Endokrinoloji Zehirli Guatr Graves hastalığı

ezgi_ddc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2020
4
0
32
Merhaba. Ekim ayından bu yana graves hastalığı tedavisi görüyorum . Gözlerim de çift görme ileri çıkma bulanıklık baskı ve göz kapaklarında şişlik var. Tedevim devam ediyor fakat olumlu yönde herhangi bir ilerleme yok henüz graves hastalığı geçirip gözlerinde ileri çıkma olan arkadaşlar var mı aranız da tedavi sonucu durum nasıl düzelme oldu mu? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum 🙏

Merhaba. Graves hastalığından 16 sene önce ameliyat oldum. 14 yaşında iken. Gözlerim düzelmedi. Çok ileri çıkmıştı. Ondan da ameliyat oldum ankara'da.

Ben 10 sene önce hoşimato tedavisi gördüm iyileştim. Beş sene sonra gravese döndü. Tedavim iyileştirdi ama doktor geçmişte bir başka tiroit rahatsızlığı da olduğu için ameliyat etti. Çok rahatım artık. Hiç endişe etmeyin. En kötü sizi de amellyat ederler yada atom alırsınız. Sonra ömür boyu tek bir hap kullanarak fıstık gibi yaşıyorsunuz. Stres bı hastalıkta çok önemli. Rahatlamaya çalışın. Geçecek bitecek öyle yada böyle

Benim rahmetli babacigimda vardi o hastalikta, babama Doktor iyot azligindan demisti. Bol bol iyot vesinler yiyin dedi. Biz de ozaman kurutulmus yosun aldik ve aksamdan annem o kuru yosunu suya koyardi, sabahleyin meyva suyu cikarirdi, icine o yumusamis yosunlari atip smoothie yapardi. O babama cok iyi geldi. Ameliyatsiz kurtuldu. birde Selen cok önemli, hergün 200 mg Selen.

Yakın zamanda graves hastalığı geçirip göz bulgusu olan yok mu aramızda çok tedirginim ve stresliyim hiç geçmeyecek gibi bilgilerinize ihtiyacım var

Gözlerimden gazi Üniversitesinde oldum. Psikolojim çok bozuldu. Ve bu ameliyat çok zordu. İki gözü birer hafta arayla ameliyat ettiler. Göz arkasını kazıdılar. Çok çok zordu. Sonra göz kapağı düzeltme ameliyatı oldum. Ve iki gözüm arasında dikkatle bakacak birisi asimetrik olduğunu anlar. Şu an sürekli kuruyor.

Gözlerimden gazi Üniversitesinde oldum. Psikolojim çok bozuldu. Ve bu ameliyat çok zordu. İki gözü birer hafta arayla ameliyat ettiler. Göz arkasını kazıdılar. Çok çok zordu. Sonra göz kapağı düzeltme ameliyatı oldum. Ve iki gözüm arasında dikkatle bakacak birisi asimetrik olduğunu anlar. Şu an sürekli kuruyor.
Antalya ya bu graves hastalığını geçirip gözleri tedavi edilen var mı acaba??

Graves hastasıyım ama hiç gözlerimde bulgu olmadı. Gözlerde şikayeti olanlarda düzelme olduğunu duydum biraz göz doktoruna da gitmenizi tavsiye ederim

Merhaba. Ekim ayından bu yana graves hastalığı tedavisi görüyorum . Gözlerim de çift görme ileri çıkma bulanıklık baskı ve göz kapaklarında şişlik var. Tedevim devam ediyor fakat olumlu yönde herhangi bir ilerleme yok henüz graves hastalığı geçirip gözlerinde ileri çıkma olan arkadaşlar var mı aranız da tedavi sonucu durum nasıl düzelme oldu mu? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum 🙏
Merhaba bende graves hastasıyım bir hafta oldu tedavi başlayalı sizin şuan durumunuz nedir acaba ? Gözler iyilestimi

Merhaba bende graves hastasıyım bir hafta du tedavi başlayalı sizin şuan gözleriniz nasıl acaba hastalık ne durumda ?

nehir hanım gözleriniz ile ilgili hangi sorunları yaşıyorsunuz. Benim kardeşim de hasta da. Gittiğiniz doktoru önerir misiniz?

Merhaba bende graves hastasıyım bir hafta du tedavi başlayalı sizin şuan gözleriniz nasıl acaba hastalık ne durumda ?
Merhaba bende graves hipertroidi hastayım 2 senedir ilaçla tedavi oluyorum gözlerim oyle dışarı cikmadi ama ilk bir sene goz kuruluğu sürekli enfeksiyon oldu bende ama geçti iki ay önce bende ilaçlarımı bıraktım bi kac gün sonra dahiliye doktoruna gittim doktor tahlillere bakarak hasimoto başlangıcı olmuşsun dedi ilaci bir ay daha kullanma sonra tahlil yenileyim dedi içmedim ama bi yandan da şaşırdım endokrine gittim sonuç tsh yeniden düşmüş yani doğru doktor endokrin kafaya takmayacaksın ilaçlarını saatinde içip düzenli kontrollerini yaptirirsan düzeliyor hastalık merak etme

Merhaba bende graves hipertroidi hastayım 2 senedir ilaçla tedavi oluyorum gözlerim oyle dışarı cikmadi ama ilk bir sene goz kuruluğu sürekli enfeksiyon oldu bende ama geçti iki ay önce bende ilaçlarımı bıraktım bi kac gün sonra dahiliye doktoruna gittim doktor tahlillere bakarak hasimoto başlangıcı olmuşsun dedi ilaci bir ay daha kullanma sonra tahlil yenileyim dedi içmedim ama bi yandan da şaşırdım endokrine gittim sonuç tsh yeniden düşmüş yani doğru doktor endokrin kafaya takmayacaksın ilaçlarını saatinde içip düzenli kontrollerini yaptirirsan düzeliyor hastalık merak etme
Cok teesekkur ederim canım benimde gözler dışarı çıkmadı ama göz kapaklarindw şişme ve biraz çekilme oldu ins bu durumda geçicidir ..cevabınız için çok teşekkür ederim

Birde yeme düzeninizi nasıl ayatladiniz yazarmisiniz ne yediniz neden kacindiniz?

Cok teesekkur ederim canım benimde gözler dışarı çıkmadı ama göz kapaklarindw şişme ve biraz çekilme oldu ins bu durumda geçicidir ..cevabınız için çok teşekkür ederim
Korkma bende de hala şişiyor ama çok şükür oyle kötu bisey olmadı hala batma var gozlerimde tsh reseptör trab la ilgili o cok yüksekse gözlerde cikma oluyor bildiğim kadarıyla sen sadece ilacini düzenli al kontrollerine düzenli git benim ikinci kere tekrarladı 9 sene önce bir daha olmuştu o zaman herkes söylüyordu bakışların degisik gözlerin farklı duruyor diye ama degerlerim düzelince geçmişti bu sefer de farklı şekilde gözlerime vurdu

Kusura bakmayin tekrar rahatsız ediyorum ama TSH resaptor antikoruna bakilmamis bana anti mikrozomal antikor ve anti troglubolin bakılmış trab testini ayriyetenmi istiyoruz ?

X