Zorla Doğum Günü Kutlaması

hllly

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
1.065
418
Öncelikle buradaki ve çevrendeki insanları takmayı acilen bırakmalısın konu sahibi. Başka yönlerden de olsa insanlarla problem yaşadım eş ailesiyle cidden ne zaman onları takmaktan vazgeçtim hayata karşı daha mutlu bakmaya başladım. Burda sizi eleştirirken parmak bastıkları önemli iki nokta var.

1. Herşeyi biriktirdiğiniz için çok takıyorsunuz. Mesela hayır dediniz ısrar kyamet yap dedi sakin bir şekilde yapmayın. İnadından yüz kez desin güler yüzlü ve sakin olun yapmayın. Perde almaktan örnek vereyim almaya gidince kendi bildiğini alacak dediniz ya hayır diye direteceksiniz sizin dediğiniz olana kadar. Emin olun beş kez böyle diretseniz sizi yenemeyeceğinizi anlayacak. Kitapları aşağı koymasına izin vermeyin ama sakin ve nnet olun problem yaşamanıza gerek yok sorun varmış gibi olmasın doğal olun. Siz savaşmayıp ipleri verirseniz karrşıdaki umursamaz. Sizin aldığınız pasta için sizi önemsemesi önemli değil ben yemedim deyip yarısını alıcaktınız. Bakın sizin kaçmanız çözüm olmayacak. Ev sizin evinizse sahip çıkacaksınız. pasta sizinse açıp alacaksınız. Yoksa hem kendinizi hem eşinizi hem bebeğinizi mutsuz edersiniz.

2. Eşiniz denge kuramıyor. Ben hamileyim ve ailen beni yoruyor ben hayır dediğimde oraya gel anneni üzme sadece "Anne Hlly öyle istiyor öyle olsun" de diyin. Eşiniz etkisiz eleman olmayacak çok rahatsızsınız belli ki eşinizle paylaşmalısınız. Bu sizi kötü insan yapmayacak emin olun

Aslında şurada söylediğiniz her şeyi uyguluyorum. Buna rağmen sinirlerimi bozuyorlar. Belki de ailem böyle olmadığı için bana çok garip geliyor. Kıyaslamamam gerekiyor herkes aynı olamaz tabi ki. Bazen boşverdiğim de oluyor ama insan her zaman da boşveremiyor.

Açıkçası eşimi de anlıyorum ve arada bırakmak istemiyorum. Annesinin kanser tedavisi sürecinde yanında sadece o varmış. Tüm süreci birlikte yaşamışlar. Ve eşim duygularını belli edebilen biri değil. Bu durumu içinde yaşamış. Şu an hastanelere girmek bile etkiliyor onu. Ve o zamanlar söz vermiş kimseyi geri çevirmeyeceğim, kırmayacağım diye. O böyle hissederken beni savunsun diye ailesini kırmasını istemiyorum. Birkaç kez savunacak oldu annesi küstü mesela. Buna sebep olmak istemiyorum.

Beni haklı buluyor anlıyor. O gün fırın meselesi olurken de gözümün içine baktı. O da kötü hissetti. O olaydan sonra biraz davranışları da değişti ailesine o gün. Ne deseler biz hallederiz vs dedi. Tül olayında da o dedi zaten acelesi yok kendimiz bir ara hallederiz diye. Daha fazlasını da beklemiyorum çünkü benim yüzümden yapmak istemeyeceği şeyler yapmasın. Beni anlasın yeter.


Öte yandan ben her ne kadar buradakiler aksini düşünüp beni linçlese de hayatım boyunca net bir insan oldum. Çevremdeki insanlar da hep der keşke senin gibi net olsak da hayır diyebilsek diye. Benim için evetse evet hayırsa hayırdır. Bunu her zaman net söylemişimdir. Ama kv anlamadığı için sinir oluyorum. İstemediğim şeyleri başta beni tanımıyor yanlış anlamasın diye yaparken baktım kurtulamıyorum. Ona karşı da net oldum ama ne yaparsan yap. Asla anlamıyor hiç bitmiyor ısrarları. İki gün küsüyor ama üçüncü gün aynı şey için ısrar edebiliyor. Kp zaten ayrı bir olay. Ne desem bilemiyorum artık.

Burada bana olumlu şeyler söyleyip destek olan nadir insanlardansınız. Teşekkür ederim ilginiz ve desteğiniz için🌸