Zor valla...

cundagg

Some dance to remember, some dance to forget
Kayıtlı Üye
13 Mart 2015
2.967
4.480
39
İnsan bazen yoruluyor. Sürekli tahammül etmem gereken, susmam gereken bir sürü şey sonra bunların birikmesi ve tek bir damla ile volkanik bir patlamadan daha güçlü ve şiddetli olarak patlaması... geri dönüşü olmayan sözler, pişmanlıkla iç içe geçmiş umursamamazlık yada öfke, unutamama, içten içe duyulan nefret.. işte her dayanamayacak noktaya geldiğimde eşimle yaşadığım şey tam olarak bu. Saygı desen zerresi yok.

Sakin bir insan değilim hiç de olmadım yani aslında olamadım. Öfkem büyüktür... çok büyük... kontrolsüzdür,yakıcıdır, yıkıcıdır... insanın en acıyan yerini bulup ordan vururum biri bana saldırırsa ben iki kat şiddetle cevap veririm. İşte bu yüzden hayatım boyunca her ilişkim "b*ka sardı" hep mutsuz oldum. Hani bana yanlış yaptığında o an susup hatasını anladığında acısını çıkarabilsem sorun çözülecek gibi. Böyle kadınlar var doğru ana kadar susabilen... çok özeniyorum onlara. Benim dizginleyemediğim bir egom var.
Eşimde dünyanın 7. Harikası değil tabi. Sonuçta bir erkek ve kanındaki testesteronun her zerresinde gurur,ego,düz mantık, yönlendirilebilir basit fikirler var.
Aslında çözüm basit değil mi? Boşan! Bu tavsiyeye çok gülüyorum biliypr musunuz? Kolaysa sen boşan. Çünkü bu anlatılan berbat şeylerin birde iyi tarafı var. İyi bir baba, eli açık yediriri içirir, sadık, sevgisini öpe koklaya sıka parçalaya gösterir, temizlik yapar yemek yapar vs vs ama bencildirde, kıskançtırda yani kötü huyların baksan bir saniye durmazsın ama tam terk ederken iyi tarafları gelir aklına elini kolunu bağlar.
Bazı insanlar kendine eziyet etmekten hoşlanırya sanırım ben de onlardanım. Boşansamda bana acı çektirecek birini bulmakta gecikmem sanki. Baya uzun bir süre pisikoloğada gittim. O aparayla bir araba alsam daha verimli olurdu. En azından şu an o arabayı dünyanın eşimden en uzak köşesine doğru sürüyor olabilirdim.

Boşansam bi dert devam etsem bi dert. Benim gibi hisseden var mı? Dünyadaki tek psikopat benmişim gibi düşünmek istemiyorum.

Belki de geçmişte yaşadığımız şeyler bizi bu hale getiriyor
Maalesef bende Canım yanınca omunda canı yansın diye bazen ağır konuşuyorum ve sonda pişman oluyorum...
Tahammül etmek sabretmek çok zor
Herkes yaşadığını bilir bizlere dışardan konuşması kolay gelir.
Kimse kusursuz da değil herkesin bi kötü tarafı var kimi kabul eder kimi etmez.
Biraz sakin olun ve kendinizi toparlayın inşallah herşey düzelir

Valla çoğumuz senin gibi..bosanmakla boşanmamak arasi..bazen iyi bazen kötü..olağan şeyler çok takma..kolaysa sen boşan aynen..

Evet valla ben bosandim bir defa,cok da kolaydi. Niye cekeyim ki beni anam koca rezilligi cekeyim diye dogurmamis.
Kendi sorunlarinizi ortbas etmek icin bir baskasina “kolaysa sen bosan” demek kolay yol gibi gorunse de aslinda zor olan yoldur. O yolu cekmeyi tercih eden sizsiniz,tercihinizde mutluysaniz herkese nane yemek duser,caniniz bilir. Bosananlar mutlu.

Insan karakterinin bazı kült yönleri vardır. Sizin agresif oluşunuz bunlardan sanırım. Değişemem diyorsanız devam edin. Çünkü güçlü kadınlar pasif erkeklere de saygı duymazlar. Boşanamam diyorsunuz. O zaman gittiği yere kadar.

Belki de geçmişte yaşadığımız şeyler bizi bu hale getiriyor
Maalesef bende Canım yanınca omunda canı yansın diye bazen ağır konuşuyorum ve sonda pişman oluyorum...
Tahammül etmek sabretmek çok zor
Herkes yaşadığını bilir bizlere dışardan konuşması kolay gelir.
Kimse kusursuz da değil herkesin bi kötü tarafı var kimi kabul eder kimi etmez.
Biraz sakin olun ve kendinizi toparlayın inşallah herşey düzelir
İnşallah ama zaman geçtikçe iyileşme şansı da azalıyor sanki. Dağılanları toplamak zorlaşıyor.

Kolaysa bosan demissiniz de gayet kolay , burada bosanan tonlarca kadin var , bende onlardan biriyim
Anlatminizdan derdinizin de ne oldugunu anlayamadim

Kolaysa bosan demissiniz de gayet kolay , burada bosanan tonlarca kadin var , bende onlardan biriyim
Anlatminizdan derdinizin de ne oldugunu anlayamadim
Boşanmak her durumda kolay değil bunu söylemek istedim. Aldatılmak kolay sebep şiddet kolay sebep mesela. Ben araftayım benim için kolay değil.

Belki psikologa eşinizle beraber gitmeniz gerekmektedir? Ben de fevri bir insanımdır. Pis vururum. Ama eşim çok huzur verici bir insan. Onunla kavga edemezsin yani. Demek ki o da sizin damariniza damariniza basıyor. Bir de beraber gidin. Yasantinizda değişiklik yapin. Hiç mi güzel gününüz geçmez? O günler neden ve nasıl güzel geçer mesela onu düşünün. Olmadı yalnız tatile çıkın.

Bence önce nasıl evliliğimi güzel hale getirebilirim diye bir düşün. Esas sorunlar neler? Seninle ilgili sorunlar neler?
Öfke sorununu çözmeye çalış. Bir sürü kişisel gelişim kitabı, internette videolar vs. var. Belki onların faydası olabilir. Onun yanlışlarına karşı nasıl tavır alman daha iyi olur? Bunları düşün. Bence boşanmak böyle durumlarda son çare olmalı. Önce biraz çaba lazım.. Ha olmadı yapacak bir şey yok ama sonuçta sevmişsiniz mi evlenmişsiniz. Her evliliğin de böyle dönemleri olabilir. Atlatırsınız umarım..

X