zirkon mu pırlanta mı?

poison_grl

İNGİLİZCE DERSİ VERİR
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2008
73
3
43
bugun yuzuk sordum da tamtur yuzuk dusunuyorum.. ortaya ınce bır tamtur uste ve altada ınce bırer beyaz yuzuk..
kuyumcu zırkon ıle pırlanta tamturları yan yana koydu.. zırkon olan daha goz alıcıydı ya.. ustelık zırkonlu olan bana 300 e gelıcek .. pırlanta ıstersem 1 mılyar..

ben bılemedım anlamadım.. zırkon daha guzel gorunuosa ve böyle ucuzsa pırlanta nıye var ?
kafam karıstı pırlanta almaya gıtmstm zırkon alıyım ben dıyerek cıktm kuyumcudan. :1no2:

bence pırlanta olarak tek taş al. tamtur normal aldım ben. fiyatı da 160 civarı. 300 çok

benim alyansımın kenarı tam tur zikron. sanki ayrı bir yüzükmüş gibi görünüyor ama değil. ben de acaba tam turunu pırlanta mı yaptırsam diye düşündüm. 900tl fark istedi. ama sonra hep elimde olacak, bulaşığı var, ev işi var, osu var busu var dedim. zikron olsun, içim acımaz en azından. 300 zikrona çok. başka yerlere de sor, hemen alma.

bence pırlanta olarak tek taş al. tamtur normal aldım ben. fiyatı da 160 civarı. 300 çok

PIrlanta taşın adı,
zirkon da baska bir taşın adı. seninki zirkon demekki pırlanta değil,
ve zirkon al diyorsun....

bence paran varsa pırlanta al, içine sinsin.

ziirkon pırlanta değil ki lab ortamında üretilen br taş benim bildiğim.
Pırlanta niye pahalı dersen elde edilmesi zor olan herşey pahalıdır.
doğada yeraltından çıkarılıyor çok büyük emeklerle ve azlar hele ki büyükler daha da pahalılar.
zirkon alacaksan al ben pek takmam mesela pırlanta zirkon falaln güzel görünsün yeter.
ama bazılarında bir takıntı var taş ise pırlanta olacak karar senin.
ama pırlantayı da sertfikalı al bizim taştan analmamı mümkün değil en azından sertifika ile güvende olur

PIrlanta taşın adı,
zirkon da baska bir taşın adı. seninki zirkon demekki pırlanta değil,
ve zirkon al diyorsun....

bence paran varsa pırlanta al, içine sinsin.

biliyorum taşın adı olduğunu cahil değiliz o kadar. kastettiğim pırlanta tamtura para verme. onun yerine pırlanta tektaş aldır. benim ki tamtur pırlanta değil. ama tektaşım pırlanta. bak ekleyim resimleri canım fikir olsun. 300 çok zirkona

bu tek sıra tamtur pırlanta değil
grw6160.jpg

bu da tektaşım pırlanta

eaksrt400941007.jpg

ziirkon pırlanta değil ki lab ortamında üretilen br taş benim bildiğim.
Pırlanta niye pahalı dersen elde edilmesi zor olan herşey pahalıdır.
doğada yeraltından çıkarılıyor çok büyük emeklerle ve azlar hele ki büyükler daha da pahalılar.

zirkon bır tas ama degerlı denemez,
içinde cokca tozu olan rengı acık parlak beyazdan farklı olan
ıcınde cok toz u olup renklı olan bır tas,
aslında pırlantanın kötüsü dıyebılrız,

yani değerlisi pırlantayken, dandiğine zirkon denıyor,

ooo senın dediğine svarovskı denıyor , aslında o bı krıstal tas yani gercek maden degıl sonradan yapılan bır sey svarovskı taslar hem markadır hemde aynı zamanda tasın ismı, tas demıyım krıstalin ısmıdır.

