zirkonyum diş fiyatları

Nerde sizin gideceginiz yer aceba?? antalyada yaptirmak istiyorum bi bulamadim yaaa hem uygun fiyata hem duzgun iyi is yapicak biyer
izmirdeyim ben acıkcası bende burda iyi biryer bulamadım.şifa hastenesine gitmiştim 440 tl demişlerdi tanesine.daha sonra bir arkadaşım diş labaratuarı olan bir arkadaşına yönlendirdi.yani dişcilerin ölçü alıp gönderdiği dişlerin hazırlandığı yere gittim.375 tlye yaparım dedi.dün akşam anlaşmalı olduğu bir diş hekimine götürdü beni eski kaplamalarım söküldü.dişçi bile şaşırdı bu ne kadar kötü olmuş dedi :KK43: zamanında devlet hastenesinde alt dişlerimi dogru düzgün kesmemişler bile :KK43: düşünün yani kendi diş boyumun üzerine bir metal ve bir porselen eklendi kocaman iğrenc bişeydi zaten.dün akşam kesim yapıldı diş etlerim temizlendi.metal diş etlerimi bozmuş biraz 2 3 gün diş etlerimi dinlendirip ölçü alıcaklar sonucları bildiririm size

Ne i

ne iyi fiyatmis nerde antalya mi ???
eger ön dişse kesinlikle metal yaptırmasın bariz belli oluyor..gerçi benim metallerim takıladan düzgün kesim yapılmamış bile sırf laf olsun diye dişimi yontmuş 4 5 tane diş hekimine danıştım şuan hepsi zirkon öneriyor.

Kizlar bi yazsaydniz ya

Zirkonyum diş 600 den başlıyor diye biliyorum.Diş hekimi Mete Hanzade var Halkalı Atakent'te kliniği var Dental Corner kesinlikle tavsiye ediyorum çok iyi bir diş hekimi kendisi ilgi alaka hijyen kurallarına oldukça titizdir.

Arkadaşlar zirkonyum fiyatları 400le 800 arası değişiyor. Şu linkten kaç tane dişe zirkon yaptıracaksanız girip hesaplama yapabilirsiniz:

Zirkonyum diş fiyatları

2016-2017 zirkonyum fiyatları hakkında fikir edinebilirsiniz. Burada yer alan fiyatlar zirkonyum diş kaplama yapan yerden yere göre farklılık gösterebilir.

Zirkonyum kaplama fiyatı
whatsappla-hizli-basvuru Zirkonyum diş fiyatları tek diş için 500-1000 TL arasında değişmektedir. Zirkonyumun hangi laboratuvar şartlarında elde edildiğine bağlı olarak ve diş hekiminin inisiyatifine göre bu fiyatlar 400-800 TL aralığına düşebilmektedir. Hatta bulunulan şehir bile fiyatların değişimini etkilemektedir. Gelecekte zirkonyum diş yaptırmanın çok daha ucuza mal olacağı tahmin edilmektedir.

Zirkonyum kaplama diş pahalı mı?

Zirkonyum genelde ABD, Avusturya, Brezilya, Rusya gibi ülkelerden çıkarılan bir madendir. Ülkemizde çıkmayan bir mineral olduğu için zirkonyum diş fiyatları sıralanan bu ülkelere göre daha pahalıdır. Ayrıca bu dişin diğer metal alt yapılı porselen dişlere göre daha pahalı olduğu da bir gerçektir. Çünkü zirkonyum sıcaklık değişimlerine ve korozyona daha dayanıklı bir madde olduğu için işlenmesi de oldukça güçtür. Zirkonyumun beyaz olması, kahve, sigara gibi kötü koşullarda herhangi bir sararma durumuna maruz kalmaması, hafif olduğu için ağızda bir rahatsızlık vermemesi, elektriği iletmemesi, ağızda tat değişimleri bırakmaması, diş etine doğal bir görünüm kazandırarak diş çekilmesi gibi problemlere ortam hazırlamaması ve ağız kokusu yapmaması bu dişin değerini artırır.

Değişen ve gelişen teknoloji, bu zirkonyum metalini zirkon seramiğine çeviren laboratuvarların sayısını arttırdığı için bu dişin fiyatı geçmişe göre biraz daha ucuzlamıştır. Ayrıca bu laboratuvarlarda çalışan diş hekimi sayılarının da artması bu ucuzlamaya katkı sağlamıştır.Sonuç olarak, dış ülkelerden ithal edilen ve çok dayanıklı olduğu için işlemesi de oldukça zorlayıcı olan bu madenin pahalı oluşu zirkonyum diş fiyatlarınında yüksek olmasını açıklamaktadır. Ancak sadece ithal oluşu değil ülkemizde hastanın ağız yapısına göre şekil alması için birçok işlemden geçtiği laboratuvarların da oldukça pahalı ve donanımlı makinelerden oluşması zirkonyum dişin neden diğer porselen dişlere göre daha pahalı olduğunu açıklamaktadır.

Zirkonyum kaplama yaptırmalı mıyım?

Zirkonyum diş fiyatları

Hemen hemen herkes dişlerinde sararmalar, eksiklikler, diş minesinde aşınmalar ya da sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet hissetmiştir. Bu gibi durumlarda ilk olarak diş hekimimize danışırız ve çoğu durumda eksik olan dişin yerine estetik görünümlü bir porselen diş ekleme önerisiyle karşılaşırız. Ancak bu porselen dişler zirkonyum diş ve diğer metal alt yapılı diş olarak ikiye ayrılır. Bu durumlarda hem keseye uygun hem de sağlıklı ve uzun süre kalıcı dişlere olmak isteriz. Ancak yapılan araştırmalar zirkonyum dişin dişe daha iyi uyum sağladığını ve daha doğal bir görünüm verdiğini öne sürmektedir. Zaten birçok hasta da zirkonyum dişin kendileri söylemedikçe kimse tarafından orijinalliğinin sorgulanmadığını belirtmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
izmirdeyim ben acıkcası bende burda iyi biryer bulamadım.şifa hastenesine gitmiştim 440 tl demişlerdi tanesine.daha sonra bir arkadaşım diş labaratuarı olan bir arkadaşına yönlendirdi.yani dişcilerin ölçü alıp gönderdiği dişlerin hazırlandığı yere gittim.375 tlye yaparım dedi.dün akşam anlaşmalı olduğu bir diş hekimine götürdü beni eski kaplamalarım söküldü.dişçi bile şaşırdı bu ne kadar kötü olmuş dedi :KK43: zamanında devlet hastenesinde alt dişlerimi dogru düzgün kesmemişler bile :KK43: düşünün yani kendi diş boyumun üzerine bir metal ve bir porselen eklendi kocaman iğrenc bişeydi zaten.dün akşam kesim yapıldı diş etlerim temizlendi.metal diş etlerimi bozmuş biraz 2 3 gün diş etlerimi dinlendirip ölçü alıcaklar sonucları bildiririm size
Nasil gecti canim disler ne oldu??? ☺️☺️

Kalıtelı yerde yaptırın,pişman olmayın.yaptıkları hasta resımlerını sorun.500 cok standart bır fıyat zırkon ıcın, daha kalıtelı yerlerde cok daha pahalıdır

Benim kuzenin ve teyzem burada implant tedavisi oldu ve çok memnun kaldılar.
Adresi sizinle paylaşıyorum. inceler kendiniz karar verirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
X