Moda

Kıyafetle Göbek Gizlemenin Yolları

Göbeğimiz bizim için o kadar büyük bir sorun ki üstelik kurtulmasıda oldukça zor. Giysilerden kendini göstermesi de cabası. Kıyafetle göbek gizlemenin yollarını biliyor musunuz peki bu altın değerinde öneriler ile göbeği giysi ile kapatma hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bahar geldi ve artık uzun ve kalın kıyafetlerin altına gizlenen göbeğimiz kendini gösteriyor.Tüm gün mağazaları gezdikten sonra göbeğinizi kapatacak tek bir kıyafet bulamamanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Üstelik bir çok kadın aynı dertten muzdarip, üzülmenize hiç gerek yok göbek gizleme hileleri için buradayız.

Kıyafetle Göbek Gizlemenin Yolları

İç Çamaşırları

Doğru sütyen seçimi oldukça önemlidir. Gevşek yada sarkma yapan sütyenlerden uzak durun. Böyle sütyenleriniz varsa hemen kurtulun. Yüksek ve göğüslerinizi dik tutacak seçimler yapın. Doğru sütyen seçimi, göğüs ölçüsü nasıl alınır ? adlı makalemize göz atabilirsiniz…!

Korseler Kurtarıcınız

Korseler göbeği gizlemede en çok kullanılan çamaşırlardır. Öncelikle korse seçiminizi mevsime göre yapın yazın çok kalın korselerle rahat edemezsiniz. Aşırı sıkan korseler yanlardan etlerin çıkmasına neden olur ve özellikle dar ve tek renk kıyafetlerde kendilerini belli eder.

Kıyafetle Göbek Gizleme
Kıyafetle Göbek Gizleme

Duruşunuza Dikkat Edin

Göbeğin yok olması için sadece kıyafet tercihleri yeterli olmaz aynı zamanda duruşunuza da dikkat etmeniz gerekiyor. Otururken yada ayakta olmanız fark etmez mutlaka omurganızı sabit tutun.Kötü duruş sarkmalara neden olur ve karın kaslarını gevşetir.

Doğru Giysiler Alın

Evet rahat etmek oldukça önemli ama göbeğinizden kurtulmak istiyorsanız vücut tipinize uyan kıyafetlerden şaşmamalısınız. Dikkati karın bölgesinden uzaklaştıracak kıyafetler giymelisiniz. Çok dar ve tek renk giysiler sizin için uygun olmayacaktır.

Zayıf Görünmenize Yardımcı Olacak Kumaşlar ve Renkler Seçin

Kumaşlar ve renkler bu konuda çok daha fazla önem kazanıyor. Akıcı ve desenli kumaşları tercih edebilirsiniz. Yatay desenler yerine dikey desenleri tercih edebilirsiniz. Çok ince dokulu saten gibi kumaşlardan uzak durun. Renk olarak koyu renkler mutlaka işinizi görür. Beyaz ve beyaza yakın renkler seçmemeye çalışın.

Odak Noktasını Değiştirin

Uzun tunikler yada pelerinli kıyafetler sizin için kurtarıcı niteliğinde olabilir. Vücudunuzda beğendiğiniz başka bir yere ilgiyi kaydırın. Yüksek ayakkabılar daha uzun ve fit görünmenize yardımcı olabilirler.

Dar elbiselerden uzak durun

Göbek bölgenizdeki yada tüm vücuttaki yağı gizlemek için yapmanız gereken en önemli nokta dar ve vücudu tamamen saran elbiselerden uzak durmak olmalıdır.

Kıyafetle Göbek Gizleme
Kıyafetle Göbek Gizleme

Göbek Gizleyen kıyafetler

Fırfırlı üstler tercih edebilirsiniz. Fırfırlar göbeğinizi gizlemede yardımcı olur ve göbeği odak noktasının dışına çıkarır, daha şık bir görüntü çizer.

Kıyafetle Göbek Gizleme
Kıyafetle Göbek Gizleme

Dikey desenler vücudunuzu olduğundan çok daha uzun göstereceği için gömlek elbise yada pantalon seçerken mutlaka dikey çzigi kullanın. Yatay çizgiler sizi basık ve olduğunuzdan kilolu gösterir.

Pileli etek ve düz üstler tercih edebilirsiniz çok dar olmayan üstler ve yüksek bel pileli etek hem göbeğinizi kapatır hemde sizi bir beden küçük gösterir. Size çok daha yumuşak bir görünüm kazandırır.

Tek sorunlu bölgeniz göbeğiniz ise dar bir pantalon ile bol üstler hem çok şık durur hemde göbeğinizi sıfırlar. Kalçanıza kadar inen üstler tercih edebilirsiniz.

Şimdi kendiniz için uygun olan kıyafetleri seçtiğinize göre alışverişe çıkabilirsiniz. Sizinde göbek gizleme konusunda fikirleriniz varsa yorum olarak bekliyoruz.

 

 

Kaynak: stylecraze.com

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı