🙏Zayıfladım🙏(- 18 ) / ( 8 ayda)

meleknurdogan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2017
1.120
567
34
Yıllardır ilk defa iltifat etti kocam çok.saskinliklar icerisindeyim.. o etsin diye illa vermedim kilo.tabikii kendime.olan saygımdan yanlış anlaşılmasın bu yüzden iltifat eden adam etmesin zaten umrumda değil eski kiloma dönebilmek için uğraştım basardim..sadece kilo vermek isteyip veremeyenler için ufak tüyolar vermek için açtım bu başlığı.
...
66 kiloyla evlendim boyum.175 ti ...gayet sağlıklı fit biri oldum.kilom 60-66 arasi geldiii gittiii yillarca hamile kalana kadar ... !
...doğumdan sonra iki sene boyunca hiç kilo veremedim ...artık umudumu tamamen kestim.salmistim.kendimi aynaaya bakmamaya başladım. Karaciğerinde yağlanma oldu sağlık problemleri de yasadim.. bu arada (+22) kilo aldım.toplam ...
Bu süreçte kötü başlayan bir diyetisyen deneyimim oldu maalesef ..
Yapmadığım diyet .. kalmadı..
3-4 kilo verip 5 kilo olarak aldım.surekli böyle gitti..
(Bu arada arkadaşımın ısrarıyla bir zayıflama çayı aldım.kisa bir süre kullandıktan sonra az daha sağlığımı kaybediyordum ) ( karaciğer enzimlerimi bozmuş .. ağzımda yaralar çıktı )!! Aslaaaa bu tarz ürünleri kullanmayın arkadaşlar .. o anki zayıflığından caresizliginizden yararlanilmaya caliisliyor.. kendime yaptığım en kötü şeydi bu süreçte olebilirdim devam etseydim muhtemelen.. o anki cahilligimle caresizligimle karşı taraf beni çok iyi ikna etti .. çok güzel ikna yetenekleri var asla yapmazdimmm...!!
Şuan başlangıç kiloma donemesem de 70 e kadar indim daha da devam edeceğim .. 18 kilo verdim yaklaşık.olarak 7-8 ay zarfında ..
NE Mİ YAPTİM
⭐Yesil çayı hayatıma soktum günde muhakkak bir bardak içtim.
⭐Şekeri kahve ,caylarimdan tamamen çıkarttım..
⭐ Bol bol su içtim ...
⭐Evimde internetten baktığım öğrendiğim kadaryla spor yaptım ..
⭐ Her yaptığım yemeği her şeyden yedim asla aç kalmadim...(çok fazla yemedim hiç bir zaman)
⭐ Yoğurt her gün olmasa da yemeye çalıştım ..
⭐Abur cuburlari özellikle market abur cuburlarini hayatımdan çıkarttım..
⭐ Zihin gücüyle yaptım kendimin zayıf hallerini hep hayal ettim.. ufak pantolonlar kıyafetler aldım.. giyeceğim bunu sonuçta dedim kilolu olduğum.zamanlarda..
⭐ Toparlayıcı korseler taytlar kullandım her gün düzenli olmasa da kullanmaya çalıştım günde 2-3saat en azından bunlar daha çok toparlanmama sekillenmeme yardımcı oldu ..
⭐ Bulgur pilavı ,makarna yedim akşam yemeğinin yanında ekmek yememi onledi .. en azından bende işe yaradı (küçük bir kase)
Herkesin zayıflama şekli metodu farklıdır ...ins bikmam devam.eder bu şekilde .. hedefim 65.

Tebrik ederim 👏🏻👏🏻 En önemlisi istikrar diye düşünüyorum bunu başardıktan sonra hiçte katı diyetlere gerek kalmıyor ama azminizi gerçekten kutluyorum benimde vermem gereken kilolar var ama nerde bende o azim iki gün başlayıp üçüncü gün unutuyorum malesef ... 🙏😕🤷🏼‍♀️

Tebrik ederim 👏🏻👏🏻 En önemlisi istikrar diye düşünüyorum bunu başardıktan sonra hiçte katı diyetlere gerek kalmıyor ama azminizi gerçekten kutluyorum benimde vermem gereken kilolar var ama nerde bende o azim iki gün başlayıp üçüncü gün unutuyorum malesef ... 🙏😕🤷🏼‍♀️
Başta az yemeye çalışmak mideyi biraz terbiye etmek biraz zor zorlanmadım mi başta zorlandım ama bir hafta en fazla sonra alıştım.. daha önce yapmam lazımdı ama çevresel etkenler ,yaşadığım.olaylar hep erteledim.iki sene +22 kiloyla dolaştım yazları çok zordu özellikle

