Zor durumdayım.

emine7070

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
2
0
29
Merhabalar 27 yaşında 6 aylık bebeği olan bir anneyim. 1.5 yıl önce evlilik yaptım keşke yapmaz olaydım. Eşim tam bir ruh hastası ve alkolik.aynı zamanda eşimin ikinci evliliği. Evliliğin ilk haftalarında hem fiziksel hem psikolojik şiddeti başladı. Belki düzelir yeni evliyim ayrılık olmaz diye sesimi çıkaramadım. Zaten hemen 2 ay sonrada hamile olduğumu öğrendim.çocuk olunca düzelir umuduyla sustum. Şiddeti hamileylende katlanarak devam etti. Neredeyse hergün hem fiziksel hem de psikolojik şiddete maruz kaldım Kendi ailesine söyledim hiç bir şekilde yardım etmediler. Kendi ailemde uzak bir şehirde yaşadıkları ve oldukça yaşlı oldukları için onlarada bişey anlatamadım. Artık en sonunda dayağına dayanamadığm için 8 aylık hamileyken ailemin yanına kaçıp gittim. Kurtulmak için polise de gittim fakat maalesef ülkemizde adalet yetersiz olduğu için yakamı yine kurtaramadım. Ailemde çocuk için sabret düzelir belki diye geri gönderdiler şimdi çocuk 6 aylık. Neredeyse 6 ayın hergünü içip içip gelip dövüyor. Kendimde çalışan biriyim tayin hakkıma henüz 2 yıl var. Boşanmak istiyorum fakat yaşadığımz yer küçük bir ilçe eşimde buralı. Bu kez de beni tehdit ediyorlar burası küçük yer boşanırsan biz rezil oluruz seni öldürürüz diye. Resmen elim kolum bağlandı. Kafayı yememe ramak kaldı. Buraya yazıp içimi dökmek sizlerden fikir almak istiyorum Allah rızası için kötü yargılamayın inanın şu hayatta insanın başına gelmez denen herşey geliyor

çocuk olunca düzelir
Çocuk olunca düzelmez.
Çocuk en sağlam evlilikleri bile temelinden sarsarken sizin şiddetin alışkanlık haline gelmiş evliliğini yerle bir eder.
Kendi hayatınızı mahfettiğiniz gibi çocuğun hayatını da mahfetmiş oluyorsunuz.

Öte yandan sizde durumun farkındasınız.
Nereye kadar böyle devam edecek peki?
Sizin öldürülmeniz mi ailenizi çok üzer yoksa boşanmanız mı?
Alkolik bir adam, neredeyse hergün şiddet uyguluyor size. O şiddetin birinde elinde kalmayacağınızın, sizi öldürmeyeceğinin garantisi var mı?
Yok.
Bir an önce kaçıp kurtarın kendinizi, ne tayini ne ailenizi bekleyin. Başka çareniz yok.

Merhabalar 27 yaşında 6 aylık bebeği olan bir anneyim. 1.5 yıl önce evlilik yaptım keşke yapmaz olaydım. Eşim tam bir ruh hastası ve alkolik.aynı zamanda eşimin ikinci evliliği. Evliliğin ilk haftalarında hem fiziksel hem psikolojik şiddeti başladı. Belki düzelir yeni evliyim ayrılık olmaz diye sesimi çıkaramadım. Zaten hemen 2 ay sonrada hamile olduğumu öğrendim.çocuk olunca düzelir umuduyla sustum. Şiddeti hamileylende katlanarak devam etti. Neredeyse hergün hem fiziksel hem de psikolojik şiddete maruz kaldım Kendi ailesine söyledim hiç bir şekilde yardım etmediler. Kendi ailemde uzak bir şehirde yaşadıkları ve oldukça yaşlı oldukları için onlarada bişey anlatamadım. Artık en sonunda dayağına dayanamadığm için 8 aylık hamileyken ailemin yanına kaçıp gittim. Kurtulmak için polise de gittim fakat maalesef ülkemizde adalet yetersiz olduğu için yakamı yine kurtaramadım. Ailemde çocuk için sabret düzelir belki diye geri gönderdiler şimdi çocuk 6 aylık. Neredeyse 6 ayın hergünü içip içip gelip dövüyor. Kendimde çalışan biriyim tayin hakkıma henüz 2 yıl var. Boşanmak istiyorum fakat yaşadığımz yer küçük bir ilçe eşimde buralı. Bu kez de beni tehdit ediyorlar burası küçük yer boşanırsan biz rezil oluruz seni öldürürüz diye. Resmen elim kolum bağlandı. Kafayı yememe ramak kaldı. Buraya yazıp içimi dökmek sizlerden fikir almak istiyorum Allah rızası için kötü yargılamayın inanın şu hayatta insanın başına gelmez denen herşey geliyor

boşanma tarihi itibariyle ailenizin bulunduğu şehre tayin isteyebilirsiniz. Çalışan bir kadın olarak bu tehditlere pabuç bırakmayın. Öldürürüz ne allah aşkına. Böyle her gün ölüyorsunuz. Yapmayın bunu kendinize. Çocuğunuzu bu ortamda büyütmeyin. Kendini bilmeden kırtarın kendinizi.

