu gördüm

bence kardeşiniz belki siziz korudu , sizizn kullanıldığınızı düşünüyordu. iyi niyetli ydi belki . ilişkiye devam etseydin başına kötü şeyler gelecekti.

Siz de vazgecmeseydiniz. Hayat baskalarinin istediği gibi yasamak icin cok kisa.
iste bu çok büyük bir risk hele ki engelli bir birey olunca ya değmezse deyip seve seve ayrildim mecbur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X