Zayıflıktan Yüzün Çökmesi

holymoly

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2019
1.098
3.134
Merhaba sevgili kızlar;

Bu konu bana cidden dert olduğu için bdv'ye konu açtım, umarım sorun olmaz.

Ben yıllardır kilo alamıyorum. Hamilelikte dahi doğru dürüst alamadım ve doğumdan hemen sonra eski kilomun da altına düştüm. Üstüme başıma bir şeyler bulmak zaten eziyet, tabiri caizse elbise askılığı gibi hissediyorum her şey sallanıyor üstümde. Bugün de heves ettim bir fotoğraf çekineyim dedim, suratım iyice garip olmuş, böyle çökmüş sanki sadece kemik ve deri var. Bu da beni çok yorgun gösteriyor ve yüzüm bir tuhaf duruyor. Zaten normalde kemikli bir yapısı var hepten iskelet gibi duruyor. Şu an emziriyorum ancak emzirmeden önce de bu sorunum vardı dediğim gibi. Vitaminlerimde falan bir şey çıkmıyor, doktor metabolizmamın hızlı olduğunu söyledi gittiğimde. Kiloma göre vitamin değerlerim doktorları şaşırtıyor hatta. Kilo alabilmem için bir tavsiyesi olan var mıdır ? En azından yüzüm birazcık dolsa, çünkü şu an bu hali benim özgüvenimi yerle bir ediyor. Çok üzülüyorum. Bir de insanların yorumları var tabi, oraya hiç girmiyorum ağzı olan konuşuyor zaten. Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim 💜

Kilonuz gerçekten standartların altındaysa diyetisyen yardımıyşa kg alabilirsiniz.Kilo almanın tek yolu yemek yemek.Ne kadar yediğinizi düşünsenizde muhtemelen yeterli yemiyorsunuz.

Muhtemelen, diyetisyen için de gittim, kanda sorun yok diye yollamadı doktor. Bir daha deneyeceğim. Kilom şöyle 1.68 boy 50 kiloyum şu an 🥲

Çocuklarım bebekken yüzüm şimdiki gibi dolgundu ama yorgunluktan dolayı çok çirkindim. Söyleyeceklerim bu kadar😂

Bende kilo alamıyorum beş kilo almıştım altı ay önce herkes çok güzel olmuş dedi hemen verdim. Çok üzgünüm bende
Kilolu olan dertli zayıf olan dertli ikisi arasındakiler mutlu sanırım:)

Merhaba sevgili kızlar;

Bu konu bana cidden dert olduğu için bdv'ye konu açtım, umarım sorun olmaz.

Ben yıllardır kilo alamıyorum. Hamilelikte dahi doğru dürüst alamadım ve doğumdan hemen sonra eski kilomun da altına düştüm. Üstüme başıma bir şeyler bulmak zaten eziyet, tabiri caizse elbise askılığı gibi hissediyorum her şey sallanıyor üstümde. Bugün de heves ettim bir fotoğraf çekineyim dedim, suratım iyice garip olmuş, böyle çökmüş sanki sadece kemik ve deri var. Bu da beni çok yorgun gösteriyor ve yüzüm bir tuhaf duruyor. Zaten normalde kemikli bir yapısı var hepten iskelet gibi duruyor. Şu an emziriyorum ancak emzirmeden önce de bu sorunum vardı dediğim gibi. Vitaminlerimde falan bir şey çıkmıyor, doktor metabolizmamın hızlı olduğunu söyledi gittiğimde. Kiloma göre vitamin değerlerim doktorları şaşırtıyor hatta. Kilo alabilmem için bir tavsiyesi olan var mıdır ? En azından yüzüm birazcık dolsa, çünkü şu an bu hali benim özgüvenimi yerle bir ediyor. Çok üzülüyorum. Bir de insanların yorumları var tabi, oraya hiç girmiyorum ağzı olan konuşuyor zaten. Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim 💜
Beni anlatmışsınız emziriyorum doğum kilomun atındayım yüzüm çok çökük kendimi iskelet gibi hissediyorum İnanın bende de durumlar aynı 😞 diyetisyene gittim mama aldım bakalım bitince tartılıcam umarım işe yarar

Muhtemelen, diyetisyen için de gittim, kanda sorun yok diye yollamadı doktor. Bir daha deneyeceğim. Kilom şöyle 1.68 boy 50 kiloyum şu an 🥲
Aşırı zayıf değilsiniz ki kilonuz normal. Yüzünüz yorgunluktan ya da yaştan falan çöküyordur muhtemelen. Yapısaldır yani kiloyla alakası olduğunu sanmıyorum.