Tamamen aynı yöntemle ben de 1 ayda 6 kilo verdim. Devam ediyorum halen..
Ben de inanılmaz kilo aldim ve kendimden cok vazgecmisim. Yillarca 60li kilolarda olan ben, 80lerin sonuna nasil geldim inanamadım.. boyum 1.70 ve kilo aldığımda kocaman oluyorum. Insallah daha da vereceğim. Kararlıyım.
Doğumdan sonra da kilo almıştım ama bu sefer bambaşka..
Hergün tempolu yürüyüş yapmaya çalışıyorum. O da iyi toplarladı vücudumu..

Ben de inanılmaz kilo aldim ve kendimden cok vazgecmisim. Yillarca 60li kilolarda olan ben, 80lerin sonuna nasil geldim inanamadım.. boyum 1.70 ve kilo aldığımda kocaman oluyorum. Insallah daha da vereceğim. Kararlıyım.
Aynı durumdayız demkki..
Ben de her gün yuuryordum bu coronodan önce ama evlerdeyiz şuan .. evimde devam ediyorum birkaç video izledim onları uyguluyorum..uzun olmak bi artı yine de en azından zayıflayınca gösteriyor.. beni gören 70 demiyor 63-64 diyor göbek ust.kol fazlaligim hiç yok biraz bacaklarım.kalin basenim var bu kilo nerde anlamıyorum .. bacak odaklı sporum daha çok benim .

Doğumda illa alınıyor .. ben tamamen bebeği duusundugum.icin yedim.kimileri 3-5 kilo alıyor sadece kilo almıyor diye hiç bir şey yemiyorlar .. senin de artin boyun var şuan eminim 80 gibi durmuyorsundur. Tavsiyem bu atlet gbi giyilen sırtı saran bir korse edinip giymen imkanın varsa taytini da al .. tamamen çok işe yarıyor ben inanmıyordum başta .. zayıflamaya da yardımcı olduğu gbi gobegim hiç yok nerdeyse şuan sirtim yanlarim eridi .. ..

Korseler bu kadar etkiliyse edinebilirim ben de.. Pandemi gectikten sonra alabilirim ancak. Bulunduğum ulkede her yer kapali, sokaga cikma yasağı var.
Ben enine genişliyorum ve vucudum her yeri kilo aliyor. Sirtim, karnim, basenlerim, bel bolgem yağlandı, bacaklarim kalinlasti felaket olmuşum.. iyi ki yürüyüş bandinı olsun almışım da, bu günlerde en azından yürüyüş yapabiliyorum. (Gecirdigim bir trafik kazasi sonucu belime 5 civi takildi ve onlara zarar vermemek adina hareketlerimi oldukca kisitlandi. Karin egzersizi yapamiyorum mesela.. ve bu gibi pek cok hareketi...)

Korseler bu kadar etkiliyse edinebilirim ben de.. Pandemi gectikten sonra alabilirim ancak. Bulunduğum ulkede her yer kapali, sokaga cikma yasağı var.
Ben enine genişliyorum ve vucudum her yeri kilo aliyor. Sirtim, karnim, basenlerim, bel bolgem yağlandı, bacaklarim kalinlasti felaket olmuşum.. iyi ki yürüyüş bandinı olsun almışım da, bu günlerde en azından yürüyüş yapabiliyorum. (Gecirdigim bir trafik kazasi sonucu belime 5 civi takildi ve onlara zarar vermemek adina hareketlerimi oldukca kisitlandi. Karin egzersizi yapamiyorum mesela.. ve bu gibi pek cok hareketi...)
Anlıyorum canimm.. çok geçmiş olsun .. doktoruna danış öyle edin korseyi ben öyle camasircilarda satılan köşelerden bahsetmiyorum bu arada öyle de giyiyordum arada bı ise yaramiyordu . Benimki göğüs disidna yukarıda her yeri sariyo çelik korse diye geçiyor ilk geldiğinde en bol kısmı oluyordu ayarlanıyor şimdi en son citcitinda kullanıyorum ..başlarda baya rahatsız edici ama.zamanla alışıyorsun karnımı yanlarimi o şekilde erittim üst bölgemde hiç sorunjm.olmadi şu ana kadar sadece sezaryen olduğum.icin göbek sarkmisti sezaryen köşesi diye de geçiyor o yüzden aldım ama iyice zayiflatti üst bölgeyi benim sorunum hep bacak kalınlığı oldu .. 55 kiloyken de bacağım kalın basenim vardı 88 kiloyken de ırsi biraz

Tesekkur ederim.🙏
Verdigin bilgi icin de ayrica.. internetten bakarım. Gerekirse beyin cerrahıma.da danışırım tabi.. gecen hafta, fotograf arşivimi karıstırdım biraz. Eski halimi görünce gözümden yaş aktı.
Bir de yaşım 31 oluyor ve kilo beni olduğumdan da büyük gösteriyor. Abla diyenler çoğaldı :)))
( hatta yaşı benden büyük biri de söyledi bir gün ve bozuldum. Kompleks yaptım sanırım )

Tesekkur ederim.🙏
Verdigin bilgi icin de ayrica.. internetten bakarım. Gerekirse beyin cerrahıma.da danışırım tabi.. gecen hafta, fotograf arşivimi karıstırdım biraz. Eski halimi görünce gözümden yaş aktı.
Bir de yaşım 31 oluyor ve kilo beni olduğumdan da büyük gösteriyor. Abla diyenler çoğaldı :)))
( hatta yaşı benden büyük biri de söyledi bir gün ve bozuldum. Kompleks yaptım sanırım )
Benim de öyle .. aylar önce koca adamlar abla diyodu .. ama saygıdan da olabilir.. kilo hiç kimseye yakışmıyor.. sadece teselli cümlesi .. o kadar fark ediyor ki zayıf halinle kilolu halin yanyana ... Yüzü değişiyor insanın hadi bizimki 15-20 kilo ..
70-80 kilo verenler var taniyamiyorum .. ha bu arada onlar bizim gbi diyetle sporla vermiyorlar ameliyat mecburen ... Sporla bı yere kadar veriliyor .. sporla verdim diyen yalan söyler.

Benim de öyle .. aylar önce koca adamlar abla diyodu .. ama saygıdan da olabilir.. kilo hiç kimseye yakışmıyor.. sadece teselli cümlesi .. o kadar fark ediyor ki zayıf halinle kilolu halin yanyana ... Yüzü değişiyor insanın hadi bizimki 15-20 kilo ..
70-80 kilo verenler var taniyamiyorum .. ha bu arada onlar bizim gbi diyetle sporla vermiyorlar ameliyat mecburen ... Sporla bı yere kadar veriliyor .. sporla verdim diyen yalan söyler.
Sadece sporla vermek pek mümkün görünmüyor bence de..
Iş arkadaşım da ameliyatla midesini küçülttü. Güzel kilo verdi. Inan 3 yilin sonuda yediklerine dikkat etmedigi için nerdeyse tamaminı geri aldi.. yani ameliyatın dahi çözüm olmadığı durumlar var. tüm mesele idare sanırım..

Sadece sporla vermek pek mümkün görünmüyor bence de..
Iş arkadaşım da ameliyatla midesini küçülttü. Güzel kilo verdi. Inan 3 yilin sonuda yediklerine dikkat etmedigi için nerdeyse tamaminı geri aldi.. yani ameliyatın dahi çözüm olmadığı durumlar var. tüm mesele idare sanırım..
Aynen ameliyatı olup o kadar risk alıp hiç doğru düzgün veremeyen geri alanlar var tamamen irade meselesi bir ark oldu bir ay geçmedi aynı düzen kahvaltı sucuk yumurta yiyor şok oldum hiç veremedi yemek aynı yemek işkembe olmuş artık bir şey denmiyor kimseye ... Ama olup da çevremde bir sene mama yiyenler var saedece onlar çok çok iyi verdi benden bile zayıflar .. ben sezaryen oldum bir ay sıvı yedim nerdeyse yediğine ictigime dikkat ettim.. böyle riskli tehlikeli bir ameliyattan sonra aynı düzen devam edenler tamamen iradesiz insanlar .. o kadar masraf çektiğin acı noluyor o zaman.. ondan sonra ölünce de doktoru b.klarlar .. düzgün yapamadı kaçak oldu vs ...diye

