Moda

Fashion’s Night Out İstanbul 2012

Manhattan’dan Milano’ya, Paris’ten Moskova’ya modanın en büyük alışveriş partisi başlıyor! Bu tarihi not edin: 15 Eylül 2011

Fashion’s Night Out, İstanbul’daki ikinci yılını daha büyük bir katılım ve coşkuyla kutlamak için hazır. Tasarımcılar, ünlü isimler ve modayla ilgilenen herkesin gözü o gece vitrinlerde olacak. Bu seneki Fashion’s Night Out, 11 Mart depreminde felaketten etkilenen bölgelere yardım yapacak.

Özel davetler ve etkinliklerle festival havasında geçen Fashion’s Night Out için siz hazır mısınız?

15 Eylül akşamını not edin ve o geceyi sakın kaçırmayın! İyi alışverişler!

Tarih: 15 Eylül 2011
Saat: 18.00-00.00
Yer: Nişantaşı, İstinye Park, Bağdat Caddesi

Fashion’s Night Out ile ilgili haberler vermeye devam edeceğiz. Bakalım, hangi markalar nasıl etkinlikler düzenleyecek? Özel indirimler, hediyeler ve diğer her şey hakkında bilgi edinmek için bizi takip edin!

 

 

Fashion’s Night Out İstanbul başlıyor!

Eğlence ve alışverişi birleştiren, mağazaların hem indirim yapıp hem parti verdiği Fashion’s Night Out 16 Eylül Perşembe gecesi yapılacak!

İlk defa geçtiğimiz yıl New York, Londra, Milano ve Tokyo gibi moda başkentlerinde düzenlenen Fashion’s Night Out (FNO), aynı hafta içinde 16 ülkede birden düzenlenen bir moda etkinliği. Bu etkinlik bizde 16 Eylül akşamı İstanbul’da Bağdat Caddesi, Nişantaşı ve İstinye Park’ta kutlanıyor.

FNO nedir?
Vogue dergisinin girişimiyle düzenlenen organizasyonun düzenlendiği şehirlerin popüler alışveriş noktalarındaki mağazalar 24.00’e kadar açık oluyor. Aslında Fashion’s Night Out için büyük bir alışveriş partisi demek daha doğru olur çünkü bu geçen yıl bu etkinliğin çıkış noktası, yaşanan ekonomik durgunluktan sonra insanları alışveriş yapmaya teşvik etmekti.

16 Eylül akşamı etkinliğe katılan mağazalarda indirim ve hediye fırsatları sunuluyor, özel ikramlar eşliğinde canlı müzik ya da DJ performansları düzenleniyor. Mağazalara gidenler modellerle, moda tasarımcıları ve stil danışmanlarıyla tanışma fırsatı yakalıyorlar. Ayrıca pek çok oyuncu ve müzisyen de geceye destek veriyor.

 

İNCİ, Vogue “Fashion’s Night Out” şenliğinde!

İNCİ’nin, 2010-2011 Sonbahar – Kış Koleksiyonu, ilk kez “Fashion’s Night Out” etkinliğinde alışveriş tutkunlarıyla buluşacak.

Türk deri sektörünün öncü markalarından İNCİ, Vogue Türkiye öncülüğünde 16 Eylül akşamı İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilecek “Modanın En Büyük Alışveriş Partisi – Fashion’s Night Out” etkinliğine İstinyepark ve Bağdat Caddesi – Suadiye mağazaları ile katılıyor.

İNCİ, şehir yaşamına farklı esintiler getirecek “Şehirdeki ‘SEN’i Keşfet” konseptli 2010-2011 Sonbahar – Kış Koleksiyonu’nu geceye özel pek çok etkinlik ve sürprizler ile birlikte ilk kez alışveriş tutkunlarının karşısına çıkarıyor.

FNO Gecesi’nde İnci’de başka neler olacak?

İNCİ’nin 2010-2011 sonbahar-kış sezonunu açılışını gerçekleştireceği Fashion’s Night Out kapsamında; alışveriş şenliğinin coşkusuna özel müzik ve dekorasyon eşliğinde İnci’nin İstinyepark ve Bağdat Caddesi-Suadiye mağazalarında gerçekleştirilecek etkinliklerden seçmeler…

Catwalk – Ekspozisyon / İstinyepark İnci
İnci’nin 2010-2011 Sonbahar-Kış Koleksiyonu, farklı seans saatlerinde mini bir ekspozisyonla sunulacak.

Milkyhead Design Show / İstinyepark İnci
Ayakkabı, çanta vb. pek çok ürünü özgün tasarımlarıyla boyayan ve farklılığı benimseyen genç tasarımcı Nur Teker, İnci’nin yeni sezon modelleri ile özel bir “Milkyhead Design Show” gerçekleştirecek. Özel tasarımla boyanacak İnci ayakkabıları, Fashion’s Night Out gecesine özel olarak satışa sunulacak.

Bahar Korçan Design Ayakkabı Sergisi / İstinyepark – Suadiye İnci
Ünlü tasarımcı Bahar Korçan’ın “Kabullen ya da Değiştir” koleksiyon felsefesiyle tasarladığı ve üretimi İnci tarafından gerçekleştirilen ayakkabılar ,sadece Fashion Night Out’a özel sergilenecek.

Vogue’un Seçimi / İstinyepark – Suadiye İnci
Vouge Türkiye Moda Koordinatörü Naz Bileydi’nin İnci’nin 2010-2011 Sonbahar-Kış Koleksiyonu’ndan seçtiği ürünler “Vogue’un Seçimi” olarak alışveriş sırasında İNCİ müşterilerine raflarda yerini alacak.

Seymen Şener’den Şehir İlüstrasyonları/ İstinyepark İnci
Seymen Şener’in İnci’nin Sonbahar-Kış şehir konsepti paralelinde şehir temalı illustrasyonlarından oluşan kataloğu mağazada yer alacak, Katalogda yer alan illustrasyonların istenilen ölçüde siparişi alınarak satışı gerçekleştirilecek.

Tat Tasarımcısı Maksut Aşkar ile Şehirli Lezzetler / İstinyepark İnci
Maksut Aşkar ve ekibi; alışılmış şehir tadına kattığı farklı yorumları içeren, “şehrin hızına ayak uyduran şehirli lezzetleri”ni, İnci’nin koleksiyon teması “şehir” konsepti ile Fashion’s Night Out adına bütünleştirerek alışveriş severleri ağırlayacak.

 

 

İstanbul Fashion Week 2011 Eylül
İstanbul Moda Haftası takvimi belli oldu. İFW (İstanbul Fashion Week) bu yıl 7-10 eylül tarihleri arasında TRT Tepebaşı Binası otoparkına kurulacak çadırda düzenlenecek.

Bu sene listede bazı değişiklikler var. Örneğin ilk olarak, Zeynep Tosun ve Günseli Türkay bu sene yoklar. Geçen sene ifw’de defile yapmama kararı alan Hatice Gökçe bu sene ifw’ye tekrar katılıyor.

Deniz Kaprol, Özgür Masur ve Gamze Saraçoğlu en çok merak edilenlerin başında geliyor yine. Cengiz Abazoğlu ise Adil Işık için hazırladığı kapsül koleksiyonla ilk defa ifw’de olacak.

İstanbul Fashion Week 2011 Eylül Takvimi

7 Eylül Çarşamba
16:00 – Karma 1 (Jale Hürdoğan, Aslı Güler, İpek Arnas)
17:30 – Argande
19:00 – Atıl Kutoğlu
21:00 – Tween

8 Eylül Perşembe
13:00 – Niyazi Erdoğan
14:30 – Simay Bülbül (Prezentasyon)
16:00 – Özlem Kaya
17:30 – Nejla Güvenç
19:00 – Stüdyo Kaprol
21:00 – Koton

9 Eylül Cuma
13:00 – Karma 2 (Şafak Tokur, Seda Zoroğlu, Çiğdem Akın)
14:30 – Özgür Masur
16:00 – Hatice Gökçe
17:30 – Lug von Siga (Gül Ağış) (Tarihi Galatasaray Hamamı)
19:00 – Özlem Süer
20:30 – adL by Cengiz Abazoğlu
21:30 – Mehtap Elaidi

10 Eylül Cumartesi
13:00 – Deniz Kaprol
14:30 – Rana-Berna Canok
16:00 – Tuvana Büyükçınar
17:30 – Gamze Saraçoğlu
19:00 – Giovane Gentile
21:00 – Twist

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu