Saç Bakım Ürünleri Zeytinyağı saça iyi geliyor mu?

Liberosies

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
90
51
23
Saçlarım normal fakat uçları kuru çok yıprandı ombre yüzünden. saf zeytinyağım var hakiki öyle market yağlarından değil saçlarımın dibine ve ucuna sürsem maske gibi bir faydasını görür müyüm? kullanıp memnun olan oldu mu daha önce?

Zeytin yağını ben değil ama saçları boyalı arkadaslarım felan kullanmıştı gayet iyi gelmişti. Ben şu an hindistan cevizi yağı kullanıyorum o da çok iyi geliyor .Onu da önerebilirim. Ama zeytin yağını da kullanın. Bir zararı olmaz ☺️

Hayir iyi gelmez. Zeytinyağı asidik tir. Ve saçta yani boyalı saçta nötr bir etki yaratır. Aksine daha kötü yapar. Doğal saç olsaydı belki ama saçınızda boya olduğu için hiçbir faydası olmayacaktır. Size tavsiyem argan yagi kullanın. Evet gideni geri getirmez belki ama uçlarını korursunuz saçlarınızı rahat açarsınız..

Ben saçlarımı yıllarca sarıya boyadım. Normalde bakım olarak hindistan cevizi yağı, argan yağı, badem yağı, macademia yağı falan kullanırım. Ama bir kaç aydır saf zeytinyağı kullanıyorum bende negatif bir etkisi olmadı aksine iyi geldi. Kötü yaptığını bilmiyordum. Bir de arada uçlarından keserim.

Geliyor ben maske olarak haftada bir kez yapıyorum güzel bir bakım yapıyor zahmetli tabi sürmesi beklemesi arındırması vs ama sonuca değiyor

canım bir araştırma yapmışlar açıcı ya da boya sürülmüş saça en çok nüfuz edebilen içine işleyebilen yağ hindistan cevizi yağı imiş. saçınızda böyle işlem varsa hindistan cevizini tercih edin. ama saçlarınız virgin hair denilen hiç boya açıcı yüzü görmemiş bir saç ise böyle saçları en çok yumuşatan parlatan yağ ise zeytin yağıymış. benim saçlarımda boya açıcı falan hiç yok sadece kına var. hindistan cevizi yağı çok popüler diye onu kullanıyordum ama banyodan sonra bir fark görmüyordum. sonra araştırıp bu bilgiyi öğrendim ve zeytin yağını denedim. cidden de saçlarım daha güzel emdi zeytin yağını. banyodan sonra da saçlarım daha yumuşak ve parlaktı. zaten yağlı ve sivilceli bir cildim olmasına rağmen yüzüme bile sürünce daha yağlı ya da daha sivilceli yapmıyor yüzümü benim cildim ve saçlarım çok iyi anlaşıyor zeytinyağı ile.

Direkt sadece zeytinyağı sürersen arındırması çok zor oluyor e vitamini yumurta zeytinyağı ve bal karışımını sürebilirsin iyi gelir

Zeytinyağı ni bilmem de hindistan cevizi yağı benim bebek saçlarımı azdırdı artık mukayyet olamıyorum kendilerine çocuk gibi, saclarim elektrikli gib dolanıyorum ortalikta:KK70:

Saçlarım normal fakat uçları kuru çok yıprandı ombre yüzünden. saf zeytinyağım var hakiki öyle market yağlarından değil saçlarımın dibine ve ucuna sürsem maske gibi bir faydasını görür müyüm? kullanıp memnun olan oldu mu daha önce?
Evet iyi geliyo ama diplere sürme canım uçlara sür sadece diplerden çıkarmak zor oluyo sonra

X