Tebrik ederim:nazar: bende zayıflamak istiyorum diyet bir kaç kere denedim ama dewam edemedim şimdi 15 gündür normaloruc tutuyorum midem bir nebze küçüldü sahura kdar2 ltre şu içiyorum spor yapmıyorum dah doğrusu hemen etkisini görmek istiyorum sabırsızım biraz bu arada 2 sezaryan doğum yaptım 165 boy 74 kiloyum

Tebrik ederim:nazar: bende zayıflamak istiyorum diyet bir kaç kere denedim ama dewam edemedim şimdi 15 gündür normaloruc tutuyorum midem bir nebze küçüldü sahura kdar2 ltre şu içiyorum spor yapmıyorum dah doğrusu hemen etkisini görmek istiyorum sabırsızım biraz bu arada 2 sezaryan doğum yaptım 165 boy 74 kiloyum
Spor da olursa etkisini daha çabuk görürsün doğumdan sonra aldıysan kilo bı sekilde veriliyor isteyince

Aslında ikinci doğum bir 5 sene oldu zaten ikinci çocuktan sonra aldım kilo acaba spor ne kadar sürede etkisini gördünüz bir de vücutta sıkılama oldu mu
Ben bir haftada bile etkisini gördüm .. kollarımda biraz sarkma oldu kilo verince çok normal o da .. 50 kilodan fazla vermedigin sürece operasyon gerektiren bir durum yok bence .. sadece ileride goguslerime duusnuyroum malum sarktı normalde de büyük değildi çok bakalım kısmet olursa bir onu düşünüyorum şuan

Yıllardır ilk defa iltifat etti kocam çok.saskinliklar icerisindeyim.. o etsin diye illa vermedim kilo.tabikii kendime.olan saygımdan yanlış anlaşılmasın bu yüzden iltifat eden adam etmesin zaten umrumda değil eski kiloma dönebilmek için uğraştım basardim..sadece kilo vermek isteyip veremeyenler için ufak tüyolar vermek için açtım bu başlığı.
...
66 kiloyla evlendim boyum.175 ti ...gayet sağlıklı fit biri oldum.kilom 60-66 arasi geldiii gittiii yillarca hamile kalana kadar ... !
...doğumdan sonra iki sene boyunca hiç kilo veremedim ...artık umudumu tamamen kestim.salmistim.kendimi aynaaya bakmamaya başladım. Karaciğerinde yağlanma oldu sağlık problemleri de yasadim.. bu arada (+22) kilo aldım.toplam ...
Bu süreçte kötü başlayan bir diyetisyen deneyimim oldu maalesef ..
Yapmadığım diyet .. kalmadı..
3-4 kilo verip 5 kilo olarak aldım.surekli böyle gitti..
(Bu arada arkadaşımın ısrarıyla bir zayıflama çayı aldım.kisa bir süre kullandıktan sonra az daha sağlığımı kaybediyordum ) ( karaciğer enzimlerimi bozmuş .. ağzımda yaralar çıktı )!! Aslaaaa bu tarz ürünleri kullanmayın arkadaşlar .. o anki zayıflığından caresizliginizden yararlanilmaya caliisliyor.. kendime yaptığım en kötü şeydi bu süreçte olebilirdim devam etseydim muhtemelen.. o anki cahilligimle caresizligimle karşı taraf beni çok iyi ikna etti .. çok güzel ikna yetenekleri var asla yapmazdimmm...!!
Şuan başlangıç kiloma donemesem de 70 e kadar indim daha da devam edeceğim .. 18 kilo verdim yaklaşık.olarak 7-8 ay zarfında ..
NE Mİ YAPTİM
⭐Yesil çayı hayatıma soktum günde muhakkak bir bardak içtim.
⭐Şekeri kahve ,caylarimdan tamamen çıkarttım..
⭐ Bol bol su içtim ...
⭐Evimde internetten baktığım öğrendiğim kadaryla spor yaptım ..
⭐ Her yaptığım yemeği her şeyden yedim asla aç kalmadim...(çok fazla yemedim hiç bir zaman)
⭐ Yoğurt her gün olmasa da yemeye çalıştım ..
⭐Abur cuburlari özellikle market abur cuburlarini hayatımdan çıkarttım..
⭐ Zihin gücüyle yaptım kendimin zayıf hallerini hep hayal ettim.. ufak pantolonlar kıyafetler aldım.. giyeceğim bunu sonuçta dedim kilolu olduğum.zamanlarda..
⭐ Toparlayıcı korseler taytlar kullandım her gün düzenli olmasa da kullanmaya çalıştım günde 2-3saat en azından bunlar daha çok toparlanmama sekillenmeme yardımcı oldu ..
⭐ Bulgur pilavı ,makarna yedim akşam yemeğinin yanında ekmek yememi onledi .. en azından bende işe yaradı (küçük bir kase)
Herkesin zayıflama şekli metodu farklıdır ...ins bikmam devam.eder bu şekilde .. hedefim 65.
Tebrik ederim :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:2 yıl önce diyet gruplarina katılarak 100.1 le başlamıştım 75 kiloyla 9 ayda 25 kilo vererek mezun oldum 2 yıl içinde geri aldım 99.8 le yine diyet gruplarina katilarak 8 ayda 22 kilo verdim hedefim 65 ins Allah bu defa daha bilincliyim önceki sefer makarna pilav ekmek hayatımdan cikarmistim şimdi hepsini yiyorum yolun açık olsun motivasyon istiyorsan diyet gruplarina katil derim canım tek basina biraz zor oluyor dilerim en kısa zamanda hedefine ulasirsin :KK5:

