ZEYTİNBURNU SÜLEYMANİYE KADIN DOGUM HASTANESİ RAPORLU TUP BEBEK AŞAMALARI

pinotaj

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
17
2
42
❗❗️Zeytinburnu Süleymaniye Kadin Dogum hastanesinden tup bebek raporu almak icin :
(9 subat 2021 basvuru yAptim.Toplamda 25 gunde tup bebek heyet raporu aldim,aşagidaki bilgiler sahsi tecrubemdir.)

-Hastaneye gitmeden once Amh testi,HSG filminin A4 e basılmis hali,spermiogram sonucu (yakin tarihli ozel hastane sonucu kabul edilebilinir (benim sundugum kabul edildi.Elinizde belge yoksa hastanenin belirledigi tarihte islem yaptracaksiniz)
-Sgk hizmet dokumu
-Evlilik Cuzdani fotokopisi
-Erkek ve Kadinin edevlet uzerinden ayrı ayrı çıkartilmıs aile nufus kayit ornegi gerekmektedir.

Bu belgeler elinizde hazir olarak giderseniz evraklariniz icin cok kez hastaneye gidip gelmek durumunda kalmaz vakitte kaybetmezseniz.

Adetinizin 1.2.3 gununde hastaneye gittiginizde Dr Şener Yalçınkaya sizi muayene ediyor ve muayene sonrasi sizi uroloji doktoruna yonlendiriyor.
Uroloji doktoru elinizdeki spermiogram sonucuna bakiyor ve esinizden
📍VDR
📍Anti HCV
📍HIV
📍HBSAG
📍Antihbs testi istiyor.(Bu testi aile hekiminizde ucretsiz sekilde yaptirabilirsiniz)
Ozel kurumdan aldgnz bu test kabul edilmiyor.
Testlerin devlet kurumunda yapilip kayda gecmesi onemseniyor
-Ayni gun sizde hastanede kan veriyorsunuz (hastane icinde kan alma bolumunde kan veriliyor ve sonuc iki gun sonra cikiyor).

Elinizde var olan evraklari sekreterlige birakıp adiniza dosya acilmasini sagliyorsunuz ve size bir dosya numarasi verilip Salı gunune denk gelen bir tarihe randevunuz veriliyor.

SALI gunu verilmis olan randevuda neler yapıliyor?
-Ciğer filmi,EKG cekiliyor ve yine kan veriyorsunuz,aç karnına gitmeniz onemli.
Persembe gunu icin randrvu veriliyor.

PERSEMBE GUNU Neler yapiliyor?
0. Kat vezneden Dahiliye kaydı actiriyorsunuz ve Dahiliye doktoruna muayene oluyorsunuz.
-Kan sonuclarinizda sorun yoksa dahiliye doktoru “IVF icin uygundur”diye elinize kagit yazıyor.
- vezneye gidip 218 tl ucret yatiriyorsunuz ve daha sonra 5.kat sekreterlige gidiyorsunuz.
-Sekreterlik sizden noroloji,genel cerrah,psikiyatri doktorlarini tek tek ziyaret etmenizi istiyor.(Ziyarette sozsel olarak doktorlar kullandgnz ilac var mi nasilsiniz vs diye sorup sozsel muayene yapiyor ve bilgisayardan onay veriyorlar)
-Onaylardan sonra 5. Katta sekreterlik kamera ile resminizi cekiyor ve tum doktorlardan fiziken imza almaniz icin elinize iki nusha heyet kadigi veriyorlar.Tum doktorlari bir kez daha dolasip islak imza attiriyorsunuz
-En son imzayi bashekim atıyor.
-İmzalari eksiksiz olan heyet kagidini sekreterlige geri brakiyorsunuz.

⚠️Dis kurumda tup bebek yaptiracaksanz bunu sekreterlige muhakkak belirtmesiniz.(Bu detay onemli)

Kurum icinde tup bebek yapacaksanz,ayni gun icinde (persembe gunu)ogleden sonra (13:00)de anestezi doktoruna da muayene oluyorsunuz.

Herseyi tamamladiktan sonra Cuma gunu heyet raporunuzu teslim alabiliyorsunuz.(HEYET RAPORU SADECE CUMA GUNLERİ TESLIM
EDİLİYOR)

Eklentiler

• C43E622A-1E5B-4DFE-8DA0-30523D60BD26.jpeg
    C43E622A-1E5B-4DFE-8DA0-30523D60BD26.jpeg
    184 KB · Görüntüleme: 400
p bebek heyet raporu aldim,aşagidaki bilgiler sahsi tecrubemdir.)
arkadaşım şimdi benim acilen bu rapora ihtiyacım var ,şöyle ki dış kurumda tüp bebek yaptıracağız biliyorsun malum herşey cok pahalı ve eşimin ameliyatıda sözkonsu o yüzden cok maliyetli işlemler acil ihtiyacımız var,nereden randevu alabılıyorum nasıl başvuru yapabiliyorum birebir gidip mi randevu almam gerekmekte süleymaniyeden tüp bebek raporu için başvurucam sadece

Randevu almadan gidebilirsiniz.Ancak sadece bir kereligine randevu almak isterseniz (kesin olsun sorun olmasin diye)MHRS uygulamasi uzerinden DR ŞENER YALÇINKAYA icin randevu alın.Dıs kurumda islem yaptracaginizi ifade edin.