Uykusuz kaldiginiz icin yorgun gorunuyor olabilirsiniz, o konuya cok takilmayin bence.
Kilo alabilmek icin tek careniz yemek yemek. Istahsiz bir insan misiniz? Vitamin değerleriniz normalse her seyi yiyebiliyorsunuz demekki. Porsiyonlarinizi biraz buyutup kendinizi zorlayin. Emzirirken ve kucuk çocuklu olunca insan ister istemez yorgun dusuyor ve kilo veriyor. Ben çocuklardan once 60 kilonun altina inemezdim, simdi ne istesem yiyorum ama 53-54 kiloda kaliyorum hep. Normalde metabolizmasi hizli bir insan da degilim. Hatta pcodan dolayi kolay da kilo veremezdim ama surekli hareketli olmak boyle bir sonuc doguruyor.
Bu arada yemek icin kendinizi zorlayin derken sagliksiz yiyeceklerden bahsetmiyorum. Surekli sekerli gidalar vs tuketip sagliginizi bozmayin. Aslinda bir diyetisyene basvursaniz o size daha guzel yol gosterecektir.

Diyetisyene gidip spora başlarsanız bence toparlarsınız. Ben önceden 58 kiloydum iki üç yıl içinde kilo verdim 45-46 düştüm. Kilo vermeye çalışmadım yurtta zor şartlarda yaşadığım için zayıfladım. Son iki yıldır kilo aldım şuan 50 civarındaydı. Düzenli olarak pilates yapıyorum en sevdiğim yemekleri pişiriyorum böyle böyle iştahım açıldı. Şimdi de tekrardan 49 olmak için uğraşıyorum. Bence kilo alınıp verilir kafanıza takmadan kendinize bir program yapın gerisi gelir

Aşırı zayıf değilsiniz ki kilonuz normal. Yüzünüz yorgunluktan ya da yaştan falan çöküyordur muhtemelen. Yapısaldır yani kiloyla alakası olduğunu sanmıyorum.

Hiç bilmiyorum, kiloyu belli etmiyorum galiba o ne demekse 🤭 çünkü antidepresan kullandığım dönem 8 kilo aldım ve kimseyi buna inandıramadım. Yorgunluktan da olabilir, önceden de bu kilolara inince yüzüm bir değişik oluyordu. Gerçi o zamanlar da çok çalışıyordum. Uyku işine biraz özenmeye çalışayım.

Diyetisyene gidip spora başlarsanız bence toparlarsınız. Ben önceden 58 kiloydum iki üç yıl içinde kilo verdim 45-46 düştüm. Kilo vermeye çalışmadım yurtta zor şartlarda yaşadığım için zayıfladım. Son iki yıldır kilo aldım şuan 50 civarındaydı. Düzenli olarak pilates yapıyorum en sevdiğim yemekleri pişiriyorum böyle böyle iştahım açıldı. Şimdi de tekrardan 49 olmak için uğraşıyorum. Bence kilo alınıp verilir kafanıza takmadan kendinize bir program yapın gerisi gelir

Çok teşekkür ederim, internetten izleyerek yapılan plates iyi olur değil mi ? Çünkü doğudayız, spor salonu imkanım yok o yüzden.

Hiç bilmiyorum, kiloyu belli etmiyorum galiba o ne demekse 🤭 çünkü antidepresan kullandığım dönem 8 kilo aldım ve kimseyi buna inandıramadım. Yorgunluktan da olabilir, önceden de bu kilolara inince yüzüm bir değişik oluyordu. Gerçi o zamanlar da çok çalışıyordum. Uyku işine biraz özenmeye çalışayım.
Kiloda cidden çok büyük bir sorun yok.

Yüz yogası falan denesenize, düzenli yapınca işe yarıyor.

Diyetisyene gittiniz mi

X