Tebrik ederim :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:2 yıl önce diyet gruplarina katılarak 100.1 le başlamıştım 75 kiloyla 9 ayda 25 kilo vererek mezun oldum 2 yıl içinde geri aldım 99.8 le yine diyet gruplarina katilarak 8 ayda 22 kilo verdim hedefim 65 ins Allah bu defa daha bilincliyim önceki sefer makarna pilav ekmek hayatımdan cikarmistim şimdi hepsini yiyorum yolun açık olsun motivasyon istiyorsan diyet gruplarina katil derim canım tek basina biraz zor oluyor dilerim en kısa zamanda hedefine ulasirsin :KK5:
Ben o gruplarda genel olarak yenmesi gereken , asla yenmemesi gereken diye ayrılan katagoriler içerisinde yazanlara inanmıyorum..
Bu benim görüşüm o şekilde de denedim diyetisyene de gittim kitaplar okudum bu konuda ..
Herkesin kilo verme şeklinin .. herkese yarayıp yaramayan ürünlerin parmak izi gibi kişiye has olduğu kanaatindeyim...
Siizi de tebrik ederim .. şunu biliyorum ki kısa zaman içerisinde verilen büyük kilolar keisnlikle geri alınıyor. ..
Ben tek başıma daha iyi verebildigimi gördüm yıllarca bu böyle oldu ..
Bu konuda çok kitap okudum ayrı ayrı doktorların ..
Su var belli gercekler varbasla inkar edilemez .. her gün oturup ekmek pilav hamur işi yersen tabikii aşırı kilo alırsın kabul .. ama hiç ekmek yeyemenin de doğru olduğunu sanmıyorum..
Örn ; ben yazın aşırı kilo veriyorum sadece karpuz ekmek severim.genelde akşam yemeklerimiz böyledir .. aşırı kilo veriyorum.. ama bana gittiğim diyetisyen asla karpuz yememem gerektiğini aşırı kilo yapan bir yiyecek olduğunu soylemisti .
Bir de asla patates yememem gerektiğini söyledi .. ama ve. Patatesin aşırı yok tuttuğunu şahit oldum ..
Her gün ona göre yemem gerekenkeri uzun bir süre uyguladığımda sagligimdan oluyordum .. ne anladım.bu işten o zaman

Ben bir haftada bile etkisini gördüm .. kollarımda biraz sarkma oldu kilo verince çok normal o da .. 50 kilodan fazla vermedigin sürece operasyon gerektiren bir durum yok bence .. sadece ileride goguslerime duusnuyroum malum sarktı normalde de büyük değildi çok bakalım kısmet olursa bir onu düşünüyorum şuan
O konuda bn de muzdaribim armut tipi biri kadınım 74 kilo da az var gogsum60 lara düşsem yok olacak😁

O konuda bn de muzdaribim armut tipi biri kadınım 74 kilo da az var gogsum60 lara düşsem yok olacak😁
Aynen benim de öyle armut tipi vücut malesef .. üzerime bak hiç yok 60 kilo dersin altt taraf çok fazla neyse halledilir sağlık olsun da silikon diye bir cozum var ama çok zahmetliymis ameliyat sonrası çok bakım gerektiriyormus kalkamiyormussun bir süre falan ondan da vazgeçtim suan

X