Zehirlenme

RagnarLodbrok

Ölürken gülüyorum
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2018
3.670
5.475
Merhaba hanımlar. Bugün saat 18 gibi daha önceden de alışveriş yaptığımız bir balık restoranından mezgit ve somon balığı yedim. Daha sonra 1 saat içinde, içinde kişi başı yarım su bardağı süt düşecek şekilde ve tereyağlı irmik helvası ve arasına 2 yemek kaşığı 2 hafta önce açılmış ama buzlukta duran dondurma yedim. Bi sıkıntım olmadı çok şükür. 01:00 civarında stt: 15 eylül olan janbon ve mozerallalı hazır sandiviçten yedim. İçindeki peynir yaklaşık 50 gr kadar. Bana bi ağırlık çöktü. Uykum mu geldi şeker yüklemesi mi oldu yoksa zehirlenmeye mi başladım bilmiyorum. Korkup kendimi zorla( normalde rahat kusarım) kusturdum. Ama şimdi zorlamanın etkisiyle midem bulanır gibi. Size sorum gıda zehirlenmesi kaç dk-saat içinde kendini belli eder? (Normalde bu saatlerde beslenmem bu aralar keyfim yok)
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Bilgilendirme 1 : Ben de yıllar önce balık ve ayrandan ötürü zehirlendim. Üstelik aradan zaman geçip içmiştim ayranı. Ama ne zaman kusmaya başladım, ishal oldum onu hatırlamadığım için burası da büyük bir platform olduğundan yakın zamanda bu durumu yaşayan varsa belki söyler diye düşündüm.

Bilgilendirme 2: Çok yemiyorum arkadaşlar daha yakın zamanda 11 kg verdim. İstisnai bi durum oldu ben de o yüzden sordum. İdeal kilomdayım. Hatta dünden bu yana 800 gr vermişim. Sağlıklı besleniyorum rafine şeker( böyle istisnai durumlar dışında) tüketmiyorum. Günlük 2 dilim çok tahıllı ekmek yersem yiyorum. Zeytinyağı ve tereyağı kullanıyorum sadece. Yulaf lapası, meyve, sebze, et tüketiyorum. Süt ürünlerini de çok severim. Yani mide fesadı geçirme meraklısı değilim. Kortizonlu ilaç kullanıyorum 1 aydır. Depresyondayım ve iştahım açıldı bu kadar.

Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Gıda zehirlenmesi bu kadar kısa sürede etki etmez.
Yani balıktansa belki ama zannetmiyorum.
Zehirlenme yaşayan inanın anlar, defalarca zehirlenmiş hem de birini hamileyken yaşamış bir insan olarak, insanı götürür getirir.
Belki midenize dokunmuştur o kadar.
Mideniz şuan boş ise yoğurt yiyin ve öyle uyuyun.

8 saat falan geçince belli eder diye okumuştum bi yerlerde . Tam bilmiyorum . Hiç başıma gelmedi.size Çok geçmiş olsun . Süt ve ürünleri balık bayatsa zehirlenmenin erken fark edilmesini sağlar diyebiliyorum.

En son zehirlendiğimde, gece yarısı yataktan kaldırdı beni bulantı.
Hem istifra ediyordum, hem ishal olmuştum. Yüzüm kireç gibi bembeyazdi ve titriyordum.. hastaneye götürdü eşim..
Geçmiş olsun. Böyle birşey hissediyorsanız, hiç durmadan çıkın gidin.. Beni 2 şise serum takıp eve öyle yollattılar..

Merhaba hanımlar. Bugün saat 18 gibi daha önceden de alışveriş yaptığımız bir balık restoranından mezgit ve somon balığı yedim. Daha sonra 1 saat içinde, içinde kişi başı yarım su bardağı süt düşecek şekilde ve tereyağlı irmik helvası ve arasına 2 yemek kaşığı 2 hafta önce açılmış ama buzlukta duran dondurma yedim. Bi sıkıntım olmadı çok şükür. 01:00 civarında stt: 15 eylül olan janbon ve mozerallalı hazır sandiviçten yedim. İçindeki peynir yaklaşık 50 gr kadar. Bana bi ağırlık çöktü. Uykum mu geldi şeker yüklemesi mi oldu yoksa zehirlenmeye mi başladım bilmiyorum. Korkup kendimi zorla( normalde rahat kusarım) kusturdum. Ama şimdi zorlamanın etkisiyle midem bulanır gibi. Size sorum gıda zehirlenmesi kaç dk-saat içinde kendini belli eder? (Normalde bu saatlerde beslenmem bu aralar keyfim yok)
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Ağırlık cokmeyle olmaz besin zehirlenmesii bu degil bir kere başıma geldi umarım bi daha yasamam
Kusma ishal yani sıra berbat bi vücutta ağrı hareket etmek işkence gibiydi

Besin zehirlenmesi olsa anlardınız. Bence çok karışık şeyler yemişsiniz üst üste mide sinirim sorunu yaşıyordur. Bir kaç gün hafif beslenin ve bol su için.

Bizde cuma aksami yedigimiz yenekten gida zehitlenmesi oldu bizde karinda sanci kusma ishal ve usume vardi bugun pazartesi hala gecmedi doktorada gitmedik atlatiriz diye ama yok gecmiyo

Yani tavuktan zehirlenmiş biri olarak, zehirlenmiş olsaydınız bilirdiniz, acaba demezdiniz diye düşünüyorum. Vücudunuzdaki bütün delikler bağımsızlığını ilan edip, bazen aynı anda çalışmaya başlıyorlar.. Serumsuz filan da toparlayamıyorsunuz. Hani öyle bi kere kustum rahatladım olmuyor. Mideniz boş da olsa kendi çıkmaya çalışıyor ağzınızdan. Kuvvetle muhtemelen yedikleriniz dokundu ya da ağır geldi.

Zehirlenme böyle olmuyor
Ben birşeyden zehirlendim kaç gün kendime gelemedim midem ve sindirim sistemim toparlanmadi sürekli kusma ve ishal oluyordu canımdan can çıkıyordu resmen .
Zehirlendigim şey de Çeşme suyu bünyem okadar zayıf .
Siz baya çooook yemissiniz balık ve süt ürünü vs az iradeli olun günlere yayarak yiyin midenize yazık :)

X