Evliliğin ilk haftalarında hem fiziksel hem psikolojik şiddeti başladı. Belki düzelir yeni evliyim ayrılık olmaz diye sesimi çıkaramadım. Zaten hemen 2 ay sonrada hamile olduğumu öğrendim.çocuk olunca düzelir umuduyla sustum.
Şiddeti hamileylende katlanarak devam etti. Neredeyse hergün hem fiziksel hem de psikolojik şiddete maruz kaldım
Ailemde çocuk için sabret düzelir belki diye geri gönderdiler şimdi çocuk 6 aylık. Neredeyse 6 ayın hergünü içip içip gelip dövüyor.

Allah rızası için kötü yargılamayın inanın şu hayatta insanın başına gelmez denen herşey geliyor
tamam konu sahibi yargılamayalım diyorsunuz ama bile bile lades demişsiniz siz! felaket göz göre göre gelmiş. şu çocuk olunca düzelir diye düşünenleri anlamıyorum,yazık değil mi o sabiye?

ayrıca en başından beri leş olan bir insanla evliymişsiniz,neden korunmadınız? böyle bir ortamda dünyaya gelmeyi hak ediyor mu o yavru??

ailesinin hatalarının bedelini ödeyen çocuklara çok üzülüyorum :KK43:

yapacak bir şey yok böyle yaşanmaz. çalışıyormuşsunuz da. gizlice para biriktirin, bu adamdan kurtulmaya bakın...

Evliliğin ilk haftalarında hem fiziksel hem psikolojik şiddeti başladı. Belki düzelir yeni evliyim ayrılık olmaz diye sesimi çıkaramadım. Zaten hemen 2 ay sonrada hamile olduğumu öğrendim.çocuk olunca düzelir umuduyla sustum.
Ne acı.
Sizin yanmanız yetmemiş bir de o yavruyu ateşe atmışsınız.
Ertesi gün hapı var, doğum kontrol hapı var var da var.
Keşke önlem alsaydınız.
Tayin olayına gelince boşanma davası açarsanız güvenlik sebebiyle tayin olabilirsiniz.
Ayrıca gidin doktora alın raporu uzaklaştırın adamı evden.Ayrica dava dosyasına da delil olur

Düsünceleriniz cok doğru ve korkmayın.
Isinizi gücünüzü sabitleyin.
Ailenizin yakınına tasının.
Hicbir sey yapamazlar, polise gidin, avukata danisin, kendinizi koruyun.

devlet memuruymussun hastaneden darp raporu alın boşanma davasını açın elinizde darp raporu olursa tayin hakkınızda olur kendinize de o küçücük bebegede yazık ediyorsunuz daha neyi bekliyorsun bosanmak için

Siz napmaniz gerektiğini bizden iyi biliyorsunuz.
Allah sabır versin.

Kınanacak birsey yok yasadığınız sey çok üzücü. Adam alkolik ve siddet uyguluykrsa can güvenliğinizi ön planda tutun. Ailenizin destek olmaması çok acı. Bu durumda eş ailesine diyeceksiniz oğullarına sahip çıksınlar. Eşiniz evi boşaltsın tek kalın. O memursa amirinden yardım talep edin ya da akrabadan aklı selim kimse yok mu. Eş evi boşaltıp gitsin siz de iki sene o yerde dayanıp tayin isteyin. Baska yolu yok. Hiç birsey sizden önemli değil.

Yarın karakola gidin kadın sığınma evine gidin kaçıp kurtulun. Allahaskina oturup her gün dayak yemeyi kabullenmeyin düzelmez! Allah yardımcınız olsun.

Kendine saygini kaybetmissin once kendine sonra da cocuguna saygi duy ve elinden geleni yapmakta pasif kalma.

Su saatten sonra niye cocuk yaptin vs diye yorum yapmak manasiz olan olmus evlat senin evladin calisiyormussun buyuk nimet farkina var bunun.

Siddete maruz kaldiginda darp raporu aldin mi? Rapor sen bosanirken ve esin olacak okuze uzaklastirma karari icin cok isine yarar.

Muz cumhuriyetinde degiliz emin ol gercekten isin ehli hakimler avukatlar var ulkede. Ama adalet icin sesini cikarman lazim ilk cagrin basarisiz olmus olabilir ikinci cagrin daha yuksek sesle olsun. Anlatabiliyor muyum?

X