❗❗️Zeytinburnu Süleymaniye Kadin Dogum hastanesinden tup bebek raporu almak icin :
(9 subat 2021 basvuru yAptim.Toplamda 25 gunde tup bebek heyet raporu aldim,aşagidaki bilgiler sahsi tecrubemdir.)

-Hastaneye gitmeden once Amh testi,HSG filminin A4 e basılmis hali,spermiogram sonucu (yakin tarihli ozel hastane sonucu kabul edilebilinir (benim sundugum kabul edildi.Elinizde belge yoksa hastanenin belirledigi tarihte islem yaptracaksiniz)
-Sgk hizmet dokumu
-Erkek ve Kadinin edevlet uzerinden ayrı ayrı çıkartilmıs aile nufus kayit ornegi gerekmektedir.

Bu belgeler elinizde hazir olarak giderseniz evraklariniz icin cok kez hastaneye gidip gelmek durumunda kalmaz vakitte kaybetmezseniz.

Adetinizin 1.2.3 gununde hastaneye gittiginizde Dr Şener Yalçınkaya sizi muayene ediyor ve muayene sonrasi sizi uroloji doktoruna yonlendiriyor.
📍VDR
📍Anti HCV
📍HIV
📍HBSAG
📍Antihbs testi istiyor.(Bu testi aile hekiminizde ucretsiz sekilde yaptirabilirsiniz)
-Ayni gun sizde hastanede kan veriyorsunuz (hastane icinde kan alma bolumunde kan veriliyor ve sonuc iki gun sonra cikiyor).

Elinizde var olan evraklari sekreterlige birakıp adiniza dosya acilmasini sagliyorsunuz ve size bir dosya numarasi verilip Salı gunune denk gelen bir tarihe randevunuz veriliyor.

0. Kat vezneden Dahiliye kaydı actiriyorsunuz ve Dahiliye doktoruna muayene oluyorsunuz.
-Kan sonuclarinizda sorun yoksa dahiliye doktoru “IVF icin uygundur”diye elinize kagit yazıyor.
- vezneye gidip 218 tl ucret yatiriyorsunuz ve daha sonra 5.kat sekreterlige gidiyorsunuz.
-Sekreterlik sizden noroloji,genel cerrah,psikiyatri doktorlarini tek tek ziyaret etmenizi istiyor.(Ziyarette sozsel olarak doktorlar kullandgnz ilac var mi nasilsiniz vs diye sorup sozsel muayene yapiyor ve bilgisayardan onay veriyorlar)
-Onaylardan sonra 5. Katta sekreterlik kamera ile resminizi cekiyor ve tum doktorlardan fiziken imza almaniz icin elinize iki nusha heyet kadigi veriyorlar.Tum doktorlari bir kez daha dolasip islak imza attiriyorsunuz

⚠️Dis kurumda tup bebek yaptiracaksanz bunu sekreterlige muhakkak belirtmesiniz.(Bu detay onemli)

Kurum icinde tup bebek yapacaksanz,ayni gun icinde (persembe gunu)ogleden sonra (13:00)de anestezi doktoruna da muayene oluyorsunuz.

Herseyi tamamladiktan sonra Cuma gunu heyet raporunuzu teslim alabiliyorsunuz.(HEYET RAPORU SADECE CUMA GUNLERİ TESLIM
EDİLİYOR)
Merhabalar size birsey sorabilir miyim? 11mart da heyete girerek Yazdığınız tüm aşamaları gectim hallettim regl 2.gun gel ilaclarin yazılcak tedaviye baslicaz dediler 2 3 gune regl olacam ben dış merkezde yaptirmaya karar verdim bugün simdi oraya gitsem pazartesi sabah dış merkeze cevirirler mi raporumu

-Sgk hizmet dokumu

📍VDR
📍Anti HCV
📍HIV
📍HBSAG

EDİLİYOR)
Merhaba,
Tüp bebek sonucunuz ne oldu? Hasataneden memnun kaldınız mı? Ben de bu hastane de başladım, Ayşegül Ercan'a reglsiz ilk muayne oldum, kan şeker ,tiroid ve tümör belirteçlerin baktı, evrakları toparladım zaten eksiğin yok dedi, eşime eylül sonuna randevu verdiler, regl olunca ben de gideceğim. İlk denemem özeldeydi negatif oldu, 38 yaşındayım 40 olmadan devletteki haklarımı kullanmak istiyorum. Amh düşüklüğü ve çikolata kistinden muzdaribim.

X