aldıgınız zırkon pek maden denmıyor yani. alıcaksanız pırlanta,
alamıycaksanız zırkon,

ama oo krıstal tas en kötusu tamamen berrak tamamen parlak ama her yerden anlasılıyor sahtelıgı, zırkonun da sahte oldugu anlasılıyor gercı. :hulya:

onemli olan goruntusudur pahali olup da basina bisi gelirse uzulurum dersen bence zirkon al..
isin erbabi olmayan anlamaz hangisi zirkon hangisi pirlanta.
filmlerde kullanilan pirlanta gorunumlu aksesuarlarin hepsinde zirkon kullanilir.
ve zirkona da sahte pirlanta denir zaten.
aslina bakarsan asil zirkon un rengi siyahtir, bunlar islenerek parlak ve kristal hale getiriliyor. neticede de pirlantaya benzer birsey cikiyor.
benim icin tasin ne oldugu onemli degil onemli olan goruntu dersen dedigim gibi fark cok az.
bence zirkon al, pirlantaya vercegin para ile evinin bir eksigini kapatirsin.
ama yok ille de pirlanta dersen tabiki zirkona hic yanasma yani.
bu arada 300 tl zirkon icin cok istemis haberin olsun, durduk yere kaziklanma sakin..

zirkon yapay
pırlanta ise doğal.. fiyat farkı tamamen bundan...

şöyle düşünelim, organik, tamamen doğal bir salatalığın şekli eğik büküktür ancak genetiği ile oynanan, yapay yollarla elde edilen hormonlu bir salatalığın şekli dümdüzdür... pırlantayı organik salatalığa zirkonu ise hormonlu salatalığa benzetebiliriz burda..

günümz şartlarında ille de pırlanta diye tutturmak bana saçma geliyor açıkçası. benim baktığım zirkonların pırlantadan bir farkı yok görünüş açısından. yani uzman olmayan anlayamaz :) ama denildiği gibi 300 çok zirkon taşlı yüzüğüe. benim beğendiklerim 100 ile 150 arasında değişiyor.

cnm tabiki maddi durum çok önemli eğer maddi durumun el veriyorsa pırlanta al sonuçta kalıcı birşey olucak ve içine siner daha rahat takarsın

hic zirkonla pirlanta bir olurmu canim... durumun varsa pirlanta al.zirkon dedigin degersiz bi tas.. 2 ay sonra matlasip sisenin dibi gibi gorunuyor..p

bayılırım pırlantaya ...bir bakıştada anlarım pırlanta mı değil mi hatta taş temiz mi değil mihihoyyyt

Ben zirkon yarım tur aldım takmıyorum şimdi sanki 10 20 ye aldığınız yüzükler gibi imitasyob gibi duruyor

bugun yuzuk sordum da tamtur yuzuk dusunuyorum.. ortaya ınce bır tamtur uste ve altada ınce bırer beyaz yuzuk..
kuyumcu zırkon ıle pırlanta tamturları yan yana koydu.. zırkon olan daha goz alıcıydı ya.. ustelık zırkonlu olan bana 300 e gelıcek .. pırlanta ıstersem 1 mılyar..

ben bılemedım anlamadım.. zırkon daha guzel gorunuosa ve böyle ucuzsa pırlanta nıye var ?
kafam karıstı pırlanta almaya gıtmstm zırkon alıyım ben dıyerek cıktm kuyumcudan. :1no2:

Bence pırlanta fiyatları fazla abartılı

biliyorum taşın adı olduğunu cahil değiliz o kadar. kastettiğim pırlanta tamtura para verme. onun yerine pırlanta tektaş aldır. benim ki tamtur pırlanta değil. ama tektaşım pırlanta. bak ekleyim resimleri canım fikir olsun. 300 çok zirkona

bu tek sıra tamtur pırlanta değil
grw6160.jpg

bu da tektaşım pırlanta

eaksrt400941007.jpg
Katılıyorum

X