Moda

Cilt Tonuna Göre Kıyafet Seçimi

Cilt tonunuza uygun giyinmek sizi daha uyumlu ve şık gösterebilir. Cilt tonuna göre kıyafet seçimi nasıl olmalıdır? Ten rengine göre kıyafet seçimi…

Cilt Tonuna Göre Kıyafet Seçimi

Her kadının cilt tonu farklıdır. Cilt tonunuza uygun kıyafetler giymek ise yansımalar ve uyum açısından önemlidir. Sizin için en uygun renklerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin. Cilt tonunuza uygun kıyafet belirleme nasıl olur?

Açık Tenli Kadınlar
Sarışın yada açık kumral tene sahip kadınlar için ideal renkler açık teninizi belirginleştirip sizi daha asil gösterecek tonlar olmalıdır. Lacivert, zümrüt yeşili, kırmızı size en çok uyan renkler olacaktır.

Kumral Tenli Kadınlar
Ara renk olarak görebileceğimiz hem açık hemde koyu renklere yakışan tonları da tercih edebilir ancak size en çok yakışacak renkler bronz, mor yeşilin koyu tonları olacaktır.

Esmer Tenli Kadınlar
Esmer ten rengine sahipseniz sizi daha fazla kapalı gösterecek renkerli tercih etmemelisiniz. Özellikle kırmızının tonları, sarı ve hardal rengi size en çok yakışacak renkler arasında yer alır. Eğer bu renkleri kullanmadıysanız deneyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı