Popüler Konu Elhan ile MasterFit

Teşekkür ederim canim iyi dileklerin için ben o cümleni "löp löp yağları eritesin inşallah" olarak düzeltiyorum klavye sürçmesi olmuş :KK48:
Yulaf lapası tarifini versene :dua: afiyet olsun menünü beğendim. :super:
😂😂😂peki şekerim sen öyle anla.
Lapanın iki tarifi var. Bu hafta ikincisini verdi diyetisyen. 1.si daha çok kahvaltı için.

1. Tarif
3 kaşık yulaf
1 bardak süt
Kakao veya tarçın ekleyebilirsin
Üstüne bir porsiyon meyve
10 badem veya 10 fındık veya 2 tam ceviz veya1 tatlıkaşığı şekersiz fıstık ezmesi ekleyebilirsin

2. Tarif
4 kaşık yulaf
1 bardak süt
Kakao veya tarçın ekleyebilirdin

İlki daha kalorili o yüzden daha kahvaltılık, fakat haftada iki öğünden fazla yemeyin diyor.
İkincisi bu hafta benim öğlen öğünüm ama ben sıkıldım akşama çektim.
Yulaf ve sütü bir iki dakika kaynatıp soğuyana kadar bekleyiyorum, sonra meyvesini falan ekliyorum. Kakaolu yapacaksam pişirirken 1 tatlı kaşığından az kakao ekliyorum. Kakaosuz yaparsam bol tarçın koyup sütlaç niyetine yiyorum 😂

Hosgeldin canim
Kacamak yok degil mi neler yedin teyzende :-)

Iyi aksamlar canim 🥰
🙈🙈🙈👻👻👻 Herşey yolunda tadım yaptım sadece 🤭 börek yapmış bir ısır ucundan iyi yapmismiyim dedi bir de haşhaşlı vardı onun da ucundan minik ısırdım iki ısırık . Tatlı yemedim kurabiye yemedim . Bir küçük kase kısır yedim çay içtim

😂😂😂peki şekerim sen öyle anla.
Lapanın iki tarifi var. Bu hafta ikincisini verdi diyetisyen. 1.si daha çok kahvaltı için.

1. Tarif
3 kaşık yulaf
1 bardak süt
Kakao veya tarçın ekleyebilirsin
10 badem veya 10 fındık veya 2 tam ceviz veya1 tatlıkaşığı şekersiz fıstık ezmesi ekleyebilirsin

2. Tarif
4 kaşık yulaf
1 bardak süt
Kakao veya tarçın ekleyebilirdin

İlki daha kalorili o yüzden daha kahvaltılık, fakat haftada iki öğünden fazla yemeyin diyor.
İkincisi bu hafta benim öğlen öğünüm ama ben sıkıldım akşama çektim.
Yulaf ve sütü bir iki dakika kaynatıp soğuyana kadar bekleyiyorum, sonra meyvesini falan ekliyorum. Kakaolu yapacaksam pişirirken 1 tatlı kaşığından az kakao ekliyorum. Kakaosuz yaparsam bol tarçın koyup sütlaç niyetine yiyorum 😂
Çok teşekkür ederim canım. Tarif farklı mı acaba dedim. Evet birinci tarif bayağı kalorili . Sağlam bir kahvaltı öğünü.
Canım yulafla yoğurt meyve de çok güzel oluyor pişirmeden hazirliyorsun. Genelde okulda öğle yemegim olurdu bir zamanlar. Artık gene olacak...pide, köfte, lahmacun yemek yok bundan sonra...Seni mağlup etmek istiyorsam yemicim :KK43::KK43:

X